FPV Quad 250 na ramie Diatone 27 v1

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 wrz 2014, o 13:54

Wczoraj otrzymałem ze sklepu MiniQuadUK nową ramę do quadcoptera 250. Zgodnie z umową anglojęzyczna recencja znajdzie sie na rcgroups forum. Mimo wszystko nie mogę się powstrzymać, żeby najpierw pokazać ją Wam :D

No dobra. Zaczną od początku... Quadzik docelowo będzie dostosowany do FPV (to już mam skompletowane).

BUDOWA QUADA (o FPV będzie później, na koniec projektu):

1. Rama Diatone 27 v1
Od niej zacznę opis, bo elektronika jeszcze idzie...

2. Ardupilot APM2.6 + GPS + kompas
Dotychczas latałem na 4 kontrolerach:
- i86 z HK (lipa jakich mało)
- KK 2.1.5 (świetny, budżetowy kontroler do lotów bez FPV)
- Ardupilot miniAPM 3.1 (fajny, lekki, ale mikrowtyczki i kupa lutowania przy podmienie elektroniki mnie zniechęciła)
- Ardupilot APM 2.6 – testowany wcześniej na Hexie 550 przypadł mi strasznie do gustu.

3. Silniczki ZMR (RCX) 1804 (2400kv)
Mocno testowane przeze mnie i znajomych przez ostatnie kilka miesięcy. Są rewelacyjne do tego celu.

4. Regle ZMR (RCX) 10A
Dobrze pracują w parze z powyższymi silniczkami.

5. Śmigła 5 cali
- 5x3 (2-łopatowe) przy pakiecie 4S
- 5x3 (3-łopatowe) przy pakiecie 3S.

6. Pakiety 3-4S
Dotychczas latałem na 3S i było wyśmienicie. Zamierzam przetestować tez 4S. Wyjdzie w praniu co lepsze. Pojemność dopasuję w zależności od wagi końcowej modelu.

No to tyle w skrócie. Na początek wrzucam INBOXA z ramy i czekam na elektronikę :)

RAMA

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I krótki film pokkazowy...


Pierwsze wrażenie…

POZYTYW za wytrzymałość:
- gruby sztywny węgiel
- brak ramion do łamania :)
- amortyzacja, która zawsze zbierze trochę siły.

NEUTRAL za wagę (140 gram):
- z jednej strony moja rama własnej roboty waży 40 gram. Wolałbym 100 gram różnicy przeznaczyć jednak na dodatkowe 1000mah lipo
- z drugiej strony moja rama jest mniej wytrzymała, nie ma mocowań na silniki i jest brzydka
- z trzeciej strony wiele osób lata na ramach o wadze zbliżonej do 140 gram, daje radę i nie narzeka – czyli się da :)
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 15 paź 2014, o 18:48

I jak ta am postępy?
Masz jakieś foty?

VaderJK
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 paź 2014, o 21:17

Kontynuację projektu znajdziesz tutaj :rotfl:

A tak na serio, to po kilku pakietach doszedłem do wniosku, że taka kombinacja na fpv nie jest idealnym rozwiązaniem. Głównie dlatego, że mi zależało na długim czasie lotu (w przeciwieństwie do quadów wyścigowych, gdzie 6 minut wydaje się być ok).

Dlatego doszedłem do wniosku, że robię oktę. Rozłożenie stałej wagi na większą ilość silników daje mi możliwość dopchania więcej ilości amperogodzin na pokład.

Ale rzeczywiście, zapomniałem nawet o podsumowaniu projektu... :hammer:

Więc tak. Generalnie do takich maleństw nie polecam arducoptera. Uwielbiam ten kontroler. Jest jednak zbyt ciężki i zbyt duży do takiej celów. Jest niby też mini ardupilot. Przerabiałem go, ale nie podpasował mi ze względu na te mikro wtyczunie. Tak to wygląda z ardu i odbiornikiem...

Obrazek

Obrazek

Tak wyglądał od spodu. W sumie to mobius plus dużo miejsca na pakiet.

Obrazek

A wszystko to upchnięte w walizce po 4 kanałowym mikrusie Easycopter Colibri Coś.

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron