Wiertarko-wkrętarka

Bo modelarze prądu potrzebujo...
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 7 paź 2016, o 20:24

Hejka

Dziś wzięła i padła (konkretniej to z drabiny upadła) ukochana wkrętareczka. Już leciwy Black&Decker rozpieprzył się w drobny mak. No kret jak trzeba :-(

Polukałem, poszukałem i podoba mi się jeden z modeli metabo.

Pytanie, czy tego typu rzeczy warto kupić w zagranicznym sklepie, w jakim, gdzie ???

Ceny casto, liroje, allegro i inne w PL podobne - wszystkie dość spore stąd pomysł, że może sobie sprowadzić.....

Hej
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
szymonstempien
Stały bywalec...
Posty: 154
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szymonstempien » 7 paź 2016, o 21:24

Pytanie do czego ma służyć w sensie ile Nm siły potrzebujesz. Ja kupując kiedyś brałem pod uwagę tylko z akumulatorami li-ion. Na pewno nie kupiłbym z ni-cd. W rezultacie sprawowała się całkiem nieźle z Castoramay jakis makalister czy coś. I 2 baterie w walizce.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 7 paź 2016, o 21:47

Celowo nie podałem jaki tam model mi we łbie siedzi bo nie chodzi mi o pomoc w wyborze a o to czy ktoś zna jakiś sklep za granicą gdzie można tanio kupić. O ile jest to możliwe :-)

Pewnie że będzie to li-ion, mocna, dwa aku itd



*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 paź 2016, o 22:14

Nie wiem jaki budżet bierzesz pod uwagę i na ile zamierzasz ją martretować
Ja od dobrych 5 lat mam taką:

Obrazek

i działa jak trza.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 7 paź 2016, o 22:25

Ja wczoraj zanabyłem AEG w LM w komplecie z dwoma akumulatorami i jakimś zestawem, ale jak się będzie sprawować nie wiem, w pracy szybciej padały aku niż sam sprzęt więc przypuszczam że tragedii nie będzie do domowego użytku, natomiast teraz mamy Festoole i gdyby nie cena to chyba jedna z lepszych marek bo takie też mamy i 10 letnie na zakładzie i dalej są nie do zajechania. Wszystko się obija o budżet i ilość prac które ma się do wykonania.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 7 paź 2016, o 22:43

a jak juz padnie aku to dajesz lipola 3s i cieszysz sie ze nie musisz co chwile ladowac :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 7 paź 2016, o 23:10

Tylko teraz duża część tych narzędzi jest 18v więc trzeba by 5s
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 8 paź 2016, o 02:18

Trzeba pomyśleć o padającym aku już w momencie zakupu i kupić przyszłoścowo na stare pakiety ;)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 8 paź 2016, o 06:08

Ja kupiłem 4 czy 5 lat temu wkrętarkę czy wiertarko-wkrętarkę (to się chyba czymś różni) Sparky za całe 250zł, była też latarka w zestawie :-p. Oczywiście na początku chciałem Boscha lub coś znanej firmy. Używam jej 3-4 razy w miesiącu, skręciła meble u mnie w mieszkaniu i u dwóch kumpli. A czasami leży 2-3 miesiące w szafie. O dziwo działa i ma się dobrze. Do typowo domowego użytku mogę Ci ją spokojnie polecić. Moja jest jeszcze na nicd, ale teraz juz chyba tylko liion produkują.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 8 paź 2016, o 07:23

Ja w robocie już tylko mam Metabo, nic innego nie wytrzymuje. Bosch, Makita a najgorsze były te najdroższe Festoole :nono: (aku to pomyłka jakaś) u mnie mają prawdziwą katorgę, bo począwszy od pracy w tworzywie poprzez stale kwasowe kończy się na tytanie, dodatkowo jeszcze środowisko agresywne.
Ponadto Metabo jako jedna z niewielu firm nie wprowadziła jeszcze baterii z programowaną ilością ładowań.
W domu też mam Metabo i w ostatnim roku przy remoncie domu też sprawowała się wzorowo :P
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 8 paź 2016, o 07:29

Jam mam Macallister-a 18V z Castoramy.
Dwa akumulatory, szybki proces ładowania, duża moc w porównaniu do bosha oraz black&decker które miałem stawiam ją na 1 miejscu w tym pulapie cenowym ( do600 zł)
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 8 paź 2016, o 08:54

dobra, nie tak miał temat iść :-)

Ale skoro miruu zmienił samopas tytuł mojego wątku to niechaj będzie to wiertarko-wkrętarkowa platforma wymiany myśli.....

Ja miałem przez 6 czy 8 lat black&deckera za punkty z shella. Aku Ni-Cd 12V, jednobiegowa i ogólnie nic ciekawego. Ale o dziwo służyła bardzo dzielnie, ostatnio ładowanie nie starczało jej na długo, a i czasem mocy brakowało, ale był sentyment do niej. Wybudowałem dom i restauracje przy jej skromny bo skromnym, ale udziale i żyła by do dziś, gdyby nie ta drabina, ech....

No i zrobiłem research po marketach we Wro, po allegro i wujku google. Jest faktycznie tego w opór. Taki odpowiednik mojej w B&D kosztuje około 200 zł. Ja wolę jednak wydać więcej i przy okazji wymiany pójść w sprzęt nieco wyższej klasy. Nie to, żeby te marketowe no name były do końca złe (tu jest loteria) bo czasami wytrzymają lata, a czasami dni, ale że gadżety lubię to sobie pozwolę. Nie będzie używana na co dzień bo nie pracuje zawodowo wkrętarką, ale jak będzie już używana to ma być git. To tak jak kupiłem sobie karchera klasy HD, a używam przecież nie co dzień. Tak mam i już. (tylko kobicie mojej nic nie mówcie, bo póki co każdy zakup ma uzasadniony i wręcz nie można się bez niego obejść)

Różnica pomiędzy wkrętarką, a wiertarko-wkrętarką (to dla Kowala) jest taka, że zwykle te drugie mają dwa biegi i oprócz obrotów powiedzmy 0-400 (dla wkręcania) mają i 1400, 1600 itp (dla wiercenia). Moja stara maszyna też jak większość miała na sprzęgle opcje wiercenia, ale te niskie obroty nie zachęcały do tego (o mocy nie wspominam).
No i generalnie w jednym z marketów gościu zwrócił mi uwagę na metabo. Jakoś nie kojarzyłem tej nazwy z dobrym sprzętem, dla mnie zawsze makita była synonimem jakości, ale pod siłą danych faktycznie metabo wygląda lepiej niż makita (droższe też jest). [tu mówię o porównywalnych wkrętarkach]

Konkretnie spodobał mi się model taki jak na focie. Ma oczywiście dwa akumulatory Li-Ion o pojemności 2 Ah, chodzi to na 18V, jest sporo mniejsze niż odpowiedniki makity, czy nołnejmy i posiada bardzo duży (tak mi się wydaje) moment obrotowy - max 48 Nm. Do tego całe wrzeciono w sekundę na klik się ściąga i można włożyć bita bezpośrednio w wał (czy jak mu tam) i przez to dojść w jeszcze węższe miejsce. Czyli dość mały sprzęt, mocny i uniwersalny. Ktoś pisał o bateriach które nie są tu programowane co do ilości cykli - może dlatego metabo daje 3 lata gwarancji na akumulatory czego jeszcze nie spotkałem na rynku (muszę tę info potwierdzić)

No i generalnie tyle. Wiem, że można kupić 3 razy taniej i też będzie wkręcać (patrz mój trup B&D), można też kupić 3 razy drożej (dla heavy userów), ale ta w cenowej okolicy 6 stów podoba mi się najbardziej i powinna służyć mi kolejne kilka lat.

Skoro nikt nie wspomina o możliwości zakupu gdzieś w necie za granicą znaczy to, że muszę się skupić na rynku krajowym, a tu ceny mniej więcej wyrównane. OK.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 8 paź 2016, o 12:58

Fajna. Też chcę. :-D.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 8 paź 2016, o 13:53

No mogłeś ten model polecić tydzień temu :/
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 8 paź 2016, o 15:26

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 8 paź 2016, o 16:08

Artu. To nie ta sama.

14 zamiast 18v mniej mocy i nie ma szybkozłączki wrzeciona......

Ta na fotce to jakoś metabo BS 18 Li quick


*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 15 lis 2016, o 20:34

A ja ostatnio nabyłem zestaw 4-w-1 Parkside w Lidlu i jestem całkiem zadowolony choć ma tylko jeden akumulator.
Obrazek

W lidlu za 333 PLN a na alledrogo w lombardzie 269
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Elektro-narzędzia i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość