Ładowarka SkyrcQ200

Wszystko o barach mlecznych dla naszych pakietów...
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 19 wrz 2017, o 09:30

Ostatnimi czasy bardzo często ładowałem pakiety za pośrednictwem ładowania równoległego. A co za tym szło zauważyłem pogarszający się stan baterii, mam na myśli różnice w napięciu w poszczególnych celach. Aby temu zaradzić postanowiłem kupić ładowarkę Q200skyrc którą pragnę wam przedstawić. Jedną z głównych zalet oczywiście tej ładowarki jest możliwość ładowania czterech pakietów z trybem balansowania, co w przypadku ładowania ładowarką C60 Raytronik o jest niemożliwe ponieważ C60 jest ładowarka dwukanałowa o dużej mocy 1000W co i tak w konsekwencji naładowanie 10 pakietów trwa zbyt długo i wymaga stalej obsługi. Natomiast w ładowarce Q200 mamy możliwość naładować 4 pakietów napieciem 1C. oprócz tego ładowarka posiada wbudowany moduł bluetooth któremu Dzięki ściągniętej aplikacji na telefon Możemy śledzić proces ładowania baterii, a także zmieniać ustawienia ladowania. Jedna z istotną funkcji ładowarki Q200 jest możliwość sprawdzenia rezystancji w pakiecie poszczególnych cell. Do ładowarki można jeszcze dokupić moduł WiFi oczywiście takowe zakupiłem gdzie będziemy się mogli połączyć z ładowarką za pośrednictwem sieci WiFi.
Kilka fotek Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pudełko mimo długiej drogi jakie przebyło wygląda całkiem dobrze

Obrazek

Obrazek

To otwieramy do środka

Obrazek

Całkiem starannie zapakowane

Obrazek

Obrazek
Jak widać W pudełku znajduje się standardowo, instrukcja obsługi, przewody końcówki przewód zasilający do sieci AC . Zapomniałem dodać że ładowarkę można zasilać za pośrednictwem AC DC.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jak widać na zdjęciu jest możliwość podłączenia telefonu do portu usb 5 volt 2.1ampera

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze podłączenie ładowarki do sieci i jak widzimy wyświetla nam się komunikat ostrzegawczy.Po wciśnięciu enter Przechodzimy do dalszych ustawień.

Obrazek

Obrazek

Co mnie bardzo przyjemnie zaskoczyło to bardzo Cicha praca wentylatora chłodzącego radiator .A co najważniejsze pracuje on bym powiedział logicznie, na przykład gdy ładowałem Ostatnio cztery pakiety 3S o natężeniu 2 ampery na kanał, to wentylator włączył się raz i kręcił się bardzo powoli. Było to dość przyjemnie i ciche przedewszytkim
Oznacza to że jest regulacja obrotów wentylatora, Czego brakuje np w C60 .
Gdy zaczniemy ładować pakiety 6S to wentylator zaczyna działać szybciej i z wzmożona siłą, odpowiednio do temp radiatora tak mi się wydaje. Ogólnie jestem zadowolony ze swojego zakupu pozdrawim

Wyslane z mojego Szajsunga S6 ;)
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2055
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 20 wrz 2017, o 20:21

Jaki wydatek na taką ładowarkę? Obeszło się bez dodatkowych opłat czy nasi celnicy uszczkneli coś dla siebie?
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 20 wrz 2017, o 21:19

Ja akurat trochę przeplacilem i wzbogacilem budżet państwa o 140 zł . Cena ładowarki w okolicach 750zł .


Wyslane z mojego Szajsunga S6 ;)
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2017, o 13:12

Piękny inbox, piękna ładowarka, choć w sumie za takie pieniądze to głupio by było jakby była kijowa.

Jednakże do jednej rzeczy, co do zasady nie związanej z inboxem i z ładowarką się przypierdziele:


armagedon pisze:Ostatnimi czasy bardzo często ładowałem pakiety za pośrednictwem ładowania równoległego. A co za tym szło zauważyłem pogarszający się stan baterii, mam na myśli różnice w napięciu w poszczególnych celach. Aby temu zaradzić postanowiłem kupić ładowarkę Q200skyrc którą pragnę wam przedstawić.



Wierzysz w to co napisałeś? Czy po prostu znalazłeś sobie usprawiedliwienie dla zakupu?? :)
Bo moim zdaniem, żeby było bliżej rzeczywistości to powinieneś napisać tak:

Ostatnimi czasy bardzo często używałem pakietów, a co za tym szło zauważyłem pogarszający się ich stan, mam na myśli m.in. rozbalansowanie poszczególnych cel. Aby temu zaradzić, zasadniczo trzeba by kupić nowe pakiety, ale te ostatecznie nie są jeszcze takie złe, a że w oko wpadła mi fajna ładowarka, to kapustę postanowiłem przeznaczyć właśnie na nią. Mowa o ładowarce Q200skyrc którą pragnę wam przedstawić.


;)

Pytam trochę serio a trochę prześmiewczo, ale nie odbieraj tego bron boże jako atak - sam nie raz stosowałem takie wytrychy i samousprawiedliwiacze dla siebie w różnych sytuacjach, a jako, że tezę o szkodliwym wpływie ładowania równoległego testowałem wiele razy i nigdy nie udało mi się jej potwierdzić, to tak mi to jakoś pasuje do tej sytuacji.
Jeszcze raz: Nic osobistego, inbox zaje**sty i dziena oczywiście juz za niego leci.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2017, o 13:26

Aha i do jednej rzeczy w samej ładowarce sie przyczepie. czyli teraz będzie merytorycznie:
Widze do zasilania DC gniazdo XT60 ... żeńskie.
Czyli, jeśli na polu chce przetoczyć prąd z jednego pakietu do drugiego, to muszę mieć kabel z dwoma wtyczkami.
ZLE!!! Powinno być męskie.
Niby nic, ale nie lubię takiego spierdolenia na starcie, zwłaszcza w sprzęcie za tę cenę.

No i napięcie zasilania... Troche mały przedział. Z pakietu 6s tej ładowarki już nie pociągnę. To przypadłość większości ładowarek 250W... Ata ma teoretycznie 300W. Reaktor 300W ma zakres od 10 do 25V, co oznacza, ze mogę go zasilać czymkolwiek czego używam i mam pod ręką.
Ale to oczywiście nie krytyk tylko moje osobiste kryteria w których ta ładowarka by odpadła.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 22 wrz 2017, o 13:53

A może to wejście jest zmostkowane z wyjściem wewnętrznego zasilacza? Debilizm ale wtedy by tam był prąd po włączeniu do zasilania.

armagedon- zmierzył byś napięcie na XT60 przy włączonym zasilaniu?
Helikoptery
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 22 wrz 2017, o 14:05

Wiem wiem, słyszałem że ładowanie pakietów rownolegle nie szkodzi , i w dodatku dużo osób tak laduje swoje pakiety. Natomiast ja zauważyłem właśnie pogarszający się stan nowych pakietów, a dziwnym trafem wszystkie 10szt były ładowane równolegle. Mogę się mylić w tej kwestii,ale chcę spróbować ładować pakiety za każdym razem z balnserem, i zobaczyć, czy uda się choć trochę poprawić ich stan . Ale z drugiej strony się tak zastanawiam, czy aby na pewno ładowanie równoległe nie miało wpływu na kondycja baterii. Na przykład jeśli Ładujemy 10 pakietów, po 5 pakietów na kanał i zrobimy tak 10cykli, czyli rozładowywuje je podczas lotu i Ładuje ponownie równolegle, to nigdy baterie nie będą naładowane i rozładowane w taki sam sposób ( napięcie na każdej baterii będzie inne) wtedy musielibyśmy przed każdym ładowaniem wyrównywać napięcie w każdej z baterii. Gdzie u mnie po pracy nie ma czasu zbytnio na zabawę z pakietami muszę szybko się spakować i iść na pole polatać zanim się nie ściemni na dworze. Ale też jest to wygoda 4szt na raz z balansowaniem . Wszystko wyjdzie w praniu zobwczymy co i jak w nastepnym sezonie.

Wyslane z mojego Szajsunga S6 ;)
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2017, o 14:15

wojtekr pisze:A może to wejście jest zmostkowane z wyjściem wewnętrznego zasilacza? Debilizm ale wtedy by tam był prąd po włączeniu do zasilania.

armagedon- zmierzył byś napięcie na XT60 przy włączonym zasilaniu?


Ano... Chyba że.
Nie sądzę, ale może.
Kusiłoby do podkradania... rozsądnie niby można...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2017, o 14:29

armagedon pisze:Wiem wiem, słyszałem że ładowanie pakietów rownolegle nie szkodzi , i w dodatku dużo osób tak laduje swoje pakiety. Natomiast ja zauważyłem właśnie pogarszający się stan nowych pakietów, a dziwnym trafem wszystkie 10szt były ładowane równolegle. Mogę się mylić w tej kwestii,ale chcę spróbować ładować pakiety za każdym razem z balnserem, i zobaczyć, czy uda się choć trochę poprawić ich stan . Ale z drugiej strony się tak zastanawiam, czy aby na pewno ładowanie równoległe nie miało wpływu na kondycja baterii. Na przykład jeśli Ładujemy 10 pakietów, po 5 pakietów na kanał i zrobimy tak 10cykli, czyli rozładowywuje je podczas lotu i Ładuje ponownie równolegle, to nigdy baterie nie będą naładowane i rozładowane w taki sam sposób ( napięcie na każdej baterii będzie inne) wtedy musielibyśmy przed każdym ładowaniem wyrównywać napięcie w każdej z baterii. Gdzie u mnie po pracy nie ma czasu zbytnio na zabawę z pakietami muszę szybko się spakować i iść na pole polatać zanim się nie ściemni na dworze. Ale też jest to wygoda 4szt na raz z balansowaniem . Wszystko wyjdzie w praniu zobwczymy co i jak w nastepnym sezonie.


Dyskusje na ten temat były prowadzone wielokrotnie i tony petabajtow tekstu było wrzucanych w sieć.
Wyrównywanie napięć na celach i na pakietach dzieje się ... samo. W kilka / kikanaście sekund po podłączeniu ich do płytki, o ile oczywiście nie przeginasz pały, w sensie np. nie podłączysz pakietu który ma 3,7V/s razem z pakietem który ma 3,9V/s
Rozjazdy ponizej 0,1V/s - ja całkowicie olewam, jeśli jest ciut więcej to odczekuję kilkadzieścia sekund po podłączeniu wszystkich pakietów zanim rozpocznę ładowanie.

I tyle.

Kiedyś zmierzyłem prąd wyrównujący - było to kilka amperów spadających do ponizej ampera w ciągu kilku sekund (to oczywiście zależy od rezystancji wewnętrznej pakietów, rezystancji kabli i tak dalej, generalnie im bardziej skapciałe pakiety tym większą różnice można olać).


Owszem, balanser ma więcej roboty balansując łącznie sumarycznie większą pojemność, ale to jest taka sama różnica jak pomiędzy jednym pakietem 1000mAh, a jednym pakietem 5000mAh.

Dodatkowo: Rozbalansowanie w pakietach jest losowo różne, czyli w jednym pierwsza cela będzie miała najniższe napięcie, w drugim trzecia, w trzecim druga i tak dalej.
Im więcej pakietów podłączysz równolegle, tym większa szansa, ze to sie wszystko wzajemnie zneutralizuje.


No i najważniejsze pytanie: co to właściwie dokładnie znaczy "pogarszający się stan pakietów".
Jeśli jesteś z frakcji aptekarzy którzy chcą mieć na wszystkich celach 4,2 z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku... to ...
... szacuję, ze tak czy siak będziesz miał problem, bo jest to po prostu nierealne w pakietach których się używa (choć w warunkach laboratoryjnych - możliwe).
A jeśli olejesz aptekarską dokładność i uznasz, ze jeśli pakiety po naładowaniu mają napięcia pomiędzy 4,17 a powiedzmy 4,22 to jest OK, to będziesz zdrowy i szczęśliwy ;)

Mówię celowo o napięciach po naładowaniu bo jeśli chodzi o napięcia po rozładowaniu to w ogóle nie ma tematu zwłaszcza w pakietach które są "omega matched" a nie "capacity matched". To jest normalne, ze jedna cela będzie miała 3,75, a inna 3,79 - patrzy się zawsze na napięcie najsłabszej celi.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 wrz 2017, o 15:02

A to nie jest tak, że zanim ładowarka dojdzie do momentu, w którym balansuje wszystkie cele to napięcie i tak pomiędzy pakietami zdąży się rozłożyć? Przy 1C ładowarka chodzi 30-50 minut z reguły więc pakiety mają czas... To odnośnie czekania kilkunastu sekund przed rozpoczęciem ładowania...

Ja ładuje równolegle od kilku lat i nigdy nie odczułem, żeby pakiety na tym ucierpiały. U mnie jest wręcz przeciwnie, bo ładowanie równoległe "wymusiło" na mnie pewne schematyczne traktowanie pakietów w ich cyklu tygodniowym.
1. Z założenia kupuje pakiety szóstkami albo dwunastkami i wszystkie z danej szóstki mają zawsze zbliżony przebieg.
2. Ładuje wszystkie równolegle przed weekendem.
3. Jako, że helikiem latam często bardzo podobnie, latając na czas, praktycznie zawsze kończę lot przy napięciu ok 3.78-3.80v na cele. Wiem, że mógłbym latać po 30 sekudn dłużej, ale dzięki temu pomijam storagowanie - takie leniuchowe podejście...
4. Jeśli zdarzy się, że pakiety są rozjechane po lotach bo coś przekombinowałem to po prostu storaguje po powrocie żeby za tydzień mieć mniej roboty ;) Z reguły storagowania nie potrafię ominąć w samolotach bo ciężko wyczuć czas po jakim wylądować (nierówne obroty, szybownie, itp).

Musze się jednak przyznać, że choć nie czuję głębszego sensu, to raz na jakiś czas (powiedzmy do 2-3 miesiące) każdy pakiet ładuję z osobna i prądem max 1C. Wydaje mi się, że nie daje mi to nic poza jakimś tam poczuciem, że teraz będzie im lepiej... ;)

Być może mogą pojawić się "utrudnienia" przy ładowaniu równoległym gdy podłączamy pakiety o bardzo różnym przebiegu i stanie?
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 22 wrz 2017, o 15:10

:masakra: oj zima przyszła że o takich pierdoletach gadamy (po raz setny :) )
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2017, o 15:40

@Miru, chodzi o to żeby nie dopierdalać pakietom prądu z ładowarki w czasie kiedy przetaczają prąd miedzy sobą.
@ Wojtek zima własnie jeszcze nie przyszła. Zima można latać, a w takim gnoju nie bardzo.
Po prostu pogoda jest pod wujem.. i tyle.

EDIT: poprawki
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2017, o 00:15 przez aikus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2017, o 15:57

Aha i jeszcze jedno. Miru. Jeśli podłączysz skrajnie rożne pakiety, np. Stary skapcialy 1000mAh i nowy twardy 5000mAh i puścisz na nie prąd 6A, to istotnie może to prowadzić do problemow, bo w pierwszej fazie dużo większy prąd poleci przez duzy pakiet, co jest jeszcze ok, ale potem sytuacja sie odwraca i duzo większy prąd poleci przez mały pakiet. Ale w takiej sytuacji wystarczy po prostu ładować taki zestaw prądem 2A i nic Ci nie grozi.
Przykład z mojej elektrowni: ładuje równolegle 5 pakietów do X3, czyli 6s1450 i dwa do X7 czyli 2x6s5000.
Ładowarka daje max 10A co jest w stanie prawie ze wytrzymać JEDEN mały pakiet bo zdaje się ze maksymalny prąd ładowania dla nich to 5c.
Nie ma tematu jakiegokolwiek zagrożenia z tego tytułu.
EDIT: poprawki
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2017, o 00:17 przez aikus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 22 wrz 2017, o 22:03

Jednak wojtek miał rację,
Obrazek

Co do reszty podpisuję się pod wypowiedzią mirka, z tym że teraz za każdym razem nowe baterie będę lądował z balansem.

Kilka zrzutów aplikacji skyrc

Obrazek

Obrazek

Zobacz aikus jak mam zbalansowane pakieciki 3.86 3.86 3.86 to lubię

Obrazek




Wyslane z mojego Szajsunga S6 ;)
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 22 wrz 2017, o 22:15

Dlatego zastosowali żeńską wersję złącza - no nic debile ale co zrobić- wystarczyło by diodę machnąć .

A co do ładowania to mogę tylko napisać, ze odkąd zajmuje się modelarstwem to ląduje pakiety równolegle płytkami z HK (prawie zgodnie z pewnymi zasadami opisanymi przez Aikusa) i nigdy nie miałem z nimi problemów. Kiedyś nawet była dyskusja czy lepiej równolegle czy szeregowo ale jak poczytałem argumenty "mędrców" rcfpv czy pfmrc ładowania szeregowego to odpadłem, zamknąłem się w sobie i olałem temat.

Oczywiście można raz na jakiś czas ładować pojedynczo- to nie szkodzi (ale też nic nie zmienia)
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 23 wrz 2017, o 00:19

armagedon pisze:[...]

Zobacz aikus jak mam zbalansowane pakieciki 3.86 3.86 3.86 to lubię



No... pięknie.
Czyli jak mówiłem jesteś "aptekarzem":)
Nie żeby to było coś złego, po prostu ... no jak sam mówisz - tak lubisz.
:thumb:


I tylko się zastanawiam... Mówić Ci, żebyś skonfrontował pomiary ładowarki z pomiarami multimetrem i ryzykować że rozwalę Ci ten idealny świat czy lepiej nie...
;)
:twisted:

;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 wrz 2017, o 07:45

Ladowanie szeregowe stosowałem wyłączne przy pakietach 1S od mikrusow. I tam ma sens bo podłączać szeregowo nie musisz specjalnie zwracać uwagi na napięcie na poszczególnych pakiecikach.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 23 wrz 2017, o 11:09

Ale trzeba pamiętać że jak różnica jest duża to całą robotę robi balanser.
Tyle że w przypadku pakietów od mikrusów to jest to pierdnięcie...
Awatar użytkownika
felek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 07-05-2018
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: felek » 11 maja 2018, o 23:26

Ładowarkę mam od 4 dni i jako konsument uważam że ten sprzęt ma zbyt wiele wad.
1. Gniazdo AC - powinno być takie jak w PC - generowanie niszowych standardów.
2. Wtyczka DC - to już zostało poruszone powyżej. (Przy podłączeniu gniazda AC do prądu urządzenie oddaje napięcie ~15V na gnieździe DC)
3. Chłodzenie
3.1. Wentylator wyje głośno na pierwszym poziomie wycia. Drugi poziom wycia wyje głośniej. Wentylator nie jest od wycia a w tym urządzeniu spełnia tę funkcję znakomicie.
3.2.Wydajność wentylatora jest zbyt słaba. Powietrze przetacza się na pierwszym i drugim stopniu wycia niemniej jednak, wylatuje nieocieplone.
3.3. Przepływ powietrza generowany przez wentylator jest skoncentrowany na tylnej części urządzenia. Zatkanie wylotu
3.4.RPM wentylatora działa na jakichś dziwnych warunkach. Chyba tylko jakiś jeden termometr tym steruje.
4. Przy jakimkolwiek wydaniu dźwięku przez urządzenie wiatrak przestaje działać. Po zakończeniu emisji dźwięku powraca do poprzednich emisji.
...
...
...
98. To jest to samo oprogramowanie które występuje w innego typu ładowarkach - tu ubrane w kolorowy wyświetlacz.
99.Jakość obudowy jest żenująca.

Zanegujcie, poprawcie, ewentualnie potwierdźcie.
Mam jeszcze 2tyg na zwrot więc nie rozkręcam. Jak ktoś posiada i może zrobić dokładne zdjęcia środka to poproszę.

Smutna prawda jest taka że to jedyny produkt który spełnia moje wymogi więc pewnie i tak przy nim zostanę.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 12 maja 2018, o 08:30

felek pisze:1. Gniazdo AC - powinno być takie jak w PC - generowanie niszowych standardów.


To nie jest niszowy standard, a dowodem jest fakt, że przy ostatnich porządkach serwerowni wywaliłem do elektrośmieci chyba ze 20 takich kabli.
Rozumiem, że wolałbyś wtyczkę C13/C14, ale C5/C6 jest tak samo pełnoprawnym standardem IEC.



felek pisze:[...]
3.4.RPM wentylatora działa na jakichś dziwnych warunkach. Chyba tylko jakiś jeden termometr tym steruje.
[...]



A Ty byś chciał, żeby było jak...?


felek pisze:Smutna prawda jest taka że to jedyny produkt który spełnia moje wymogi więc pewnie i tak przy nim zostanę.


Skoro na dzień dobry jesteś tak nie zadowolony to prędzej czy później ją wymienisz IMHO.
Ładowarki z wbudowaym zasilaczem AC to nisza. TO jest dopiero nisza. Serio.
Ja osobiście radziłbym zaprzyjaźnić się z ładowarkami klasycznymi - z wejściem DC tylko.
No ale oczywiście masz swoje kryteria wyboru, więc... no cóż ;)

Update: na zdjęciach Armagedona, ładowarka nie wygląda jakoś najgorzej... Gdzie kupiłeś? Może trafiłeś jakąś podróbę...??

Wróć do „Ładowarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości