Farby - fluorescencyjne

Łożyska, śrubki, nakrętki, farby, lakiery, smary i inne...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 sty 2018, o 16:19

W skrócie chodzi o mieszankę żółtego i zielonego, w wersji neonowej. Tak się składa że ze względu na budowę naszych oczu to najlepiej widoczny kolor w każdych warunkach oświetleniowych.
To trochę taki jak literka R na łopatach MS Composit Rapid.

Nie mogę zlokalizować nigdzie takiej farby, wszędzie mają albo żółty, albo zielony. Może być w puszce w sprayu, albo do pistoletu - obojętnie. Najprościej akrylowa, ale poliuretanem też dam radę.

Może ktoś widział, albo ma dojścia do takich bajerów.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 10 sty 2018, o 16:54

Do malowania kabinki protosa kupowałem pomarańczową z tej kolekcji. Żółty wydaje się być tym, którego szukasz.

http://allegro.pl/swiecaca-farba-fluore ... 38930.html
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 10 sty 2018, o 17:17

Ja bez żadnego trybu i trochę nie na temat ale
Tak się składa że ze względu na budowę naszych oczu to najlepiej widoczny kolor w każdych warunkach oświetleniowych
też tak myślałem. Zawsze miałem czerwone Gobliny i po ostatniej rozwałce kupiłem wersję carbon, która ma włąśnie taki kolor jakiego szukasz. Nie wiem jakie mam oczy ale na tle nieba jest on kompletnie niewidoczny (to nie tylko moje zdanie)- dopiero jak go okleiłem czerwono-różową folią to zacząłem go widać.

to tye
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 10 sty 2018, o 17:36

Z poniższej tabelki wychodzi, że najlepiej "widocznym" kolorem jest pomarańczowy :grin2:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
wrobelx
Stały bywalec...
Posty: 131
Rejestracja: 30-09-2014
Podziękowano: 3 razy

Postautor: wrobelx » 10 sty 2018, o 17:54

wojtekr pisze:Ja bez żadnego trybu i trochę nie na temat ale
Tak się składa że ze względu na budowę naszych oczu to najlepiej widoczny kolor w każdych warunkach oświetleniowych
też tak myślałem. Zawsze miałem czerwone Gobliny i po ostatniej rozwałce kupiłem wersję carbon, która ma włąśnie taki kolor jakiego szukasz. Nie wiem jakie mam oczy ale na tle nieba jest on kompletnie niewidoczny (to nie tylko moje zdanie)- dopiero jak go okleiłem czerwono-różową folią to zacząłem go widać.

to tye
Ja taka farbę fluoro kupiłem w sklepie z modelami plastikowymi we wrocku przy ul, Kościuszki. Pewnie większość sklepów z modelami plastikowymi ma takie farby. Ja wziąłem kabinke protosa do porównania do sklepu i jedna z farbek była ok.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Protos Mini, Protos 380, Gaui X5, Futaba 14SG
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 10 sty 2018, o 18:09

Artu pisze:Z poniższej tabelki wychodzi, że najlepiej "widocznym" kolorem jest pomarańczowy :grin2:

Obrazek
Z tym pomarańczowym może być prawda. Chyba najbardziej widoczna (choć mała) z kabinek jakie mam to ta z oxy.
Obrazek
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 sty 2018, o 18:46

Pomarańczowy fluorescencyjny mam na Belciku. Widać, ale juz mi się znudził i jak lata się pod wieczór to na tle pomarańczowego nieba to jest tak se.

Mieszanka o której piszę jest rejestrowana przez dwa typy receptorów na siatkowce (te od średnich i krotkich dlugosci fali) więc najbardziej ze wszystkich kolorów "wali po gałach". Przynajmniej po moich, dlatego go szukam.

Natchnieniem do poszukiwań jest dla mnie biało-czerwony Debil380, którego pozycji na niebie nie sposób określić gdy tylko nie lata się w pełnym słońcu.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 20 wrz 2018, o 21:06

Hah, ale odkopię temat :)

Jestem na 99% pewny (musiałbym zejść do piwnicy żeby się upewnić), że moje skrzydełko malowałem tym:

a61db1fa4ae4a5ad41836b303e14.jpg




Wygląda zaje**scie, trochę się sypie (w sensie lekko farba odpada - w formie drobnego proszku), ale delikatnie. Tragedii nie ma, ale w aucie na siedzeniu zawsze coś tam kolorku zostanie (nie, że brudzi - da się to odkurzyć, strzepnąć). Może to kwestia przylegania do EPP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 wrz 2018, o 22:21

Mam tę dokładnie farbę od samego początku.
To nie to, brakuje jej odrobiny zielonego.

Rozwiązałem problem tymczasowo w taki sposób, że biały podkład zapylam bardzo delikatnie z daleka zielonym fluo, a na niego daję ten żółty. Jest OK, mam już łopatki ogonowe w tym samym kolorze co główne ;)


Obrazek

Żeby się nie sypało musisz na koniec zabezpieczyć bezbarwnym.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 26 wrz 2018, o 21:18

Takie dziwne coś ostatnio powstało w wyniku eksperymentów :dk:

received_327541928000869.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Płyty, listwy, pręty, kleje...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości