Airwolf HK450

Miło patrzeć, trudniej zrobić...
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 29 sie 2016, o 20:02

Obrazek

Wpdło mnie w ręce takie coś, kosztowało to 35zł.. Właściciel kupił na alliexpress, dopasowane wielkością do mechaniki trex450.. Niestety to tylko buda z leksanu.
A nuż mi coś z tego wyjdzie spróbuje

Do środka wsadzę to:
http://www.banggood.com/ALZRC-Devil-450 ... 90757.html

Planuje zrobić zdejmowany przód, aby był dostęp, do wymiany baterii, a w środku jakiś prowizoryczny stelaż, z polisterynu, podwozie raczej wyciągnięte na stałe..

Pozdrawiam :)
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 sie 2016, o 20:17

jakbys potrzebowal dobre lopaty asymetryczne to jedna lajza sprzedaje na gieldzie i sprzedac nie moze:)
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 31 sie 2016, o 12:22

Dzięki, narazie myślę jak to to poskładać..

Pytanie mam takie, bo może ktoś już się w coś takiego bawił, obudowa jest prawdopodobnie z leksanu, na pewno przypomina to materiał, z butelki coca-coli, pytanie takie czym to wzmocnić ?
Żywica.. - naczytałem się że od leksanu może poprostu odpaść.. :(

Podwozie, myślę jednak nad chowanym.. mam gdzieś nawet, airwolf z papieru, wystarczy powiększyć i zrobić z polisterynu, sam mechanizm wygląda nawet na prosty.. jak tak obserwuje.

Może ma ktoś jakiś patent ? Na wzmocnienie ?
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 sie 2016, o 12:27

Artja kiedys budowal (i chyba zbudowal) Aguste na 450tce, wykonywal nawet jakies testowe loty na moich lopatach.
ZTCW najwiekszy problem bedziesz mial z odprowadzeniem ciepla - wewnatrz tej budy bedzie naprawde goraco...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 31 sie 2016, o 12:43

Wielu bawiło się w te ubranka. Wojtek zrobił elektroniczne cudeńka z kokpitem i to jest faktycznie wkład makietowy. IMO wzmocnienia budki nie mają najmniejszego sensu, 450'tka ledwie zipie objuczona tym towarem. Można ją upiększyć, dodać światełka, chowane podwozie i ewentualnie wyposażenie kokpitu, ale trzeba mieć świadomość że masa rośnie lawinowo. Stąd właśnie łopaty asymetryczne które pozwalają obniżyć obroty i tym skompensować wagę modelu.
Setup na 3S jakoś tam lata, nie bawiłem się zwiększaniem do napięcia pakietów. Może się okazać że będzie trochę zabawy z przenoszeniem serwa ogonowego, mocowaniem ramy i wypuszczeniem prowadnicy antyrotacyjnej. Starsze budki robione były dla ram na bazie 450 Sport, która nieco się różni od popularniejszej obecnie wersji PRO.
Może kiedyś wrócę do tematu, ale raczej na większej maszynie. 450'tka jako makieta to zabaweczka nie warta większych pieniędzy. Już sam efekt wizualny gubiony jest bardzo szybko z racji rozmiarów modelu.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 31 sie 2016, o 12:58

Nie pocieszacie mnie :)
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 sie 2016, o 13:12

No nie chcialem tego mowic ale kazdy kto bral sie za makiete na klasie 450 przewaznie porzucal temat z poczuciem porazki...
ale do odwaznych swiat nalezy! Ty sie nie poddawaj. Duzo sie od wtedy zmienilo, sa mocne wysokoefektywne napedy na 6s, wysoko efektywne wiec mniej grzejace sie.... poza tym Istnieja tez nawet jeszcze mniejsze makiety i polmakiety produkowane fabrycznie ktore nawet lataja miekkie 3D... no to jak sa fabryczne to co, nie da sie zrobic w domu? Pewnie ze sie da! W wiekszym byloby latwiej ale jak zrobisz w 450tce - tym wiekszy bedziesz mial szacun na dzielni:)
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 31 sie 2016, o 13:30

No tak, mam nadzieje że mój zapał nie spadnie :) wydaje mi się że taka leksanowa buda jest dużo lżejsza od laminatu, który można zamówić z heli artist, czy inne które są w sprzedaży..
Niestety również na pewno jest też bardziej wiotka.. zastanawiam się czy zostawić podział technologiczny tak jak jest.. czy jednak go zmienić, na taki jak jest w 99% modeli.

Tutaj połówki kadłuba są osobno, i przód za mniej więcej drzwiami jest osobno,

Myślę tak:

połówki kadłuba skleić na stałe, zostawić wycięcie tak by głowica weszła wkładając od przodu, do ramy dorobić podstawkę z płyt polistyrenowych, z podwoziem która była by wkładana do środka kadłuba i przykręcana do jego spodu..
Oczywiście wirnik ogonowy musiałby być zdejmowany..
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 31 sie 2016, o 13:35

Masz:

http://allegro.pl/rc-heli-helikopter-zd ... 77412.html

Kup sobie gotowca - cena wydaje się być przyzwoita - i sobie sprawdzisz bez dłubaniny. ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 31 sie 2016, o 13:52

Dzięki za info :) ale nie będę kupował czegoś co mi się nie podoba.. odsprzedać to potem graniczy z cudem..
:)
Uparłem się na bell222 lub airwolf..
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 31 sie 2016, o 14:14

Galo82 pisze:Niestety również na pewno jest też bardziej wiotka.. zastanawiam się czy zostawić podział technologiczny tak jak jest.. czy jednak go zmienić, na taki jak jest w 99% modeli.
Tutaj połówki kadłuba są osobno, i przód za mniej więcej drzwiami jest osobno,


Tak czy siak musisz wymyśleć jakiś sposób otwierania budy do zmiany pakietu, no chyba że zamierzasz ładować jeden pakiet zabudowany na stałe... Oprócz tego powinien być dostęp do serw chociażby dla drobnej regulacji lub kontroli. W szczególności jeśli pokusisz się o chowane podwozie ciężko będzie je wyregulować po zmontowaniu - buda musi umożliwić dostęp do przedniej goleni i obydwu bocznych. Podział budy odsłaniający cały przód ramy z dostępem do wirnika i serw cykliki jest calkiem OK.
Ogólnie traktuj budę jako balast, rodzaj kabinki, zwykłą atrapę, a nie element konstrukcji ramy. Uwolnisz się od pokusy wzmacniania w niej czegokolwiek :) Niestety kret będzie bezlitosny, po nim juz tylko cyaczek, wiaderko szpachli i farbki ;)


Galo82 pisze:połówki kadłuba skleić na stałe, zostawić wycięcie tak by głowica weszła wkładając od przodu, do ramy dorobić podstawkę z płyt polistyrenowych, z podwoziem która była by wkładana do środka kadłuba i przykręcana do jego spodu..
Oczywiście wirnik ogonowy musiałby być zdejmowany..

Przy napędzie ogona na wałek - OK, ale z paskiem raczej tak nie złożysz... Pozostaje kwestia regulacji serwa ogonowego, które schowane w belce będzie bez dostępu. Ramę oblataj bez budki i zaznacz markerem pozycję mechaniki ogona przed montażem budy.

Podstawka z płyt z podwoziem

Podwozie jakie by nie było, montuj wyłącznie do ramy helika. Lądowania ciężką makietą mogą być kłopotliwe. Szczególnie chowane podwozie jest bardzo wrażliwe na jakiekolwiek boczne oddziaływania i nierówności podłoża. W skrajnym przypadku wolałem lądować z lekkim poślizgiem, czyli tak nie bardzo "po helikopterowemu" ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 31 sie 2016, o 14:25

Ok czyli tak jak sobie wstępnie założyłem,

Kit który za mówiłem jest na wałek , w budzie jak dla mnie sporo miejsca..

Hehe
W każdym razie jak ktoś ma bell222, esky, alzrc,allign heliartist.. itp chętnie odkupię w rozsądnych pieniądzach..

Zajmowałem się plastikami, i kartonówkami, szpachla, ca i aerograf nie jest mi obce :-)
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 sie 2016, o 14:31

Nooo to walcz dzialaj pracuj!!
Ja bardzo kibicuje i chetnie poogladam efekty, choc pomoc za wiele nie pomoge to wespre Cie duchowo:D:D
BTW, rob duzo zdjec filmow... dokumentuj i publikuj!
Mam takie przekonanie, ze jest od groma fajnych projektow, ktore leza sobie gdzies w piwnicach i swiat o nich sie nigdy nie dowiedzial... a szkoda, bo zwlaszcza w dobie internetu to zaden problem.
Pomijajac juz fakt, ze zawsze zwiekszasz szanse, ze ktos Ci cos podpowie pozytecznego...
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 31 sie 2016, o 19:36

I ja chętnie Ci pokibicuję - bardzo mi się podobają makiety RC (nie tylko heli)
Zasiadam w pierwszym rzędzie oglądaczy i trzymam kciuki żeby wszystko szło jak trzeba :thumb:
Po cichu bardzo liczę na bogatą foto-relację z tego zajścia ;)
Pokaż jak wygląda ta budka, jak jest podzielona.
Podłoga z polistyrenu ...... może lepiej z cienkiej sklejki lotniczej (można ją jeszcze delikatnie wyażurować - będzie lżejsza)
Może zrób najpierw wersję ze stałym podwoziem, a potem jak Ci się spodoba i zobaczysz czy model udźwignie chowane, to sbie zmienisz.
To takie moje dość luźne przemyślenia, ale może warto to i owo przedumać ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 1 wrz 2016, o 22:40

Popełniłem kiedyś takie dwie budy do 450-tki

Obrazek



Obrazek



Ta była siuuupeeer, bo leciutka i robiła wrażenie, chociaz gdy ją montowałem to miałem mieszane wrażenia. Bo to wszystko takie wiotkie... Ale w locie było spoko. Jakieś 05-1 min. krócej na baterii.

Obrazek



Ta budka nie ma bocznych okien, żeby wiało i chłodziło. Dodałem od spodu z przodu dwa ledy 10-12 mm szperacze do lądowania. Wyglądało bajerancko w locie.
Więc jeżeli chcesz polatać czymś takim, to można i robi wrażenie. Szczególnie ze światłami.
A jakością budy (wiotkością) się nie martw. Budy typu nr. 1 są klejone z dwóch połówek na dwustronną taśmę.
Jako że budy były pod trexa, musiałem trochę w środku poprzerabiać. Głównie zawieszenie body helika wyżej, żeby ogon wszedł na miejsce. Ale w sumie niewiele pracy.
Do pierwszego miałem moda z inną rurką na końcu, aby to wlazło pod kątem. Ale to był kadłub dedykowany dla Mini Titana.
W drugim było parę drobiazgów do poprawki, w szczególności góra, bo mi miksery haczyły.

Generalnie warto było, a widoki nad ziemią jak z filmów Rambo mniooodziooo :D:D:D
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 2 wrz 2016, o 17:17

O bardzo zacnie wygląda ta Super Cobra, moim zdaniem idealnie ta maszyna pasuje jako baza do makiet.
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 7 wrz 2016, o 16:25

Obrazek

Tak wygląda podział u mnie, zastanawiam się czy łączyć na stałe połówki, ogon wystaje na tyle że bez problemu zmontuje go włożony, czy zostawić, łączyć je na śrubki czy jakieś magnesy..

:-)
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 7 wrz 2016, o 16:39

Najlepiej było by skleić ze sobą połówki kadłuba i zostawić otwieraną tylko tą przednią część.
Kłopot może być jedynie z wałem, a ściślej z wsunięciem do tej budy - trzeba było by zostawić wycięty pasek który można dokleić do przedniej części.
Piszesz że buda wykonana jest z leksanu - nie jestem jednak pewien jak wygląda temat klejenia leksanu ..... może być kiepsko
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 7 wrz 2016, o 16:41

Są kleje do leksanu, przerobiłem temat w przypadku aut RC. Ten jest bardzo dobry: http://www.rctrax.pl/klej-do-karoserii- ... a-fix/610/
Te też ok, tylko ma gorsze parametry elastyczności: http://rc-team.pl/kleje-rozne/63511-zap ... pt-22.html
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 7 wrz 2016, o 17:01

Czyli radzicie w sumie tak jak myślałem :-)
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro

Wróć do „Makiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości