Lizard95

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lis 2017, o 14:43

Przemek, pochwalisz się co kupileś i na co mnie jeszcze naciągnąłeś? :hammer:
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 13 lis 2017, o 14:49

Czekamy... :)
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 13 lis 2017, o 15:02

Też mam. Ale silniki mi się grzeją i napisałem do BG mają mi soft mounty wysłać i 4in1 ESC.

Wydrukowakem sobie moje soft mounty ale 3 silniki się nadal grzeją

:)

Lipa bo kupiłem na zła pogode a i tak nie latam
Wrzuciłem bf najnowszy i wyłączyłem filtry. Nadal to sami
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lis 2017, o 15:29

A inne smigla testowałes?
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 13 lis 2017, o 15:31

Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lis 2017, o 17:22

No właśnie te niby sa dobre...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lis 2017, o 17:23

A jeszcze jedno pytanie - na jakich pakietach latasz? Zanim mój dojdzie to jeszcze troche czasu minie, ale na stockowym podobno lata dość krótko...
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 13 lis 2017, o 19:59

Jakos nie moge sie zebrac, choc juz w sumie wszystko mam :) Jutro sprobuje.
Silniki tez mi sie grzeja przy zawisach w domu, ale po niedzielnym lataniu na polu bylo calkiem ok, a dostaly w palnik bardziej niz przy zawisie.
Na razie przesylam tylko filmik, na ktorym wuja widac bo nagrywarke mam za 20 zl :)
W kazdym razie ustawienia kompletnie stockowe, model jest super!
https://youtu.be/_i-1njidWY4
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 lis 2017, o 20:25

Modelik lata calkiem fajnie :-) Miruu go kupił chyba tylko po to żeby się nie przewracać wracając z piwnicy, bo tam algorytm wyświetlania horyzontu od przeciążeń nie nadąża za rzeczywistością
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 13 lis 2017, o 20:50

miruuu pisze:No właśnie te niby sa dobre...

tzn, nie rozumiem, 5 smiglowe sa ok czy 4ro? Ja wyczytalem/ wyogaldalem na YT ze wlasnie 4ro sa spoko i dlatego je kupilem

apropos lipo, kupilem na pale dwie sztuki takich https://hobbyking.com/en_us/turnigy-bolt-500mah-3s-11-4v-65-130c-high-voltage-lipoly-pack-lihv.html
ogolnie w zawisach powyzej 4 minut, ale zawis to nie latanie na maxa wiec zaden test,

przemek pisze:Silniki tez mi sie grzeja przy zawisach w domu, ale po niedzielnym lataniu na polu bylo calkiem ok, a dostaly w palnik bardziej niz przy zawisie.

kurde ja sie troche boje, wszedzie przestrzegaja, wiec czekam na przesylke. W domu w zawisach silniki robia sie gorace, moze jak znajde termomert to zmierze, mowisz na polu nie grzeja sie tak ...
moze warto zaryzykowac

Latasz na stockowych lopatkach? czy 4ro
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lis 2017, o 22:15

No właśnie miałem na myśli to co Ty. "Te" dobre - w sensie te, które zamówiłeś... :)

Pakiety: takie sobie upatrzyłem: https://www.stefansliposhop.de/Akkus/SL ... :1850.html
Pojemność spora i raczej prawdziwa. "C" też prawdziwe więc powinno wystarczyć.
Tyle, że są o 6 gram cięższe od stockowym (51 gram mają). Myślisz, że to w ogóle może być odczuwalne? Nie ukrywam, fajnie byłoby polatać 5 minut...
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 13 lis 2017, o 22:18

miruuu pisze:No właśnie miałem na myśli to co Ty. "Te" dobre - w sensie te, które zamówiłeś... :)

Pakiety: takie sobie upatrzyłem: https://www.stefansliposhop.de/Akkus/SL ... :1850.html
Pojemność spora i raczej prawdziwa. "C" też prawdziwe więc powinno wystarczyć.
Tyle, że są o 6 gram cięższe od stockowym (51 gram mają). Myślisz, że to w ogóle może być odczuwalne? Nie ukrywam, fajnie byłoby polatać 5 minut...
Nie wydaje mi się że te 6 gram na znaczenie:)
Jak widzę recenzję to ten mały pierdolnik ma strasznego powera. Ja bym wziął 1-2 sztuki na próbę. Jak będzie pogoda to w weekend polatam i nagram coś.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 13 lis 2017, o 22:49

Rzekłbm że Przy 2" każdy gram ma znaczenie, ale....
Przetestowałem kilka pakietów w okolicach 500mAh, Pakiety 1300 testuję prądem 45A, te maluchy 15A czyli mniej wiecej proporcjonalnie i jestem załamany jakością, totalna kicha jeśli chodzi o wydajność prądową. Dlatego może znalezienie cięższego ale dobrego pakietu ma sens.
miruuu pisze:No właśnie miałem na myśli to co Ty. "Te" dobre - w sensie te, które zamówiłeś... :)

Pakiety: takie sobie upatrzyłem: https://www.stefansliposhop.de/Akkus/SL ... :1850.html
Pojemność spora i raczej prawdziwa. "C" też prawdziwe więc powinno wystarczyć.
Tyle, że są o 6 gram cięższe od stockowym (51 gram mają). Myślisz, że to w ogóle może być odczuwalne? Nie ukrywam, fajnie byłoby polatać 5 minut...

W sobote przetestowałem i polatałem latam na Quantum 3s500 30C, jak na razie wygrywa ale nadal słabo. 650 mógłby by być jeszcze lepszy, waga rewelacyjna, 500 waży 48, tylko jak zobaczyłem cenę to spadłem ze stołka :-(
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 14 lis 2017, o 00:10

karol pisze:Wrzuciłem bf najnowszy i wyłączyłem filtry. Nadal to sami

Mój przyszedł w wersji 3.2 i też zastanawiam się nad nad 3.2.1... yy sory, widzę że 11.11 wyszła kolejna aktualizacja 3.2.2, ale pewnie jeszcze chwilę polatam na tym, co mam.
Znalazłem na yt, żeby wyłączyć filtry i skończyło się to prawie spaleniem silników po około 20 sekundowym zawisie. Od tamtej pory filtrów nie tykam ;)

karol pisze:kurde ja sie troche boje, wszedzie przestrzegaja, wiec czekam na przesylke. W domu w zawisach silniki robia sie gorace, moze jak znajde termomert to zmierze, mowisz na polu nie grzeja sie tak ...
moze warto zaryzykowac

Latasz na stockowych lopatkach? czy 4ro

Na polu było naprawdę ok, ale być może przez to, że termometr pokazywał +3 ;)
Trzeba się temu przyglądać i może coś kombinować z ustawieniami ale faktycznie coś jest na rzeczy.
Latałem na stockowych śmigiełkach, gemfany 4ro będę miał w tym tygodniu. Softmounty z kolei zrobiłem z gumowych podkładek ale już po lataniu i nie miałem okazji jeszcze przetestować. Z tym że bez tego nie zauważyłem jello i dziwnego zachowania, ale może od wibracji silniki grzeją się bardziej, tu już musiałby się pewnie wypowiedzieć Kenobi.
Trzeba tez uważać na wykręcające się śrubki od silników i poskręcać je na klej. U mnie wszystkie były dokręcone naprawdę mocno, a podczas 3 niedzielnych pakietów dwie zgubiłem, a reszta była dość mocno poluzowana, czyli z wibracjami też coś jest na rzeczy.
Generalnie jestem dobrej myśli odnośnie gemfanów i gumek pod silnikami ale niestety następne testy dopiero w weekend :(
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 14 lis 2017, o 00:12

Krzysiek, przy okazji jeszcze zapytam. Jak wyczarować u ustawieniach BF, żeby pasek na spodzie ekranu pokazywał na początku pełną baterię, po czym ubywał w miarę rozładowywania? Na jednym Twoim filmiku widziałem ten bajer i też bym chciał mieć coś takiego ;)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 14 lis 2017, o 00:37

przemek pisze:Na polu było naprawdę ok, ale być może przez to, że termometr pokazywał +3 ;)
Trzeba się temu przyglądać i może coś kombinować z ustawieniami ale faktycznie coś jest na rzeczy.


No ja wlasnie ogladnelem ten filmik

Zobacz jak on mierzy czy nie ma przebicia. Ja mialem caly czas mimo zastosowania softmount, ale zapytalem na rcgroups i tam polecili mi sprawdzic czy antenka nie robi zwarcia, i tak bylo, zaizolowalem miejsca gdzie grzybek dotykal ramy i nie ma juz przebic, tylko 3 silinki sie grzeja. Ale chyba w weekend polatam. Filtry tez wylaczylem.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 14 lis 2017, o 01:19

Wyłączanie filtròw jest dosyć niebezpieczne szczegòlnie w wibrogennych mikrusach. Ale w nowszej becie można to zrobić pod warunkiem wlączenia filtròw dynamicznych. Opcja w zakładce konfiguration.
Pasek włącza się w zakładce OSD. Trzeba tez wgrac fonty betaflight, byc może ktòreś inne też będą ok, przycisk na dole w tej samej zakladce. Oraz trzeba podac pojemnosc uwzględniając rezerwe. czyli np 1000 dla pakietu 1300. Sa dwa miejsca, jedno w OSD drugie w zakladce Power, nigdy nie wiem ktora jest ktora. Jedna odpowiada za pasek , druga za miganie mAh zdaje się. Oczywiście trzeba mieć czujnik prądu żeby dobrze działało.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 lis 2017, o 08:06

A lizard95 ma czujnik prądu?
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 15 lis 2017, o 22:45

Oto jak mi sie grzeje z nowymi lopatkami. Trzymalem w reku i przez 30 sek dawalem mu w palinik

Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 15 lis 2017, o 23:15

Eee nie wiem czy nie przesadzasz - w miniaku w upalny dzień jak polatałem to do silnika dotknąć się nie dało - dopiero po 10 minutach można było utrzymać palec na silniku. Wiadomo że komfort psychiczny wzrasta odwrotnie proporcjonalnie do temperatury silnika ale np. Skorpiony się grzeją i już, wydaje mi się że 50 - 60 st.C nie zabije podczas lotu tych silników.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości