T-Rex 500X

Align po nowemu...
Awatar użytkownika
hantom
Stały bywalec...
Posty: 176
Rejestracja: 07-05-2012
Lokalizacja: Konstancin
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 6 razy

Postautor: hantom » 25 mar 2017, o 13:49

miruuu pisze:Ja o niej trochę myślę, ale nie jestem pewien czy w ogóle chce model w tym rozmiarze...

Trzeba zapukać do portfela i zapytać :D Myślę że on ma najwięcej do gadania :banana:
Prosiak z gatunku miniaczego
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 25 mar 2017, o 14:16

Niekoniecznie. Super combo Aligna nie wychodzi wcale drogo. Mnie do większych modeli zniechęca dźwiganie wszystkiego a już sama waga 10-12stu pakietów w tym rozmiarze robi swoje...
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 25 mar 2017, o 18:30

Tej to ja wiem.. ale w zasadzie jakiejkolwiek.. nie ma, bardzo rzadko.. 450 jest od zawalenia :-)
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 paź 2017, o 08:11

Trex 470L jak na razie sprawdził mi się najlepiej z modeli, które miałem... Ostatnio trochę sobie przeglądam informacji o 500tce i tak się zastanawiam czy nie wziąć... hmm
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 11 paź 2017, o 08:21

Bierz i się nie zastanawiaj,później się bedziesz zastanawiał czy dobrze zrobiłeś
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 11 paź 2017, o 08:22

Wielkość streczowanego protosa 500... odpowiadała Ci?

tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 paź 2017, o 09:21

Myśle, że tak. Nie mam parcia na rozmiar, po prostu chodzi mi po głowie zakup czegoś nowego (jesienna tradycja się robi...)

I teraz tak:
1. Poniżej 380: raczej odpada bo:
- Fireball przetestowany,
- na Oxy mam alergię od czasu oblotu Jazzowej trójki
- Trex ma stary model, więc bez ochów i achów
- protos nic nie wydał - a to mogłoby być coś!
- nic innego mi nie przychodzi do głowy

2. Klasa 380:
- Goblin był i już nigdy nie będzie
- trex jest i choć fajny, to nie chce dwóch takich samych (zero emocji z zakupu...)
- x3 już nie tryska świeżością, co innego gdyby wyszło jakieś v2 ;)
- protos - to ten jest na prawde fajny w powietrzu, ale relacja kosztów kreta do rozmiaru nie przemawia do mnie. W mojej hierarchii klasa 380 to rozmiar jednak treningowy...

3. Klasa w okolicach 500:
- Goblin 500 - oblatałem kilka sztuk i każda utwierdziła mnie w przekonaniu, że go nie chce
- Protos 500 - już był no i stary, znowu brak emocji z podejmowanego ryzyka ;)
- Galka - niby fajna, latałem Zborkową i latała bardzo dobrze, ale chemii nie było...

I tak po szybkiej analizie wychodzi na to, że nie podoba mi się jak latają heliki :vhappy:

Za trexem przemawia:
- głównie nadzieja, że będzie miał podobną charakterystykę jak 470tka z korektą na inny rozmiar...

Moje wątpliwości budzi:
- regiel - czy nie będzie jak z 470tką (albo latasz bez gova albo na innych reglu)
- stosunkowo mało informacji o samym lataniu (nie licząc tych "sponsorowanych").
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 211
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 11 paź 2017, o 10:52

Miru, ... a może coś ze stajni mikado?
Jest 400 i 480, oba "chodzą" na łopatach około 480.
Tak wiem ... cena. Ale może tu będzie ... świeżość, coś nowego, emocje, kto wie?
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 11 paź 2017, o 11:15

masz powiew świeżości : klik :D
i te emocje podczas ulatniania.... (po prawdzie to Terek oblatywał i się nie rozpadło więc pewnie tragedii nie ma)
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 11 paź 2017, o 11:44

miruuu pisze:Myśle, że tak. Nie mam parcia na rozmiar, po prostu chodzi mi po głowie zakup czegoś nowego (jesienna tradycja się robi...)

I teraz tak:

2. Klasa 380:
- x3 już nie tryska świeżością, co innego gdyby wyszło jakieś v2 ;)


Nieprawda, jest X3L, ale Ty już podświadomie jesteś zablokowany na Gaui.
miruuu pisze:- protos - to ten jest na prawde fajny w powietrzu, ale relacja kosztów kreta do rozmiaru nie przemawia do mnie. W mojej hierarchii klasa 380 to rozmiar jednak treningowy...


Prosta porada - nie kretuj!

miruuu pisze:I tak po szybkiej analizie wychodzi na to, że nie podoba mi się jak latają heliki :vhappy:


Trafiłeś w sedno. Nie umiesz latać, nie lubisz latać, nie chce Ci się ładować pakietów, składać, czy serwisować helików, ale coś trzeba w życiu robić. A, no i chcesz być fajny.

miruuu pisze:Moje wątpliwości budzi:
- regiel - czy nie będzie jak z 470tką (albo latasz bez gova albo na innych reglu)
- stosunkowo mało informacji o samym lataniu (nie licząc tych "sponsorowanych").

- Kup Pan kita
- Polatasz se sam i zdasz relację.

Mam nadzieję, że pomogłem. Jeśli tak to zostaw łapkę w górę i suba!
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 paź 2017, o 12:14

Ravp66 pisze:Miru, ... a może coś ze stajni mikado?
Jest 400 i 480, oba "chodzą" na łopatach około 480.
Tak wiem ... cena. Ale może tu będzie ... świeżość, coś nowego, emocje, kto wie?

Mikado mi się podobają (no, może poza tymi stulejkami na kabince ;) )... tylko ja szukam raczej worka treningowego. Przy tej cenie szkoda byłoby go bić zbyt często... a jeszcze bardziej szkoda byłoby spowalniać i tak już powolne postępy :)
Jeśli decydowałbym się na Mikado to już zdecydowanie na większego. Ale już nie do nauki tylko niedzielnego popierdzenia na lajcie po niebie.

valoos pisze:masz powiew świeżości : klik :D
i te emocje podczas ulatniania.... (po prawdzie to Terek oblatywał i się nie rozpadło więc pewnie tragedii nie ma)

:rotfl: Przestań, bo bywam łasy na głupie pomysły... a tego zdecydowanie nie chce... :swir:
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 11 paź 2017, o 14:25

XLPower może nie być najgorszy, Tamas Levardi przeszedł do nich z MSH. Na zdjęciach i filmikach jakoś to wygląda i lata. Ją już dystrybutorzy w EU.
https://www.facebook.com/rainhard.rc.1

miruuu pisze:... tylko ja szukam raczej worka treningowego. Przy tej cenie szkoda byłoby go bić zbyt często... a jeszcze bardziej szkoda byłoby spowalniać i tak już powolne postępy :)

Mi osobiście w postępach większy helik nie pomógł, spowodował jedynie, że po dwóch kretach zacząłem się bać nim latać (miałem już świadomość, że większa masa robi większą rozpierduchę przy kontakcie z ziemią).
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 paź 2017, o 15:01

pkali pisze:XLPower może nie być najgorszy, Tamas Levardi przeszedł do nich z MSH. Na zdjęciach i filmikach jakoś to wygląda i lata. Ją już dystrybutorzy w EU.
https://www.facebook.com/rainhard.rc.1

Ciężko coś więcej powiedzieć o tym XL'u. Może i coś z tego rzeczywiście będzie, ale moim zdaniem jak na (póki co) nonejma to troche za wysoko się cenią. Mimo wszystko dodałem do obserowanych...

pkali pisze:Mi osobiście w postępach większy helik nie pomógł, spowodował jedynie, że po dwóch kretach zacząłem się bać nim latać (miałem już świadomość, że większa masa robi większą rozpierduchę przy kontakcie z ziemią).

Jasne. To jest właśnie powód, dla którego nie chce Logasa. Natomiast samego rozmiaru to już chyba nie uniknę i tak ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 11 paź 2017, o 19:05

Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 paź 2017, o 19:27

500X to jedyny z Alignów jaki rozważam bo sprawdziła mi się 470tka, która wydaje się być w dużym stopniu po prostu przeskalowana...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 11 paź 2017, o 19:33

Mirek, o co chodzi z tą alergią na Oxy...możesz bliżej opisac?? Kaszel miałeś, na kichanie cię wzięło??
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 paź 2017, o 19:50

Kiedyś bardzo chciałem go kupić, byłem o mały kroczek od kliknięcia. Później się przeleciałem i parcie zanikło.
Najbardziej nie podobało mi się jak (nie)trzymał ogon pomimo obrotów sokowirówkowych.
Reszta to pewnie kwestia własnych, subiektywnych preferencji.

Jedynie czym mogę go bronić to fakt, że ustawiał go Jazz, a wszyscy wiemy jaki jest nasz Andrzej :lol:
;)
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 11 paź 2017, o 22:03

Ja nie wiem miruuu co Ty masz z tym "trzymaniem ogona". W Oxy latałem na 3300rpm i nie zauważyłem kompletnie żadnych objawów popuszczania. Tak - nie umiem latać jakiegoś wykwintnego 3D. Tak jak zresztą Ty ;p, ale właśnie w tym sęk, że długa jeszcze droga przed nami, żeby mieć prawdziwe powody się o to przyczepić, że np. w szybkich lejkach, do góry nogami ogon puszcza. Czy nie?
Oxy3 jest świetne. Poręczne, lekkie, precyzyjne w locie. Sprzedałem, bo coś pójść musiało, a że wybieram sercem, to został P380 :).
A co do Twoich rozstrojów apropo klasy ok 500, to zbyt dużego wyboru nie masz. Znaczy jest trochę egzotyków, ale Ty chcesz dobrze i tanio, więc zostaje Align. Ten XL520 spoko, ale zgodzę się, że jest zdecydowanie za drogi. Zwłaszcza, że bankowo dojdzie Vacik.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 11 paź 2017, o 22:46

Nie wiem, 1500g RTF z takimi samymi łopatami by bardziej pasowało niż 1500+waga pakietu.

Ale Ja się nieznam, ani latać nie umiem No i dlatego w oxy z wałkiem ogona 14T i łopatami 50mm przy 2800obr/min ogon trzymał latanie tak zwane 2D, główne 255mm,

Problem miałem na łopatach 285 zejść na mniej niż 3200obr/min żeby ogon na tyle dobrze trzymał dla mojego 2D :) tyle ze te obroty są „wyliczone” przyjdzie tachometr to się dowiem ile jest naprawdę.

Też myślę o czymś wielkości 5xx bo oczy mnie trochę bolą jak kilka pakietów oxy zrobię bez większej przerwy.

Pozdr.
A.K.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 02:39

Byku, ja uważam że to właśnie dla takich leszczy jak my jest ważne żeby model trzymał idealnie. Dunkany sobie z tym poradzą a i beltem esky'a taką demówke strzelą, że ślinka poleci.

Wróć do „Align - nowa seria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości