Ścigacz Quadro 250 FPV by Kenobi36

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 30 lis 2014, o 17:01

zdjęcia jakieś? :grin2:
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 lis 2014, o 17:35

Przed czy po ? :masakra:

Przed nie ma ale jest po.
Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 30 lis 2014, o 18:23

A podobno nie da się złamać tej ta ramy....

Miruu chyba taka sprzedaje...

VaderJK
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 30 lis 2014, o 18:31

Oj kurcze ostro :(

Edit: a to było fpv?

~wysłano z ciapciaka~
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 lis 2014, o 18:43

VaderJK pisze:A podobno nie da się złamać tej ta ramy....

Niektórzy tak twierdzili :grin2:
miruuu pisze:Ciezko mi uwierzyc ze tą rame mozna zniszczyc.

Nawet autor :rotfl2:
Kenobi36 pisze:Giąłem tą ramę i tez mi się wydaje niezniszczalna, może jakby spaść pionowo ze 100m na beton to by sie ramię ułamało.

Okazuje się jednak, że nie ma niezniszczalnych ram :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 lis 2014, o 18:53

Przy normalny lataniu fpv między drzewami raczej by się nie połamała, ale myślę że mróz, twarda jak beton ziemia i duza prędkość zrobiły swoje.

Tak zadziałał RTH , wygłądało to jakby chciał oblecieć z dużą prędkością punkt startu, może gdy bym wyłączył RTH to by się nic nie stało ale byłem ciekaw co zrobi dalej.
Ogółem zrobił 3/4 okręgu i zaczął w szybkim locie postępowym obniżać wysokość, troszkę za późno zareagowałem i się rozsmarował po ziemi. Być może w ogóle nie wyłączyłem RTH - niestety nie pamiętam które przełączniki pstryknąłem, RTH mam pod hold, jak wystartowałem to testowałem wszystkie tryby lotu po kolei, ACRO (w pozycji normal), STABLE (pozycja idle up1), ALT HOLD (idle up2), POS HOLD (idle up3) , LOITER (idle up4) i na końcu RTH (hold), mogłem próbować przełączyć w tryb normal a przełącznik hold który jest nadrzędny czyli pozostał RTH i tak jak miałem wrażenie ruchy drążków nic nie przyniosły. Nie wiadomo czy pakiet się nie skończył (zamarzł) na poprzednim model już mi też opadał.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2014, o 20:52 przez Kenobi36, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 30 lis 2014, o 20:12

Cóż przynajmniej poganialiśmy za qudrosem :)
...
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 30 lis 2014, o 20:34

Troszkę roboty będzie :mad2:
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 lis 2014, o 20:53

Ogólnie model przyniósł dziś sporo niespodzianek. Koledzy się rozgrzali biegając dwa razy za spadającym modelem :-)
Pakiet 1
Pierw był przegainowany, lin podjachał i pyta, a con takie dźwięki jak podkład do horroru wydaje ? :-)
Ogólnie przelatałem pakiet aż sam model opadł próbując to zautoPIDować, ale Artja powiedział że to dotyczy ACC a dygotanie wyraźnie pochodziło z żyroskopów.

Pakiet 2
Poszedłem do samochochodu aby zmniejszyć PIDy, założyłęm nowy pakiet, aktywacja, drążek do połowy, a ten poszedł jak rakieta w kosmos :-) tyle że gibająca się w lewo i w prawo rakieta, obniżałem drążek gazu a ten wciąż w górę, jak dojechałem do dna model się obrócił i zaczął spadać bezwładnie, to znowu drązek w góre, quad się obrócił i znowy zaczął się wznosić, ogólnie albo się wznosił albo spadał bezwładnie, tak samo w stable, próba RTH również wywołała spadek bezwładny. Stwierdziłem że spróbuję zmęczyć pakiet bawiąc się quadem jak piłeczką ale wiatr go zwiewał i nie zawsze udawało mi się go przybliżyć, jak mi się coś pomerdało i był daleko postanowiłem go skretować w sposób kontrolowany, czyli go spuszczałem coraz niżej i podrywałem, w końcu jak udało się go poderwać na ok 1..2 metrach to wyzerowałem gaz i spadł. W wyniku kreta odpadły 3 nóżki które można było wcisnąć z powrotem.
Dziwne było to ze obniżyłem P a bardziej kiwał na boki, na początku pomyśłałem że z powodu lżejszego pakietu.
Znowu wgramoliłem się do samochody, aktywowałem silniki trzymając quada w ręku aby sprawdzić czy żadne śmigło nie jest pogięte, dodałem troszkę gazu a ten rwie w góre szarpiąc się w lewo i w prawo. Obniżyłem P nieco mocniej, próba w ręku, model rozkręca się normalnie , zmniejszenie P pomogło na gibanie. Wniosek taki że za duże pidy powodowały że raz lewe a raz prawe silniki podrywały model z za duża mocą i dlatego nie dało się go posadzić.

Pomyślałem jeszcze że sprawdzę jaki stan napięcia na pakiecie zostało, patrzę a tam ponad 15V ???????? co jest? :masakra: pakiet który wsadziłem jest 4s zamiast 3s :D To wiadomo czemu tak rwał w górę :D

Ogólnie niesamowite w tym wszystkim było to jak model szybko odzyskuje kontrolę, nawet w ACRO jak na zerowym gazie obracał się na plecy podczas spadania to po dodaniu gazu momentalnie wracał do wyjściowej płaskiej pozycji. :-)

Pakiet 3.
Aktywacja, drążek do połowy w trybie ACRO, jest ok, STABLE, jest ok, ALT HOLD, jest ok, POS HOLD poszedł w górę, ale obniżenie drążka sprowadziło go po linii pionowej w dół, coś nie tak bo powinien trzymać wysokość jak w ALT HOLD, olać, przełączyłem na LOITER, jest OK, można się odwrócić i pogadać, no to RTH, a ten zwalił się na bok, szybko odpstryknąłem guzik, i wróciłem i wylądowałem w trybie LOITER. Okazało się że mimo że w RTH nie ma kontroli nad modelem to gaz musi być ponad zero - jak wiadomo w HOLD na ogół jest zero więc dlatego spadał. Ustawiłem krzywą gazu HOLD na 50 50 50, wystartowałem, odleciałem kawałek i włączyłęm RTH, quad bardzo dziwnie się zachował, jakoś tak samolotowo, jako że był tyłem do mnie to zaczął odlatywać potem zaczął skręt w locie postępowym, obleciał nasze stanowisko z dużą prędkością i jak wcześniej pisałem po wykonaniu 3/4 okręgu zaczął gwałtownie opadać i rozsmarował się na ziemi.

Nie wiem jak działają logi, jeśli się zachowują po wyłączeniu to je odczytam choć opadanie raczej było wynikiem spadku napięcia, w pakiecie jest 3,78V więc na mrozie pod obciążeniem mogło być za mało. Bardziej dziwne jest to że model nie próbował zatrzymać się w miejscu i wylądować, muszę zobaczyć jak ustawiłem Batery failsafe, czy na RTH czy LAND.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 30 lis 2014, o 20:54

Rozsmarował się jak sałatka śledziowa...
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 lis 2014, o 20:57

Śledzik to jutro będzie na kolację :-)

Nóżka opatrzona, cyjak i 4 śrubki 1,5mm wtopione.
Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 1 gru 2014, o 02:18

Naprawa prima sort :thumb:
Co do oblotu, to dobrze że dziś nie było żadnego polowania. Kicaliśmy po bruzdach jak jakieś zające, sarny tudzież. Czytałem na telebimie w tramwaju, że w tym myśliwskim hobby jest parę tysia szczelców bez badań lekarskich psychocośtam, którzy rocznie o kilka sztuk redukują niechcący populację homo sapiens. Pewnie stają się znakomici, żeby nie powiedzieć wyborowi, po kilku łykach tejże ambrozji :wow2:

Konstrukcja Kenobiego bez dwóch zdań jest bardzo dobra. Cokolwiek by nie pisał o próbach poziomowania, czy też "delikatnego" schodzenia z wysokości itp, quadzik grzmotnął całkiem zdrowo o betonową trawę już za pierwszym razem, a za chwilę znów był w powietrzu. To wystawia dobre świadectwo tej konstrukcji :thumb:

Drugi kret to już czysty kamikadze, a boski wiatr dmuchał quadzika gdzieś w nieznane, podobno był to tryb RTL... :vhappy: Wypisz wymaluj identycznie zachowywał się mój Pingwin na pierwszym oblocie APM'a gdzie opaliłem RTL zanim wypidowałem wszystkie osie. Lot skończył się identycznie dużym promieniem łuku zakrętu wokół bazy i zejściem w dół w pogłębiającym się korkociągu. Podobnie jak Krzysiek cykałem przełącznikami próbując odzyskać stabilizację albo chociaż manual, ale nic to nie dało. Po starannym ustawieniu ustawieniu pidów, limitów gazu, prędkości i wysokości przelotowej model lata obecnie bardzo dobrze.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 gru 2014, o 10:19

:masakra:

Jeeezu....
Wczoraj gadalem z Kulą i mi powiedzial, ze planuje sobie zrobic speed-quada do zaiwaniania po krzakach.
Temat jest mi kompletnie obcy i kompletnie mnie nie krecacy, ale pomyslalem, ze ... moze i cos w tym jest.
Wiec dzis przekartkowalem ten wątek i widze, ze z heliki to przy tym pikus.
Masakra! Zalamka... tyle kabli, tyle pierdol do ogarniecia... Goldpiny powbijane w palec i to w taki sposob ... dzizas jak to musialo bolec...
Prawie miesiac bujania sie ze wszystkim po kolei i na koniec sie skurczybyk skreci i połamie...

No co ja poradze...?? Co jakikolwiek kontakt z jakimkolwiek wielowiatrakiem to tylko bardziej sie zniechęcam.... :dk:

Jak to jest?
Powinienem sprobowac?
Mimo ogolnego wewnetrznego buntu i niechciejstwa sie przemoc?
I potem bedzie fajnie?
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 4 gru 2014, o 10:22

Jak nie kręci, to się nie spinaj.
Ja mam hexę od roku i nie mam ochoty nią latać.

No chyba, że ścigacz FPV :-)
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 4 gru 2014, o 10:26

Eee bez przesady, u mnie np. poszło gładko. No poszło jedno esc, ale uszkodzenie było mechaniczne więc możliwe że z powodu wcześniejszego kreta.

~wysłano z ciapciaka~
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 4 gru 2014, o 10:48

aikus pisze:Jak to jest?
Powinienem sprobowac?


Jak to mawiał Popiołek - koniec świata...

Zrobisz jak zrobisz, czas pokaże, czym to smakuje z grubsza już wiesz. Temat da się ogarnąć, kwestia tylko jakie komponenty sobie wybierzesz. Czym innym jest wetknąć kolorową wtyczkę w opisane na obudowie gniazda, a co innego polutować samodzielnie każdy kabel do płytek i odzielnie konfigurować każdy moduł, który trzeba odpowiednio dobrać, tak aby na koniec spiąć to w latającą całość.
Efekty tego spinania widać na setkach filmów, natomiast czarnej roboty widać stosunkowo niewiele, a często jest to droga przez mękę, pełna pomyłek, spalonych części, błędnych decyzji itp itd. Jeśli się tego nie boisz - buduj i lataj, jeśli czujesz odrazę, to IMO lepiej kupić gotowca albo iść "przetartym" szlakiem. Ten "przetarty" szlak tez może się okazać ślepą uliczką, bo np jakiś kabelek leży 2cm inaczej niż oryginał albo różnią się wersje płytki i na wizję włażą "zakłócenia" ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 gru 2014, o 10:50

Jak nie masz pewnosci to możesz sklecic samego mini quada bez fpv najpierw, na prostym kontrolerze typu KK 2.1.
Wyjdzie tanio i prosto. Wystarczy powkręcać śrubki, podłączyć kabelki i polecieć. Pobawisz sie troche to zobaczysz czy ten kierunek a jak nie to sprzedasz i tyle.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 4 gru 2014, o 11:49

E tam

Uważasz że jsk wrzucę RTH w KK to moe spadnie? :D
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 gru 2014, o 11:54

W KK spadnie jak puscisz gaz albo nakierujesz na podłoże :)
Inne opcje są trudne do wykonania bo KK nie ma innych opcji :)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 4 gru 2014, o 11:56

Zupełnie jak Biedronka, więc po co się z nim szarpać ;)
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron