Heli torby

No jak nie potrzebuję jak potrzebuję..?
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 23 wrz 2015, o 06:01

He, he +2 do lansu było decydujące przy zakupie. A na poważnie... myślę, że jest jakaś alternatywa do toreb dedykowanych. Ma jeszcze jedną zaletę, szelki na dnie. Może być plecakiem.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 23 wrz 2015, o 06:10

Czaaad. Z helikami i całym tałatajstwem na wycieczkę... np. w góry i polatać na jakiejś polanie pod szczytem...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 24 wrz 2015, o 19:46

Witam

Dziś mini in-box torby transportowej do Goblina 700C.

Torba wykonana przez kolegę forumowego @Psychola :-) Jest szyta dla G700C pod wymiar, niemniej jednak powinna nadawać się do wszystkich zbliżonych modeli.


Krótko.

Torba taliowana we wszystkich kierunkach zgodnych z linią modelu (ale to zabrzmiało). Jest tylko tak duża jak potrzeba by doskonale zabezpieczyć Goblina i to co z nim podróżuje. W moim przypadku nie chciałem żadnych kieszeni itd, a jedynie orzepowanie podłogi i przygotowanie jej do transportu pakietów głównych. Wchodzi więc do torby spokojnie 10 pakietów (dwa w modelu i 8 na podłodze, ale jeszcze dwa by i tam wlazły). Ja akurat potrzebowałem na podłodze mieć haczyki i w związku z tym pakiety za wuja się nie przesuwają - trzymają sie elegancko. Gobi wchodzi na styk z luzem takim by spokojnie się mieścił, ale jednocześnie nie miał powodów do przemieszczania się w żadnym kierunku.
We wszystkich ściankach łącznie z klapką górną znajdują się wzmocnienia wykonanie w poliwęglanu komorowego (kurcze Psychol, popraw mnie jak głupoty gadam) i pianki co daje bardzo sztywne, ale i elastyczne wypełnienie. Oczywiście wszystko jest demontowalne, za pomocą zamków błyskawicznych można wyjąć wzmocnienia co jest nie do przecenienia w transporcie pocztą torby. Od środka zastosowano ortalion w miejscu styku z helikiem co powinno uchronić go od jakichkolwiek śladów od kontaktu z burtami torby. Tkanina zewnętrzna to cordura, a więc bardzo wytrzymała tkanina, a kolor torby można wybrać z bogatej palety pod jednym wszakże warunkiem, iż będzie to czerń :-)
Dno w którym zamocowane mam haczyki rzepowe jest wyjmowalne i również trzyma się dna samej torby na rzepach. Stanowi to dodatkowe wzmocnienie, gdyż te wyjmowalne dno jest dosyć sztywne. W dolnej części torby od spodu zamontowano odpowiednie nóżki co by materiał nie tarł o glebę bezpośrednio.
Torba zapakowana Goblinem 700C z kabinką, włożonymi do niego pakietami 5000mAh i dodatkowo 8 pakietami na podłodze waży naprawdę sporo, ale jej sztywność pozwala nawet na użycie dołączonego do torby paska na ramie, który mocowany jest na przeciwległych końcach. Torba nie łamie się, nie rozkracza itp. Świadczy to o sztywności całej konstrukcji. Helik jest w niej bezpieczny :-)

Dobra, tyle opowieści, rzucam kilka fotek. Pytania związane z organoleptyką torby proszę kierować do mnie, inne sprawy w tym handlowe i techniczne - kierunek @Psychol

Hej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 24 wrz 2015, o 19:49

A jaka cena?
Helikoptery
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 24 wrz 2015, o 19:54

@Psychol

Ja miałem preorder jako first beta tester in Poland :-)

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
szymonstempien
Stały bywalec...
Posty: 154
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szymonstempien » 15 lut 2016, o 10:29

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy samodzielny temat, powstał aby przedstawić wszystkim moją próbę samodzielnego wykonania torby na heliki. A więc było to tak... Ponieważ poprzedna 450 Tarota mieściła się doskonale do walizki alu a obecny Gaui x3 niestety nie chciał za żadne skarby tam wleźć, to postanowiłem zakupić torbę. Nie mogąc pogodzić się z tym że swój drugi helik woziłem luzem na pole mój wybór padł na torbę RC-Concept. Miały wejść tam oba modele - myślę sobie, więc klasa 600. Świetna torba, sztywna, ładna z kieszeniami widziałem macałem - tylko ta cena prawie 400zł. A może tak bym coś popełnił samemu takie jak mi pasujei na wymiar - z przegródką chyba nie będzie to takie trudne no i może wyjcie trochę taniej.
Wszystko zaczeło się od szablonów zrobionych z kartek z kalendarza.
Obrazek
Szablony posłużyły mi do wycięcia zewnętrznego i wewnętrznego materiału na torbę.
Obrazek
Obrazek
Wewnętrzny to pikowany materiał używany do podszywania np kurtek zapomniałem nazwy a zewnętrzny to Codura 600 identyczny jak mój wzór do naśladowania -RcConcept.
Zaczołem od podwinięcia i obszycia zewnętrznych stron tkanin.
Obrazek
Obrazek
Później na jednym z boków powstała trochę krzywa kieszeń wielkości A4 zapinana na rzepy.
Obrazek
Najtrudniejszym wyzwaniem okazało się znalezienie nóżek, szukałem takich które można przyszyć o jak największej powieżchni, ale niestety nic nie zanlazłem. Wpadłem na lekko głupawy ale prosty i spełniający swoje zadanie pomysł. Zastosowałem zwykłą gumową wycieraczkę do butów odpowiednio pociętą na kawałki.
Obrazek
Później przyszedł czas na wypełnienie usztywniające i w tym przypadku zastosowałem zwykłe karimaty. Wszyłem je między zewnętrznym a wewnętrznym materiałem.Obrazek
Na kolejnej fotce widać gotowe dno.
Obrazek
Teraz przyszedł czas na zszycie wszystkiego do kupy. Ponieważ chciałem zachować minimum estetyki i wszystkie szwy schowałem wewnątrz wyszło mi takie coś.
Obrazek
A po przewruceniu na ,,prawą,, stronę.
Obrazek
Kolejnym krokiem było obszycie tasiemką zewnętrznych krawędzi torby i wieka do którego doszyłem również suwaki.Obrazek

Teraz deszyłem wieko do torby, po obu jego krótszych bokach jest klapka od tyłu przymocowana na stałe a z przodu na rzepach, umożliwająca łatwe otwieranie i maskująca krzywizny i niedoskonałości.
Obrazek
W końcu przegroda oddzielająca oba modele. Wykonana z tkaniny takiej jak wewnętrzna wyściułka i zakończona z obu stron rzepami. W każdej chwili można ją wyjąć. Ponieważ nie miałem już karimaty w odpowiednik rozmiarze zrobiłem z dwuch pozostałych ścinków jeden.
Obrazek
I ostatnie wyzwanie - pasy. Z braku możliwości wszycia za pomocą maszyny, zostały przczepione nitami kaletniczymi po 10szt na stronę. Nity wykożystałem również do zrobienia zawiasu pokrywy torby.
Obrazek
Fotka od spodu.
Obrazek
I z ptaszkami w środku.
Obrazek
Obrazek
Torba nie wyszła mi idealnie równo, ale ogólnie jestem zadowolony - spełnia swoje zadanie i cieszy właściciela. Co do ceny to poniżej przedstawiam wszystkie koszty. Nie uwzględniają mojej wielogodzinnej pracy połamanych trzech igieł i spalonej żarówki w maszynie.

nici- czerwone 2szpulki 6zł
nici czarne 1 szpulka 3zł
karimaty - 4 szt. 39,96zł
kodura 2m x 1,5m wraz z przesyłką 31.00zł
rzepy 9,15zł
tkanina wewnętrzna 2m x 1,5m 25,00zł
wycieraczka - nóżki 5,99zł
zameki kupowane na metry 20,54zł
suwaki 2 szt 11,80zł
taśma (ta do noszenia) 19,60zł
klamry regulacyjne do taśmy ( chciałem mieć regulację długości uszów) 2szt 3,80zł
tasiemka do obszycia wieka i górnej krawędzi torby 14,88zł
nity kaletnicze 7,65zł
Łączny koszt to 198,37zł i zostało jeszcze na dodatkowy pakiet.
Mam nadzieje że moje wypociny zainspirują kogoś do stwożenia czegoś własnego. Pozdrawiam Szymon.




Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lut 2016, o 10:35

No no :) Lubie własne produkcję.
Ja jadę na podwójnej tarotowej. Nie jest idealna, ale pomimo, że jest dedykowana do dwóch 450tek, nosiła już protosa 500 z protosem mini, nadajnikiem, ladowarką i pakietami. A obecnie nosi goblina 380 (wchodzi na styk, ale bez upychania), nadajnik, ladowarke, pakiety i pudło z dwoma mikrusami z dedykowanym nadajnikiem :)
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 15 lut 2016, o 10:57

Torba podwójna to dobre rozwiązanie szczególnie dla 450. Pozwala w zwartej formie zabrać na pole całe stado i w przypadku kreta dolatać resztę dnia/pakietów drugim helikiem.
Awatar użytkownika
okrzem
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 07-01-2016
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków
Podziękowano: 8 razy

Postautor: okrzem » 15 lut 2016, o 14:36

Bardzo mi się podoba, naprawdę kawał dobrej torby ;)
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 15 lut 2016, o 15:10

Trzeba jeszcze umiec szyć... :/
Jak się umie, to jak najbardziej warto. Można sobie stworzyć wedle własnych upodobań. Jednak dolicz swoją robotę i wychodzi pewnie ze 400 jak nie więcej. Więc summa summarum - dobra robota, ale przykro mi - nie zamówie u Ciebie torby do mojego Goblinka 500, bo wyjdzie mi drożej niż jakbym brał firmówkę ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 15 lut 2016, o 15:47

No fajna torba - gratuluję pomysłu i umiejętności obsługi maszyny do szycia (ja bym pewnie nitki nie dał rady założyć ;))
Ja do 450-ki mam alu walizkę, do 500-ki torbę i jeszcze nadajnik taszczę w osobnym pudełku.
Od czasu jak zacząłem zabierać oba modele, mam co taszczyć z 3 piętra na parking i z powrotem ;)
Może nadszedł czas żeby też pomyśleć nad torbą szytą na miarę potrzeb i nosić wszystko razem hmm
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lut 2016, o 15:57

Fajnie fajnie... Jeszcze troche i trzeba będzie nowy dział zakładać ;)

Przypomniało mi sie jak kiedyś wojtek szył torbę pod swoją makietę: Zakład krawiecki u Wojtka. Później też torbę na kosmetyki

Leszek też fajne torby robi, np. takie.

Przed zakupem następnej poważnie się zastanowie czy nie zamolestować któregoś z Was :)
tomasz61

Postautor: tomasz61 » 15 lut 2016, o 21:16

wielki szacun za tą robotę,ja parę razy próbowałem szyć ale z marnym skutkiem choć w domu szyło się zawodowo(nie ja).Proszę napisz lub foto tej maszyny do szycia bo aż nie wieżę że to nowoczesna domowa maszyna do szycia bo te nawet zamka-suwaka nie potrafią wszyć w jeansy
Awatar użytkownika
Peper
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 09-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Peper » 17 lut 2016, o 20:41

Super robota.
Też szyję hobbystycznie :)
Najlepsze jest to że nie jesteś uzależniony od tego co jest na rynku, masz czas i potrzebę to robisz coś na miarę, SUPER!
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 3 mar 2016, o 05:41

Witam,

Mam ktoś może z Kolegów taką torbę:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Chciałbym w to upchnąć Logo 550, ale obawiam się że będzie za mała. Logo jest wysokie i długie.
Do takiej HK-owej torby od 550 ładnie wchodzi max Goblin 500.

Prośba o sprawdzenie, jak ktoś ma lub używał.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 1 cze 2016, o 16:32

Dzięki koledze @pkali nie mam już problemu z klamotami. Torby tenisowe na 6 rakiet doskonale się nadają. Jedynie trzeba pilnować by u dołu były max długie (nie zaokrąglone z przodu). Nie dopatrzyłem tego i jest na styk. Goblin do tego raczej nie wejdzie, ale 450 już tak. Torba ma dwie przegrody i kilka kieszeni wewn i zewn. Można nosić za uchwyt na środku i na ramieniu. Nie posiada niestety szelek do noszenia jako plecak, mnie to nie przeszkadza.

20160601_171809.jpg


20160601_171857.jpg


20160601_173735.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 1 cze 2016, o 16:39 przez Adam12, łącznie zmieniany 1 raz.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 1 cze 2016, o 16:38

Kula mam obie te torby (550 i 600) - G500 wchodzi do torby TGY 550 a do TGY600 wsadzam 2x G500
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 mar 2018, o 12:49

Używa ktoś tej torby?

ALZRC Devil 505 FAST Helicopter New Carry Bag Handbag Backpack

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Specification:
Size:105cm x 20cm x 35cm
Weight:1.5kg

I co najważniejsze:
Note: To ensure safety during transport, please make sure helicopter and radio is turned off before storing in bag.
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 30 mar 2018, o 12:56

miruuu pisze:Używa ktoś tej torby?

znam kogoś kto będzie jej używał. :dance:
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 mar 2018, o 12:56

Cicho! :D

Wróć do „Narzędzia i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości