Ładowarka iCharger 206B

Wszystko o barach mlecznych dla naszych pakietów...
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 16 lis 2010, o 22:07

Ładowarka jest gotowa do użycia "prosto z pudełka" bez zmiany jakichkolwiek zaawansowanych parametrów.
Wybierasz "Lithium" -> "Balance chg", potem maksymalny prąd, naciskasz start i gotowe (kiedyś jeszcze trzeba było potwierdzić zgodność ilości cel rozpoznanych/ustawionych ale od wersji "f" tego nie ma).

Z dodatkowych opcji ja:
- wyłączam dźwięk klawiszy (KEY BEEP OFF)
- wyłączam dźwięk alarmu (BUZZER OFF) - to wyłącza również BIPA przy włączaniu
- ustawiam "COMPLETION RING = 5 times"
Warto też włączyć ograniczenie mocy "WATT LIMIT: CHG=220" coby zasilacza nie przeciążać. Jednak nie jest to niezbędne bo ładowarka i tak się zatrzyma gdy napięcie zasilające spadnie poniżej nastawionego progu "INPUT LIMIT"

czy 20 czy 40C nie ma znaczenia - pytanie co pakiet ma "na plecach" czyli jakim prądem można go ładować. 1, 2 czy 5C...
Jeśli chcesz ładować pakiety "zdrowo" czyli 1C to nie ma żadnych ograniczeń prądowych
Jeśli chcesz ładować "na maksa" to dla 6s (25.2V) maksymalny prąd przy 16A zasilacza wynosi ok.8A (220W/25.2V*90%). Czyli pakiet 5000mAh/6s będzie ładowany 1.6C a pakiet 3000/6s prądem 2.6C
Dla 4s jest lepiej bo napięcie niższe - maksymalny prąd 12A.

Oczywiście można zapisywać proces ładowania w pamięci, potem go ściągnąć i zobaczyć jak zachowywały się cele przy ładowaniu (rozładowywaniu również).

Fajną funkcją (poza sterowaniem silnikiem szczotkowym i drutem grzewczym) jest możliwość rozładowywania pakietów ze zwrotem energii do akumulatora zasilającego (oczywiście nie dotyczy gdy ładowarka jest zasilana z sieci)

Co jeszcze chcesz wiedzieć? :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 16 lis 2010, o 22:11

Bartek, ale zacny zasilacz sobie sprawiłeś... No no!
Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 16 lis 2010, o 22:28

Dzięki Grzesiu.. :)
Jestem już wystarczająco oświecony.. za chwilę udam się do pokoju wywołać mały pożar ładując jedną z cegieł.. :rotfl:

Wspaniały i czytelny opis.. Jeszcze raz 100-krotne dzięki.!



Witaj Luke..! :) Zastanawiałem się co tam ciekawego słychać.. Noszę się z zamiarem przyjazdu do stolycy w przyszłym tygodniu na jeden dzień, gdyż nasza ciężka praca zostanie chyba wreszcie uweńczona.. Przyjeżdża oblatywacz do C-185 którą składałem z Kamilem :) Musimy być przy oblotach.. Może wreszcie się zobaczymy :) ? Może z Ramotnym przyjedziecie na EPBC..? Zobaczycie jak wygląda starowinka pełna wigoru.. :rotfl: No i oczywiście zrobimy wycieczkę po hangarze.. jest na czym oko zawiesić..
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 16 lis 2010, o 22:37

Bartoszko
Czy ten zasilacz jest w miarę cichy tzn czy nie ma głośno szumiących wiatraczków?
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 16 lis 2010, o 23:00

Bartoszko pisze: Witaj Luke..! :) Zastanawiałem się co tam ciekawego słychać.. Noszę się z zamiarem przyjazdu do stolycy w przyszłym tygodniu na jeden dzień, gdyż nasza ciężka praca zostanie chyba wreszcie uweńczona.. Przyjeżdża oblatywacz do C-185 którą składałem z Kamilem :) Musimy być przy oblotach.. Może wreszcie się zobaczymy :) ? Może z Ramotnym przyjedziecie na EPBC..? Zobaczycie jak wygląda starowinka pełna wigoru.. :rotfl: No i oczywiście zrobimy wycieczkę po hangarze.. jest na czym oko zawiesić..

Ja zawsze jestem na tak! Ale jak Cię znam, to wpadniesz jak po ogień a o tym, że akurat jesteś, dowiem się przypadkiem dzwoniąc... :hammer:
Odezwij się telefonicznie, wyślij gołębia pocztowego, wypuść znaki dymne czy co..?!

Sorki za OT.

Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 17 lis 2010, o 06:43

@Wiktor - zasilacz jest dość cichy w porównaniu np do Accucell-6.. Owszem, słychać go - ale uważam, że jest przyzwoicie cicho..

@Luke - obiecuję wysłać SMS'a jak będę w drodze na EPBC.


Pozdrawiam.

Wróć do „Ładowarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości