Porównanie łopat - 325mm

Nie ma takiej łopaty co by się do kreta nie dokopała
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 5 kwie 2011, o 21:32

Witam,

Nr. 1
CopterX 325mm (drewniane)
Obrazek
Opinia:
Na początek jak najbardziej mogą być.
Zaletą jest cena (w pl 19zł, w ehirobo ok. 4$).
Osobiście przestałem je używać odkąd pękła mi w locie, jednak są użytkownicy (yoyek), którzy latają 3D i nie narzekają.

Nr. 2
Align 325mm (drewniane)
Obrazek
Lepsze wykonanie od pozycji nr. 1. Producent pozwala na większe obroty (2800 w stosunku do 2400 CopterX).
Do T-rex Sport/SE v2 trzeba minimalnie zeszlifować mocowanie (za grube)

Nr. 3
3D PRO 325mm(węglowe)
Obrazek
Łopaty węglowe z hobbyking.com .
Używam obenie, polecam.
Dobrze wyważone, na kilka par, które przetoczyły sie przez moje ręce nie trafiłem bubla

Nr. 4
Align 325D (węglowe)
Obrazek
Świetne wykonanie, w porównaniu do nr. 3 widać różnicę. Moja para z Super Combo była idealnie wyważona (do dziesiętnych grama).
Dla początkujących jednak trochę przydrogie

Pozdrawiam

PS. Wątek będe edytował, kiedy będe używał następny rodzaj łopat.
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
Qugar_
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 98
Rejestracja: 27-02-2010
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Qugar_ » 5 kwie 2011, o 23:11

roki pisze:
Nr. 3
3D PRO 325mm(węglowe)
Obrazek
Łopaty węglowe z hobbyking.com .
Używam obenie, polecam.
Dobrze wyważone, na kilka par, które przetoczyły sie przez moje ręce nie trafiłem bubla



Co do tych łopat to HK teraz sprzedaje je z napisem 3D PRO
Posiadam trzy komplety tych łopat i niestety ich wykonanie zmieniło się, na gorsze :(, nie równe krawędzie spływu waga zestawu się zgadza 22g ale środki ciężkości są strasznie rozbieżne, odpryski lakieru na łopatach, i zrywają strugi przy niezbyt ciasnych nawrotach. Generalnie porażka
KDS 450SV
EasyGlider PRO
Futaba T8FG
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 6 kwie 2011, o 11:39

Tia, nie bez powodu łopaty firmowe kosztują 2, 3x drożej. Tańsze często furczą i przez to zużywają więcej energii. Pies jest pogrzebany w czaso i pracochłonnych testach profilu, położenia Ś.C. i wyprzedzenia łopaty, zachowania w skrajnych warunkach. Do tego dodajmy kolejne niuanse które są ukryte pod gładkim węglem - rodzaj i sztywność rdzenia co znacznie wpływa na oddawanie energii i zwrotność w manewrach.
Żółtki takich testów za dużo (albo wcale) nie robią. Nie wspomnę już o dmuchaniu profilu w tunelu.
Analogicznie w autosach - położenie środka ciężkości znacznie wpływa na dynamikę lądowania. Na tańszych schodząc np. -10 st trzeba wysoko stopniowo hamować bo nad ziemią bełtają tylko powietrze zrywając strugi ale nie hamując opadania. Albo też za szybko tracą energię.
Więc takie 3D czy TIG-i z HK zachowują się poprawnie tylko do pewnego poziomu zaawansowania pilotażu. Na pewno są znowu tanią alternatywą dla latających rekreacyjnie czy trenujących podstawy.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
borik
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 2
Rejestracja: 05-05-2011

Postautor: borik » 6 maja 2011, o 07:22

Witam

Gdzie najlepiej kupić łopatki wirnika ogonowego 450-ki CopterX? Szukałem na allegro i nic nie znalazłem. Może to nie są łopatki, a ja to źle nazywam? Czy będą pasowały od jakiegoś innego modelu np Belta CP albo innego (najlepiej żeby były dostępne na sklep.modelarniapl bo tu odbiorę osobiście).

Maciej
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 6 maja 2011, o 08:22

Jak z modelarni to: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.ph ... 502-000323
Oni niestety nie mają nic od typowych 450.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 6 maja 2011, o 09:04

Zajdź do helishopa - mają tam najlepsze łopatki KBDD. W klasycznym rozmiarze 450 masz wszystkie kolory w tym niezawodny pomarańcz lub jeśli wolisz to odrobinę większe od pro żółte i zielone.
Piotrek
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 6 maja 2011, o 20:11

Nie ma znaczenia jakie łopatki - byle byłyby do modeli 450-tek. KBBD są bardzo dobre, można też stosować węglowe i inne cuda wianki znalezione w sieci.
Różnice to kształt (zbieżny, z zaokrąglonym obrysem na końcu lub prostokątne) co zaowocuje korektą czułości żyra.
Zasada jest taka, że im ostrzejsze latanie tym potrzebne sztywniejsze. Nie powinny dawać się zbytnio wyginać, jak np. w Compass 50 gdzie z marszu trzeba je wywalić.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 1 sty 2019, o 13:07

Post wyżej daje odpowiedź, ale po tylu latach, prawie ośmiu, w technologi łopat na pewno jest postęp.
Przeczytałem uważnie wszystkie tematy z działu „Łopaty, łopatki i śmigła” i mam proste pytanie. Czy na początek , na ten rok latania nie 3D, no może na koniec jakieś proste figury warto się zaopatrzyć w zapasowe łopaty 325mm wykonane z włókna szklanego czy od razu węglowe. Koszt jest na dalszym miejscu.
Różnice i skutki (włókno szklane / węglowe) po przeczytaniu rozumiem, ale praktyka dla początkowego latania to drugie. Osobiście skłaniam się na ten rok do łopat z włókna szklanego. Możliwe mniejsze uszkodzenia po krecie na pozostałe elementy helika. A z krecikami na tym etapie muszę się liczyć, co trzykrotnie się już przekonałem. Z tego co doczytałem w ofertach, to różnica w ciężarze to węglowe są lżejsze o 5-7gramów/łopata, no i wykonanie, wyważenie wstępne są na korzyść węglowych.
Co radzicie ?
Ostatnio zmieniony 1 sty 2019, o 13:12 przez JurekG, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 sty 2019, o 13:12

Bierz po prostu taroty lub alzrc. Są stosunkowo tanie i jednoczesnie dobre.

Szklane oczywiście sypią się bardziej i teoretycznie mogą ciutke zaoszczędzić więcej w modelu, ale moim zdaniem to bardziej teoretyczne zagadnienie. Kret kretowi nierówny i ciężko przewidzieć jego skutki. Moim slzdaniem wystarczy jeśli będziesz miał tanie ale już dobre łopaty.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 1 sty 2019, o 13:14

przy cenie weglowek na BG nie zastanawialbym sie nawet nad innymi... za 77zł masz 4 pary weglowych lopat. https://www.banggood.com/1Pair-325mm-Ca ... 14545.html
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 1 sty 2019, o 13:20

Oryginalnie mam ALZRC węglowe. Tanie, to o jaki poziome cenowym piszesz ? Alzrc na Aliexpress są po 15$.
Tańsze węglowe, które maja dobre opinie, to 6-7$.
Co do losowości skutków kretów to w pełni się zgadzam.

Przepraszam ale nie nadążam ;)
Carson, właśnie te mam na uwadze tyle że na Aliexpress na którym lubię kupować. Aligin cena ta sama a Tarota 1$ droższe.
Dzięki, na te się zdecyduje. :D
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 sty 2019, o 13:58

Te na bg to nie łopaty Align tylko "for Align' ;)
Nie znam ich.

Dawno nie uzywalem 325 ale jak używałem to tanie dobre chodziły w okolicach 40 zł.

Kiedyś jeszcze dawno temu były genialne szklane na hk. Kosztowały kilka dolarów a na prawdę latały dobrze. CI co latali na pewno je pamiętają... szkoda ze ich już nie ma.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 1 sty 2019, o 14:09

Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 1 sty 2019, o 14:33

Na Aliexpress z włókna szklanego te maja dobre wzięcie
https://pl.aliexpress.com/item/Freeship ... 3c00EUwesK
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 sty 2019, o 14:41

Tig to najwieksze zło. Odradzam. Ja wspominałem takie co ich już niestety nie ma...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 sty 2019, o 17:25

Ja kupowałem najtańsze szklane 325. To miało być z zalozenia do tłuczenia. Nie ma jakiejś ogromnej różnicy między szkłem a węglem w tym rozmiarze, dopóki mówimy o nauce latania i lekkiej akrobacji.
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 2 sty 2019, o 19:44

Jakie różnice w wadze i przesunięciu środka ciężkości budżetowych łopat są jeszcze dopuszczalne aby próbować je wyważać ? Praktycznie wyważyć można zawsze, ale sporo by trzeba na nie nalepić plasterków folii. Czy na przykład różnica w wadze 0,2g i przesuniecie SC +/- 5mm jest jeszcze do przyjęcia ? Czy łopaty już do beki. Nadal chodzi mi o latanie początkowe i lekkie 3D.
https://www.youtube.com/watch?v=RMer3jIm9pA
Na co jeszcze zwracacie uwagę we wstępnej ocenie łopat, powierzchnie, okucia, czy są równe co do kształtu (długość, szerokość, grubość). Co je dyskwalifikuje ?
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 2 sty 2019, o 23:17

Im mniej doświadczenia, tym więcej czasu spędzonego w warsztacie na pierdułach.
I tyle ci powiem.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 3 sty 2019, o 00:00

coś w tym jest
używam tanich łopat Tarota i nawet nie sprawdzam, czy są wyważone

przy tych najtańszych, najtańszych sprawdzić warto
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 sty 2019, o 00:37

JurekG pisze:Czy na przykład różnica w wadze 0,2g i przesuniecie SC +/- 5mm jest jeszcze do przyjęcia ? Czy łopaty już do beki. Nadal chodzi mi o latanie początkowe i lekkie 3D.


Jak znajdziesz wśród taniochy tak dobrze wyważone jak napisałeś to będzie cud :). Każde łopaty warto sprawdzić i porządnie wyważyć, to jest 15 minut. SABy za 5 stów też wymagają plasterków.

Każdemu latadłu trzeba chwilę poświęcić.
Model skladany na odpierdol będzie latać na odpierdol.

Wróć do „Łopaty, łopatki i śmigła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości