Ładowarka Ultra Power UP100AC DUO

Wszystko o barach mlecznych dla naszych pakietów...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 5 wrz 2017, o 17:09

Widzę, że tematu nie było, więc tworzę.
W zeszłym sezonie zakupiłem sobie taką oto ładowareczkę na BG: https://www.banggood.com/Ultra-Power-UP ... mds=search

Obrazek

Nie będę jej jakoś mocno chwalił ani zachwycał się jaka to jest zajebista, ale fakt - była mocno przydatna i głównie to jej używałem, ale ma parę mankamentów:
- wiatraczek, głośny i ch** wie od czego zależy kiedy się wyłącza a kiedy włącza - nie widać żadnych wskaźników typu temperatura itp.
- jest to taki trochę klon ImaxaB6 - rozbitego na 2 ekraniki i dwa kanały - menu identyczne jak w Imaxie
- słaba jakość

Z plusów mogę wymienić:
+ kompaktowa obudowa, fajnie pomyślane (mimo wszystko) wyjścia
+ zintegrowany zasilacz AC

Zakładam temat, żeby się trochę pożalić, a może i ktoś będzie w stanie coś doradzić.

1.
Po pierwsze: jakiś czas temu (w lipcu) jak chciałem podładować pakiety 6S na polu - kablem z akumulatora - po jakimś czasie zaczął iść dymek ze środka ładowarki (chociaż niby działała). Szybko odłączyłem i myślałem, że już będzie po wszystkim - ale w domu okazało się, że działa, i podłączona z AC działa normalnie, i działała normalnie aż do dzisiaj :) Potem jeszcze ze dwa razy wziąłem ją na pole - i jak ładowałem tylko jakieś malutkie pakiety (do Hisky, czy 3S do 450) niewielkimi prądami (0.5A) to nic nie dymiło i działała. Większych A bałem się próbować :) Na polu ładowarka podłączana jest przez to XT-60 - zakładam, że omijając zasilacz AC :-)

2.
Po drugie: na pierwszym kanale co jakiś czas nie dawało się naładować i wybalansować pakietu 6S: cela 6 pokazywała jakieś chore wskazania typu 4.25 - 4.27 - balanser młócił i młócił i czasem i ze trzy godziny myślał i nic nie wymyślił (koniec z komunikatem [TIME] - nie wiem co by wymyślił jakby mu dać więcej czasu). Na drugim kanale ten sam pakiet pokazywał np. 4.20 na celach 1-5 i 4.17 na ostatniej. Czyli jakby pierwszy kanał miał rozkalibrowaną 6 celę - ale to też nie zawsze. Wydaje się, że dopiero jak ładowarka trochę popracowała to ten efekt się pojawiał. A jak była zimna to ze dwa pakiety 6S na pierwszym kanale dało się naładować. Coś takiego miałem w mojej pierwszej Becie Redox - ona ma z tyłu obudowy takie regulatorki dla każdej celi, ale jakoś bałem się tego dotykać. Z elektroniki jestem za słaby.

3.
Po trzecie: akcja z dzisiaj. Ponieważ chciałem sobie na jutro coś tam podładować co by polatać po pracy - wyjąłem ładowarkę z szafy (schowana w czwartek, kiedy to naładowałem sobie 4x pakiet 4S do drona na weekend w górach i było wszystko niby OK). Podpinam do prądu, zapinam pakiet 3S 2200 do DRUGIEGO kanału*, ustawiłem ładowanie na 1.8A** i ładowarka za chwilę zgasła (jakby ją odłączyć od prądu, ale trochę wcześniej - bo normalnie wyrwanie kabla z ładowarki powoduje jej wyłączenie po ok. 3-4 sekundach) a potem się zapaliła na nowo - ale już nie ładowała (taki hard-reset). Powtórzyłem to jeszcze dwa razy - to samo. Wyciągnąłem więc kabel AC, odczekałem chwilę, podłączyłem, i jeszcze raz ustawiłem ładowanie. Tym razem zaczął ładować, ale na ekranie pokazał prawie od razu 1.8A, ale za chwilę skakał wyżej np. 2.2, 3.2, 3.6 - tak sobie dziwnie "oscylował". Jak ustawiłem ładowanie na 0.5A - to oscylacje były tak do ok. 0.8-1.2A. Nie chciałem za długo trzymać takiego stanu, ale jak szybko przerzuciłem ekran na widok napięć na celach to też tak jakby skakały z 3.84 do 3.9 - ale nie przyglądałem się bo nie chciałem uszkodzić pakietu, albo ładowarki (jeszcze bardziej). Natomiast na kanale pierwszym ładuje normalnie. Teraz sobie pompuję pakiet na jutro, ale już na 1.5A bo się trochę zestrachałem.

Ktoś coś? Chętnie wysłucham opinii. Przede mną chyba jednak zakup nowej ładowarki - zastanawiam się co wybrać; widzę, że fajne są te AntiMattery i ISDT. Nie będę już patrzył na zintegrowany AC - bo to mi się przydawało w poprzedniej pracy - jak dużo jeździłem to wygodniej było zabrać małe, proste pudełko, działające na taki sam kabel jak laptop - i podłączyć w hotelu. Teraz już nie jeżdżę, więc mam to gdzieś.
Niemniej jednak - jakby się udało jakoś tanim kosztem naprawić tego UltraPowera, to jeszcze bym go pomęczył do ładowania quadro, albo skrzydełka ;-)
Zauważyłem, że ładowarka ma PC Link na micro USB - ktoś kojarzy czy da się w niej coś poprawić przez ten link? Coś zrestartować?



___________________________
*) w sumie nie wiem czemu nie do pierwszego, ale to chyba nie ma znaczenia, czasem wygodniej zacząć z prawej strony :-)
**) pakiety 2200 zawsze ładuję 1.8A - jak mam czas i na spokojnie ładuję dzień wcześniej; taki hołd dla E-Sky Belta, który stockowo latał na 1800; możecie się z tego nabijać, ale nieprędko z tego zrezygnuję - inni mają swoje "klątwy ostatniego pakietu", czy "regulskie duszki" - a ja mam 2200 na 1.8A ;D
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 5 wrz 2017, o 22:00

Coś mi się wydaję że będziesz musiał kupić sobie nową ładowarkę. Ja osobiście bym nie używał jej, aby pakietów nie psuła albo co gorsza pożaru wywołać . Co do pracy tych wentylatorów chłodzących ładowarkę zawsze dziwnie pracują na początku ładowania, po zagrzaniu się radiatora w ładowarce praca wentylatorów ulega unormowaniu i zaczyna pracować z przerwami i logicznie . Tak mam C60 i Q200

Wyslane z mojego Szajsunga S6 ;)
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.

Wróć do „Ładowarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości