Makiety - gdzie kupujemy

Miło patrzeć, trudniej zrobić...
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 5 lut 2016, o 08:21

Witam. Ostatnio jeden z kolegów w supermarkecie wystawił makietę na modelu klasy 450. Trochę zaciekawił mnie ten temat i zacząłem grzebać...
Szczególnie zainteresowały mnie te makiety:
Obrazek Obrazek

Myślę że podając link też niczego szczególnego nie odkryłem... http://darthdrk.4t.com/photo3_1.html

To zdjęcie poniżej rozłożyło mnie na łopatki... tym bardziej że jestem zakochany w Comanche'u i moim osobistym marzeniem jest zrobić makietę takowego. Jednak po wielkości wróżąc stawiam że położyli to na klasie 700. O ile nie złożyli czegoś bardziej konkretnego czyli całego modelu od podstaw. Nie wiem na ile jest możliwe takie odtworzenie wirnika głównego (cholera kawał dobrej roboty zrobili) a tym bardziej ogonowego jeszcze w pochyle. To już chyba na zamówienie na obrabiarkach CNC.... Niemniej jednak pozostaje fakt złożenia czegoś takiego na klasie 450 lub 500. Szukam na początek jakiś gotowców z którymi można by się później pobawić... Jakieś linki gdzie w Polsce może sprzedają takie makiety a jak nie to zagramaniczne ...
No i moje pytanie na koniec jak to się ma do GauiX3 na której miałbym to poskładać ? Mogą być problemy ? Jak Was znam to pewnie nie ma rzeczy nie możliwych no ale ciekaw jestem problematyczne jest dopasowanie takiej makiety do danego modelu... mam nadzieję że nie są dedykowane.

A tu ta wspaniała maszyna ...
Obrazek


Na koniec link do ciekawego albumu : http://picasaweb.google.com/www.HeliXL.pl/VarioHelicopterDniOtwarte2009WwwHelixlPl?feat=directlink
Ostatnio zmieniony 5 lut 2016, o 08:27 przez bahus, łącznie zmieniany 1 raz.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 lut 2016, o 08:25

Musisz sam podjąć decyzję - budujesz makietę, czy chcesz kupić ubranko?
Ubranka znajdziesz googlając hasło "Scale Helicopter Fuselages", zwykle jest przy nich napisane do jakiej mechaniki pasują. Reszta już w rękach modelarza :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 5 lut 2016, o 08:29

Podejrzewam że mój poziom doświadczenia jest na razie zbyt mały żebym się za makietę wziął ... Prędzej szukam ubranka dla GauiX3 lub jeśli będzie to Comanche to T Rexa 450
Zastanawia mnie jeszcze możliwość wydrukowania modelu 3D. O ile wydrukowanie zwykłego kubka w firmie jest wg mnie bardzo drogie 450zł, o tyle same ceny drukarek 3D na Allegro zaczynają się od 900zł ... A filmament aż tak drogi nie jest. Można by się wtedy ograniczyć do skanowania 3D w firmie swojego modelu śmigłowca, a później tylko nanieść na niego model ubranka, zwymiarować i drukować.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2016, o 08:47 przez bahus, łącznie zmieniany 2 razy.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 lut 2016, o 08:43

Jak to mówią - jeśli nie ma w google, to nie istnieje, wtedy zaciskasz zęby i budujesz makietę ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 5 lut 2016, o 08:48

A swoją drogą jak powstają makiety ?? W czasach bez drukarek 3D jakoś to przecież robiono :D . Chodzi mi głównie o skorupę.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 lut 2016, o 08:51

Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 5 lut 2016, o 08:55

Czyli nadal na zamówienie ... i grzebanie w plastiku... Myślałem że jakoś robi się od podstaw, wzornik w negatywie a później z żywicy epoksydowej i wio ...
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 lut 2016, o 09:01

Laminat przemysłowo w sumie robi się podobnie jak domowym sposobem ;) Tylko musisz mieć kopyto, którego cena i znaczenie jest takie samo jak matrycy dolara, do tego rozkminiasz temat tkanin, żywic, podkładów, separatorów, i wio :geek:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 5 lut 2016, o 09:03

Są różne metody modelowania różnych plastików. Nie koniecznie musi być to z "ciężkich" żywic.
Zobacz sobie na przykład pod hasłem HIPS, PET i inne "termoplastyczne".
Wydruki 3D również nie należą do najlżejszych :grin2:
Ostatnio zmieniony 5 lut 2016, o 09:04 przez Artu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 lut 2016, o 09:03

Bahus, widziales kokpit jaki robil wohtek w sasiiednim watku? To jest klasa.. :)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 lut 2016, o 09:13

Ten kokpit to jest mistrzostwo świata :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 5 lut 2016, o 09:54

Widziałem i chylę czoła ... Przyjdzie i na to czas... Za jakiś czas jak pobawię się trochę zabawkami wezmę się za makietę z prawdziwego zdarzenia. Będzie to albo RAH-66 Comanche z chowanym podwoziem, otwieranymi burtami z uzbrojeniem kamerą 3d lub dwiema na pokładzie lub UH-60 Black hawk. Może nawet jak już będzie Oculus Rift zechce mi się napisać program i zaadaptować go do FPV... Że taki stary znowu nie jestem (38 w tym miesiącu stuknie) mam jeszcze czas jak na razie. Do tego czasu drukarki 3D mogą się rozpowszechnić... a obecnie wchodzi druk 3D w metalu więc może i samą głowicę łatwiej będzie wykonać / przerobić...
Do tej pory jednak nie rozumiem ... jak wykonali w tym powyższym modelu pięciopłatową głowicę i to idealnie zgodną z oryginałem i te płaty na wirniku głównym, masakra ... Chyba faktycznie najpierw CAD a później CNC i próby... raczej nie wierzę że mięli dane od producenta i zwyczajnie je pomniejszyli w skali.

Jeszcze jedno.. z uwagi na moje urodziny w tym miesiącu z chęcią przygarnę i zaopiekuję się tym maleństwem...
Obrazek

Możecie się złożyć i w moje urodziny wyskoczyć nawet z za zasłony ... :piwo2:

A tu coś ciekawego ... niby na bazie UH 60 ale połączone z RAH 66..

Obrazek
Obrazek
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 5 lut 2016, o 18:49

Trochę więcej o makietach znajdziesz na forum Waldorfa
http://heli.waldorf.pl/viewforum.php?f= ... 1626cdf80d

Ja cały czas staram się znaleźć budę w stylu:
Obrazek
do mojej 500-ki, ale coś ciężko chyba będzie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 lut 2016, o 21:51

bahus pisze:Jeszcze jedno.. z uwagi na moje urodziny w tym miesiącu z chęcią przygarnę i zaopiekuję się tym maleństwem...
...
Możecie się złożyć i w moje urodziny wyskoczyć nawet z za zasłony ... :piwo2:


:piwo2: najlepszego! :) Niniejszym możesz uważać za złożone, a Miruu wyskakujący z za zasłony... o taaak... to leczy wszystko co możliwe, nawet heliki mogą się złożyć. A to wszystko na zasadzie paradoksu strachu - jeśli taki strach podbić jeszcze większą grozą, to lęk relatywnie maleje ;)

A tu coś ciekawego ... niby na bazie UH 60 ale połączone z RAH 66..

Co to właściwie jest? Znów jakiś wirtualny kokpit na wypasie? :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 6 lut 2016, o 11:50

Wygląda jak UH60 połączony z RAH-66. To prototyp. Prawdopodobnie wszelkie usprawnienia jakie zastosowali w Comanche tak dobrze się sprawdziły że postanowili je przenieść na swoją krowę roboczą. Po pierwsze RAH 66 ma genialny system rozpraszania spalin i obniżania ich temperatury wbudowany w ogon, po drugie jego budowa ma odbijać fale radarowe, widać w prototypie jeszcze bardziej pochylili powierzchnie boczne w celu rozproszenia, do tego 5 płatowy wirnik z zakrzywionymi końcami w celu rozproszenia fali dźwiękowej jaką tworzy, pochylony wirnik ogonowy też został zaczerpnięty z Comanche'a. Zgodnie z tym co zostało użyte w filmie Zero Dark Thirty ten prototyp mógł zostać użyty przy ataku na Bin Ladena... A poniżej ciekawy filmik który może potwierdzić istnienie tych maszyn...

DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 6 lut 2016, o 18:38

Wygląda jak filmowy rekwizyt.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 7 lut 2016, o 17:46

Niby tak ... tyle że są zdjęcia gdzie tych rekwizytów w hangarze jest więcej niż sztuka i wszystkie mają pełne głowice ze śmigłami a nie są podwieszone do dźwigu. Swoją drogą wcale bym się nie zdziwił jeśli faktycznie taki model występuje w siłach zbrojnych U.S.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 8 lut 2016, o 01:20

bahus pisze:Niby tak ... tyle że są zdjęcia gdzie tych rekwizytów w hangarze jest więcej niż sztuka i wszystkie mają pełne głowice ze śmigłami a nie są podwieszone do dźwigu. Swoją drogą wcale bym się nie zdziwił jeśli faktycznie taki model występuje w siłach zbrojnych U.S.


Nauka rosyjska zna takie przypadki. Choćby F-117. No i nasz forumowy kolega - Mirek.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 25 sie 2016, o 08:05

Wątek ciekawy, jestem żywo zainteresowany zbudowaniem sobie takiego ubranka dla mojego hk450, od zawsze marzy mi się postawić na półce airwolf, skleiłem kilka razy dostępny model z netu (karton), a jak taki mógłby jeszcze latać to by było coś..
Ostatnio na olx udało mi się kupić, skorupę airwolf, jest ona brzydko mówiąc średnia.. ale czego mogłem się spodziewać za 35zł..

Rozglądam się na necie, za takimi ubrankami, ale cena mnie zabija.. z transportem 500-600zł, wszędzie jest to już pomalowane włożyć mechanikę i fruu..
A mnie bardziej coś jak kit by interesowało, do samodzielnego pomalowania i złożenia..
widziałem tę stronkę z pierwszego linku.. ale koszty transportu są dziwnie niskie..

Może ktoś ma z was do sprzedania coś takiego..

Ehh chyba w sferze marzeń narazie to zostanie..
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 25 sie 2016, o 12:16

Też choruję na makietę.
Na początku myślałem o budzie na moją 500-kę, ale chyba sprawy potoczą się nieco inaczej.
Mam w planach zakup zastawu HK 600 i do tego niemalowaną budę z Ebay'a.
Chociaż w chwilach słabości, przewija mi się też pomysł z T-Rex'em 700, ale chyba miałbym spory kłopot z transportem tak dużego modelu.

Makiety nie są niestety tanie, ale ...... nikt nie mówił że będzie tanio, ale za to będzie ładnie ;)
Jak temat u mnie dojrzeje do realizacji, to oczywiście założę stosowny wątek :)
Pozdrawiam

Wróć do „Makiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron