Hobbyking - SS Series 18-20A

Bez nich ani rusz!
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 25 sty 2011, o 07:51

Witam
Chciałem zaprogramować regielek Hobbyking SS Series 18-20A ESC (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=6457) lecz po podłączeniu zasilania, nie wydaje on żadnych dźwięków :(
Podłączyłem zasilanie 2S (7,4V) 900mAh, oczywiście naładowany. Podaje bezproblemowo zasilanie na RX-a, ale boje się przed programowaniem podłączyć silnik (nie mam pewności jak ustawiony jest hamulec)
Czy to normalne, że przy podłączeniu 2S regiel nie wydaje dźwięków ? :?
Z regulatorem z tej serii 25-30 nie mam takich problemów (podłączany do 3S) :o
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 25 sty 2011, o 08:09

Żeby całkiem nie wydawał dźwięków to nie wiem ale mój K-Force bez podłączonego silnika nie loguje się poprawnie ani nie pozwala wejść w tryb programowania. Co do hamulca to nie bardzo rozumiem, w helikach hamulec powinien być wyłączony, zapewne chodzi ci o failsafe - skoro podaje prąd do odbiornika to dla pewności możesz go ponownie zbindować programując poprawnie failsafe. Ogólnie póki łopaty główne są zdjęte to nie ma co się bać, gaz na maxa (thr hold tylko nie włączaj :) ), podłącz zasilanie i nawet nie musisz puszczać wtyczek jak się obawiasz że coś nie tak pójdzie.
Piotrek
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 25 sty 2011, o 08:58

ESC nie wydaje dzwiekow tylko silnik, sciagnij zebatke z silnika aby wrazie czegos nie ruszyl glowicy i podlacz zasilanie do ECS ktory jest podlaczony do silnika PAMIETAJ O SCIAGNIECIU ZEBATKI Z SILNIKA PRZED PODLACZENIEM ZASILANIA.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 25 sty 2011, o 09:23

miszcz_waw pisze:Co do hamulca to nie bardzo rozumiem, w helikach hamulec powinien być wyłączony

Właśnie chodzi mi o to, aby był wyłączony. Bez podłączenia silnika nie jestem tego w stanie stwierdzić :|

Max S pisze:ESC nie wydaje dźwięków tylko silnik...

Regiel HK 25-30, wydaje dźwięki nawet przy podłączeniu 1 przewodu (nie jestem pewien, czy to regiel, czy silnik. Nie przysłuchiwałem się :))
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 25 sty 2011, o 09:28

Artu pisze:
miszcz_waw pisze:Co do hamulca to nie bardzo rozumiem, w helikach hamulec powinien być wyłączony

Właśnie chodzi mi o to, aby był wyłączony. Bez podłączenia silnika nie jestem tego w stanie stwierdzić :|

Max S pisze:ESC nie wydaje dźwięków tylko silnik...

Regiel HK 25-30, wydaje dźwięki nawet przy podłączeniu 1 przewodu (nie jestem pewien, czy to regiel, czy silnik. Nie przysłuchiwałem się :))

Przy podlaczeniu 1 przewodu z bateri do regla czy z regla do silnika ?
przeszlo mi kilka regli przez rece ale nigdy nie spotkalem takiego co wydawal dzwieki (zawsze silnik to robil)

Wlasnie sprawdzilem HK i ktos tu podal co mozesz programowac i jak
Possible options:
- LIPO-mode (auto selection 2/3 cells)
- NIMH-mode
- Break on / off

To program this controller you have to move transmitter throttle to full position.
Now connect battery to controller.
Wait some seconds, than you hear:
*peep* - *short pause* - *peep*
*pause*
*peep*peep* - *short pause* -*peep*peep*
*pause*
*peep*peep*peep* - *short pause* -*peep*peep*peep*
*pause*
this sequence will repeat...

When you want to use NIHM cells, you have to move throttle to off position when you hear the first *beep*beep*. Than you have to wait for a longer *beeep* and a short *beep*. That's all. You can disconnect battery now.

When you want to select LIPO mode, start from the beginning (throttle full, connect battery, listen to the beeps)
At the time when you hear the first single *beep* move throttle to off and wait for
*beeep* and *beep*.

When you want to switch Brake On or Off, start from the beginning, then wait for the first *peep*peep*peep* within one sequence and put throttle to off. Wait for *beeep* and *beep*.

Note: When you connect battery and throttle is in off position you will hear a long *beeeep* when LIPO-mode ist selected or a short *beep* when NIMH-mode is active.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 25 sty 2011, o 09:51

Max S pisze:Przy podłączeniu 1 przewodu z baterii do regla czy z regla do silnika ?

Oczywiście z regla do silnika :mrgreen:
Max S pisze:przeszło mi kilka regli przez ręce ale nigdy nie spotkałem takiego co wydawał dźwięki (zawsze silnik to robił)

Sprawa już właśnie wyjaśniona :) Podłączyłem inny silnik (ten w EP200 jest raczej trudno dostępny) i okazało się, że to silnik piszczy :thumb: (człek się do końca życia uczy :)) Dobrze, że to zrobiłem ;) , bo hamulec był na ON. Biorąc pod uwagę, że w EP200 nie ma sprzęgła jednokierunkowego, mogło się to ciekawie zakończyć :wall:
Dzięki za pomoc i rady :)
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Regulatory obrotów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość