Ścigacz Quadro 65 by Kenobi Tiny Whoop

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
zadmario
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 39
Rejestracja: 11-06-2015
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękowano: 11 razy

Postautor: zadmario » 7 kwie 2017, o 17:29

Na jakim firmware latacie?

U mnie na oryginalnym Cleanflight z wyłączoną kamerką, akumulator 260mAh 30C, silniki 5900, po "locie" 2min 30s napięcie na baterii 3,6V.
Natomiast na Betaflight 3.1.7 z identycznymi ustawianiami (wszystko tak samo PID itd.) po 2min 30s napięcie na baterii 3,7V.
Większej różnicy w zachowaniu nie zauważyłem ale różnica w napięciu końcowym jest spora.
Zastanawiam się czy to tylko u mnie, czy rzeczywiście Betaflight lepiej "oszczędza" baterię.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 7 kwie 2017, o 20:49

Tak jest lepiej, na normalnych ścigaczach czasy też troszkę się wydłużają, przypuszczam że BF robi mniej nie potrzebnych korekt w sterowaniu silnikami.

A przepraszam , zaobserwowane mniejsze zużycie prądu nastąpiło po przejściu z BF 2.XX na BF 3.XX
Niestety też zachowanie modelu, sposób działania poszczególnych Rate też się zmienił, długo musiałem ustawiać quada i w sumie niestety bardziej ja musiałem się dostosować do nowego sposobu latania niż udało się ustawić tak jak było poprzednio.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości