Ścigacz Quadro 220 by Kenobi v5

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 22 paź 2016, o 20:04

Ten odbiornik sterczacy wyglada jakby quadrocopter miał wzwod
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 22 paź 2016, o 20:11

Przez kilka miesięcy pościł :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 lis 2016, o 20:12

Dzisiejsza wizyta na pałacowej :-)
Szkoda że tak pochmurno.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
zadmario
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 39
Rejestracja: 11-06-2015
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękowano: 11 razy

Postautor: zadmario » 11 sie 2017, o 19:13

Chciałbym poinformować, że 220 v5 jeszcze jest w całości i lata :D

Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek. Już w drugim locie (jeszcze nie fpv) odkręciło się śmigło (mimo zastosowania loctite, może za krótko schło). Śmigło po około 30min szukania znalazłem około 40m od zdarzenia, nakrętki nawet nie szukałem (zielona nakrętka w trawie). Zwykła nakrętka z podkładką i można było "latać" dalej.
Żeby nie mieć więcej takich niespodzianek zakupiłem Multistar Elite 2204 Prop Adapter Set (1xCW/1xCCW).
Niestety zanim Prop Adapter dotarł śmigło odkręciło się ponownie (prawdopodobnie poluzowało się wcześniej przy kontakcie z drzewem), tym razem nie udał mi się go odnaleźć :masakra:

Aktualnie wszystkie gwinty na śmigłach są właściwe i mam nadzieję, że to koniec gubienia śmigieł ;)

Straty do tej pory (34 wylatane pakiety):
- zgubione śmigło i nakrętka
- skrzywione śmigło (po wyprostowaniu dało się latać ale i tak wymieniłem)
- zerwany rzep do mocowania pakietu (przetarł się na ramie)

Filmik z "lotu", 32 pakiet.
Są duże zakłócenia wizji, bo niestety obok przebiega linia średniego napięcia i trochę dalej linia wysokiego napięcia.



Proszę o ocenę postępów, bo wg mnie to raczej nierówna walka z przeciwnikiem niż latanie.
Przede wszystkim mam problem z utrzymaniem wysokości gdy nie mam punktów odniesienia (np. na pustej łące) a szczególnie jak teren jest pod górkę.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 11 sie 2017, o 21:20

Napisze co pierwsze mi się do oczu rzuciło - jak pakiet starcza Ci na ponad 8 minut to stanowczo jeszcze dużo latania przed tobą ;) mi 2200 3s starcza na 4 minuty i puchną w locie...
Do Śmigiel używaj samokontrujących nakrętek tych z plastikiem, kosztują grosze - też potrafią się luzować ale nigdy nie zgubiłem żadnej, te adaptery też możesz pogubić - a właściwie te stożkowe nakrętki.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 12 sie 2017, o 19:09

W ostatnim modelu mam stożkowe nakrętki (z lenistwa) i poza tym, że mają przeciwne gwinty, to w życiu nigdy nic się nie odkręciło.
ALE być może do UK Chińczycy przysyłają te wykonane z lepszego alumenium???

Albo wy coś pieprzycie od rzeczy :hammer: :dk:

Do pilota - nie martw się, że model nie trzyma kierunku i cię nie chce słuchać. To przyjdzie z czasem. Ale sugeruję zrobić jedno - wywal w cholerę tryb STAB i lataj od razu w ACRO. Różnica diametralna, bo szczerze mówiąc, ustawiasz pochył drążkiem, a potem tylko gmerasz gazem. Znacznie mniej machania drągami. No i w przyszłości i tak będziesz musiał to zrobić. To po co się męczyć podwójnie?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
zadmario
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 39
Rejestracja: 11-06-2015
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękowano: 11 razy

Postautor: zadmario » 12 sie 2017, o 20:19

dawo pisze:Napisze co pierwsze mi się do oczu rzuciło - jak pakiet starcza Ci na ponad 8 minut to stanowczo jeszcze dużo latania przed tobą ;) mi 2200 3s starcza na 4 minuty i puchną w locie....
Tak wiem, że "latam" mało agresywnie, pocieszam się jedynie, że zaczynałem od 10min ;) na jednym pakiecie.

Gmeracz pisze:W ostatnim modelu mam stożkowe nakrętki (z lenistwa) i poza tym, że mają przeciwne gwinty, to w życiu nigdy nic się nie odkręciło.
Quada kupiłem z gwintami 3xCW i 1xCCW (oczywiście o tym wiedziałem) i właśnie śmigło R na gwincie CW się odkręcało.
Dlatego kupiłem zestaw Prop Adapter i teraz mam prawidłowo 2xCW i 2xCCW. Jak na razie (25 pakietów) śmigła się nie odkręcają.
Gmeracz pisze:Do pilota - nie martw się, że model nie trzyma kierunku i cię nie chce słuchać. To przyjdzie z czasem. Ale sugeruję zrobić jedno - wywal w cholerę tryb STAB i lataj od razu w ACRO. Różnica diametralna, bo szczerze mówiąc, ustawiasz pochył drążkiem, a potem tylko gmerasz gazem. Znacznie mniej machania drągami. No i w przyszłości i tak będziesz musiał to zrobić. To po co się męczyć podwójnie?
Może na filmie tego nie widać ale latam tylko w trybie ACRO :D
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 12 sie 2017, o 21:06

OK. No to masz zaje**sty plus. Bo powiem ci kolego, że prawie każdy boi się rozbić tego swojego wypieszczonego drona i później daje mu, co może. Czyli stabila, gps, wsparcie od amerykańskiej armii w satelitach i stacji kosmicznej.
A prawda jest taka, że strach jest ukryty... Pod tobą... Gdy siedzisz, to pierdzisz.
Ze strachu...
Hahaha... Każdy tak ma. :banana:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Piotr_67
Stały bywalec...
Posty: 119
Rejestracja: 15-04-2015
Lokalizacja: Wawa - Wola
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Piotr_67 » 16 sie 2017, o 10:38

Gmeracz pisze:prawie każdy boi się rozbić tego swojego wypieszczonego drona i później daje mu, co może. Czyli stabila, gps, wsparcie od amerykańskiej armii w satelitach i stacji kosmicznej.
A prawda jest taka, że strach jest ukryty... Pod tobą... Gdy siedzisz, to pierdzisz.
Ze strachu...
Hahaha... Każdy tak ma. :banana:

A prawda jest taka, że latanie dronem na FPV może mieć znacznie większy zasięg niż latanie na "oczy" i łatwo stracić orientację bo teraz dronik jest 100 m z lewej a za kilka sekund może być 300 m z prawej.
Więc gdy coś pójdzie nie tak i spadnie to po zdjęciu gogli można mieć problem z ustaleniem kierunku poszukiwań, obcy teren, bez przysłowiowego buzera :)
A strachu przed rozbiciem racera jest o wiele mniej bo z reguły wystarczy wymienić jedno czy dwa śmigiełka, wyprostować antenki i gotowe :)
heli 450-tka , Q220, Q210
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 sie 2017, o 13:52

Jeśli wizja nie zniknie to wiadomo gdzie mniej wiecej spadł.

Cieszę się że mój były jeszcze lata :-) Choć jak czytam "34 pakiety" to stwierdzam że ma lekkie zycie :-) 34 pakiety to precietnie w sobote do obiadu robię :-) Max jednego dnia co zrobiłem to 75 pakietow :D
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Piotr_67
Stały bywalec...
Posty: 119
Rejestracja: 15-04-2015
Lokalizacja: Wawa - Wola
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Piotr_67 » 16 sie 2017, o 14:17

Kenobi36 pisze:Jeśli wizja nie zniknie to wiadomo gdzie mniej wiecej spadł.

ja z reguły mam pecha i wiem że leży koło zielonej kępki traw :rotfl2:

Kenobi36 pisze:Max jednego dnia co zrobiłem to 75 pakietow :D

jezu to ja myślałem że po przekroczeniu 18 pakietów dziennie jestem bohaterem :plask:

apropos Ken daj znać proszę kiedyś gdzieś o treningu czy spotkaniu droniaży to może się załapię
heli 450-tka , Q220, Q210
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 sie 2017, o 21:22

W sobote zawsze na chudoby, praktyczni od 10 lub wczesniej do oporu.
W nidziele troche krócej, czasami poźniej, czasami wcześniej
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Piotr_67
Stały bywalec...
Posty: 119
Rejestracja: 15-04-2015
Lokalizacja: Wawa - Wola
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Piotr_67 » 17 sie 2017, o 09:48

Nigdy tam nie byłem, jakiś koń-kretny namiar czy gps można prosić?
Czy to w okolicach Marek?
Capture.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
heli 450-tka , Q220, Q210
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 17 sie 2017, o 12:03

.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
zadmario
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 39
Rejestracja: 11-06-2015
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękowano: 11 razy

Postautor: zadmario » 17 sie 2017, o 13:02

Kenobi36 pisze:Cieszę się że mój były jeszcze lata :-) Choć jak czytam "34 pakiety" to stwierdzam że ma lekkie zycie :-) 34 pakiety to precietnie w sobote do obiadu robię :-) Max jednego dnia co zrobiłem to 75 pakietow :D
Rzeczywiście jeśli chodzi o ilość lotów to quad ma lekko, za to bliskie spotkania z gałęziami to dla niego codzienność :D .
Niestety mam tylko 2 pakiety, więc mogę max 6 pakietów dziennie wylatać.

Chyba jednak jakieś postępy są, zacząłem latać trochę agresywniej i timer musiałem zmniejszyć do 7min.

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron