T-Rex 470L - regulator

Align po nowemu...
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 21 paź 2016, o 19:01

To tak - dla słabszych czyli takich jak my
po pierwsze
najpierw kontrola tego co jest ustawione
Obrazek
zgodnie z powyższym schematem podłączasz normalnie z holdem albo dragiem w dół i ESC odgrywa najpierw dźwięk ze dostał prad a potem że dostał signal od odbiornika zg z obrazkiem 2 na powyższym slajdzie
potem tak jak windcatcher napisał sekwencję dźwięków w 5-ciu grupach (które odpowiadają kolejno 5-ciu dostępnym ustawieniom - Mode) zg. z tabelką poniżej
Obrazek
w każdej grupie mogą być 1 , 2 lub 3 piknięcia odpowiadające odpowiednio parametrom dla każdego z ustawień zg z poniższą tabelką
Obrazek
Jeśli tego odsłuchamy to dowiemy się co jest ustawione
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 21 paź 2016, o 19:06

przypomina mi się walka z przyrządem pod tytułem FBL 3GX. Tam jakiś inny umysł trzeba mieć.
Helikoptery
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 21 paź 2016, o 19:23

po drugie
czyli wchodzimy do setupu
Obrazek
drag do góry i podłączamy baterie , ESC odgrywa najpierw dźwięk ze dostał prąd a potem że dostał signal od odbiornika zg z obrazkiem 2 na powyższym slajdzie - potem odgrywa trarara bo zobaczył max THrotle z drąga zg. z obrazkiem nr 3, zaraz po tym sygnale opuszczamy drag w dół i regulator odgrywa trarara bo zobaczył min THrotle zg. z obrazkiem nr 4. - jeśli po pierwszym tararara nie opuścimy drąga po jakiś 5ciu sek. regulator uzna ze min THrotle jest w tym samym miejscu i będzie dupeńka...
Po tej sekwencji jesteśmy w trybie programowania i regulator zaczyna wygrywać dźwięki (znowu) w pięciu grupach zg. z poniższym slajdem
Obrazek
identycznie jak poprzednio kazda z grup to jedno z ustawień (mode) według tej samej tabelki, regulator wygrywa każde z ustawień pięć razy a na końcu każdej tarara - żeby wybrać odpowiedni parametr trzeba ustawić drag w jednej z pozycji - LOW, MID lub HIGH, która odpowiada wybranemu parametrowi zgodnie z ta poniższą tabelką
Obrazek
Ważne jest żeby ustawić drążek zgodnie z wybranym parametrem zanim regulator odegra tarara - bo w ten sposób następuje akceptacja wybranego parametru
i dla danego ustawienia zostaje zapisany parametr zgodnie z ustawieniem drąga w tym momencie...
to tyle
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 21 paź 2016, o 19:23

wojtekr pisze:przypomina mi się walka z przyrządem pod tytułem FBL 3GX. Tam jakiś inny umysł trzeba mieć.

to jest większy banał tam były suwaki i szło coś wpisac
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 paź 2016, o 19:44

Dzięki!!! Przeniosłem te posty do osobnego wątku, żeby nie szukać w stertach innych informacji...
Czy dobrze zrozumiałem, że każdorazowe wejście w ustawienia jest jednoznaczne z kalibracją drąga?
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 21 paź 2016, o 19:54

Tak
tak samo z każde wejście w kalibrację powoduje programowanie od nowa parametrów w każdym z pięciu ustawień
więc trzeb o tym pamiętać żeby wiedzieć jak ma być drag w poszczególnych ustawieniach ...
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 21 paź 2016, o 19:58

natomiast właśnie wykryłem jakiegoś babola

sprawdź proszę jak jest u Ciebie
bo ja nie jestem w stanie ustawić w 3-cim ustawieniu; parametru low cutoff
nie zapamiętuje mi takiego ustawienia - zostaje mid
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 21 paź 2016, o 21:22

Sorry za post pod postem
ale dla jasności będzie łatwiej

Już znalazłem tego babola - slajdy w poprzednich postach sa wycięte z ogólnej instrukcji dla ESC aligna
W manual do 470LM - jest strona poświęcona konfiguracji ESC
a tam jest taka tabelka z której wynika że akurat ten RC-BL50X nie ma parametru low cutoff
Obrazek

do sprawdzenia jest ilość ustawień bo powinno ich być sześć a nie pięć

edyta
mała korekta - oczywiście w RC-BL50X - jest sześć rzeczy które możemy ustawić
1- Brake
2- Timing
3- Battery Protection (cut off)
4- Airplane (air/heli i softstart + gov)
5- Throtle Response Speed
6 - BEC Voltage
ustawiamy identycznie jak opisane wcześniej
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 23 cze 2017, o 19:37

Może ktoś z was pomoże. Znajomy na problem ma 470lm ale z reglem hw60A v4. Soft start nie działa tak jak powinien ponieważ na początku rozkręca się normalnie by na końcu kopnąć ogonem. Lata na krzywych i ustawione ma w reglu że krzywe. Zmieniał czas startu i timming i bez zmian. Macie jakieś sugestie?


Naciapane z iPhone
Zybidk
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 cze 2017, o 19:47

Zachowuje się dokałdnei jak V3- ja to olałem i tak latam ale ktoś pisał ostatnio, że da się to wyeliminować i jest to kwestia PWM'a i timingów. Ciekawe bo w V4 podobno ten efekt nie występował.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 23 cze 2017, o 19:49

Właśnie tylko że v4 nie ma pwm. Sprawdzał ba 8, 12, 15 i to samo. Dlatego pytanie czy ktoś to rozgryzł żeby mu pomóc bo ja nie mam pomysłu


Naciapane z iPhone
Zybidk
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 23 cze 2017, o 19:58

Zybidk pisze:Właśnie tylko że v4 nie ma pwm. Sprawdzał na 8, 12, 15 i to samo. Dlatego pytanie czy ktoś to rozgryzł żeby mu pomóc bo ja nie mam pomysłu


Naciapane z iPhone

Sorki nie dopisałem że timming sprawdzał bo pwm sam wykrywa


Naciapane z iPhone
Zybidk
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 24 cze 2017, o 12:37

A nagra ktoś filmiki o co chodzi?
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 24 cze 2017, o 12:38

Na filmik czekam. Jak tylko dostanę to wrzucę


Naciapane z iPhone
Zybidk
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 24 cze 2017, o 14:16

Przez wzgląd że nie mogę dodać filmu wrzucam link do filmiku. Słychać na filmiku jak silnik się rozkręca https://youtu.be/35uhn2zXWE8



Naciapane z iPhone
Zybidk
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 cze 2017, o 17:42

Jak nie uda Ci się rozwiązać problemu, zawsze możesz ustawić w nadajniku opoznienie/spowolnienie idla.
Ja tak robię gdy z reglowym startem nie mogę się wstrzelic we własne widzimisie. W graupnerze ustawiam to jako czas przejścia między faza mi lotu. U Ciebie pewnie jakoś inaczej się to nazywa.
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 27 cze 2017, o 19:15

No to pierwsze modele 470lt już dostępne w Europie. Ciekawi mnie kiedy i czy będzie dostępny upgrade


Naciapane z iPhone
Zybidk
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 28 cze 2017, o 05:39

Czyli co? Moda na wałki powraca, czy Align nie poradził sobie ze słabo trzymającym ogonem i tylko wałek jest rozwiązaniem? :)
Czy posiadacze 470-tki są zadowoleni z tego modelu? Pytanie kieruje do Was - posiadsczy.
Czy odświeżony, wydłużony Trex wyróznia się czymkolwiek na tle pozostałych, poza chukowym regulatorem w wersji combo i słabo trzymającym ogonem? :) Pytam, bo zastanawiam się czy sobie takiego nie sprawić z sentymentu do Reksia. Nawet byłbym skłonny założyć wałek, bo ja akurat audiofilem nie jestem. Jednak nie mogę znaleźć solidnego argumentu "za", poza chęcią posiadania :).
Z Gaui X3 np. jestem bardzo zadowolony. Nie ma się do czego przyczepić pod względem technicznym. Protosa mógłbym mieć, bo zachwalają jego lekkość i cichą pracę - ma swoje mankamenty, no ale czymś jednak się odwdzięcza. A tu? Co ma Reksio, poza tym, że trochę przypomina X3 pod kątem konstrukcji i akustycznym? :)
Tak nie w tym dziale ale Zybidk zaczął o wałku a ja szukałem punktu zaczepienia. Spoko, miruuu przeniesie ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 cze 2017, o 07:34

Oj Byczku Byczku, ale żeś namieszał i naplątał :)
Odpisuje w punktach bo tak się łatwiej odplątuje
1. Wałki - akustycznie zapewne nie do zniesienia, ale biorąc pod uwagę, że trexa kupiłem do treningu może to nie być głupi pomysł o ile rzeczywiście poprawili jakość (wytrzymałość parasolek). Wymiana paska jest upierdliwa (przeciąganie przez belkę, przekładnie w ramie, sprawdzanie czy dobrze napiet) - wałek wkladasz, wyjmujesz, wkladasz, wyjmujesz - znasz to buchajku... w każdym razie raczej sprawdzę jak juz się pojawi i dam znaka.

2. Problem z ogonem - ło matko. Temat tyle wałkowany - o jaki konkretnie problem Ci chodzi??

3. Czy jestem zadowolony - bardzo. Nie jest do model idealny, ale na tle wyboru w tej klasie pewnie bym kupił jeszcze raz, bo:
- x3 fajna ale znudzona (dla mnie oczywiscie)
- g380 latająca cegła
- czejs bo nie
Zostaje tylko P380, który lata moim zdaniem najlepiej w swojej klasie, ale jest jak na swoją klasę i cel (nauko-bicie) zbyt drogi. Do latania tak, do nauki nie. I nie chodzi tu nawet a same ceny w PLN co o fakt, że są po prostu po kilka razy wyższe niż Alignowe a po jeszcze więcej razy wyższe gdy się kupuje na helipros.

4. Regiel - potwierdzam, żaden inny regiel tak się nie wyróżnia ;) i uscisle zanim sobie odpowiesz - w reglu zjebany jest governor. Wyłączyłem go i wszystko jest ok, ale to niczego nie usprawiedliwia. Align dał dupy w tym względzie bardzo mocno i do tego nie pierwszy raz.

5. Audio - głośność zbliżona do x3. Trochę mniej piskliwo-skrzeczący dźwięk. Wałek zapewne wyrówna poziom do x3 albo go wręcz przekroczy :D

6. Lekkość Protosa - co??? To że jest lżejszy od G380 nie znaczy od razu ze jest lekki :)

7. Konstrukcyjnie - w dużym stopniu zerżnięta rama z x3 tylko jakby nieco szersza. Jak dla mnie to jeden wuj. Pytanie po co Ci drugi bardzo podobny model.
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 28 cze 2017, o 08:24

W takim razie i ja się odniosę do powyższych punktów, ale tylko 3, bo te wymagają naprostowania:
Ad.2 Płakaliście, że ma słabe ratio i ogon nie trzyma tak jak lubisz/lubicie - przeca dyskusja miała kilka stron wątku.
Ad.6 Poprawiam się, chodzi mi o Protosa Mini - Dla mnie P380 to jest coś ponad wszystkie 450-tki.
Ad.7 Bo
miruuu pisze: - x3 fajna ale znudzona (dla mnie oczywiscie)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted

Wróć do „Align - nowa seria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości