Goggle Quanum Cyclops FPV

Nie mylić z google...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 7 cze 2016, o 22:44

Skończyłem niedawno diversity dwuzakresowe 5,8/1,2GHz i cholera nie mam czasu się tym pobawić. Generalnie diversity ma sens z kombinacją anten jeśli nie mamy obrotowego trackera, bo wtedy wystaczy jedna antena kierunkowa i problem z głowy
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 7 cze 2016, o 22:48

wojtekr pisze:Tylko na załączonym rysunku nie ma opcji na diveristy bo raz model jest 200m od ciebie i wtedy kierunkowa nie daje rady albo 30km i wtedy koniczyna nie daje rady. Diveristy ma sens jak masz porównywalne systemy i odległości

hmm właśnie po to są takie układy że nawet jak masz panelową na trakerze to traker nie będzie tak dokładny i szybki żeby złapał model który lata Ci przelatuje Ci właśnie nad głową. To ma własnie służyć szczególnie przy lądowaniu jak lądujesz blisko siebie i przelecisz lub jak po prostu raz na jakis czas latasz nad głową.

A jak dobrze wiemy 3-7 sek przerwy (szczególnie jak lądujesz) może być kluczowe w tym czy rozbijesz model czy nie.

Artja pisze:Skończyłem niedawno diversity dwuzakresowe 5,8/1,2GHz i cholera nie mam czasu się tym pobawić. Generalnie diversity ma sens z kombinacją anten jeśli nie mamy obrotowego trackera, bo wtedy wystaczy jedna antena kierunkowa i problem z głowy

Traker i tak sie przydaje w takich konfiguracjach koniczynka plus panel jak masz panel z wysokim DBI bo ma bardzo wąską wiązkę odbioru.

Przydało by sie żeby w temacie odezwał się jeszcze FPV guru - Artu :)
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 7 cze 2016, o 23:36

Ale po co drogi traker i diversity jak można założyć coś takiego o ile masz dobrą orientacje w terenie jak lecisz i wiesz jak się ustawić


Obrazek


A tu kolejny setup z koniczyną i anteną kierunkową i repeat-erem. Ludziska to stosują bo to wygodne jest :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Peper
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 09-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Peper » 8 cze 2016, o 08:33

Neomutant pisze:Ale po co drogi traker i diversity jak można założyć coś takiego o ile masz dobrą orientacje w terenie jak lecisz i wiesz jak się ustawić


Dla wygody.
A koszty to czasami rzecz wtórna.
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 8 cze 2016, o 09:37

Peper pisze:
Neomutant pisze:Ale po co drogi traker i diversity jak można założyć coś takiego o ile masz dobrą orientacje w terenie jak lecisz i wiesz jak się ustawić


Dla wygody.
A koszty to czasami rzecz wtórna.

Wiadomo że masz rację - oczywista sprawa że dla wygody, robiłem sobie tylko jaja :)

//Edit
Przy okazji duża ta koniczyna na ostatniej fotce prawda?
Awatar użytkownika
Peper
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 09-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Peper » 8 cze 2016, o 10:55

Normalna, bo na 1.2 Ghz.
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 8 cze 2016, o 15:27

Jak ladujesz koło siebie to każda antenna a nawet brak anteny wystarczy bo jest tak blisko, a to ze tracker nie obroci się na czas nie ma znaczenia. Widziałem jak Peper latał i nie miał zanikow jak przeleciał nad trackerem a on dopiero 2 sec później się obrócił...

Generalnie jak masz na modelu antenę o polaryzacji kołowej czyli koniczynke to w odbiorniku musisz mieć też antenę o tej samej polaryzacji kołowej - czyli druga koniczyne albo antenę kierunkowa czyli helikalna. Inaczej będzie strata sygnału tylko nie pamiętam czy chyba 3 dB czy jakoś tak....

Przy antenie kierunkowej helikalnej 5 zwojów poleciałem 4km na 200mW 5,8 GHz a do tyłu za antenę jakieś 150m i była wizja...
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 8 cze 2016, o 15:32

VaderJK pisze:Jak ladujesz koło siebie to każda antenna a nawet brak anteny wystarczy bo jest tak blisko, a to ze tracker nie obroci się na czas nie ma znaczenia. Widziałem jak Peper latał i nie miał zanikow jak przeleciał nad trackerem a on dopiero 2 sec później się obrócił...

Generalnie jak masz na modelu antenę o polaryzacji kołowej czyli koniczynke to w odbiorniku musisz mieć też antenę o tej samej polaryzacji kołowej - czyli druga koniczyne albo antenę kierunkowa czyli helikalna. Inaczej będzie strata sygnału tylko nie pamiętam czy chyba 3 dB czy jakoś tak....

Przy antenie kierunkowej helikalnej 5 zwojów poleciałem 4km na 200mW 5,8 GHz a do tyłu za antenę jakieś 150m i była wizja...

Wydaje mi się bo pewności nie mam że latają na koniczynach w samolocie i Panel plus koniczyna na ziemi. strata na panelu pewnie jest ale i tak nie odczuwalna jak ma duże wzmocnienie dbi. Udało Ci się bo pewnie miała małe wzmocnienie. ale nie wiem nie znam się zarobiony jestem :)

Wróć do „Goggle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości