Ładowarka iCharger 208B

Wszystko o barach mlecznych dla naszych pakietów...
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 27 sie 2015, o 18:56

Ja mam iChargera 106B+ i nie da rady podłączyć tak jak mówi WojtekR. iCharger wykrywa napięcia na kablach prądowych i na każdym z gniazd balansera oddzielnie (2S-6S)

Jeżeli podepnie się do prądowych 5S a balanser nie będzie podpięty do 5S, tylko do 6S, to iCharger myśli że ma martwą celę, ponieważ dla niego nadrzędny jest podpięty balanser. Wykrywa wtedy podpięcie 6S, a nie 5S. Więc konieczne jest wpięcie 5S balansera w gniazdo 5S, inaczej nie zadziała.

Musisz na wyjściu z płytki zrobić przejściówkę z 6S gniazda na 5S wtyczkę. Wtedy podpinasz w gniazdo 5S i iCharger balgla jak trzeba.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, o 18:57 przez Psychol, łącznie zmieniany 2 razy.
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
wlodek-wln
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 06-01-2013
Lokalizacja: Wieluń

Postautor: wlodek-wln » 27 sie 2015, o 18:56

Jeśli podłacze bezpośrednio jeden pakiet 5s z balansowaniem w gniazdo 5s to wszystko w porządku , więc ładowarka dobra
wlodek-wln
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 06-01-2013
Lokalizacja: Wieluń

Postautor: wlodek-wln » 27 sie 2015, o 18:58

Dzięki Psychol o to mi chodziło :piwo2:
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 27 sie 2015, o 18:59

Dokładnie, bo 5S pakiet ma 5S wtyczkę balansera i iCharger wykrywa go jako 5S. A płytka ma 6S balanser, więc iCharger myśli że 6-ta cela jest trupem i wyświetla errory. Przerabiałem to u siebie z ładowaniem 3S do 450-tki. Wystarczy zrobić przejściówkę (albo obciąć kawałek balansera z płytki z jednym kabelkiem od 6-tej celi,żeby był 5S, ale to chyba odpada, nie? :) )
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
wlodek-wln
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 06-01-2013
Lokalizacja: Wieluń

Postautor: wlodek-wln » 27 sie 2015, o 19:01

Obcinać nie, przyda się do 6s
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 27 sie 2015, o 19:08

Psychol pisze:Dokładnie, bo 5S pakiet ma 5S wtyczkę balansera i iCharger wykrywa go jako 5S. A płytka ma 6S balanser, więc iCharger myśli że 6-ta cela jest trupem i wyświetla errory. Przerabiałem to u siebie z ładowaniem 3S do 450-tki. Wystarczy zrobić przejściówkę (albo obciąć kawałek balansera z płytki z jednym kabelkiem od 6-tej celi,żeby był 5S, ale to chyba odpada, nie? :) )


Prawdopodobnie iCharger ma inaczej skrosowane gniazda 2 3 4 i 5s
W wiekszosci ladowarek wspolna zyla bazowa jest minusowa, tu pewnie ostatnia plusowa, albo wrecz gniazda moga byc skrosowane po srodku
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 27 sie 2015, o 19:22

Mam wrażenie że iCharger po prostu dostaje sygnał o podłączeniu konkretnego gniazda. Jeżeli podepniesz pod 6S, to musi być 6S. W Turnigy 300W Dual są dwa wejścia na balanser - po jednym na stanowisko, więc trzeba podpiąć "-" do pierwszej szpilki i to wszystko.

Jest jeszcze taki temat, że w iChargerze można ustawić wykrywanie cel na "AUTO" i 2-6S, przynajmniej tak mi się coś kojarzy. Wtedy podpinając 5S pakiet przez 6S balanser można chyba mu "pokazać" że 5S jest ok. Tak mi mózg (za pośrednictwem pamięci) podpowiada, a on ma często racje :). Możesz poszukać czy nie ma takiej funkcji w którymś trybie ładowania?
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 28 sie 2015, o 08:24

Jeśli przy bezpośrednim podpięciu pakietu do iChargera wszystko jest ok to wina jest w płytce PARA a nie ładowarce.
Używam różnych PARA płytek i nie ma problemów z podłączeniem do płytki obsługującej 2s-6s np 5s.
Widzę dwie możliwości:
- kabel/złącza pośrednie ładowarka-płytka są walnięte
- płytka nie jest w standardzie XH (plusy obsadzane od minusa w górę) tylko innym (chyba Pelikan ale nie jestem w 100% pewny). W tym innym minus jest tam gdzie w HX ale plusy inaczej obłożone - np 4s ma złącze 5s z obłożeniem 1-0-2-3-4 itp. To powoduje że kupując takie pakiety trzeba przelutowywać złącza balansera albo kupić/robić przejściówki.
Należy sprawdzić pin-pin między złączem 5s na PARA a tą wtyczką którą wpinasz w ładowarkę (albo otworzyć PARA i zobaczyć układ ścieżek)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
wlodek-wln
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 06-01-2013
Lokalizacja: Wieluń

Postautor: wlodek-wln » 29 sie 2015, o 19:32

Problem rozwiązany .Okazało się że płytka robiła na scieżce balansera zwarcie między 3a4 celą. Płytka nosi ślady naprawy gniazda 4 -celowego (a kupiłem nową :shock: ). Po poprawkach działa poprawnie. Dzięki wszystkim za pomoc :piwo:
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 sie 2015, o 04:43

To jakim sposobem 6s działało?

Psychol pisze:Mam wrażenie że iCharger po prostu dostaje sygnał o podłączeniu konkretnego gniazda. Jeżeli podepniesz pod 6S, to musi być 6S.

Nie możliwe, musieliby by bez sensu mocno skomplikować cały układ.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
wlodek-wln
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 06-01-2013
Lokalizacja: Wieluń

Postautor: wlodek-wln » 30 sie 2015, o 08:17

Własnie nie wiem, ale parę razy podczas ładowania 6s też wyłączało ładowanie . Pytało czy na pewno tyle cel. Po poprawieniu (rysikiem między ścieżkami ) pomogło i ładuje normalnie, sprawdziłem na różnych pakietach a wcześniej mogłem ładować tylko 6s

Wróć do „Ładowarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości