Turnigy - Super Brain 40 ESC

Bez nich ani rusz!
Awatar użytkownika
Guma
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 8
Rejestracja: 20-12-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: Guma » 26 lut 2013, o 19:23

:?: Witam panowie pomozcie przelecialem cale epheli i to forum jeszcze troche grzebalem w necie ale nigdzie nie znalazlem na epheli tez jak narazie nikt nie odpowiedzial nie mam karty a chce zaprogramowac regiel z apki moze ktos mi wytlumaczy krok po kroku angielski odpada troche za cienki jestem wreszcie zlozylem mego CX - a i w koncu chcialbym go ulotnic z gory dzieki za pomoc Robert :wall:
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 26 lut 2013, o 20:12

mówisz i masz :)

Turnigy Super Brain 40A Brushless ESC

HobbyKing

(see instructions called "throttle programming" in the files area.)
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Guma
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 8
Rejestracja: 20-12-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: Guma » 26 lut 2013, o 20:20

Wielkie dzięki będę musiał na PL se to przerobić bo częściowo muszę się domyślać ale to już sukces :nw:
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 26 lut 2013, o 20:21

Guma pisze:Wielkie dzięki będę musiał na PL se to przerobić bo częściowo muszę się domyślać ale to już sukces :nw:


Witaj w świecie RC :vhappy:
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 26 lut 2013, o 20:43

A najlepiej zdobyć/kupić Turnigy USB Linker for AquaStar/Super Brain i wtedy programowanie to bułka z masełkiem :juppi:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Guma
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 8
Rejestracja: 20-12-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: Guma » 26 lut 2013, o 21:01

Zamówiłem już kartę ale muszę poczekać nim przyjdzie a heli już i tak długo czeka aż mi łapy chodzą bo na razie jestem w domu a jeszcze parę dni i wypad może na miesiąc chyba rozumiesz ? jeszcze przed wyjazdem chciałbym go oblatać bo trochę znów se poczeka a przez ten czas tylko symek i jakiś mały płatek styro bo dużego nie mam gdzie wozić ale w wakacje sobie odbiję :banana:
Awatar użytkownika
Guma
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 8
Rejestracja: 20-12-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: Guma » 28 lut 2013, o 22:53

Siemka taki problem... po zaprogramowaniu regla 0 reakcji (programowałem linkerem usb ) nie wiem co nie tak zrobiłem serwa chodzą ale nie ma sygnału z motoru i regulatora (martwe) i przy okazji pytanie jak w upgrade przestawić wersję nie mogę dojść tołku ktoś pisał że przestawił wersję regulatora w firmware i było ok ale tyle postów i forów już przeleciałem że się zakręciłem i nie mogę tego znależć może po resecie by coś się ruszyło mam taką nadzieję tylko jak to zrobić czekam na podpowiedzi doświadczonych kolegów z góry dzięki Robert
:masakra:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 2 mar 2013, o 03:39

GUMA!!! Spokojnie człowieku!!!
Gdy czytam twoje posty to mi się scyzoryk otwiera choć nie jestem z Kielc, boś panie zapomniał co to są przecinki, Entery i akapity.
Poza tym piszesz tak, jak masz to poukładane w głowie, czyli na razie totalny chaos. Dawaj kolego powoli, spokojnie i po kolei. Nikt cię nie skuma gdy będziesz walił jak karabin maszynowy. Oczekujesz konkretnej pomocy to daj szansę czytającym, aby cię dobrze zrozumieli. A modelarstwo między innymi uczy cierpliwości i systematyczności. No chyba że się wkurzysz i pójdziesz do "Biedronki" po gotowca w pudełku...

Jak na razie to weź dwa głębokie oddechy i popatrz na spokojnie na swój ostatni chociażby post - czy chciałbyś coś takiego dostać na maila? Bo ja nie... Skasowałbym od ręki i tyle. A nikt tu nie siedzi tylko po to, aby pan Guma mu coś wyskrobał do odpowiedzi, więc uszanuj tych co ci mogą na prawdę pomóc i przyłóż się trochę więcej niż w szkole :thumb: :) (to był żart gdybyś nie wiedział :))

PS. Mam już taką naturę, że walę prosto z mostu co myślę :thumb: Więc albo się nadąsasz albo pomyślisz i popracujesz... Twój wybór.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 2 mar 2013, o 08:22

Guma a z kąd jesteś? Niedługo też będę miał te regulator więc możemy razem poknuć.
Dołącz jakie parametry zaprogramowałeś.

A tu cos dla ambitnych bez usb linkera:
http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulti ... hingmanual
Helikoptery
Awatar użytkownika
Guma
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 8
Rejestracja: 20-12-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: Guma » 3 mar 2013, o 20:03

Gmeracz masz rację to było bez ładu ,wcale się nie obrażam to nie w mojej naturze ,czasem dobrze jak ktoś postawi cię do pionu :D
Pisałem na Epheli i tu i 0 odpowiedzi więc już mnie zaczęło nosić .Już sobie poradziłem przestawiłem w firmwalu z DTA na DTua i jest ok ,tylko nie wiem czy dobrze parametry ustawiłem:
LVC - 9.0V 3
Lipo Brake - no brake
Timming Adance -Low
Cuttof Type -Soft Cuttof
Startup -Soft
Gov. Mode -Auto
PWM Rate -16KHz - tak niby zalecają
Trottle Range - 640 uS

Mam już linkera i przez usb ustawiałem ( myślę że moja interpunkcja się poprawiła, choć nie wiem czy do końca, dawno w szkole nie byłem :hammer: ) a co do cierpliwości to wędkarstwo trochę mnie nauczyło.
Trottle powinno niby być 656 ale taki mądry nie jestem żeby to przestawić . Do wojtekr jestem z Białegostoku ( śledz to złota ryba) siema :D

Zrobiłem edycję tego postu żeby ci pokazać, jak prosto (wciskając Enter) można zrobić tekst znacznie bardziej czytelny. - moderator

Wróć do „Regulatory obrotów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości