HobbyWing - Platinum Pro 60A v4

Bez nich ani rusz!
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 919
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 13 paź 2017, o 19:42

Zadajmy sobie ponownie Pytanie czy się w ogóle da??? Czy HW traktuje ten temat poważnie czy to programator z funkcją za 1 PLN dodaną w celu "kup mnie bo jestem zaje**scie multi"?
Mój też przekłamuje i to sporo.... Nie używam go do pomiaru cel. Żeby się nie denerwować....
Ktoś otwierał ten programator? Względnie komuś sam się otworzył?
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 13 paź 2017, o 20:37

A może skoro nazwa sugeruje inne zastosowanie uznać że ma wskazać czy pakiet jest:

naładowany,
w połowie rozładowany,
czy całkiem rozładowany.

I traktujemy to urządzenie jako przenośny programator i monitor parametrów.

Pozdr.
M.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7215
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 12:21

Leci do mnie HW 60A V4. Właśnie przeczytałem instrukcję, żeby z niemałym rozczarowaniem dowiedzieć się, że potrzebuję jakiegoś porąbanego boxa żeby to zaprogramować :/
pytania:
1. Można programować przy pomocy karty za 7$ czy muszę wywalić stówę na boxa którego użyję raz?
2. Chcę wykorzystać governor z FBLa - w obstrukcji piszą, że domyślnie jest tryb Helicopter ELF GOVERNOR - da się tak latać bez programowania?
3. Jeśli nie da rady wykorzystać gova z FBLa to czy da się zaprogramować ten ELF governor bez boxa/karty?

Nie chcę kolejnego złomu kupować.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2017, o 12:51 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 28 lis 2017, o 12:43

1. Nie
2. Tak, ale co z pozostałymi parametrami?
3. Nie

:)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7215
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 12:50

Domyślne parametry zaznaczone są gwiazdką:

paramentry.PNG


Nie jest chyba tak, że regulator po wyjęciu z pudła jest bezużyteczny bez dodatkowego gadżetu?!

Nie kumam tej standaryzacji - muszę to robić po każdym podpięciu pakietu?

Co jeśli w trybie ELF kontrolą obrotów zajmie się FBL - zaczną się gryźć czy będę miał stabilne obroty? v-stabi umie prekompensować spadki obrotów przy przewidywanych obciążeniach - czy to ogłupi tego HW?

Czy ktoś z Szanownych podpowie mi jakie jest napięcie impulsu na wyjściu RPM?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mustaf90
Stały bywalec...
Posty: 102
Rejestracja: 06-07-2016
Lokalizacja: Szaflary (Małopolskie)
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: Mustaf90 » 28 lis 2017, o 13:27

mwx pisze:Leci do mnie HW 60A V4. Właśnie przeczytałem instrukcję, żeby z niemałym rozczarowaniem dowiedzieć się, że potrzebuję jakiegoś porąbanego boxa żeby to zaprogramować :/
pytania:
1. Można programować przy pomocy karty za 7$ czy muszę wywalić stówę na boxa którego użyję raz?
2. Chcę wykorzystać governor z FBLa - w obstrukcji piszą, że domyślnie jest tryb Helicopter ELF GOVERNOR - da się tak latać bez programowania?
3. Jeśli nie da rady wykorzystać gova z FBLa to czy da się zaprogramować ten ELF governor bez boxa/karty?

Nie chcę kolejnego złomu kupować.


Przerabiałem ostatnio temat, z tego co się dowiedziałem
1. V4 nie działa z wcześniejszymi kartami, tylko ten Box. Wersja v3 miała jeszcze opcje programowania z drągów ale w V4 nie ma tej opcji. Przy próbie wejścia w tryb programowania drze się że gaz nie jest na 0.
2. Bez przeprogramowania regla raczej nie ustawisz gova z FBL bo do tego potrzebujesz w reglu mieć tryb bez gova (czyli Heli gov off, albo plane ale bez hamulca).
3. Fabrycznie jest ustawiony ten Gov Elf i chyba przy tym trybie sam sobie regulator po każdym podłączeniu ustala jak ma działać. Możliwe że jest zamontowana jakaś szklana kula wróżąca w jakim stanie są pakiety:P

Model nie był mój, kolega się uparł że chce mieć normalne krzywe bez gova więc trzeba było Boxa dokupić.
Flota: 600N Pro, 600N Super pro, Aelous 50, T-rex 450SE
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7215
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 13:30

CO za dziady. I żadne cebulaki nie rozkminiły jeszcze jak podłączyć to do kompa za pomocą RS232?
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 28 lis 2017, o 13:39

Jak chcesz żeby z FBL mieć gov, to w HW trzeba nastawić na Helicopter (Linear Throttle), przynajmniej tak działa z Beastx wszelkie inne ustawienia gdy w HW gov był wybrany powodowały że tylko był gov z HW,
A nie z FBL.

Na początku używałem tylko gov Elf, bo mam pakiety w rożnych kondycjach.

pozdr.
M.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2064
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 28 lis 2017, o 13:46

A nie prościej pożyczyć na czas ustawień Boxa od kogoś?
Ja mogę ewentualnie pożyczyć swojego na czas ustawień za koszt wysyłki
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7215
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 13:55

Uważaj z takimi ofertami, bo jeszcze skorzystam i będziesz żałował jak w w zimny, deszczowy dzień będziesz stał w 20 osobowej kolejce na poczcie... :D
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2142
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 28 lis 2017, o 14:00

Dokładnie - pożycz od najbliższej osoby w okolicy i nie dramtyzuj, jak nie masz miernika napięcia celi to ten ma tą funkcję :) te regulatory stały się popularne wiec nie powinieneś mieć problemu z porzyczeniem.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2064
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 28 lis 2017, o 14:01

Spokojnie,myślę że dramatu nie będzie. Z góry uprzedzam że w 85% wysyłam w soboty bo praca niestety w delegacjach i w tygodniu nie zawsze mam jak.
Po to jesteśmy na tym forum by sobie pomagać,także jak coś to pisz na PW .
I tak narazie leży bo model mam ustawiony
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 28 lis 2017, o 14:09

Programator warto mieć (własny lub pożyczony; kwestia wygody), ponieważ można nim łatwo zaprogramować i zmieniać na polu wszystkie parametry, a także zrobić aktualizację softu.
Tak, wiem "po kiego wuja wywalać kasę","po wuja mi tyle dupereli", ale nikt nie obiecywał, że będzie "dobrze i tanio".
W HW jest osobne wejście do programatora i nie potrzeba kopać w kabelkach odbiornika. Bardzo ładne i praktyczne rozwiązanie. I co najciekawsze w porównaniu z ustawieniami "z drąga" wyświetla nam się to co ustawiliśmy.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7215
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 14:11

Nigdy nie miałem problemów z ustawieniami z drąga ani nie uważałem ich za skomplikowane - będę tęsknił za tą funkcją...
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 28 lis 2017, o 14:13

To nie mam sensu :-) takie pożyczanie,

Raczej MWX pomyśl czy chcesz się związać z HW,
Normalna cena za Box HW to jakieś 80-90zł,
To nie jest jakaś straszna kwota, chociaż każdy by wolał żeby można było z apki to samo zrobić.
Tylko jak z apki uzyskać, Max. RPM(odczytywany przez box) potrzebny do wzoru żeby obliczyć przy jakim % throttle będzie xxxx obrotów....

pozdr.
M.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 919
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 28 lis 2017, o 14:38

dawo pisze:Dokładnie - pożycz od najbliższej osoby w okolicy i nie dramtyzuj, jak nie masz miernika napięcia celi to ten ma tą funkcję :) te regulatory stały się popularne wiec nie powinieneś mieć problemu z porzyczeniem.

Akurat miernik napięcia cel w tym box-ie jest do dupy... Sporo przekłamuje. No chyba, że tylko u mnie... :(
@mwx & @gumi - Wy macie jakąś kosę między sobą???? Obaj jesteście chyba z Poznania.... ?
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 28 lis 2017, o 14:48

U mnie też sporo przekłamuje.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7215
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 14:51

Damdodo pisze:@mwx & @gumi - Wy macie jakąś kosę między sobą???? Obaj jesteście chyba z Poznania.... ?


Czemu nam tu kolega imputuje jakąś kose :)

Pewno się znamy, tylko nie kojarzymy się po tych avatarach :D

Z tym przywiązywaniem się do marki to jest jak z ładowarkami do ajfona - nakupujesz złomu a za miesiąc i tak wyjdzie nowa wersja bez wstecznej kompatybilności...
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 28 lis 2017, o 14:56

Damdodo pisze:Akurat miernik napięcia cel w tym box-ie jest do dupy... Sporo przekłamuje. No chyba, że tylko u mnie... :(


Jak chcesz dokładnie sprawdzić to jest "do dupy",

Natomiast jak masz ze sobą 30 pakietów, rożnych, na polu latasz sobie na zmianę pięcioma modelami,
I w pewnym momencie jest "o kur.... chyba pomieszałem" już puste z naładowanymi, w tym momencie BOX jest niezastąpiony :-)

pozdr.
M.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 919
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 28 lis 2017, o 15:10

Myszor pisze:
Damdodo pisze:Akurat miernik napięcia cel w tym box-ie jest do dupy... Sporo przekłamuje. No chyba, że tylko u mnie... :(


Jak chcesz dokładnie sprawdzić to jest "do dupy",

Natomiast jak masz ze sobą 30 pakietów, rożnych, na polu latasz sobie na zmianę pięcioma modelami,
I w pewnym momencie jest "o kur.... chyba pomieszałem" już puste z naładowanymi, w tym momencie BOX jest niezastąpiony :-)

pozdr.
M.

Wszystkie tanie Lipo checker-y są mało dokładne, ale ten jest wyjątkowo mało dokładny. Do takiego zastosowania jak piszesz faktycznie wiele nie trzeba. Nada się. ;)
Ja mam nieco większe wymagania i wolałbym wiedzieć czy pakiet ogólnie ma na celach np.; 3,7V a nie pomiędzy 3,4V a 3,8V....
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."

Wróć do „Regulatory obrotów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości