FPV Diatone 160 - czyli jeszcze mniejszy racer

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 3 gru 2015, o 07:06

Nie zabezpieczasz kamery przed kretem na dziuba? Jakiś kołnierz ze sztywnej pianki, który przekaże uderzenie na ramę/słupki?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 3 gru 2015, o 07:13

miruuu pisze:Działa :)

To może się przyznasz: co skopałeś, że nie działało :grin2: I zgadzam się z SeKLeSiem co do zabezpieczenia kamerki :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 3 gru 2015, o 07:16

Ufff, już myślałem że będzie ryfa że zepsute kamerki wciskam.
Co skopałeś?
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 3 gru 2015, o 07:37

To ty jednak Bullnosy dałeś, czy to są zwykłe skrócone??
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Bazant
Domownik forum...
Posty: 360
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Za Piasecznem :)
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Bazant » 3 gru 2015, o 07:52

Mirru jak mozna zle "Czincz" do VIDEO-IN podlaczyc? :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 gru 2015, o 09:06

Chłopy, nie bijcie ;) podłączyłem fpv tak samo pod tv jak pod gogle, nie wiem o co kaman tym bardziej ze do tv mam tak podłączone DVD o działa. Mniejsza o to. Nigdy nie lubiłem mojego tv chyba sprzedam na forum... w sumie jak nowy.....

Dzisiaj bez kompa jestem cały dzień wiec tak krotko:

1. Dalem śmigła od Kena 5" przycięte na szybciocha
2. Pakiet 1000 3s 25C zippy compact

Z całym fpv latał dzisiaj 5 min i skończył na 3.78 v

Sprawdzę mu jeszcze pakiety 1250 zippy compact bo lekkie wydaje mi się ze tez będą ok, bo mały jest dość mocny jeśli chodzi o silniki.

Dalem mu wczoraj zastępcze mini kk. Na domyślnych jest prawie ok w acro a a stabilize trochę trzęsie. Pobawie się pidami i może nazywa nawet nie będę już wsadzał.

Gungle mam na razie przemkowe v1 pożyczone. V2 nie dla mnie kupowane... choć kolejne będą właśnie dla mnie :)

Quadzik lata bardzo fajnie
Waży 185 gram ze wszystkim bez pakietu.
Awatar użytkownika
Bazant
Domownik forum...
Posty: 360
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Za Piasecznem :)
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Bazant » 3 gru 2015, o 16:49

To lekki calkiem Ci wyszedl. Biorac pod uwage ze silniki i regle i fc i osbiornik chyba takie same jak w 250.

Jak fpv sie lata?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 gru 2015, o 16:53

nie nie
silniki sporo mniejsze...

ale glowna roznica to rama - ok 100 gram...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 gru 2015, o 13:07

Quadzik oblatany. Pierwszy pakiet z mordą w kubeł zrobiony :)
Wialo mocno, wiec chciałem w trybie stabilize, ale się nie dało, to nie latanie. W acro poleciał maluszek bardzo fajnie.
Bakcyl złapany :D
Szkoda ze nadajnik padl i tylko jeden pakiecik zrobiłem, ale fajnie jest :)
Awatar użytkownika
SLAWEKS
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 29-01-2014
Lokalizacja: Siewierz
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: SLAWEKS » 6 gru 2015, o 21:28

miruuu pisze:Szkoda ze nadajnik padl


Wideo nadajnik?? ja dostałem padnięty i muszę wymienić nie trzyma mi sygnału , jak w domu sprawdzałem to działał a jak w locie to traci sygnał
V911
V911 PRO
V977
KDS 450 SV
Hubsan x4
QAV 250 mini wariat
Reptile 500 w budowie
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 gru 2015, o 22:27

Mój padł inaczej... :)
Przy którymś krecie konkrecie podłączyłem fpv a te nie działa... wiec podniosłem nadajnik, żeby obejrzeć... I obejrzałem... :D

Obrazek Obrazek

Na szczęście to tylkp pstryk do kanałów, wiec znalazłem odpowiedni kanał w odbiorniku dla rozerwanego nadajnika ;)
I działa dalej nie latalem bo nie mam buzzera jeszcze o mógłbym nie znaleźć, na jakieś 200 metrów max i było ok...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 6 gru 2015, o 23:21

SLAWEKS pisze:Wideo nadajnik?? ja dostałem padnięty i muszę wymienić nie trzyma mi sygnału , jak w domu sprawdzałem to działał a jak w locie to traci sygnał


Po czym wnosisz że nadajnik padnięty? Te małe cosie na 5,8 słabo zestrojone i bez dobrych anten potrafią być słabiutkie za byle krzaczkiem albo w zaszumionym środowisku. Może to odbiornik ma jakiś problem?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
cebulator
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 15
Rejestracja: 04-01-2012
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy

Postautor: cebulator » 7 gru 2015, o 06:41

Albo może jesteś na kanale który ma częstotliwość obok tego w odbiorniku. Wtedy też się tak dzieje, że przy nodze działa a odlatujac deko dalej już śnieg.
Pozdrawiam Sławek
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 7 gru 2015, o 08:36

Dobra taśma piankowa :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
SLAWEKS
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 29-01-2014
Lokalizacja: Siewierz
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: SLAWEKS » 7 gru 2015, o 17:53

Artja pisze:
SLAWEKS pisze:Wideo nadajnik?? ja dostałem padnięty i muszę wymienić nie trzyma mi sygnału , jak w domu sprawdzałem to działał a jak w locie to traci sygnał


Po czym wnosisz że nadajnik padnięty? Te małe cosie na 5,8 słabo zestrojone i bez dobrych anten potrafią być słabiutkie za byle krzaczkiem albo w zaszumionym środowisku. Może to odbiornik ma jakiś problem?

mam dwa takie same jeden od Kenobiego a nowy z banggood oba tak samo ystawione i nowy krzaczy , próbowałem na różnych falach a że odbiornik wideo ma 8 kanałów to dużo nie zwojuję
V911
V911 PRO
V977
KDS 450 SV
Hubsan x4
QAV 250 mini wariat
Reptile 500 w budowie
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 7 gru 2015, o 18:59

SLAWEKS pisze: mam dwa takie same jeden od Kenobiego a nowy z banggood oba tak samo ystawione i nowy krzaczy , próbowałem na różnych falach a że odbiornik wideo ma 8 kanałów to dużo nie zwojuję

Do 5,8 dopiero się przymierzam, ale mam kilka 1,2, teoretycznie wszystkie to fox'y 800 tyle że z różnych źródeł (teraz to się chyba Partom nazywa, czy jakoś tak). Wszystkie działały od kopa na wybranym kanale na zestrojonych antenach, a jeden na tym kanale szumiał różnie 0,5-1,5km od bazy. Pomogła tu zmiana kanału i nowy zestaw anten. Strugam teraz forumowe diversity na zakresy 5,8/1,2 i sam jestem ciekaw co pokaże skaner kanałów, i w ogóle jak wypadną moje nadajniki...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 gru 2015, o 10:11

Wczoraj trochę latałem. Pogoda może nie była idealna bo i wiało i trocha padało, ale było super :)

Więc tak. W quadziku zamontowałem "klasyczne" śmigiełka 4045 od Kenobiego i dopieściłem PIDy. Model lata super. Żadnych drgawek, również przy szybkim opadaniu. Jedynie co muszę jeszcze dopieścić, to taki objaw, że jak w zawisie daje 100% gazu to podczas wznoszenia guadzik się lekko destabilizuje (wrażenie takie, jakby z prawej strony był minimalnie cięższy albo silniczki słabsze). Wydaje mi się, że wystarczy lekkie podniesienie "I" w pidach, ale wyjdzie w praniu. Ale generalnie to i tak nie jest problemem, bo quadzik ma sporo mocy względem własnej masy, więcej niż moje dotychczasowe 250tki, co mnie bardzo cieszy :) Oczywiście poczucie mocy jest na pewno subiektywne i trudne do opisania. Jak punkt odniesienia mogę podać, że na ok 75% quadzik może lecieć pochylony bardziej (ale nie powiem o ile) niż 45 stopni bez utraty wysokości. Ale to tak pisze orientacyjnie. Przy szybkich przelotach pochylałem go tez bardziej i dawał radę.

Latanie w goglach, a dokładnie w pudle z HK, daje radość :D Początkowo miałem obawy czy dam radę, ale okazuje się, że zabawa jest przednia i raczej łatwa. Trochę musze tylko przestawić myślenie jeśli chodzi o orientację odległości, bo kamerka "oddala" i podczas lądowania przodem do siebie mam obawy czy sobie czegoś nie przytnę śmigiełkiem ;) Tryb ze stabilizacją (o którym początkowo myślałem jako głównym do latania w goglach) odpuściłem na zawsze. W acro jest idealnie.

Jeśli chodzi o czas lotu, to timer mam ustawiony na 5 minut. Po tym czasie pakiecik Zippy Compact 1000 3S 25C wyssany jest do ok 3.8v na celę.
Jutro zamawiam do testów pakiety 1250 albo 1500 3S i zobaczę co się będzie działo. Jeśli będą za ciężkie (choć czuje, że będą dobre) najwyżej zasilą video Rx.

Musze też przygotować "maszt" ze stojaka pod aparat, bo video rx leżący za mną w bagażniku rwał po 150 metrach ;)
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 14 gru 2015, o 11:34

Na pasku goggli po lewej stronie zrobiłem taką jakby kieszonkę właśnie na rx. Latałem tak i jakoś mi mocno nie ciążył więc może spróbuj na razie tak.
W V-2kach też mam rx w tym miejscu i jest spoko (jak dla mnie) chociaż wiem że niektórzy umieszczają go np centralnie na głowie albo gdzieś zupełnie osobno, żeby goggle były możliwie najlżejsze.
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 gru 2015, o 11:53

Ciężar gogli mi nie przeszkadza, ale mi się najwygodniej lata siedząc w bagażniku. I w takiej pozycji będe miał na pewno dobry zasięg przed sobą, ale jak polecę z drugiej strony auta to może być problem. Dlatego myśle bardziej o "maszcie" albo trzymaniu na dachu auta, żeby w każdą stronę zasięg był zbliżony...
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 14 gru 2015, o 12:33

Jeśli latasz tylko z bagażnika to racja.
Ja biorę sobie zawsze krzesełko i wszystko włącznie z pakietem mam zintegorawne w mordzie w kubeł bez plątaniny kabli ;)
Protos Mini i dlugo nic :)

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości