[K] Części do JR Propo

Tu możemy dać ogłoszenie że czegoś szukamy.
Regulamin forum
1. Każde ogłoszenie powinno zawierać co najmniej: tytuł zawierający typ ogłoszenia: [K], opis, zdjęcie "w naturze" (wyjątkiem są przedmioty nowe i fabrycznie zapakowane), cenę.
2. Ogłoszenie można odświeżyć przez dopisanie nowego postu po 7 dniach od daty ukazania się ostatniego postu. Zmiany ilości i/lub ceny dokonujemy edytując pierwszy post. Ogłoszenia nieaktywne przez okres dłuższy niż 2 miesiące są usuwane.
3. W ogłoszeniach nie prowadzi się dyskusji oceniających dany przedmiot, dopuszczalna jest dyskusja między sprzedającym a zainteresowanymi doprecyzowująca temat lub ofertę.
4. W przypadku złamania którejkolwiek z wymienionych reguł Moderator lub Administrator mają prawo do usunięcia oferty bez podania przyczyny. W wyjątkowych przypadkach należy przed umieszczeniem ogłoszenia uzgodnić odstępstwa od regulaminu z moderatorem działu lub administratorem.
5. Portal i forum Heli-Team.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść ogłoszeń, stan i jakość oferowanych towarów oraz transport do miejsca przeznaczenia.
Awatar użytkownika
Arkos
Pierwsze koty za płoty...
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Arkos » 9 maja 2018, o 17:49

Witajcie, może gdzie w jakim sklepie można kupić części do JR PROPO ... ?

Konkretnie potrzebuje hub głowicy lekko się pokrzywił :cry:

https://photos.app.goo.gl/DTDkoAAoyvd4Nux8A
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum
Podziękował: 227 razy
Podziękowano: 398 razy

Postautor: Artja » 9 maja 2018, o 18:41

Tutaj nie widziałem żeby ktoś tym latał... Może jest tak jak z Kasamą, jeśli google nie znajduje resztek na sklepach, to nie ma i trzeba szukać po stodołach :/
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Sulim
Zaczyna się rozkręcać...
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Sulim » 10 maja 2018, o 21:47

Ja tym latam. Mam Airskippera. Ale na tym kończą się dobre wiadomości. JR to bankrut, niestety. Od jakiegoś czasu mówi się, że ktoś to przejmie i będzie kontynuacja.
Ale na gadaniu się kończy. Moim zdaniem tylko e'bay.
Awatar użytkownika
mwx
Lider forum...
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 121 razy

Postautor: mwx » 11 maja 2018, o 09:11

Chyba nawet ebay rozkłada ręce w tym przypadku.

Swoją drogą wygląda to na zły projekt - bardzo mało mięcha jest wokół tych łożysk, aż się prosi żeby to się pogięło przy najmniejszym nawet kreciku.
Maciej
Latające muzeum: 600NSP Brain2, FrankenBelt CPX FBL, HS Emax X-450
Debil 380
T8FG, 9CAP
krety na JuTubach
Awatar użytkownika
kubapple

Postautor: kubapple » 12 maja 2018, o 00:54

Poszukaj na jr-propo.de , sklep na terenie niemiec, moze beda mieli co trzeba.
SPEKTRUM DX7
T-rex 450PRO V2
T-rex 250 (SE-PRO-DFC)
Awatar użytkownika
Arkos

Postautor: Arkos » 12 maja 2018, o 11:47

Nic nie mają ...
Awatar użytkownika
gumi
Domownik forum...
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: gumi » 13 maja 2018, o 07:55

Pozostaje przeszczep z innej marki o tej samej średnicy wału.
Awatar użytkownika
kubacki
Elita forum...
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: kubacki » 13 maja 2018, o 09:00

Pogadaj z kolegą @radios 24
swego czasu nakłaniał do zakupu Forzy 450 twierdząc że części będą w kilka dni to może wie skąd
radios24 pisze:JR ma produkować części do 2019 więc jakoś to przeżyję. Rchelistore ma je nastanie, więc w pare dni od Niemca będą na miejscu
Goblin Fireball
Trex 150X
A nad wszystkim piecze sprawuje Spektrum DX9
Awatar użytkownika
kubapple

Postautor: kubapple » 13 maja 2018, o 14:48

Moze tu
[url]http://www.rcheli-store.de/RC-Helicopter/JR-Heli/Ersatzteile/Forza-450.htm?shop=rcheli&SessionId=&a=catalog&t=34033&c=28665&p=28665/url]
SPEKTRUM DX7
T-rex 450PRO V2
T-rex 250 (SE-PRO-DFC)
Awatar użytkownika
kubapple

Postautor: kubapple » 13 maja 2018, o 15:11

A do jakiego dokladnie modelu ma to byc?
SPEKTRUM DX7
T-rex 450PRO V2
T-rex 250 (SE-PRO-DFC)
Awatar użytkownika
Arkos

Postautor: Arkos » 13 maja 2018, o 18:54

Airskipper 50
Awatar użytkownika
kubapple

Postautor: kubapple » 13 maja 2018, o 21:29

Dobrze, popytam chlopakow u mnie w niemczech moze znajda,
bede pisal
SPEKTRUM DX7
T-rex 450PRO V2
T-rex 250 (SE-PRO-DFC)
Awatar użytkownika
Grabcio
Zaczyna się rozkręcać...
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Grabcio » 14 maja 2018, o 10:34

Ja zazwyczaj robię zakupy w rcjapan.net i przysyłają mi swoje newslettery. Jakiś czas temu pisali o zakończeniu dystrybucji JR Propo :cry: . Do dziś zostało im chyba tylko 6 pozycji. Niedawno podobną informację dostałem o zakończeniu działalności przez Hatori.
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
windcatcher
Elita forum...
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 95 razy

Postautor: windcatcher » 14 maja 2018, o 10:38

Mamy o tym wątek. JR PROPO oficjalnie ogłosiło bankructwo po tym jak dłuższy czas upadali.
Część ich oferty jakiś czas temu wykupiła na licencji inna firma modelarska i ciągnęła produkcję niektórych produktów.
Niestety w związku z upadłością ta licencja najprawdopodobniej została/zostanie im odebrana i nie wiadomo czy ktokolwiek podejmie dalsze działania.

Części nadal można szukać po nazwach i part numberach w Google ale szansa iż doprodukują jest obecnie niewielka..

Napisz jaka średnica wału i szpindla to coś dobierzemy :)
DX9, Warp 360, Chase 360, Align 470lm, Oxy3te285, Gaui X3(80), HCP100S i inne latadła --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Arkos

Postautor: Arkos » 16 maja 2018, o 18:21

Będę wdzięczny jak w Niemczech się znajdzie oryginał, a średnica wału to 10mm szpindla 6mm, ale chyba to nie wszytko bo musi też być znana szerokość huba i wysokość ...

Muszę zapytać bo nie daje mi to spokoju, przy włączeniu Align 2in1 pokazało na zasilaniu jedną diodę (pakiet był naładowany w 100%) poruszałem parę razy wyłącznikiem i zaskoczyło na wszystkie diody, poleciałem jakieś tam fiflaki polatałem i nagle po paru minutach lotu straciłem kontrolę nad nim i spadł głowicą w dół, stąd takie uszkodzenia. Nie sprawdziłem czy odbiornik i satelita mrugają wyłączyłem od razu zasilanie. Czy Align 2in1 mógł być przyczyną rozłączenia zasilania ? Słyszałem , że jak wyłącznik nie działa lub nie kontaktuje to zasilanie jest na jakim bajpasie i wszystko powinno działać ... latam helikami od 2008 roku mam tego dziadostwa sporo i pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło. Jak już rozwaliłem helika to zawsze z mojej winy. A tu taki psikus ...
Awatar użytkownika
Kosmo
Stały bywalec...
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Kosmo » 16 maja 2018, o 19:44

Arkos miałem Aligna 2in1 kilka sztuk. Przez jeden spadłem. Drugi też by odciął zasilanie, gdybym mu się wcześniej nie przyjrzał. Kable były słabo lutowane i po pewnym czasie po prostu odrywały się. Może po części od wibracji... nie wiem.
Było to już kilka lat temu. Zresztą w tamtym czasie był długi temat na forum. Ludzie zgłaszali swoje uwagi i pokazywali wady urządzenia.
Od tamtej pory nie używam. Mam w nitro beca Gryphona do zasilania i grzanie świecy z HK pod przyciskiem. Działa już 6 lat.

Align 2in1 to naprawdę fajne rozwiązanie, jednak ma trochę wad w wykonaniu. Nie ufam mu i nie latam na tym.

Więc to, że zaliczyłeś kreta przez tego beca jest jak najbardziej prawdopodobne. Takich przypadków było dużo niestety.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Podziękował: 261 razy
Podziękowano: 401 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 16 maja 2018, o 20:00

Nie ma chyba lepszego rozwiązania w nitro niż 2S i serwa HV- ja dodatkowo jeszcze dołożyłem żarzenie Gryphoona ale ciężko jest dostępny. Nie ma BEC'a i problemów, niestety dobre serwa do nitro w wersji HV mogą być problemem bo KST nie dają rady.
Helikoptery
Awatar użytkownika
mwx
Lider forum...

Postautor: mwx » 16 maja 2018, o 20:58

Arkos - pisałem o przeróbce aligna 2in1 na wersję bezpieczną. Fabrycznie za włączanie wszystkiego odpowiada jeden mikrusi przełączniczek - pomysł kretyński do spodu. Albo zastępujesz go zworą lutując na krótko a porządny przełącznik montujesz zaraz za baterią, albo wymieniasz ten pstyczek na dwa porządne.

Głupio zrobiłeś że poleciałeś - dobrze że nie zrobiłeś nikomu i sobie krzywdy.
Maciej
Debil 380
T8FG, 9CAP
krety na JuTubach
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum
Podziękował: 227 razy
Podziękowano: 398 razy

Postautor: Artja » 16 maja 2018, o 21:40

Ech... 2in1 pierwszy kret rapciuchem to przez ten diwajs, puściły luty na kablach zasilania. Teraz 600N ma bec castla, Kasama zasilana bezpośrednio z 2S. Żarkę gryphoona mam w 600N. Żarkę hobbywinga założyłem w Kasamie i rozsypała się w 2 locie, poodpadały jakieś części z płytki zrobiło się zwarcie i poszedł dym, cud że pożaru nie było :> Założyłem drugiego zalanego na fest poxipolem i narazie jest OK
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
mwx
Lider forum...

Postautor: mwx » 16 maja 2018, o 23:38

:x O! Przypomniałeś mi że miałem kable zasilające w tym badziewiu zmienić na silikonowe bo fabryczne są sztywne jak chilera. Jest okazja bo trex czeka na graty z Japonii do przeszczepu serducha
Maciej
Debil 380
T8FG, 9CAP
krety na JuTubach

Wróć do „Supermarket - kupię”