Goggle - problemy, trudne wybory i inne...

Nie mylić z google...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 14:26

Skoro quada mam i ja to mam i ja tez gogle:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ouse_.html

ale to jakiś koszmar. To co widać na tym monitorku to jakaś parodia a latać według tego co się widzi to śmierć w butach. Lepsze efekty uzyskiwałem jak latałem w goglach ale na słuch - żeby nie zginąć.

Obraz jest fatalnej jakości, próbowałem zarówno z fresnelami z kompletu (i tu jest trochę lepiej) jak i ze szkjłami z allegro z linku kuli.

Co takiego mogę zrobić, żeby było trochę lepiej? Na innym 7" monitorku jest normalnie, kolory, kontrast jakość.
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 14:38

I jeszcze filmiki:

[youtu_be]http://youtu.be/u-0nU862xeA[/youtu_be]

[youtu_be]http://youtu.be/FEUjvtvP8_w[/youtu_be]
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 18 sty 2015, o 14:48

Zmień sobie monitor na Cyclop Eye 5'' lub inny o rozdzielczości 800x480 i jasności minimum 400cd/m2
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 14:55

A jak się maja do tego takie rozwiązania z małymi monitorkami jak w FatShark DOMINATOR? Bo pytanie czy zmieniać i rzeźbić w tej obudowe Quanum czy kupić po prostu inne gogle?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 18 sty 2015, o 15:01

Wszystko zależy od tego, ile Chcesz "zainwestować" w gogle hmm Ta "pianka z HK" to jest taki "wyrób goglopodobny", ale niektórzy są z nich zadowoleni, biorąc pod uwagę cena/jakość. To tak jak z aparaturami, jedni latają na TGY i są zadowoleni, a inni narzekają na Graupnera :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 16:03

A jak by chcieć kupić raz a dobrze? Przy założeniu, ze link video mam.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 18 sty 2015, o 16:36

To trzeba sobie "dopasować", bo jednoznacznej odpowiedzi nie ma na to pytanie. Co dla jednego będzie dobre, to dla innego może być nie do przyjęcia. Warto "po przymierzać" różne modele na lotnisku, i wybrać takie, jakie będą dla Ciebie odpowiednie.
I nie wierz w stwierdzenia, że "te co ja mam, są najlepsiejsze" :masakra:. To tak jak z majtkami, jedne cisną, inne spadają, a najlepsze są te, które Przymierzysz, i będą dobre :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 18 sty 2015, o 16:59

Tak niestety jest jak Artu napisał - o czym sam się przekonałem.
Kolega na lotnisku latał na fatshark base , chwalil ze maja duzy obraz i sa wygodne.
Ja je przymierzylem - masakra.
Nie bylem w stanie ich tak zalozyc abym nie mial przeswitu duzego na dole - inna anatomia twarzy.
Jakosc wykonania, parametry, obraz etc to edna sprawa - i tu mozna porownywac rozne gogle ze soba, ale to jak pasuja do Twojej konkretnie twarzy to juz zupełnie osobnicza sprawa :-)
Ja przymierzałem różne, i zdecydowałem sie na nowe dominatory sharka v2 .
Jak przyjdą, możesz przymierzyc i sprawdzić jak Ci beda lezaly.
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 18 sty 2015, o 17:56

Ja latam cały czas na tych goglach z HK i jeszcze jakoś śmierci w butach nie miałem ;)
Bawiłeś się ustawieniami LCD i kamery?

Super jakość to nie jest, ale latać się IMO da. Tak jak mówią moi przedmówcy, każdy inną twarz ma i inne preferencje co do POV. Więc najlepiej pierw przymierzyć. I z takim zamiarem kupiłem te gogle. Latam na nich i szukam czegoś co będę miał okazję przymierzyć. Jak dotąd próbowałem:
- Fatshark Dominator v1 - brak regulacji oczu i mały POV (właściciel zadowolony),
- Fatshark Base - regulacja niby była, ale i tak nie udało mi się ich wyregulować, w obrazie też mi coś nie pasowalo (właściciel miał podobną opinie)
- skyzone v2 - jak dla mnie obraz za bardzo wyprany, mały POV i ciężko mi było trafić z wysokością oczu, żebym widział cały obraz dobrze (właściciel zadowolony),
- gogle z napolskimniebie.pl - jedyne które mi odpowiadały, wada to oczywiście kompaktowość rozwiązania.

Jak porównywałem z moim badziewiem z HK, to tylko te ostatnie IMO były lepsze..

Jak dla mnie wnioski więc są następujące:
- generalnie na super jakość w goglach i FPV nie ma się co nastawiać,
- jak na razie wszystkie kompaktowe gogle jakie miałem na nosie (lista powyżej) były niedorobione i rozwiązania DIY na ogół je przewyższają jakością.
Zresztą podobne spostrzeżenia ma niejaki RCShim, który najpierw reviewował "Dominatory HD":

po czym złożył sobie gogle DIY:

i dość pochlebnie się o nich wyrażał w porównaniu do flagowych gogli fatsharka za kilkaset $

Fajne też porównanie można znaleźć na facebooku Fatsharka, więc trochę stronnicze, ale pokazuje poziom degradacji obrazu przez różne modele fatsharka:
https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hph ... e=556D97DF

Jak na razie na mojej liście do przymierzenia jest:
- Dominator HD,
- Dominator v2
Ostatnio (kilka dnie temu) pojawiła się też nowość:
- Skyzone 3D..
Jak żadne z powyższych nie przebiją gogli DIY, to będę pewnie kupował naposkimniebie.pl
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 18 sty 2015, o 18:10

niebochod pisze:- Fatshark Dominator v1 - (właściciel zadowolony),
- skyzone v2 - (właściciel zadowolony)

A co mieli powiedzieć, jak "wywalili" kasę na te gogle :rotfl2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 18 sty 2015, o 18:58

Wypowiem się jako przytoczony właściciel gogli skyzone. Mimo, że "wywaliłem" kasę jak prawi Artu to wydaje mi się że jestem obiektywny w tym co napiszę poniżej, a mianowicie

gogle jak już wspominaliście są tak subiektywną sprawą, jak powiedzmy buty, które dla jednych będą modne i wygodne, a dla innych obicachowe i za ciasne. Według mnie największą zaletą moich gogle oprócz tego, że na cle się nie dowalili :rotfl: jest ich kompaktowość. Wyciągam z pudełeczka, podłączam kabelek z zasilaniem (lipo w kieszeni) i w zasadzie już. Na początku miałem obawy co do leżenia na gębie, ale się już przyzwyczaiłem. Mają diversity co "powinno" pomóc w pewnym linku video. Obraz....tu właśnie jest jak z butami. On nie jest zły, nie jest też powalająco dobry. Szczerze mówiąc w ogóle spodziewałem się po fpv lepszej jakości obrazu, a tu, czy skyzone, czy polskie niebo, czy HK - jeden pies. Są niuanse, które ja nawet nie wiedziałem, że są a o których pisze Niebochod, ale pamiętajcie, że wzrok i postrzeganie barw każdy ma inne.

I ameryki nie odkryję, próbować, szukać i coś dla siebie się znajdzie. Ja jako posiadacz skyzonów wcale nie będę wędrował ze sztandarem tej marki. Po prostu dobre, solidne, kompaktowe "okulary", nie mam skrzynki na gębie, mniej kabli i tyle. Dla mnie git i nie żałuję.

pozdrawiam

Paweł
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 19:18

ja nie mowie o komforcie, dopasowaniu do twarzy- na tym moim po prostu nic nie widać
Helikoptery
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 18 sty 2015, o 19:26

Wojtek. Na filmie mało widać jakość i te niuanse ale jednak coś tam te Twoje podwórko widać. Nie pamiętam czy Ty pisałeś ze testowałeś inne gogle od innych ? Jakichś cudów się nie spodziewaj. Ja jak w domu oglądam filmy z mobiusa to wtedy się delektuje obrazem. Podczas lotu ta jakość jest po prostu fpv-owa. Koniecznie musisz sprawdzić inne gogle i się wypowiesz. Ja też widziałem hk-owskie gogle niebochod i nie ma tragedii. Rewelacji tez nie ale nie powiem ze nic nie widać.

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 19:32

Na tym gorszym wyświetlaczu coś co jest daleko jeszcze jakoś wychodzi ale z bliska jest kaszanka. Może to kwestia nieprzyzwyczajenia, perspektywy? Ale efekt był taki, że nie dało się normalnie wystartować i wylądować.

Może na filmach tego nie widać ale różnica pomiędzy tymi monitorami jest naprawdę duża.

A na jakich obiektywach latacie?
Helikoptery
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 18 sty 2015, o 20:28

Jeszcze na poniższe pytanie, zapomniałem odpisać:
wojtekr pisze:Bo pytanie czy zmieniać i rzeźbić w tej obudowe Quanum czy kupić po prostu inne gogle?

Też myślałem nad tym, a dokładniej żeby kupić z napolskimniebie sam LCD 5' i wstawić do obudowy z HK. Niestety może to być niezbyt udany pomysł, gdyż napolskimniebie z 5' ekranem są dość dłuższe od tych z HK. FOV w poskich goglach jest już duży, więc 5' z bliska w obudowie z HK może być już zabójcze.
Ale to rozważania czysto teoretyczne. Trzeba by to potwierdzić empirycznie, na co się na razie nie piszę, bo jednak myślę nad jakimś rozwiązaniem bardziej kompaktowym (tudzież czekam aż uda się mi coś sensownego na nos założyć za nim wydam kupę kasy :)).

wojtekr pisze:Na tym gorszym wyświetlaczu coś co jest daleko jeszcze jakoś wychodzi ale z bliska jest kaszanka. Może to kwestia nieprzyzwyczajenia, perspektywy? Ale efekt był taki, że nie dało się normalnie wystartować i wylądować.

W tradycyjny sposób zdecydowanie łatwiej też mi się ląduje, niż przez FPV, ale to chyba normalne.

wojtekr pisze:Może na filmach tego nie widać ale różnica pomiędzy tymi monitorami jest naprawdę duża.

Mówisz o tych filmach z drugiego postu? Zakładam, że ten pierwszy filmik to gogle HK, a ten drugi film?

wojtekr pisze:A na jakich obiektywach latacie?

U mnie na PZ0420 600TVL jest 2.8mm.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 20:31

niebochod pisze:Jeszcze na poniższe pytanie, zapomniałem odpisać:

wojtekr pisze:Może na filmach tego nie widać ale różnica pomiędzy tymi monitorami jest naprawdę duża.

Mówisz o tych filmach z drugiego postu? Zakładam, że ten pierwszy filmik to gogle HK, a ten drugi film?


Pierwszy film do gogle HK a drugi to monitor 7"- zakąłdam, ze 5" monitor do gogli ma taką jakość jak ten 7"
Helikoptery
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 18 sty 2015, o 20:41

wojtekr pisze:Pierwszy film do gogle HK a drugi to monitor 7"

A jaki model konkretnie?

Ta dominacja niebieskiego na goglach HK to kwestia nagrania, czy na żywo też to tak wygląda?
Nie kojarzę, żeby u mnie taka dominacja jednego koloru była, może to kwestia balansu bieli w LCD?

To co jak dla mnie wadą jest tego LCD z HK to:
- kąty widzenia - kolory na LCD wyglądają lepiej jak patrzy się z góry, ale obudowa niestety wymusza patrzenie na wprost,
- i oczywiście rozdzielczość.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 21:24

monitor 7"

jakiś noname z BS- pożyczyłem na chwile z innego zastosowania
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 sty 2015, o 22:21

Też myślałem nad tym, a dokładniej żeby kupić z napolskimniebie sam LCD 5' i wstawić do obudowy z HK. Niestety może to być niezbyt udany pomysł, gdyż napolskimniebie z 5' ekranem są dość dłuższe od tych z HK. FOV w poskich goglach jest już duży, więc 5' z bliska w obudowie z HK może być już zabójcze.


Też miałem taki plan. Jednak jak trzeba kupić komplet to 250+250zł to trochę dużo na testowanie. Pytanie czy kompakty dają "gwarancję" tej jakości? Poczekam aż będę mógł gdzieś coś przymierzyć.
Helikoptery
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 18 sty 2015, o 22:50

wojtekr pisze:
Też miałem taki plan. Jednak jak trzeba kupić komplet to 250+250zł to trochę dużo na testowanie. Pytanie czy kompakty dają "gwarancję" tej jakości? Poczekam aż będę mógł gdzieś coś przymierzyć.

Komplet ja już testowałem i wypadał najlepiej z tego co miałem na nosie. Wygląd też mam raczej gdzieś. Problem stanowi dla mnie jedynie rozmiar takiego ustrojstawa. Te HK to jeszcze w miarę, ale te 5" są już dość konkretne gabarytowo. A przydałoby się mieć coś bardziej poręcznego i polatać czasami w jakimś miejscu gdzie autem się nie dojedzie - góry :)

Co do rozwiązań profesjonalnych ("kompaktowych") to ponoć te dominatory v2 i HD dają rady, ale o tym najlepiej się przekonać na własnym nosie i kształcie twarzy..

Może na jakiś zlot FPV trzeba się będzie wybrać..

Wróć do „Goggle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości