Kable HDMI

Wtyczki, kable, ładowanie pakietów, teorie prądowe i inne elektro-zagwostki.
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 6 maja 2016, o 11:44

aikus pisze:
dismalK pisze:Kabel za 10zł nie różni się niczym od kabla za 1000 zł. W internecie jest sporo testów i porównań. Chwyt marketingowy, ładne opakowanie, styki ze złota...


Tu niestety nie do konca sie zgodze.
Zgodze sie ze kabel za 50 zlotych nie rozni sie niczym istotnym technicznie od kabla za 1000 zlotych, ale pomiedzy kablem za 10 zlotych a tym za 50 zlotych, roznica moze byc o tyle istotna, ze ten za 10 zlotych jest... NIESPRAWNY TECHNICZNIE.


Wydaje mi się, że doszukujesz się dziury w całym. W takim razie przykład:

Kupiłeś 2 kable. Jeden ze złota za 1000 zł PLN, a drugi z aluminium za 10 zł. Podłączasz oba pod taki sam sprzęt. ustawiasz taką samą rozdzielczość.... i co ???
Czy kabel za 1000 zł, który ma za zadanie dostarczenie cyfrowego sygnału z nadajnika do odbiornika (TV tuner --> TV) prześle więcej pixeli ??? Więcej kolorów ??? Zrobi to szybciej ??? Sprawi że wyświetlisz obraz HD na telewizorze nie HD ??? Zwiększy rozdzielczość z 1024x768 na 1600x1200 ??? itd.... odpowiedź - NIE

Znaczenie jakości kabli, styków, kondensatorów, przekaźników i tranzystorów ma ale w sprzęcie ANALOGOWYM !!! A nie cyfrowy, gdzie obraz, dźwięk i wszystko co oferuje, jest już na wyjściu przetworzone przez procesor graficzny lub dźwiękowy, zniekształcone, przetworzone, zakodowane i rozkodowane. Tutaj znaczenia nie ma kompletnie nic...
w analogu niestety ma wszystko. Nawet śrubki którymi przykręcona jest płyta główna w amplitunerze czy czystość lamp użytych we wzmacniaczu.... albo grubość, długość i ilość żył w kablu głośnikowym - temat rzeka.

Miałem kilka kabli HDMI - jeden to właśnie kabel 1,5m za prawie 200zł (cena za 1mb = 133.33 zł) - pozłacane styki itp :vhappy: Miałem go tylko dlatego, że dostałem na prezent razem z DVD. A teraz mam 2 kable z marketu za 49,99 zł - kable 3 metrowe (cena za 1 mb = 16,66zł)
Uwierz mi - nie widać kompletnie żadnej różnicy ;)
To tak samo jak różnica między Full HD, Ultra HD a niebawem Ultra Power Crystal Edge HWDP :vhappy: :vhappy: :vhappy:
Zmiana jednej literki w symbolu telewizora i podniesienie ceny o 30% - marketing...

Jeżeli już mówisz o różnicy w wykonaniu, materiale itp... Moje kable mają około 6 lat - działają i mają się świetnie. Leżą sobie grzecznie za RTF-ką i nikt im krzywdy nie robi...
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 6 maja 2016, o 11:53

aikus pisze:Najpredzej uwierze w jedna z droch opcji:
1. badziewny telewizor.
2. Cos zjebane ze sterownikami grafiki.


Nie ma sensu się rospisywać - Do PC ktoś wymyślił MONITOR (różnica między TV ogromna) czyli urządzenie przystosowane do pracy z kartami graficznymi i sygnałem cyfrowym jakim one oferują, a do oglądania TV czyli dekodowania sygnału telewizyjnego (zupełnie inne pasmo, częstotliwość, charakterystyka) telewizor. Nie bez powodu praktycznie każdy (nowszej generacji ofc) monitor komputerowy oferujący HDMI ma możliwość wyświetlania poprawnie obrazu TV (analogowa i cyfrowa) a nie każdy TV jest przystosowany do podłączenia do niego PC kablem HDMI.
ja mam MONITOR z funk. TV i podłączony PC kablem (przejściówka HDMI -> VGA) w gniazdo VGA w monitorze... a telewizję cyfrową z satelity mam podpięta w gniazdo HDMI i wszystko śmiga zaje**scie. I uwierz, że badziewny to on nie jest ;)
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 maja 2016, o 12:24

dismalK pisze:
Kupiłeś 2 kable. Jeden ze złota za 1000 zł PLN, a drugi z aluminium za 10 zł. Podłączasz oba pod taki sam sprzęt. ustawiasz taką samą rozdzielczość.... i co ???
Czy kabel za 1000 zł, który ma za zadanie dostarczenie cyfrowego sygnału z nadajnika do odbiornika (TV tuner --> TV) prześle więcej pixeli ??? Więcej kolorów ??? Zrobi to szybciej ??? Sprawi że wyświetlisz obraz HD na telewizorze nie HD ??? Zwiększy rozdzielczość z 1024x768 na 1600x1200 ??? itd.... odpowiedź - NIE




Oczywiscie ze nie.

dismalK pisze:Znaczenie jakości kabli, styków, kondensatorów, przekaźników i tranzystorów ma ale w sprzęcie ANALOGOWYM !!! A nie cyfrowy, gdzie obraz, dźwięk i wszystko co oferuje, jest już na wyjściu przetworzone przez procesor graficzny lub dźwiękowy, zniekształcone, przetworzone, zakodowane i rozkodowane. Tutaj znaczenia nie ma kompletnie nic...


To wywal kabel calkowicie skoro kompletnie nic nie ma znaczenia. :hammer:

dismalK pisze:w analogu niestety ma wszystko. Nawet śrubki którymi przykręcona jest płyta główna w amplitunerze czy czystość lamp użytych we wzmacniaczu.... albo grubość, długość i ilość żył w kablu głośnikowym - temat rzeka.


A no to git.
Czyli rozumiem, ze podlaczajac badziewne glosniki do badziewnego sprzetu zajeboistymi zlotymi kablami uzyskasz super hiper jakosc dzwieku.
No OK - skoro w to wierzysz - Twoje prawo. :thumb:

dismalK pisze:Miałem kilka kabli HDMI - jeden to właśnie kabel 1,5m za prawie 200zł (cena za 1mb = 133.33 zł) - pozłacane styki itp :vhappy: Miałem go tylko dlatego, że dostałem na prezent razem z DVD. A teraz mam 2 kable z marketu za 49,99 zł - kable 3 metrowe (cena za 1 mb = 16,66zł)
Uwierz mi - nie widać kompletnie żadnej różnicy ;)


Wierze Ci, bo w obydwu przypadkach mowisz o kablach poprawnych tecznicznie.
A marketach kupuje sie takie wlasnie kable - ergo, kupowanie kabli w marketach jest jednym z rozsadniejszych ekonomicznie z punktu widzenia konsumenta.
Marketow nie stac na to, zeby sprzedawac kable niepoprawne technicznie, bo ludzie nie sa imbecylami i beda takie kable reklamowac a obsluga logistyczna reklamacji bedzie kosztowala wiecej niz sam kable warty nie mowiac o zarobku na nim.
Kup najtanszy kabel z allegro, albo lepiej z ibeja gdzie cos takiego jak reklamacja nie istnieje i wtedy opowiedz o swoich doswiadczeniach.

A potem zadaj mi pytanie co sie dzieje z tym cudownym niezniszczalnym sygnalem cyfrowym ze tak Ci jakosc zjechala i w ogole o co chodzi i jakim cudem i dlaczego czary mary skoro tam przeciez tylko same zera i jedynki - a ja Ci odpowiem.
Bo wiem.


dismalK pisze:To tak samo jak różnica między Full HD, Ultra HD a niebawem Ultra Power Crystal Edge HWDP :vhappy: :vhappy: :vhappy:
Zmiana jednej literki w symbolu telewizora i podniesienie ceny o 30% - marketing...


No suuuper suuuuper... ladnie ladnie. Piszemy w brudnopisie wiec nie krepuj sie - daj upust swojemu jadowi skierowanemu slusznie w reklame, nazwana slusznie lat iles tam temu, przez wloskiego geniusza reklamy Oliviera Toscaniego "Usmiechnietym scierwem" (BTW - polecam jego ksiazke!!).
Ja sie pod tym wszystkim podpisuje i przybijam Ci piateczke.


dismalK pisze:Jeżeli już mówisz o różnicy w wykonaniu, materiale itp... Moje kable mają około 6 lat - działają i mają się świetnie. Leżą sobie grzecznie za RTF-ką i nikt im krzywdy nie robi...


Mozemy sie scigac kto uzywa starszych kabli i sa dobre.
Na dzien dobry przychodza mi do glowy moje dwudziestoletnie kable we w miare wspolczesnym sprzecie audio.
Tylko jak to sie ma do meritum sprawy?
Kompletnie nijak.

dismalK pisze:[...]

Nie ma sensu się rospisywać - Do PC ktoś wymyślił MONITOR (różnica między TV ogromna) czyli urządzenie przystosowane do pracy z kartami graficznymi i sygnałem cyfrowym jakim one oferują, a do oglądania TV czyli dekodowania sygnału telewizyjnego (zupełnie inne pasmo, częstotliwość, charakterystyka) telewizor.


Oczywiscie, tym nie mniej, jest mozliwe polaczenie tych dwoch funcji w jednym urzadzeniu i po to istnieje cos takiego jak wybor trybu pracy.
Bo zasadniczo roznica pomiedzy monitorem a telewizorem polega na obecnosci (lub nie) tunera telewizyjnego (obecnie w polaczeniu z dekoderem MP4 dla telewizji cyfrowej).

Jesli telewizor ma tryb pracy "Game" albo "PC" i na tym trybie laguje, to jest chujowy - proste.
Sa telewizory ktore nie laguja.
Gdybym nie latal na takim telewizorze na symulatorze to bym tego nie mowil.



dismalK pisze:[...]
Nie bez powodu praktycznie każdy (nowszej generacji ofc) monitor komputerowy oferujący HDMI ma możliwość wyświetlania poprawnie obrazu TV (analogowa i cyfrowa) a nie każdy TV jest przystosowany do podłączenia do niego PC kablem HDMI.


A nie, zgadza sie. Powodem jest cos na co chwile wczesniej wylewales swoj gorzki jad. Marketing Panie, marketing, a dokladnie jego czesc nazywana reklama.
Fajnie jest sprzedawac dwa identyczne modele, jeden w normalnej cenie a drugi w cenie 150% tego pierwszego, bo ma "wiecej funkcji".
członek męski z tym, ze funkcje monitora sa tam spierdolone i polegaja na tym ze mozesz podlaczyc komputer i obejrzec sobie film - to zadziala i sie nada, owszem.
Ale testu wyswietlania obrazu w czasie rzeczywistym taki telewizor juz nie przejdzie.

dismalK pisze:ja mam MONITOR z funk. TV i podłączony PC kablem (przejściówka HDMI -> VGA) w gniazdo VGA w monitorze... a telewizję cyfrową z satelity mam podpięta w gniazdo HDMI i wszystko śmiga zaje**scie. I uwierz, że badziewny to on nie jest ;)



No wierze Ci wierze i bardzo sie ciesze ze masz sprzet z ktorego jestes zadowolony. Serio.
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 6 maja 2016, o 13:09

aikus pisze:
dismalK pisze:w analogu niestety ma wszystko. Nawet śrubki którymi przykręcona jest płyta główna w amplitunerze czy czystość lamp użytych we wzmacniaczu.... albo grubość, długość i ilość żył w kablu głośnikowym - temat rzeka.


A no to git.
Czyli rozumiem, ze podlaczajac badziewne glosniki do badziewnego sprzetu zajeboistymi zlotymi kablami uzyskasz super hiper jakosc dzwieku.
No OK - skoro w to wierzysz - Twoje prawo. :thumb:


Piszesz, że rozumiesz... a nie zrozumiałeś :masakra:
"Badziewne głośniki" <---- jeżeli badziewne to bym napisał, że NIE WSZYSTKO MA ZNACZENIE... ;)

I odnośnie tych "niepoprawnych technicznie" kabli - napisz zwyczajnie, że mowa o produkcie wadliwym, zjebanym, uszkodzonym posiadającym wady fabryczne. Owszem. Może się taki trafić, ale co to za przykład ? Wszystko można kupić niepoprawne technicznie ale nie w tym rzecz żeby porównywać ze sobą kable NIESPRAWNE za 10zł ze SPRAWNYMI za 1000zł, bo ja założyłem od początku, że mowa jest o dwóch pełnowartościowych (poprawnie działających) produktach :thumb:

aikus pisze:A nie, zgadza sie. Powodem jest cos na co chwile wczesniej wylewales swoj gorzki jad. Marketing Panie, marketing, a dokladnie jego czesc nazywana reklama.
Fajnie jest sprzedawać dwa identyczne modele, jeden w normalnej cenie a drugi w cenie 150% tego pierwszego, bo ma "wiecej funkcji".

Zadajmy sobie pytanie: Ile funkcji maja nasze TV, smartfony etc...? A teraz odpowiedzmy sobię tak na prawdę ile z tych funkcji znamy, ilu używamy o ilu nawet sie nie dowiemy do czego służą. I nie uderzam tu do naszego grona, czy ludzi rozmawiających ze soba kodem binarnym, tylko do zwykłego nabywcy - szarego człowieka sprzed telewizora, który właśnie kupił ;)
"Marketing" - to tylko potwierdzenie mojej wcześniejszej wypowiedzi i dowód na to, że HD jest gorsze od FULL HD, które jest gorsze od FULL HD READY, które za rok okaże się niewystarczające i wymyślą FULL HD ULTRA READY......... czyli jedno i to samo gówno (jak w tych kablach, o który taka dyskusja) A czym jest marketing dobrze wiem, bo pracuję w firmie produkcyjno-handlowej... i jestem niestety handlowcem (zwał jak zwał)...

A co do tematu - to przy piwku takie rozmowy... i to na dłuuuuuższy czas ;) :piwo:
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 maja 2016, o 13:53

A ja tylko chciałem wiedziec ze mam wybrac w tv funkcje "gra" zeby kabel działał poprawnie... (masakra).

Z tych dwoch punktów co aikus podal:
1. Komputer - testowalem na dwoch, jeden nowy sredniej klasy laptop z kartą graficzną, drugi służbowy, zdecydowanie mocny.
2. Tv - 5 letni sharp aquos quattrum czy jakos tak. Może nie najnowszy, ale chujowy chyba tez jeszcze nie jest.
3. Kabel - wyjęty z dupy węża. Znaczy tak mi sie wydaje, oceniając po wyglądzie.

Kombinacje bez trybu "gra"
- moj komputer + moj tv -> chujnia
- firmowy komputer + moj tv -> chujnia
- firmowy komputer + tv w robocie (jakis najnowszy samsung blink blink) -> chujnia.

Po wlaczeniu trybu "gra" jest ok.
Na początku wydawalo mi sie ze jest jeszcze minimalny lag, ale po prostu wybralem jakiegoś mulącego helika ma symku. Po zmianie na goblina kabelek sie naprawił ;)

Podsumowując, jak komus muli, niech włączy tryb "gra" i gra. Jak sie komus nudzi, niech czyta co powyzej :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 maja 2016, o 13:54

dismalK pisze:I odnośnie tych "niepoprawnych technicznie" kabli - napisz zwyczajnie, że mowa o produkcie wadliwym, zjebanym, uszkodzonym posiadającym wady fabryczne.


Nie. Nie napisze tak, bo nie o to chodzi.

dismalK pisze:Owszem. Może się taki trafić, ale co to za przykład ? Wszystko można kupić niepoprawne technicznie ale nie w tym rzecz żeby porównywać ze sobą kable NIESPRAWNE za 10zł ze SPRAWNYMI za 1000zł, bo ja założyłem od początku, że mowa jest o dwóch pełnowartościowych (poprawnie działających) produktach :thumb:


Nie! Dalej nie rozumiesz.
Kable o ktorych mowie to nie kable sposrod ktorych 1 na 100 czy nawet jeden na 10 trafia sie wadliwy i nie dziala.
NIE!
One WSZYSTKIE sa wadliwe. Rozumiesz? Wszystkie sa wadliwe i wszystkie dzialaja.
Nawet gdybys je zareklamowal i jakims cudem reklamacja by zostala uznana to dostalbys drugi, taki sam kabel.
Tak samo wadliwy.
I one sa sprzedawane jako sprawne.
I dzialaja! Wszystkie!
Tylko potem sie okazuje ze obraz jest jakis nedzny... a to robaczki sie pojawiaja, a to jakies pixelozy a to cos - tak radzi sobie HDMI z iloscia bledow ktora przerasta mozliwosci korekcji sprzetowej. Nie zawsze objawia sie to komunikatem "connection lost" i brakiem obrazu - nie nie.


Nie wnikam na czym dokladnie polega dokladnie "wadliwosc" tych kabli.
W kablach analogowym, pamietam kable ktore mialy ... uwaga uwaga... rezystancje pomiedzy 5 a 10 ohmow. Tak jest! I to kupilem taki kabel kiedys w Media Markcie (tylko to bylo chyba z 15 lat temu - wtedy latwiej bylo ludzi robic w balona).
Probowalem reklamowac, bo "blać do czego to podobne" i razem z kumatym (co jest rzadkoscia) i chetnym do pomocy sprzedawca sprawdzilismy chyba 10 takich kabli omomierzem - wszystkie byly takie same.

W HDMI moze chodzic o ... tlumienie przesluchow miedzy zylami czy w ogole o tlumiennosc linii, impedancje czy pewnie cos takiego... Nie wiem, tak jak mowie, nie wnikam.
Ale widzialem kable HDMI ktore w sposob ewidentnie widoczny pieprzyly obraz jakosciowo.
Wiec mi nie mow, ze to nie mozliwe.



dismalK pisze:"Marketing" - to tylko potwierdzenie mojej wcześniejszej wypowiedzi i dowód na to, że HD jest gorsze od FULL HD, które jest gorsze od FULL HD READY, które za rok okaże się niewystarczające i wymyślą FULL HD ULTRA READY......... czyli jedno i to samo gówno


Nie prawda!
Kazda z tych nazw (poza tymmi ktore wymysliles) oznacza dokladnie jakis tam scisle okreslony standard obrazu (rozdzielczosc, glebia kolorow etc).
Bylo HD Ready, bylo FullHD, teraz jest 4K, ktorej na etapie HD ready bylo znane tylko na duzyc h ekranach w kinach.
To po pierwsze.

Po drugie: na ile potrzebne jest 4K na 15 calowym ekranie a na ile na 50 calowym - to odrebna kwestia.
Czasami to jest potrzebne czasami nie.
Znam kogos kto moglby tu opowiedziec barwnymi slowami historie pewnego bogatego (dzieki ktoremu nota bene dobrze zarobil) ktory zazyczyl sobie film 4K, w odpowiedniej rzecz jasna cenie, a potem jak sie okazalo, ze nie ma sprzetu na ktorym moze go odtworzyc, zazyczyl sobei downsamplingu do FullHD.
No ale zaplacil za 4K. I dobrze! kto bogatemu zabroni?

Trzecia sprawa jest, ze jak sie ma telewizor 50 cali lub wiecej to roznica pomiedzy FullHD a 4K JEST widoczna.

A czwarta sprawa jest, ze jeszcze rok temu twardo stalem na stanowisku, ze dla mnie osobiscie jesli chodzi o wszelkie filmy, w zupelnosci wystarczy jakosc VHS (no niech bedzie DVD) i nigdy nie bede potrzebowal nic wiecej.
No ale BillGates powiedzial kiedys, ze nikt nie bedzie nigdy potrzebowal wiecej niz 640 kb RAMu.
Troszke sie pomylil.
I ja tez sie pomylilem.
A swoja pomylke usiwadomilem sobie w tym roku, w momencie kiedy pierwszy raz zobaczylem material filmowy na ktorym mi szczegolnie zalezy w jakosci FullHD... a potem probowalem go bez bolu serca zdownsamplowac w celu zaoszczedzenia miejsca.
Ostatecznie odzalowalem te 4GB miejsca na pelna jakosc FullHD.




dismalK pisze:(jak w tych kablach, o który taka dyskusja) A czym jest marketing dobrze wiem, bo pracuję w firmie produkcyjno-handlowej... i jestem niestety handlowcem (zwał jak zwał)...


... tym bardziej nie rozumiem o co sie tak burzysz...




dismalK pisze:A co do tematu - to przy piwku takie rozmowy... i to na dłuuuuuższy czas ;) :piwo:


Przy piwku to sie na gitarach gra, ewentualnie gada o reglach serwach i silnikach a nie marnuje czas na takie pierdoly.
Przyjezdzasz do Wincentowa?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 maja 2016, o 13:55

@Miru, przenies ten temat do Brudnopisu bo teraz widze ze on jednak nie jest w brodnbnopisie... albo chociaz wydziel moje i Dismalka przepychanki...
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 6 maja 2016, o 16:17

miruuu pisze:A ja tylko chciałem wiedziec ze mam wybrac w tv funkcje "gra" zeby kabel działał poprawnie... (masakra).
............Podsumowując, jak komus muli, niech włączy tryb "gra" i gra. Jak sie komus nudzi, niech czyta co powyzej :D

No i gitara ;)

P.S Każda dyskusja prowadzi do czegoś "nowego" albo do niczego hmm
Miru podłączył TV a my pogadaliśmy - pozdro.
...temat rzeczywiście do przeniesienia ;)

Co do Wincentowa - chciałbym się wyrwać i do Was dołączyć, ale mam problem z organizacją czasu. Jeszcze się zobaczy....
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 maja 2016, o 18:43

No no. Znaczy się Miru ja oczywiście ładnie proszę, tak mi się tylko roszczeniowo napisalo, wybacz:)
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 6 maja 2016, o 19:26

pedalskie dyskusje o wyższości wkładania złotych styków :-)
Ładujcie pakiety bo weekend spędzamy na POLU gdzie te wasze kable sa chuja warte.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 maja 2016, o 19:30

aikus pisze:@Miru, przenies ten temat do Brudnopisu bo teraz widze ze on jednak nie jest w brodnbnopisie... albo chociaz wydziel moje i Dismalka przepychanki...

Bez Waszych przepychanek forum straciłoby smaczek. Niczego nie ruszam. No poza kablem
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 maja 2016, o 20:38

Kablem poruchac zawsze mozna warto <ok>

Wróć do „Prądownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości