Kamera Runcam Swift - krótka historia o rzeźbie w gównie...

Czym robimy selfie z powietrza...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 31 paź 2016, o 21:56

Runcam Swift w roli głównej.

Nigdy nie wpadłem ścigaczem w parasol ale jak się to stało to ze 100% skutecznością praw Murphyego czyli kamerką centralnie w rurę.
Obiektyw wyglądał tak:
Obrazek

Kamerka zdechła, tzn z obrazu wyświetlała nicość czy tam czarność czy może nic nie wyświetlała, ale za to był napis OSD co oznaczało że mózg działał.

Po rozbiórce okazało się że sensor wisi na kilku nóżkach, reszta nóżek odpadłą od płytki razem z padami lutowniczymi.

Po odlutowaniu sensora i usunięcia resztek ścieżek tak to wyglądało:
Obrazek

Przylutowałem druciki w miejscu brakujących ścieżek i padów.
Obrazek

Druciki zabezpieczyłem czymś distalem aby podczas lutowania sensora nie poodpadały.
Obrazek

Na końcu przylutowałem sensor.
Obrazek

Próba odpalenia i kamerka działa.

Sensor nie jest idealnie równolegle do płytki więc będzie trzeba pokombinować z podkładkami.

Wcześniej jeszcze planuje wypłukać kalafonie i dowalić distalu aby sensor nie odpadł przy byle upadku.

Koniec
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2016, o 00:22

Jjjjapierdole.... :masakra:
PO takim przyjebaniu kamerka w rure powinienes zagrac w totka.
Miales zajebistego pecha, to moze teraz dla rownowagi trafi sie zajebiste szczescie.
:banana:
No a co do rzeźby w gównie to ... gratuluje zaparcia i sukcesu!
:thumb:
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 lis 2016, o 07:08

Trwało to ponad 2 tygodnie, abo plecionki do ściągania cyny nie było, potem izpropanolu aby zmyć resztki kalafoni przed położeniem kleju, wczoraj jeszcze obudowy nie mogłem znaleźć :-)
Grunt to że działa i nie trzeba wydawać kolejnych 40$.
zastanawiam się czy by nie rozebrać i nie podkleić drugiej kamerki bo przy bezpośrednich strzałach to normalka że sensor odpada od płytki.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 1 lis 2016, o 10:06

zostawiaj komputer włączony na noc bo foty się nie wyświetlają... ;)
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 lis 2016, o 15:17

A co ma mój komputer do serwera na którym się foty znajdują ? :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2016, o 15:37

hmm
.... To Ty nie udostepniasz fot bezposrednio ze swojego kompa?

:rotfl:
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 lis 2016, o 16:01

No właśnie szkoda mi aby komp pracował 24h i żłopał z licznika
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2016, o 16:35

Noooo... ale wiesz, ze istnieje cos takiego jak zart? :dance:

Anyway, niesamowite jak sie swiat zmienia... Jeszcze powiedzmy ... no z 15 lat temu, moim marzeniem bylo miec chocby malutka ale wlasna serwerownie. W DOMU.
Przyszedl czas, powiedzmy jakies 10 lat temu, kiedy stale publiczne IPki przestaly byc luksusem, marzenie sie ziscilo - mialem w domu router na linuxie z zapietymi VPNami do firm, siec domowa stanowila jedna calosc z sieciami firmowymi, z firmy oczywiscie mialem wjazd do domu no i serwer FTP - rowniez stal w domu.
Wszystko sophisticated wlasnorecznie wystrugane... no bajka poprostu.
Zasadniczo nie bylo mi to do niczego potrzebne. To byl cel sam w sobie, poprostu chcialem miec.
Pocieszylem sie tym ustrojstwem moze ze dwa lata.
Piec lat temu taka koncepcja nie byla jeszcze calkiem obca, ale juz bylo widac, ze wszystko zmierza w kierunku wirtualizacji, wypychania takich gratow do CPD, chmur czy jak tam gdziekolwiek w swiat.
Dzis jakby mnie ktos pytal o serwer www czy serwer poczty to nawet by mi do glowy nie przyszlo proponowac mu stawianie jakiegos zloma pradożlopa w domu.
Od razu wskazuje nazwe, home, albo jakas tam jeszcze inna firme hostingowa - w zaleznosci od potrzeb.
...
heh:) no to... tak w ramach rozwijania offtopa.
;)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 lis 2016, o 17:25

He he , pamiętam, jak jeszcze byłem na studiach, telefon do Żony, włącz kompa i przepnij kabel telefoniczny. Potem jak już pracowłem wyrwałem używany kompaktowy i w miarę energooszczędny HPek i stanął własny serwer, na domenę było szkoda więc dyndns :-)
Postało może z pół roku po czym stwierdziłem po ch.. mi to.

A teraz, chmura i chmura.
Pierdolone windy się w domu nie widzą, k...a nie rozumiem czemu jedna 7mka, i ósemki się nie widzą, na pewno nie z winy udostępniania bo XPek je widzi wszystkie :vhappy:
Dlatego pliki miedzy kompami przerzucam zamiast przez sięć lokalną to przez dropboxa.
W związku że dwa punty dostępowe nie chca współpracować to jeden jest w podsieci i syn nie może drukować więc wysyła emaile do drukarki sieciowej , drukarka też nie może skanować do kompa w sieci lokalnej więc skany idą do dropboxa.

Pojebało się ostatnio już wszystko.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2016, o 18:54

Kenobi36 pisze:[...]
A teraz, chmura i chmura.
Pierdolone windy się w domu nie widzą, k...a nie rozumiem czemu jedna 7mka, i ósemki się nie widzą, na pewno nie z winy udostępniania bo XPek je widzi wszystkie :vhappy:


Cos masz zmaszczone w ustawieniach tego wykrywania sieci - to pierwszy pomysl, a drugi - powylaczaj we wszystkich kompach IP V6.
M$ go maniacko wlacza i wszedzie gdzie tylko ma szanse dzialac zmusza do dzialania.
Czasem fajnie, bo cos nagle dziala nie wiedziec jakim cudem, ale potem sie cos w sieci zmieni, ip V6 przestaje dzialac, a dana usluga po ipv4 nigdy nie dzialala, wiec przestaje dzialac i jest dochodzenie dlaczego.
W ogole powylaczac w ustawieniach sieci wszystko co niepotrzebne - zostawic tylko klienta sieci M$, udostepnianie plikow i drukarek w sieci M$ i ipv4. Koniec. Trzy skladniki i wszystko musi chulac.
Reszta to bzdety, ktore czasami pomagaja i fajnie jak akurat dzialaja, ale jak nie dzialaja to zgaduj zgadula co jest nie halo.


Kenobi36 pisze:Dlatego pliki miedzy kompami przerzucam zamiast przez sięć lokalną to przez dropboxa.
W związku że dwa punty dostępowe nie chca współpracować to jeden jest w podsieci i syn nie może drukować więc wysyła emaile do drukarki sieciowej , drukarka też nie może skanować do kompa w sieci lokalnej więc skany idą do dropboxa.

Pojebało się ostatnio już wszystko.



Hehe... dobre... No troche sie pojebalo, ale zauwaz, ze zyjesz z tym i Ci to specjalnie nie przeszkadza - to tez jest znakiem czasu, jakie zajebista łącza mamy. Nie ma dla nas znaczenia czy dany plik przeslemy z kompa na kompa bezposrednio po drucie czy puscimy to przez serwer w stanach. Jeden pies, czasowo porownywalnie.
Czad!

A... tego... jeszcze w kwestii tej magii sieciowej co tam masz... Sprawdz w ustawieniach tego Access pointa (bo rozumiem, ze to wszystko jakos tam po WiFi u Ciebie smiga) czy nie ma gdzies opcji ktora powoduje ze wlasnie kompy wewnatrz LANu nie widza sie wzajemnie - widza tylko bramke i swiat poza nia, ale ze soba gadac nie moga.
Serio serio sa takie cuda w accesspointach a dzialac moga roznie, znaczy w skrajnym przypadku poprostu nie przerzucaja pakietow miedzy IPkami klientow z LANu - tylko do bramki i od bramki, ale w szczegolnosci moga filtrowac np. po flagach (taki wewnatrz LANowy firewall - nie przepusci flagi syn w jedna strone i juz członek męski - siodemka polaczenia nie nawiaze), albo wrecz po IPkach czy MAc Addressach ... Nie wiem! Zgaduje, ale rozne rzeczy widzialem i nie zdziwie sie jak ktos sobie wymyslil cos takiego...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 lis 2016, o 20:21

Kompy w podsieci drukarkę sieciową widzą, XP widzi wszystkie kompy więc router nic nie blokuje.
Muszę spróbować z tym wyłączeniem wszystkiego poza IP4 klientem sieci MS i udostępnianiem drukarek i dysków, zobaczymy czy pomoże.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2016, o 20:44

... No poprobuj... mi troche brakuje wyobrazni zeby zrozumiec co Ty tam masz porobione...
"Dwa access pointy niekompatybilne, wiec jest podsiec"... co to jest u Ciebie "podsiec" ... dwa naty masz zrobione czy jak? Czesc kompow jest za jednym natem, a czesc za dwoma? (patrzac od strony internetu)...
Jesli tak, to te kompy zza dwoch natow powinny domyslnie widziec te zza jednego nata, a te zza jednego nata nie beda widzialy tych zza dwoch natow.
(DOMYSLNIE, bo oczywiscie mozna ustawic takie routingi statyczne i tak pokonfigurowac naty, ze bedziesz mial pierdylion sieci i kazda z kazda beda sie widzialy, ale po pierwsze nie w kazdym boxie tak sie da zrobic, a po drugie, we wszelkich boxach jest tak, ze ... no normalnie domyslnie, tak jak potrzeba w 99% przypadkow uzycia NATu - z LANu moge pytac o to co jest na swiecie, swiat nie moze zapytac o nic z mojego LANu.)
Ale zgaduje, musialbys mi to rozrysowac.
Tak czy siak to sie musi dac zrobic, zeby dziaialo.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 lis 2016, o 21:20

To znaczy że jest jeden router, UPC z wifi, oraz drugi router z wifi który jest podłączony do pierwszego gniazdkiem WAN więc komputery podłączone do UPC nie należą do sieci domowej komputerów podłączonych do drugiego routera.
Nie za bardzo wiem jak włączyć routowanie aby komp podłaczony do UPC widział drukarkę podłączona do drugiego routera.

Wcześniej drugi router był normalnie podłączony jako zwykły punkt dostępowy wifi (DHCP było wyłaczone) to ciągle zrywało sieć, nie wiem czemu.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2016, o 22:38

Kenobi36 pisze:To znaczy że jest jeden router, UPC z wifi, oraz drugi router z wifi który jest podłączony do pierwszego gniazdkiem WAN więc komputery podłączone do UPC nie należą do sieci domowej komputerów podłączonych do drugiego routera.


A no czyli tak jak mowilem, czyli masz podsiec w podsieci. I NAT za NATem ;)
Takie sobie solution, ale OK - zasadniczo powinno dzialac.

Kenobi36 pisze:Nie za bardzo wiem jak włączyć routowanie aby komp podłaczony do UPC widział drukarkę podłączona do drugiego routera.


To jest do ustawienia TYLKO w tym drugim routerze, ale nigdy czegos takiego nie robilem wiec nie wiem czy zadziala.
Bo natowania w dwie strony prawie na pewno sie nie da zrobic, wiec musisz sprobowac ustawic forwardowanie portu TCP 9100 (bo zgaduje ze jest to drukowanie RAW, jesli IPP to 613) na adres IP drukarki w tej Twojej podsieci.
We wlasciwosciach portu drukowania w windowsach z podsieci UPCowej trzeba wylaczyc SNMP, bo komunikacja prawie na pewno nie zadziala i wydruk zatrzyma sie po jednej stronie.

Kenobi36 pisze:Wcześniej drugi router był normalnie podłączony jako zwykły punkt dostępowy wifi (DHCP było wyłaczone) to ciągle zrywało sieć, nie wiem czemu.


A kanaly WiFi jakie miales? Nie pokrywaly sie czasem?

W ogole po grzyba Ci dwa access pointy? Jeden ten UPCowy nie ogarnie Ci chalupy?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2016, o 22:44

Aha, no i jeszcze samba - czyli udostepnianie plikow.
Analogicznie do drukarki tylko tu jest grubiej troche bo tych portow moze byc potrzeba kilka.
Sama samba to port TCP 445, ale moga byc potrzebne jeszcze UDP 137 138 i TCP 139 - nie wiem dokladnie jak dzialaja windowsy w sieciach domowych.
No i musialbys forwardowanie innych portow dla kazdego kompa z podsieci wewnetrznej oddzielnie wlaczyc - zaczyna sie troche rzezba....
...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2016, o 22:50

Kurde... a jeszcze tak mysle..
a jakbys sprobowal ... tak poprostu ...
1. na tym wewnetrznym routerze powylaczac wszelkie firewalle, niech bedzie tylko routing i NAT
2. na windowsach w podsieci UPCowej pododawac trasy statyczne do ipkow z podsieci wewnetrznej i jako brame podac adres WANowy tego routerka wewnetrznego ...?
(czyli: CMD - jako administrator
route -p add xxx.xxx.xxx.xxx MASK yyy.yyy.yyy.yyy zzz.zzz.zzz.zzz

gdzie xxx.xxx.xxx.xxx to nazwa sieci wewnetrznej (tej twojej podsieci, czyli np. 192.168.1.0),
yyy.yyy.yyy.yyy to jej maska, czyli np. 255.255.255.0
zzz.zzz.zzz.zzz to adres interfejsu WAN tego Twojego routerka, czyli interfejsu z tej podsieci UPCowej czyli np. 192.168.0.2

))

Wiem z doswiadczenia ze prawie na pewno nie zadziala, ale moze warto sprobowac.
Normalny router z NATem powinien to przeroutowac i przenatowac w obie strony...

Wróć do „Kamery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości