Goggle Quanum V1 vs. Quanum V2

Nie mylić z google...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 2 cze 2015, o 14:15

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 cze 2015, o 14:40

Nawet rozdzielczość całkiem całkiem... No ciekawe co z tego będzie... a wygląda mi bardziej interesująco niż pierwsza wersja..
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 2 cze 2015, o 14:46

To jeszcze FPV czy już BDSM? :masakra: Dziś rano polatałem, 30st w słońcu, nie wyobrażam sobie założyć na łeb jeszcze taką maseczkę...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Arczi
Stały bywalec...
Posty: 149
Rejestracja: 27-07-2013
Lokalizacja: Warszawa Wola
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Arczi » 13 sie 2015, o 11:24

Właśnie do mnie przyjechały. Wczoraj miałem przyjemność używać wersji pierwszej, dziś złożę i porównam z drugą. Pierwsze, co mogę powiedzieć, to wygodniejszy uchwyt na głowę i szersza konstrukcja pozwalająca korzystać z tego nawet w okularach w porównaniu do starszego modelu. Jeśli kogoś interesuje, mogę zrobić inboxa :D
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 sie 2015, o 11:25

Bardzo interesuje. Czekamy!! :)
Awatar użytkownika
Arczi
Stały bywalec...
Posty: 149
Rejestracja: 27-07-2013
Lokalizacja: Warszawa Wola
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Arczi » 13 sie 2015, o 12:14

Quanum DYI Googles Unbox

Buddy Code, jakby ktoś chciał skorzystać: http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code=43A0899D-427B-4CC8-89CE-6608F1AE216A

Na razie na szybko. Jutro ewentualnie w weekend poskładam, porównam ze starszą wersją i postaram się dodać film z otwarcia, jak tylko uda mi się na nim zamazać pewne fragmenty.

Paczka została zamówiona 7 sierpnia z HK EU, doszła dzisiaj. Świetny wynik, jeśli by mnie ktoś o zdanie pytał. Przywiózł ją pan z GLSu, który poczekał cierpliwie, aż odpakuję nagrywając i sprawdzę, czy wszystko jest na miejscu i dobrze zabezpieczone. W dużym pudełku znajdowało się kilka poduszek powietrznych i mniejsze pudełko, oraz faktura:
Obrazek
Obrazek

Duże pudło i wypełniacze poszły od razu do śmieci a małe pudełko na biurko. W środku już wszysko poukładane:
Obrazek

Na wierzchu leżał materiał spinający całą konstrukcję zapakowany w gustowną torebeczkę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na ostatnim zdjęciu przy okazji gąbki do naklejenia na krawędzie. Pod spodem pudełko z ekranem, soczewki, uchwyty do nich, kabelki i oczywiście stelaż z pianki styropianowej, a także przełącznik do kamery.:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://lh3.googleusercontent.com/--kwAvXpnhas/Vcx1Kdw-T1I/AAAAAAAACbE/WRstI15If-I/s800-Ic42/20150813_115050.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-XWarxtbpXjw/Vcx1J3GE-AI/AAAAAAAACbA/iHsxUq21lvY/s800-Ic42/20150813_115048.jpg
Obrazek
Obrazek

Na samym dnie była także instrukcja:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mimo, iż jestem obecnie w pracy, to nie byłbym sobą, gdybym choć trochę nie przymierzył. Nie montowałem nic, więc jeszcze nie wypowiem się na temat ciężaru, ale wychodzi na plus w porównaniu z poprzednią wersją. Główne zalety:
- Da się nosić z okularami
- Wygodniejszy uchwyt nosowy, niż w poprzedniej wersji
- Lepsze i wygodniejsze zapięcie z miejscem na odbiornik, kable i nawet pakiet

Jeśli kogoś interesuje, jak mniej więcej wygląda na głowie, to tak: https://lh3.googleusercontent.com/-KGBKyaDYFGs/Vcx1O1nPRKI/AAAAAAAACcc/OVrOVgi53Ts/s800-Ic42/20150813_115343.jpg

A, jeśli znajdzie się śmiałek chętny spróbować na własnej skórze, to mogę podjechać w weekend na Pałacową i za symbolicznego browarka wypożyczyć ofie... tfu chętnemu :swir: Ja niestety jeszcze nie mam wszystkich niezbędnych elementów do wypróbowania w praktyce.
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 13 sie 2015, o 14:55

Czy coś polskiego nie było by bardziej opłacalne:
http://abc-rc.pl/GoGle-FPV-5-cali
plus monitor 5 cali, który można zdobyć poniżej 150 zł.
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 13 sie 2015, o 15:17

Trzeba by porównać, wygodę jakość monitorka oraz soczewki.

Podany link jest do gogli za 224zeta i wg opisu nie zawiera monitora.

Na lato mozna jeszcze zamontować wentylator :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 14 sie 2015, o 06:17

Lipa, nie ma przeciwwagi na tył głowy...
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2015, o 06:19

Możesz sobie z tyłu przyczepić dwa pakiety, których aktualnie nie używasz. Będzie użytek z nich a i głowa nie opadnie...
Awatar użytkownika
Arczi
Stały bywalec...
Posty: 149
Rejestracja: 27-07-2013
Lokalizacja: Warszawa Wola
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Arczi » 14 sie 2015, o 08:09

Jak dobrze zalozyc, to przeciwwaga nie jest niezbedna. paski z tylu glowy zapieraja sie o potylice, przez co caly ciezar nie spoczywa na nosie. Niestety na dlugie latanie bez przerwy nie polecam. Mimo wszystko lekkie to nie jest. Natomiast do latania quadcopterem jak znalazl. Zmiana pakietu to przy okazji odpoczynek dla twarzy.

Porownujac do wspomnianego wyzej zestawu made in Poland:
- Cena podobna
- Juz jest monitor w zestawie
- Nie trzeba uzywac kleju do niczego poza gabka
- "Opakowanie" do googli z miejscem na pakiet, odbiornik, szlufkami na przewody i regulowanymi paskami na glowe
- 3 soczewki fresnela zamiast jednej

Ogolnie mowiac wychodzi lepiej. Chetnie bym wsparl rodzime pomysly, ale w tym przypadku to sie po prostu nie oplaca.
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 14 sie 2015, o 20:48

Faktycznie, zgadzam się, w tym zestawie masz więcej elementów i wszystko ładnie składasz. Polski produkt muszą jeszcze dopracować.
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 wrz 2015, o 10:31

Pan Byku pisze:A ciemna strona mocy i jej poplecznicy, wyglądają tak:
Obrazek


VaderJK pisze:Kenobi jak te gogle quanum v2 się sprawują? Bo widzę chyba dobrze na zdjęciu ze na nich latasz?

Latać się da.

Fresnela nie widać.
Rozdzielczość jest też ok.
Obraz bez lagu.
Monitorek nie ma bluescreana, brak sygnału daje szary szum, szybko odzyskuje obraz. Pewnie dlatego że jest brak jaliejkolwiek obróbki cyfrowej, analog wrzucony na lcd w najprostzej postaci. Przez to też widać szumy. Jest możliwośc ustawienia jasności, kontrastu, koloru ale brak ostrości aby zniwelować szum. Ale jak się lata to nie zwraca się uwagi na szum więc nie przeszkadza.
Kubeł (morda w kubeł :-) ) dobrze izoluje światło od zewnątrz. Pasek biegnący górą głowy powinien mieć regulację a nie ma. Boczme kieszonki na odbiornik i pakiet bez sensu, odbiornik i pakiet ciążą na przód dlatego wrzuciłem odbiornik na pasek z góry a pakiet na tył.

Niestety.
Są spore aberacje chromatyczne, zupełnie jak w pierwszych fatsharkach.
Przez pierwsze parę minut ma się wrażenie jakby gałki oczne miału eksplodować albo uciec do czaszki, ale po pewnym czasie jest ok.
Przesuwanie soczewki fresnela nie wiele daje, i tak jest najlepiej jak jest najbliżej oczu.
Sytuację troszkę by poprawiło gdyby móc kubeł oddalić jeszcze o 3...5cm. Zmniejszy to fov ale poprawi komfort i jakość obraxu. Muszę nad tym popracować.

Podsumowywując.
60$ za kubeł z monitorkiem i kablami , jak dla mnie super. Przede wszystki można śmigać, a o dyskomfortach szybko się zapomina.
Do moich HeadPlay się to nie umywa ale obraz nie jest chyba gorszy od pierszych i drugich fatsharków (dominatorów i następnych nie miałem okazji oglądać)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 1 wrz 2015, o 11:22

Przymierzałem ten wynalazek i podoba mi się. Obraz nie gorszy niż na fatsharkach V1, ale chciałbym jeszcze zobaczyć jak wyglądają fonty OSD na monitorku. Jak będą OK, to raczej sprawię sobie taki kaganiec :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 wrz 2015, o 18:07

Dziwny jestem, od chyba 2 miesięcy leżała mi nowa (używana) płyta do headplay'ów które uwaliłem jakimś podejrzanym firmwarem.
A że nie chciało mi się ich poskładać zakupiłem te quanumy.
A dziwny jestem dlatego że chciałem koniecznie porównać quanumy do innych gogli i z tego powodu naprawiłem headpay'e :-)
I .... chyba przeceniłem headplaye.

Quanumy mają lepszą czerń, jest zdecydowanie lepszy kontrast, światło też jest mocniejsze.
Po quanumach headplaye są wyprane, wyświetlają obraz na szarym tle. Możliwe że ta szarość jest teraz bardziej widoczna z powodu mojego dosyć przyciemnionego pokoju. Na dworzu jak wzrok jest dostosowany do mocniejszego światła to szarość nie wydaje się tak przeszkadzać.

Obraz w quanumach jest o jakieś 25% wyższy, i jeszcze więcej szerszy a to z powodu że w trybie 16:9 obraz jest dodatkowo rozciągnięty na boki i wydaje się mieć lepsze proporcje niż klasyczne 4:3. Więc po założeniu po headplayach obraz jest wow, ale duży :-)

Okzuje się też że headpayec też szumią ale mają znacznie mniesze piksele więc jest to mniej widoczne.

Natomiast mimo wszystko w headplayach jest ciut więcej szczegółów które są lepiej widoczne niż w quanumach. Ale różnice nie są jakieś drastyczne.

No i w headplayach nie ma też żadnych aberracji chromatycznych a w quanumach są dosyć spore.

Zauważyłem też że w quanumach lewe oko widzi trochę lepiej po prawej stronie, a prawe po lewej. Najwyrażniej obraz jest najlepszy jak się patrzy przez środkową część soczewki :-)

Zastanawiam się reż jakby się sprawowały quanumy gdyby zastosować jakieś okulary zamiast soczewki fresnela.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 8 wrz 2015, o 17:53

Dokleiłem trochę pianki i oddaliłem kubeł o ok. 1,5cm
Dodatkowo zwiększyłem regulację aby soczewka była możliwie jak najbliżej, dało radę o ok 0,5cm.
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------

Chciałem polatać trochę na zmianę w HeadPlayach i w Quanumach ale za każdym razem jak wsadzę Quanumy na łeb to headplayi nie chce mi się już wyciągać. Po 2 weekendach bardzo się do nich przywyczaiłem, odczucie eksplodujących gałek zniknęło na zawsze , nawet po dłuższej przerwie nic nie odczuwam czyli chyba przy nich zostanę.


A tak wygląda kablologia

Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 8 wrz 2015, o 20:12

skrzyżowanie świńskiego ryja, łba marsjanina i obróconego pasa cnoty... Melanż aż miło... :vhappy:

PS: ważne że skuteczne :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Mentalista
Stały bywalec...
Posty: 101
Rejestracja: 20-03-2015
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Mentalista » 8 wrz 2015, o 20:27

Ramotny, przepraszam, ale muszę zapytać. Piszesz o pasie cnoty, i widać, że wiedzę masz. Montowałeś, demontowałeś, produkujesz?
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2015, o 21:07 przez Mentalista, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 8 wrz 2015, o 20:28

Mentalista pisze:Ramotny, przepraszam, ale muszę zapytać. Piszesz o pasie cnoty, i widać, że widzę masz. Montowałeś, demontowałeś, produkujesz?

Próbuję złamać szyfr do zamka... ;)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 8 wrz 2015, o 20:30

Ramotny pisze:skrzyżowanie świńskiego ryja, łba marsjanina i obróconego pasa cnoty... Melanż aż miło... :vhappy:

PS: ważne że skuteczne :)
Przykro mi, ale niektórzy będą musieli się przyzwyczić do tego urokliwego widoku :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Goggle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości