Gogle Fatshark HDO

Nie mylić z google...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 11 cze 2018, o 21:13

Fatshark HDO to następca HD3
Z tego co się dowiedziałem wcześniej zmiany to:
- OLED zamiast LCD
- wyższa rozdzielczość, 960 x 720 , a rozdzielczość samych oled to 1024x800, HD3 miały 800x600
- mniejszy FOV, 37 zamiast 42
- wsparcie dla bardziej prądożernych odbiorników
- poprawiony DVR

HDO przychodzą w pudełeczku podobnych rozmiarów aczkolwiek bardziej płaskie.
Obrazek

Po otwarciu widzimy znajomy pokrowiec na gogle
Obrazek

Po wyjęciu pokrowca w pudełku nie wiele zostaje. W stosunku do HD3 czy V3 Brakuje podwójnego dna kryjącego gąbki oraz samoprzylepny rzep do gąbek.
Obrazek

Po otwariu pokrowaca mamy gogle, ze zapakowaną ściereczką do soczewek oraz naklejkę ostrzegającą aby nie wystawiać ekranów na światło słoneczne.
Obrazek

Jest też pakiet lipo ze wskażnikiem naładowania.
Obrazek

Ładowany przez micro USB
Obrazek

Same gogle nie różnią sie specjalnie od HD3. Face plate jest czarny zamiast białego.
Obrazek

Zamiast gąbek jest eco skórzana poduszeczka. Po pierwszym kontakcie osobiście wolę gębkę bo ta sprawia wrażenie lepkiego po przyłożeniu do twarzy, ale może okaże się trwalsza od zwykłej gąbki.
Obrazek

Od spodu nic się nie zmieniło.
Obrazek

Od góry czarne naklejki zamiast szarych. Bardziej Pro i cieplej na słońcu.
Obrazek

I tu ciekawostka. W HD3 po kilku dniach doszedłem do wniosku że trzeba zastosować poprawkę w szyciu strapa.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=6&p=533532
Obrazek

Fatsharkowi zajęło to wiele lat :D
Sam strap jest z innego materiału. Jakby trochę cieńszy. Fajnie by było jakby się nie mechacił jak ten w HD3.
Obrazek

Tyle od zewnątrz.

Po odpaleniu i założeniu na nos piersze wrażeie jest super. Przede wszystkim kolory są bardziej nasycone. Głębia czerni jest wyraźnie lepsza.
Ostatnio mając HD3 na nosie wczoraj , dziś nie poczułem żeby obraz HDO był mały. Dopiero po założeniu HD3 widać że obraz jest większy.
Tak to widzi komórka, i mniej więcej pokrywa się z wielkością widzianą przez oko.
Obrazek

Obrazek

W HDO obraz jest gładki , naturalny. HD3 podbijało ostrość i kontrast, cienkie linie stają się w HD3 grubsze. Ostre przejścia tonalne jeszcze ostrzejsze ale przez to czasami giną szczegóły i z obrazu robi się kaszana. Ale w FPV to pomaga, małe obiekty szybciej można zauważy. HD0 tak nie robi, obraz jest .... prawidłowy. Czy to dobrze? Polatam zobaczę.
Szczególnie ciekaw jestem mniejszego FOV. Przy szybkich zwrotach mój mózg nie ogarniał wielkiego scrollującego się obrazu. Liczę na to że z mniejszym obrazkiem będzie lepiej.

HDO
Obrazek
HD3
Obrazek
HDO crop
Obrazek
HD3 crop
Obrazek

Ale chyba największym probleme stanowi dla mnie że bez soczewek obraz ma spore aberracje na brzegach. Dla odmiany z soczewkami -2 które używałem z HD3 czuję że jest trochę nie ostro. Idealnie by było -1. Zobaczę w terenie jak będzie i czy oczy się przystosują.

EDIT 28.03.2019
Prawie po roku użytkowania HDO stwierdzam ze jestem z nich zajezadowolony :D
Mniejszy FOV w racingu się sprawdza. Znakomity ostry obraz jest znakomity i ostry :P, zastanawiam się jak bym ocenił dziś HD3 gdybym je założył na nos :D
Pasek zdecydowanie lepszy, nie mechaci się i nie luzuje jak ten w HDO, chyba ten zamienny FSV2648 Black Headstrap with new Fat Shark Logo co aktualnie fatshark sprzedaje to ten z HDO
Fajnie też że jak się wywołuje nagrywarkę to odcina moduł odbiorczy i nie trzeba go wyłączać.
Wstyd to Faceplate zasilany z balancera szczególnie jak gogle mozna zasilać z 3S a wentylator się przy 3s pali. Żenada to brak włącznika. Oraz chyba wadliwe gniazdo typu beczka w mojej sztuce się trafiło i podczas sciągania gogli z głowy przy naprężeniach gogle się wyłączały.
Dlatego musiałem poczynić trochę modów. Mody oczywiście mogą być zastosowane do HD3, V3 i niektórych innych
Założenia w modyfikacjach:
Włącznik
Eliminacja wtyczki typu beczka w pakiecie oraz tego cienkiego kabla. Sam kabel zakończony beczką miał zerwane żyły i wymagał naprawy 3 razy w przeciągu roku użytkowania HD3.
Wyeliminować potrzebę podłączania kabla balancera do wentylatora.
Nie utracenie gwarancji przez modyfikacje gniazda beczki wlutowanego na płytce Fatsharków.
Dodatkowo zrezygnowałem z pakietu Fatshark na rzecz pojemniejszego Tattu w którym usunąłem kabel beczki na rzecz AWG16 i i XT60.
Jedyna modyfikacja oryginalnych części to zrobienie kilku dziur w osłonce prawego gniazda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od pół roku latam też na module ClearView Goggles który ma anteny po bokach w górnej części więc oczywistym było zmiana kierunku pracy maszynki suwaka w pokrowcu na gogle :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019, o 08:44 przez Kenobi36, łącznie zmieniany 4 razy.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lut 2019, o 10:59

No, gungle fajne. Wczoraj się pobawiłem i ciężko narzekać na jakość, ale....

Kenobi36 pisze:Jest też pakiet lipo ze wskażnikiem naładowania.
Obrazek

Ładowany przez micro USB
Obrazek


to już nieaktualne. Fatshark pojechał po taniości i zamiast baterii oferuje już wyłącznie puste case'y na li-iony, bez opcji ładowania przez micro usb.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 28 lut 2019, o 14:33

Są dwie wersje. Ja zamawiam zawsze z Lipo. Jak ktoś chce mogę podmieniać
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lut 2019, o 14:45

Ooo, widzisz. A ja myślałem, że po prostu Fat Shark zrezygnował z lipoli na poczet samych case'ów. To spoko... Poza tym gongielki na prawde fajne.
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 28 lut 2019, o 16:07

To w goglach fpv wyświetla się taki obraz wielkości znaczka pocztowego? Ludzie w VR narzekają na FOV 110 stopni i rozdzielczość 1440x1600 ;-)
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lut 2019, o 16:50

Też bym narzekał na 110 :) Akurat te HDO mają FOV 37 stopni. Każdy lubi inaczej, ale jak troche wczoraj polatałem, to wyższego niż te 37 raczej bym nie chciał. To chyba taka granica by objąć okiem cały obraz za jednym razem...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 28 mar 2019, o 09:14

Dodałem opis modów do pierwszego postu.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 mar 2019, o 10:44

No patent na podłaczenia wiatraczka jest super. Szkoda, że fatshark do tej pory tego nie wymyślił i nie zrobił tego od razu wewnątrz obudowy.

A swoją drogą to zdarza Ci się latać z wyłączonym wiatraczkiem w ogóle? Mi się chyba nadmiernie pocą oczy bo chwila i mgła jak nie włącze :)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 28 mar 2019, o 20:33

Rzadko, jak sie zmęczę po rozstawianiu to pierwszy pakiet potrafią parować, w zimie w samochodzie nawet przez pierwsze 2..3 pakiety.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Goggle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości