Esky - Big Lama

Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 8 cze 2011, o 23:01

Popychacze. Mało już z lamy pamiętam ale tarcza to jednak plastik a popychacze są cieniutkie i z małym gwintem. Możesz poziomować na oko lub szukając jakiejś poziomej linii w głębi. Możesz też zamiast bawić się w poziomowanie na chama to skorygować popychaczami. Mówisz że ucieka do tyłu i na bok. Na wyłączonych silnikach pochyl lekko drążek do przodu i zobacz jak się wychyla tarcza. Następnie zdejmij orczyk i wkręć/wykręć o jeden obrót aby skorygować ją w tą stronę. Kontynuuj póki heli nie zacznie uciekać w przeciwną stronę. To samo z uciekaniem na boki. Należy to oczywiście wykonywać na trymerach ustawionych na "0" i dopiero to co zostanie nimi skorygować.

No i nie szukaj A300 tylko Lamy jako źródła informacji. Konstrukcja i regulacja będą w 95% takie same.
Piotrek
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 8 cze 2011, o 23:19

Ok, dzięki.


Tarcza była zajechana, ustawiłem "na oko" jest o wiele lepiej, ściąga go jeszcze do tyłu. Pobawię się z poziomowaniem w dokładniejszy sposób. Może za pomocą pomiarów suwmiarką z jakiegoś punktu odniesienia.

W międzyczasie składam CopterX SE 450 V2 KIT :masakra: a lama jest dla otarcia łez, symulator jednak to nie to samo co real. :mad2:
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 13 cze 2011, o 22:55

Witam,

Po mino dobrych rad, wczoraj zaliczyłem lądowanie na drzewie i prawie prawie w wodzie :wall: (model nie dał się "prowadzić do przodu) , dziś zainwestowałem w skromy modelik mojej lamy i zakupiłem prawie (na silniki czekam) zestaw tuningowy, ustawiłem " na oko" przy okazji zauważyłem że serwo odpowiedzialne za lot przód, tył był troszeczkę niżej niż drugie ( nie zatrzymywały się w tym samym ustawieniu). Przed chwilą wykonałem nocny lot i zawis już nie jest problemem :banana:

Wydaje mi się, że pierwotną przyczyną był zły zakres pracy serwa.

Teraz składam i rasuję Big Lamę a CopterXa zostawiam na deser (czekam na serwa i silniki za wielkiej wody)


Pozdrawiam

Tomek
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 14 cze 2011, o 00:07

Dobre rady - czasem pomocne :hammer:
Własne doświadczenie - bezcenne :thumb:

:vhappy:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 18 cze 2011, o 20:51

Zwracam się ponownie z pytaniem, jak z mechaniką mogę sobie mniej lub bardziej poradzić to elektronika to Dla mnie czarna magia. :masakra:
Odbudowałem dziś Big Lame, lecz musiałem dokonać jeszcze parę korekt. Po paru godzinach wróciłem do składania wałów, chciałem sprawdzić czy wszystko pracuje jak należy.
Teraz po kolei co się działo :kopara: :
1. Włączyłem nadajnik
2. Następnie podłączyłem pakiet
3. Po synchronizacji nagle na pełnym gazie (nie ruszając przepustnic) ruszyły silniki.
4. Rozłączyłem pakiet i zdębiałem
5. Po oględzinach zauważyłem, że nadajnik nie daje znaku życia (nie pali się pomarańczowa dioda)
6. Następny objaw, Gyro nie chciało na początku też dać znaku życia.
7. Rozłączyłem Serwa , odłączyłem silniki, pokazała się czerwona dioda ale nie migająca
8. Po odłączeniu całkowitym Odbiornika od Gyro i podłączeniu tylko samego Gyra z pakietem, „żył” normalnie
9. Po ponownym podłączeniu odbiornika na kanały 3 i 4 w Gyro czerwona dioda przygasła, po odłączeniu świeciła normalnym blaskiem.
Opisałem jak umiałem najdokładniej. Proszę o wskazówki. Wg mnie to problem z odbiornikiem ale to tylko domniemanie.

Stosowałem już tą procedurę
http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB ... f5200402e1
lecz odbiornik nie daje żadnych oznak „życia”

Z góry dzięki za pomoc

Tomek
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 21 cze 2011, o 10:15

Odpowiem sam na swoje pytanie.

Powodem było bliżej niezidentyfikowane zwarcie lub coś w tym stylu w Gyro (podłączając 4 kanał). Odbiornik był w porządku.

Po wymianie jest OK. Przyczyny niestety nie znam.
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 21 cze 2011, o 10:19

Dzięki Tobie wszyscy jesteśmy odrobinę mądrzejsi :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 21 cze 2011, o 23:21

Czytałem, czytałem i nie znalazłem odpowiedzi, tak to jest jak człowiek kombinuje.

Po wymianie Gyro i dodatkowo wału wewnętrznego (+ 15mm) złożyłem wszystko w jedną całość.
Model przy próbach startu zachowuje się jak wirówka, nawet ustawienie drążków na maxa nic nie pomaga nie wspominając o trymerach.

Wszędzie piszą o delikatnych obrotach woków własnej osi a tu jest pralka wysokiej pracy. Ustawiłem równomierność obrotów obu wałów, próbowałem z ustawiam\niem czułości (wszystko na wyłączonym zasilaniu)


Wielka LIPA - Już myślałem, że chwytam tą mechanikę :masakra:

Może jakaś wskazówka

Czy to może być wina serwa - zjawisko jest TOTALNIE zaskakując przynajmniej mnie.

Swoją drogą ze starej Lamy pozostały tylko serwa, silniki i podwozie - kosztowna ta zabawa :rotfl2:
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 21 cze 2011, o 23:26

Może zębatka ślizga się po jednym z wałów i jedna para łopat kręci się zdecydowanie wolniej. Wtedy masz "wirówkę" :)
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 21 cze 2011, o 23:35

super_mario2 pisze:Może zębatka ślizga się po jednym z wałów i jedna para łopat kręci się zdecydowanie wolniej. Wtedy masz "wirówkę" :)

Tez to już przerobiłem :oops: . Jedyną rzecz na którą zwróciłem uwagę to, to, że praca silników (dźwięk) różni się znacznie od siebie. Może to silnik pada :?:
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 22 cze 2011, o 02:48

czy to jest takie wirowanie?
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 22 cze 2011, o 07:38

Wiktor pisze:czy to jest takie wirowanie?



DZIĘKI wielkie. W rzeczywistości tak wyglądało i zgadza się, że zasilanie było źle podłączone.

Tylko dlaczego na obudowie było mylnie oznakowane :?: :gas:
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 1 lip 2011, o 15:15

Pytanie, czy gdybym wywalił odbiorniki E-sky i zakupił takie, było by duże ułatwienie - jedna apka (dx7) do wszystkiego ?

Wypali i taki pomysł :?:
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 1 lip 2011, o 15:24

przynenta pisze:Pytanie, czy gdybym wywalił odbiorniki E-sky i zakupił takie, było by duże ułatwienie - jedna apka (dx7) do wszystkiego ?

Wypali i taki pomysł :?:

Tak dobrze to nie ma - silniki w BigLamie są szczotkowe do których regulatory są wbudowane w odboirnik 4-w-1 Esky. Oczywiście można ulepszyć BigL wsadzając osobny odbiornik np ten z linku ale musiałbyś też włożyć dwa regulatory do silników. Żeby było jeszcze trudniej to silniki nie są po prostu sterowane równolegle bo obroty jednego modyfikuje żyro - również wbudowane w 4-w-1.

-> tu jest wątek jak "ożenić" Spektrum_i_podobne z Lamą... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 1 lip 2011, o 16:34

Ramotny pisze:
przynenta pisze:Pytanie, czy gdybym wywalił odbiorniki E-sky i zakupił takie, było by duże ułatwienie - jedna apka (dx7) do wszystkiego ?

Wypali i taki pomysł :?:

Tak dobrze to nie ma...

Grzesiu, wystarczy moduł E-sky 3in1 i "pozamiatane" (można zakupić na przykład tutaj - ESky 001337 EK2-0709 3in1)
Sam sobie kiedyś coś takiego wykonałem do lamy i aparatury TGY9X
Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 1 lip 2011, o 16:48

Artu pisze:Grzesiu, wystarczy moduł E-sky 3in1 i "pozamiatane"
Kurcze z Lamą zawsze byłem w tyle... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
mk30
Stały bywalec...
Posty: 157
Rejestracja: 19-10-2011
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 7 razy

Postautor: mk30 » 25 sty 2012, o 21:11

Witam, ja mam pytanie odnośnie Big Lamy. Otóż jakiś czas temu zakupiłem używaną z 3 używanymi pakietami, jeden oryginalny i 2

xtreme. Chodziły, chodziły i padły - ale czy na pewno. Otóż w tym tygodniu dostałem nowe 2 oryginalne pakiety z hongkongu,

naładowałem, podłączam do heli i co mnie bardzo zasmuciło to ze stoperem w ręku lata około 1 minuty :/ poźniej pełen ciąg i szura

tylko po dywanie. Wiem, że siada/ siadają silniczki (oryginalne), czasem popiskują dziwnie.

1. Czy jest szansa, że to wina silników i po tym krótkim czasie, generują za mało mocy i heli zachowuje się tak jakby to była wina

baterii ?

2. A może to ładowarka, która nie jest oryginalna, choć nowa i nie ładuje prawidłowo ?

RCX B3 - http://www.myrcmart.com/rcx-b3-23s-lipo ... -3852.html (kosztowała około 25 zł)

3. Przez dłuższy czas będę się bawił tylko lamą, czy ta ładowarka nie za szybko zniszczy baterii ? czy warto jednak kupić jakąś

lepszą? Jeśli tak podajcie proszę jakieś 2 modele, najlepiej tak do około 200 zł ;]


Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 26 sty 2012, o 20:28

Jak silniczki dziwnie piszczą to najprawdopodobniej łożyska dożyły zbyt sędziwego wieku i protestują.
Ponadto to są silniczki szczotkowe z - niestety - zużywającymi się szczotkami. Wszystko wskazuje na bliską ich wymiane... :(
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
mk30
Stały bywalec...
Posty: 157
Rejestracja: 19-10-2011
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 7 razy

Postautor: mk30 » 1 lut 2012, o 19:42

Wymienię w najbliższym czasie te silniczki, narazie oddałem bateryjki koledze, podłączył pod swoją ładowarkę i ładowały się o dziwo jeszcze przez około 2 godziny, być może ta ładowarka nie ładuje dokładnie.

A jaką ładowarkę byś polecił tak do ~200 zł ?


Spojrzałem jeszcze na taką http://www.sklep.modelarnia.pl/index.ph ... -rc-system . Jak się nie mylę to mógłbym nią ładować nawet aku do moto
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 1 lut 2012, o 21:28

Do małych pakietów niedroga to IMHO nie ma co medytować tylko kupić Accucela: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=7028

Chwilowo nie ma, ale dostawy są dość często. Do tego jakiś zasilacz od laptopa i wszystko w temacie.

Wróć do „Esky”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron