Esky - Belt CP v2

Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 27 lut 2013, o 11:51

lethe pisze:Nie jestem teraz 100% pewny, ale chyba najkorzystniejsza pod względem finansowym jest klasa 450 (najwięcej ludzi się w to bawi) cokolwiek powyżej tego i każde poważniejsze uszkodzenie szarpie za portfel.

Klasa "500" jest już bardzo zbliżona "kosztowo" do "450", więc raczej szedł bym w tą stronę, czyli "pięćsetka" :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
x-120
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-01-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: x-120 » 27 lut 2013, o 14:29

Ale do 500 to chyba już inne serwa są potrzebne. Wolałbym narazie bazować na elektronice z belta. A jaki model KIT moglibyście mi polecić w klasie 450 ? Wiem, że są copterx-y, t-rex itd, ale mają tą wadę, że jednak są drogie:

http://www.copterx.pl/index.php/kategor ... cx-500-kit

Może coś z hobby king:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... mpat_.html

albo to:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... Ver_2.html


Ceny są nie z tego świata (baaardzo niskie), a wiele osób poleca hk 450. Mam jeszcze pytanie, w jakim stanie przyjdzie do mnie taki model w wersji KIT ? Mam nadzieję, że nie rozłożony na czynniki pierwsze. Innymi słowy jest wysyłany rozłożony (a jak tak, to w jakim stopniu) czy złożony ?
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 27 lut 2013, o 14:51

Żeby zobaczyć "stan rozłożenia" jak to ująłeś to wystarczy przejrzeć pierwszy lepszy inbox któregokolwiek kit'a. Tu masz na przykład kit Tarota: http://www.epheli.pl/index.php?name=PNp ... ic&t=37940
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
x-120
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-01-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: x-120 » 27 lut 2013, o 14:56

Czyli głowica jest cała, właśnie to chciałem wiedzieć. Czyli wystarczy poskręcać i włożyć elektronikę ? A klej do tego jakiś jest potrzebny, na przykład cyjanoakrylny ?
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 27 lut 2013, o 16:40

x-120 pisze:Czyli głowica jest cała, właśnie to chciałem wiedzieć. Czyli wystarczy poskręcać i włożyć elektronikę ? A klej do tego jakiś jest potrzebny, na przykład cyjanoakrylny ?


Proponuję Ci wszystko rozkręcić i skręcić na loctite. Zdarzało się niektórym firmom nie skręcić szpindla na klej itp.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
x-120
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-01-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: x-120 » 27 lut 2013, o 17:06

I znowu mam problem z beltem. Przy wczorajszych zawisach obracał się w kierunku przeciwnym do obrotu wirnika. Nawet przy maksymalnym trymie. Wylądowałem i okazało się, że na neutralnej pozycji drążka skok śmigła ogonowego jest prawie maksymalnie wychylony w jedną stronę. Ruszałem drążkiem, trymem i pokrętłem i trochę się poprawiło, ale dalej był minimalnie wychylony. Więc stwierdziłem, że należ przestawić serwo na belce, bo jest za daleko/blisko. Dzisiaj postanowiłem to poprawić podłączam wszystko i .... jest ok. Przy neutrum trymeru i pokrętła skok jest idealnie ustawiony. Co to może być ?

Dodam jeszcze, że jak wychylę drążek serwa ogonowego to po przestawieniu na neutrum serwo zachowuje to położenie. Po wyłączeniu gyro ten efekt znika. Ale to chyba tak powinno być. Nie wiem.
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 27 lut 2013, o 19:52

x-120 pisze:I znowu mam problem z beltem. Przy wczorajszych zawisach obracał się w kierunku przeciwnym do obrotu wirnika. Nawet przy maksymalnym trymie. Wylądowałem i okazało się, że na neutralnej pozycji drążka skok śmigła ogonowego jest prawie maksymalnie wychylony w jedną stronę. Ruszałem drążkiem, trymem i pokrętłem i trochę się poprawiło, ale dalej był minimalnie wychylony. Więc stwierdziłem, że należ przestawić serwo na belce, bo jest za daleko/blisko. Dzisiaj postanowiłem to poprawić podłączam wszystko i .... jest ok. Przy neutrum trymeru i pokrętła skok jest idealnie ustawiony. Co to może być ?

Dodam jeszcze, że jak wychylę drążek serwa ogonowego to po przestawieniu na neutrum serwo zachowuje to położenie. Po wyłączeniu gyro ten efekt znika. Ale to chyba tak powinno być. Nie wiem.


sorrki ale nie kumam tej wypowiedzi. :dk: (albo mam braki miodowego)

Przy neutrum trymeru i pokrętła skok jest idealnie ustawiony. Co to może być ?

znaczy chyba ze może być ze jest dobrze ustawione? :?: :idea: :?:

Dodam jeszcze, że jak wychylę drążek serwa ogonowego to po przestawieniu na neutrum serwo zachowuje to położenie. Po wyłączeniu gyro ten efekt znika. Ale to chyba tak powinno być.

Jakie Gyro? masz na myśli przełączenie z HH na Normal?
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lut 2013, o 08:52

x-120 pisze:Ale do 500 to chyba już inne serwa są potrzebne. Wolałbym narazie bazować na elektronice z belta. A jaki model KIT moglibyście mi polecić w klasie 450 ? Wiem, że są copterx-y, t-rex itd, ale mają tą wadę, że jednak są drogie:

http://www.copterx.pl/index.php/kategor ... cx-500-kit

Może coś z hobby king:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... mpat_.html

albo to:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... Ver_2.html


Ceny są nie z tego świata (baaardzo niskie), a wiele osób poleca hk 450. Mam jeszcze pytanie, w jakim stanie przyjdzie do mnie taki model w wersji KIT ? Mam nadzieję, że nie rozłożony na czynniki pierwsze. Innymi słowy jest wysyłany rozłożony (a jak tak, to w jakim stopniu) czy złożony ?


Z HK polecam tego. Cena i tak niska a jakosć zdecydowanie lepsza. No i ma ogon na pasek...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 lut 2013, o 09:01

Co do wyboru z HK to ja mam 2 450tki i jak na ilosc kretow na poczatek to nie zaluje. Mam wersje na walek anie pasek i tez ni uwazam tego jako wybor gorszy, kupilem za pare dolarow drugi ogon, walek i troche gratow. Przy kretach u mnie lecialy:
Tryby ogona
Glowne kolo
Tryby skrzynki
Glowny wal rotora
Te rzeczy powinienes miec w zapasie ale sa tanie- zwlaszcza tryby skrzynki i glowne kolo

Co do montazu to klej wszystkie polaczenia metal/metal na loctite, elektronika na poczatek na zwnatrz paskami i uzywaj srubowkretow calowych a nie metrycznych.

Sorry za polskie znaki ale jestem w szpitalu i mam wolna tylko jedna reke
Helikoptery
x-120
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-01-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: x-120 » 28 lut 2013, o 14:12

Sorry za polskie znaki ale jestem w szpitalu i mam wolna tylko jedna reke


Dzięki za poświęcenie, nie ma sprawy :thumb:

sorrki ale nie kumam tej wypowiedzi. (albo mam braki miodowego)

Przy neutrum trymeru i pokrętła skok jest idealnie ustawiony. Co to może być ?

znaczy chyba ze może być ze jest dobrze ustawione?

Dodam jeszcze, że jak wychylę drążek serwa ogonowego to po przestawieniu na neutrum serwo zachowuje to położenie. Po wyłączeniu gyro ten efekt znika. Ale to chyba tak powinno być.

Jakie Gyro? masz na myśli przełączenie z HH na Normal?


Tak, w domu wszystko było dobrze ustawione. Na aparaturze mam przełącznik gyro 1/0 więc daje na 0, wtedy serwo powraca na swoje miejsce.

EDIT: Już wszystko w porządku. Nie wiem co to było, ale zrobiłem nim dzisiaj kilka zawisów na parkingu i jestem zaskoczony stabilnością. Chyba powoli robię postępy :D
x-120
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-01-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: x-120 » 30 mar 2014, o 20:51

Witam :D

Nie było mnie tu dość długo, ale liczę na waszą pomoc. Otóż dziś od prawie roku przerwy próbowałem uruchomić model wymieniony w tytule. Na próbie się skończyło, gdyż po włączeniu modelu i aparatury nie było reakcji na ruchy drążków, a dioda na odbiorniku nie świeciła się. Postanowiłem na nowo go zbindować. Wcisnąłem przycisk na odbiorniku i dioda zaczęła szybko migać. Wg instrukcji należało wówczas odłączyć zasilanie, tak też zrobiłem - to był niestety błąd. Po ponownym podłączeniu zasilania dioda migała powoli co wg instrukcji oznacza oczekiwanie na sygnał bindujący jednak po włączeniu apki nic się nie dzieje. Dioda na aparaturze miga powoli, w odbiorniku też. Brak reakcji odbiornika na przycisk BIND. Nie mogę ponownie wprowadzić odbiornika w tryb szybkiego migania. Po paru próbach jedno z serw się poruszyło, ale potem znowu cisza.

Na koniec dodam, że ostatni raz jak go włączałem wszystko było OK.

Nie mam pojęcia co z tym teraz zrobić. Czy coś uległo uszkodzeniu (od samego stania na półce :shock: ) ? Może to ja coś zle robię ?


Z góry dziękuję za wszelką pomoc. :)
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 30 mar 2014, o 21:04

gaz na dole, trymer gazu też, rewers gazu na norm i idleup wyłączony?
x-120
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-01-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: x-120 » 30 mar 2014, o 21:22

Idle up jest wyłączony, rewers na norm. Gaz był na dole, ale bez trymera. Teraz próbowałem z trymerem i nic. Dalej to samo. Pod bateriami są jeszcze 2 przełączniki oznaczone: 1 i 2. 1 jest na ON, 2 na OFF. Robiłem na odwrót i też nic. Mógłby ktoś mi wyjaśnić do czego one służą ?
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 30 mar 2014, o 21:31

x-120 pisze:Idle up jest wyłączony, rewers na norm. Gaz był na dole, ale bez trymera. Teraz próbowałem z trymerem i nic. Dalej to samo. Pod bateriami są jeszcze 2 przełączniki oznaczone: 1 i 2. 1 jest na ON, 2 na OFF. Robiłem na odwrót i też nic. Mógłby ktoś mi wyjaśnić do czego one służą ?

przyznam że nie wiem jak to jest w Twojej apce ale w starszych modelach przełączniki (dwa białe i dwa czerwone) odpowiadały za:

Wybór MODE (białe):
MODE 1: przełącznik lewy - dół, przełącznik prawy - dół
MODE 2: przełącznik lewy - dół, przełącznik prawy - góra
MODE 3: przełącznik lewy - góra, przełącznik prawy - góra
MODE 4: przełącznik lewy - góra, przełącznik prawy - dół

Miksowanie CCPM:
ON przełącznik czerwony dolny - po prawej
OFF przełącznik czerwony dolny - po lewej

Rewers kanałów (tylko oś gazu i ster wysokości):
NOR przełącznik czerwony górny - po lewej
REV przełącznik czerwony górny - po prawej

Potem zlikwidowano opcję wyboru MODE i został tylko mikser CCPM i rewers (dawne czerwone)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
x-120
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-01-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: x-120 » 31 mar 2014, o 12:11

Dzięki za wyjaśnienie. Prawdobodobnie są to miksy. Główny problem wciąż jest jednak nierozwiazany. :(
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 31 mar 2014, o 13:03

Zgodnie z manualem wciśnięcie na 1-2 sek przycisku na Rx to rozbindowanie - udane oznaczone jest powolnym miganiem LEDa
Rebindowanie: wyłącz a potem włącz (podłącz) Rx i włącz nadajnik (kod bindujący wysyłany jest przez 3 sek). Powinno być: wolne miganie (odbiór sygnału), szybkie miganie (bind), stałe (wykonano).
Jeśli bindowanie się nie uda Rx mignie 2 razy.

Tako rzecze ->manual
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
x-120
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-01-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: x-120 » 31 mar 2014, o 15:05

Robiłem tak mnóstwo razy. Dioda pomimo włączenia nadajnika wciąż miga tak samo, na aparaturze również. Jeszcze tuż po włączeniu aparatury dioda na niej świeci stale, dopiero potem zaczyna migac powoli.

Znalazłem filmik, który przedstawia dokładnie ten sam problem:

http://www.youtube.com/watch?v=Yzv0WDWd ... ata_player

A czy mógłbym zbindowac aparature esky z innym odbiornikiem? Mam wolny 6 kanalowy RC PLANES. Tyle tylko, że w takim wypadku ani na apce ani na odbiornku nie byłoby żadnego przycisku do bindowania. Sama zworka.
ddaan
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 42
Rejestracja: 20-10-2014
Lokalizacja: żywiec
Podziękował: 3 razy

Postautor: ddaan » 20 paź 2014, o 17:39

Witam
Posiadam model belt
Model był skonfigurowany z aparatura dx9
Takupiłem aurore 9 i nie za bardzo wiem jak to skonfigurowac
Ma ktos jakis pomysł doświadczenie lub rade jak to zrobić
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 20 paź 2014, o 17:53

Przeczytać instrukcję zarówno od aparatury, jak i od Belta :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
ddaan
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 42
Rejestracja: 20-10-2014
Lokalizacja: żywiec
Podziękował: 3 razy

Postautor: ddaan » 20 paź 2014, o 17:57

posiada ktos iinstrukcje po polsku ?

Wróć do „Esky”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości