K/P programator do ESC hobbywing v4 50A

Tu możemy dać ogłoszenie że czegoś szukamy.
Regulamin forum
1. Każde ogłoszenie powinno zawierać co najmniej: tytuł zawierający typ ogłoszenia: [K], opis, zdjęcie "w naturze" (wyjątkiem są przedmioty nowe i fabrycznie zapakowane), cenę.
2. Ogłoszenie można odświeżyć przez dopisanie nowego postu po 7 dniach od daty ukazania się ostatniego postu. Zmiany ilości i/lub ceny dokonujemy edytując pierwszy post. Ogłoszenia nieaktywne przez okres dłuższy niż 2 miesiące są usuwane.
3. W ogłoszeniach nie prowadzi się dyskusji oceniających dany przedmiot, dopuszczalna jest dyskusja między sprzedającym a zainteresowanymi doprecyzowująca temat lub ofertę.
4. W przypadku złamania którejkolwiek z wymienionych reguł Moderator lub Administrator mają prawo do usunięcia oferty bez podania przyczyny. W wyjątkowych przypadkach należy przed umieszczeniem ogłoszenia uzgodnić odstępstwa od regulaminu z moderatorem działu lub administratorem.
5. Portal i forum Heli-Team.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść ogłoszeń, stan i jakość oferowanych towarów oraz transport do miejsca przeznaczenia.
Awatar użytkownika
Krzysiek11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 15
Rejestracja: 17-02-2024
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Krzysiek11 » 17 mar 2024, o 13:40

Cześć,
chcę kupić bądź pożyczyć programator do ALZRC 50A V4 - który jest identyczny z hobbywing. Prawdopodobnie mój esc ma wgrane oprogramowanie specjalnie do K-BARA i mój FBL nie widzi telemietrii...

Krzysiek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 mar 2024, o 15:53

Regulatory ALZRC mają wgrany upośledzony firmware. Przynajmniej w przypadku 60A tak jest.
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 609
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 18 mar 2024, o 11:57

Mam taki. Obudowa trochę zużyta bo był w skrzynce z narzędziami . 100% sprawny.

30zeta z wysyłką
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 18 mar 2024, o 12:13

Z tym, że

Zrzut ekranu 2024-03-18 121158.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 658
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 18 mar 2024, o 21:31

Może być tak jak Maciej mówi regulatory ALZRC mogą mieć wgrany okrojony firmware tak jak brandowany HW logiem Aligna i nie ma możliwości jego aktualzacji.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 mar 2024, o 09:28

Znaczy się jest (przynajmniej w przypadku ALZRC 60A) ale wymaga to alpejskich kombinacji. Niestety nie pamiętam już jak, ale wgrałem kiedyś do ALZRC60A oryginalny firmware HW i zaczął działać jak HW.

W przypadku 50A to raczej pozamiatane, bo nie ma chyba "oryginału" w tej wersji? Chyba że czegoś nie wiem.
Awatar użytkownika
Krzysiek11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 15
Rejestracja: 17-02-2024
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Krzysiek11 » 19 mar 2024, o 17:55

Dzięki za info!

No trudno, jak nie uda się wgrać innego softu to zostanie zakup innego regla
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 19 mar 2024, o 19:08

Hm, a jakich danych telemetrycznych spodziewasz się w przypadku "odblokowania firmware'u"? Szału to tam bym się nie spodziewał. RPMy można wyciągnąć ale to z żółtego kabelka a nie tele.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Krzysiek11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 15
Rejestracja: 17-02-2024
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Krzysiek11 » 19 mar 2024, o 19:15

Cokolwiek o stanie akumulatora - napięcie albo mAh. Dzięki czemu nie będę musiał instalować buzzera i przejmować się akusem w czasie lotu
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 19 mar 2024, o 20:42

Na mAh nie licz, bo ten ficzer jest od wersji 80A i to podobno też wadliwy dla małych pradów. Nie wiem jak samo napięcie, to może i da się osiągnąć i może nawet jest wiarygodnym pomiarem.

Na buzzerach latałem trochę ale są z nimi 2 (moim zdaniem) duże problemy:
* dokładność pomiaru, która nigdy mnie nie satysfakcjonowała, zawsze przynajmniej na jednej celi było coś za dużo albo za mało w stosunku do reszty i to coś uniemożliwiało sensowne ustawienie progu buzzera
* napięcie w czasie lotu skacze wraz z obciążeniem i może się zdażać że już chwilę po wystartowaniu, jak dasz trochę po kątach to spadnie poniżej progu na buzzerze i ten się wzbudzi, co nie znaczy, że jak wyladujesz to się nie okaże, że akus jest ok i można latać kolejne minuty
Postaw na timer, zmierzysz raz ile możesz latać na danym pakiecie i masz z głowy, będzie najbezpieczniej dla pakietu.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 19 mar 2024, o 21:35

redb pisze:Na mAh nie licz, bo ten ficzer jest od wersji 80A i to podobno też wadliwy dla małych pradów. Nie wiem jak samo napięcie, to może i da się osiągnąć i może nawet jest wiarygodnym pomiarem.

Na buzzerach latałem trochę ale są z nimi 2 (moim zdaniem) duże problemy:
* dokładność pomiaru, która nigdy mnie nie satysfakcjonowała, zawsze przynajmniej na jednej celi było coś za dużo albo za mało w stosunku do reszty i to coś uniemożliwiało sensowne ustawienie progu buzzera
* napięcie w czasie lotu skacze wraz z obciążeniem i może się zdażać że już chwilę po wystartowaniu, jak dasz trochę po kątach to spadnie poniżej progu na buzzerze i ten się wzbudzi, co nie znaczy, że jak wyladujesz to się nie okaże, że akus jest ok i można latać kolejne minuty
Postaw na timer, zmierzysz raz ile możesz latać na danym pakiecie i masz z głowy, będzie najbezpieczniej dla pakietu.


Niestety potwierdzam. HW 120A po zalogowaniu pokazuje prawidłowo tylko bez obciążenia. Po 30 sekundach lotu pokazuje napięcie poniżej progu i trzeba lądować. Gdzie 5200mah wystarcza spokojnie na 3 do 4min lotu Xl 550...
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7

Wróć do „Supermarket - kupię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron