Kamera - Mobius

Czym robimy selfie z powietrza...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 gru 2015, o 13:07

Po świętach problem rozwiąże się sam, bo z rozepchanym bębnem do oglądu będzie tylko przed lustrem pewnie... ;)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 18 gru 2015, o 19:36

Kamera na kasku do filmowania modelu to trochę kicha jest... Na ogół wystarczy, że za modelem podążają same oczy, a one mają kąt widzenia większy niż każdy Mobius. Łeb nam przecież nie lata jak tracker anteny :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 3 sty 2016, o 16:06

Artja pisze:Kamera na kasku do filmowania modelu to trochę kicha jest... Na ogół wystarczy, że za modelem podążają same oczy, a one mają kąt widzenia większy niż każdy Mobius. Łeb nam przecież nie lata jak tracker anteny :)

Faktycznie sama głowa mniej ruchliwa jest niż paczałki, ale można pewne ruchy wymusić, gdy chcemy osiągnąć zamierzony efekt reżyserski ;) To tak tylko na marginesie.


Piszę pościk, ponieważ zaopatrzyłem się w UBEC (Input 5-25V; Output 5,2V i 3A), polutowałem kabelunek i Mobius generalnie śmiga, ale nadal jest jedno ALE. Mianowicie po podpięciu kabla i włączeniu kamerki odpala mi się sekwencja nagrywania w 720p (tak sobie ustawiłem). Klikam nagrywanie i nagrywa. Przechodzi my dalej, czyli fotki na max rozdziałce. Klikam i robi fotki. Idziemy więc dalej chcąc przejść do trybu nagrywania w 1080p. I zonk. Kamerka się zawiesza. Mogę ją tylko wyłączyć stosownym przyciskiem.

Sprawdziłem i nie ma spadków napięcia - jest bardzo stabilnie.

Po odpaleniu kamerki na wew. zasilaniu i przejściu do trybu 1080p, i podpięciu zew. zasilania kamerka zaczyna nagrywać bez problemu. Mogę zapis zatrzymać i włączyć ponownie - wszystko jest ok. Niestety po przejściu przez 720p, tryb fotek, powrót do 1080p jest niemożliwy - zawiecha! :masakra:

No kuźwa, już prawie prawie... Brakuje mi tej małej wisienki na torcie. Na angolskich forumach niczego nie znalazłem.

Kabel USB mam ten standardowy z wyjściami TV i dźwięku (zmostkowany pin 4 i pin 5).

Sprawdzi ktoś, czy u niego jest podobna faza, że przejście do 1080p generuje klopsa? :nw:
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 4 sty 2016, o 12:19

1. dla testu zamień kabel na inny (zwykły)
2. napisz który masz wgrany firmware/ wgraj najnowszy
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 5 sty 2016, o 09:07

valoos pisze:1. dla testu zamień kabel na inny (zwykły)
2. napisz który masz wgrany firmware/ wgraj najnowszy

Z kablem chwilowo zima.
Soft wybrałem chyba najnowszy 2.41 i dalej to samo.

Na marginesie, jakieś zalecane ustawienia w tym miejscu?
Obrazek
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 sty 2016, o 09:38

A tak z innej beczki. Wam też zamarza mobius w aucie? :)
Przy ostatnich mrozach chyba w moim akus pada, bo kamerka załącza się dopieor po kilku minutach jazdy...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 5 sty 2016, o 11:24

miruuu pisze:A tak z innej beczki. Wam też zamarza mobius w aucie? :)
Przy ostatnich mrozach chyba w moim akus pada, bo kamerka załącza się dopieor po kilku minutach jazdy...

Jeżeli non stop jest w aucie to cuda mogą być. Elektronika nie lubi mrozu (dziś watomierz na rowerze mi oszalał w czasie jazdy) no i chyba lipo tym bardziej... Dlatego aku do silnika zabrałem do biura.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 sty 2016, o 10:33

Wczoraj mialem ciekawa przygode z kartami pamieci.
Generalnie mialem jedna karte do dwoch mobiuskow i przekladalem. Ale jako ze karty juz mocno potanialy to przy ostatnich zakupach kupilem sobei goodrama 8GB class4.
Karta przyszla, ucieszylem sie... wkladam do kamerki i ... zonk.
Kamera nie nagrywa. Miga na czerwono i ni chuhu.
Wiedzac, ze czesto problemy sa powodowane przez dziwne parametry formatowania (rozmiar bloku i tak dalej) karty i ze najlepszym, sposobem jest formatowanie karty przy uzyciu kamery - tak zrobilem.
Ni chu chu! Nie dziala! Nie nagrywa.
No to googlamy.
Wg. FAQ, najczestszym problemem jest zbyt mala predkosc zapisu karty.
Karty Class4 powinny wystarczac, ale na rynku jest wiele fejkowych kart opisanych jako class4 a w rzeczywistosci sa wolniejsze - no wiadomo.
No ale tu jest programik do testowania - prosze bardzo i ten programik Ci powie, czy karta jest OK czy nie jest OK.

(linka: https://www.mobius-actioncam.com/faq/ - jedno z pierwszych trafien w googlu z reszta)

Sciagnalem programik, przetestowalem karte i wyszlo ze jest OK.
Kilka roznych glupich prob ze zmianami ustawien w samej kamerce - still nothing.
W koncu, jedna z najglupszych wydawaloby sie rzeczy - format karty pod windowsem na zwykly standardowy windowsowy FAT32.
BINGO! DZiala!
:dk:

Tak tylko sie dziele przezyciami, moze ktos bedzie mial podobny problem...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 21 maja 2016, o 20:03

Panowie, czy Mobius może ni z gruchy ni z pietruchy zmienić focus? Nagrywałem ostatnio jazdę po mieście, wróciłem do domu i filmik jest gitara. Dziś nagrałem ponad godzinę wyścigu rowerowego (kamera na kasku), w którym brałem udział, odpalam pierwszy filmik i... zrobiło mi się ciepło. Wszystko w wuj nieostre od samego startu. Masakra. Wg manuala z sieci ustawiłem/poprawiłem focus mechanicznie kręcąc soczewką i niby jest ok. Muszę poszukać opcji podpięcia kamery do telewizora, bo mój rzutnik to już zabytek i ciężko stwierdzić co nie ostrzy.
Tak czy owak nagła zmiana focusa mnie martwi. Śrubka blokująca była dokręcona. Kamera w międzyczasie nie upadła, nie jechała w żadnej podskakującej torbie itp. No chyba, że Kacha wie o czymś, czego ja nie wiem Kiepska strawa generalnie, że nie będzie nagrania z dziś fuuuuuuck...
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 22 maja 2016, o 15:25

Ja sobie namalowałem sobie miarkę i zrobiłem kilka zdjęć w różnych pozycjach :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 23 maja 2016, o 01:34

aikus pisze: format karty pod windowsem na zwykly standardowy windowsowy FAT32. BINGO! Dziala!

Zazwyczaj większość naszych przybytków elektronicznych rozumie tylko ten format.
Ale co do kart - tanieją jak szlag i warto wsadzić jednak klasę 10 - od razu widać różnicę w szybkości zapisu w aparacie. A co dopiero mówić o kamerkach...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 23 maja 2016, o 08:26

Gmeracz pisze:Zazwyczaj większość naszych przybytków elektronicznych rozumie tylko ten format.


Prawda to najprawdziwsze z prawd wszelkich ale też trzeba pamiętać ze fat32 fatowi32 nie równy. Sa tam różne dodatkowe parametry, rozmiar klastra i tak dalej, nawet w Windowsie można to trochę ustawiać a tak naprawdę dopiero jak użyjesz mkfs.vfat pod linuxem to poznasz prawdziwą mnogość opcji jakie są dostępne. No i teraz wiedząc to, oczekiwalbym ze taka kamerka najlepiej sformatuje kartę sama pod siebie. A się okazuje że gucio. Formatowanie na domyslnych ustawieniach pod windą jest lepsze.

Wróć do „Kamery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości