Odbiornik RC832 + FAT Shark

Czyli wszystko o tym co łączy naszą kamerkę z gogglami...
Awatar użytkownika
Syfon
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 02-03-2015
Lokalizacja: Jaktorów
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Syfon » 5 kwie 2018, o 07:43

Mam pytanie teoretyczne zanim zaczne praktykowac. Nosze sie z zamiarem zrobienia wysokiej tyczki, na czubku ktorej przytwierdzilbym odbiornik RC832 z antena. Kabelek wzdłuż tyczki do dolu i podlaczany do gogli FAT Shark. Moje pytanie to czy to w ogole zadziala tzn jesli zrobie kabelek jack-jack z jednej strony podlaczany do odbiornika, a z drugiej do gogli. Tu chodzi mi o kompatybilnosc odbiornika RC832 i gogli FAT Shark.
Pytanie drugie to rozumiem, ze wyniesienie odbiornika z antena do gory pozwoli mi uchronic sie od "zasłaniania" sygnalu np. przez drzewa? Czy popelniam moze siakis blad zalozeniowy i nic mi to jednak nie da?
Chcialbym zutylizowac odbiornik RC832 do tego celu, ale moze gra nie warta swieczki?
Różne maszyny latające. A i jeżdżące się znajdą.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 kwie 2018, o 12:01

Ogólnie to spoko, powinno się dać, pytanie tylko po co się uwalniać od kabla smyczy żeby się teraz na nim powiesić na maszcie? Jak potrzebujesz mieć na maszcie to przybolcuj po prostu drugi odbiornik z byle jaką małą antenką do gogli albo gdzieś na ramieniu podłączony dio gogli krótkim kablem. Na maszcie zostaje zestaw anten i mały nadajniczek 10-20mW zestrojony z goglami na innym kanale. Nie jesteś uwiązany do masztu, można schować się w cieniu itd... kupa zalet z takiego przekaźnika. Jedyna wada to koszty drugiego zestawu Vtx/Vrx, wartość dodana to niezależność od częstotliwości głównego toru video, na 5,8GHz zostają gogle a latać możesz na jakiej chcesz i potrzebujesz
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Syfon
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 02-03-2015
Lokalizacja: Jaktorów
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Syfon » 5 kwie 2018, o 14:23

Dzieki Artja. Akurat mam na zbyciu jeszcze jeden nadajnik TS832, ktory moglbym uzyc do tego celu. Tylko znow mam pare pytan.
1. Quada i odbiornik na maszcie zestrajam na innym kanale, a nadajnik na maszcie z odbiornikiem w goglach na innym?
2. Czy ten "zestaw przekaznikowy" moge zasilic z jednego Lipo?
3. Jak ma wygladac kabelkownia tego zestawu: odbiornika zolty-video kabelek do video-in w nadajniku i juz?
Różne maszyny latające. A i jeżdżące się znajdą.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 kwie 2018, o 14:44

Syfon pisze:1. Quada i odbiornik na maszcie zestrajam na innym kanale, a nadajnik na maszcie z odbiornikiem w goglach na innym?

Tak, przy czym można zadbać o większą separację kanałów w przypadku przekaźnika pracującego w tym samym paśmie co zestaw w powietrzu. Pewne znaczenie będą tez miały anteny w układzie przekaźnika, ale niewielkie z uwagi na mały dystans

2. Czy ten "zestaw przekaznikowy" moge zasilic z jednego Lipo?

W ogólnym przypadku tak, ale zależy to od napięć akceptowanych przez elementy przekaźnika. Jeśli odbiornik i nadajnik mogą pracować na 12V to wspólny lipolek jest OK. Gdyby jeden z elementów wymagał 5V, to zasilić go via BEC z lipola który bezpośrednio zasila drugą część.

3. Jak ma wygladac kabelkownia tego zestawu: odbiornika zolty-video kabelek do video-in w nadajniku i juz?

Dokładnie tak, wyjście wideo z odbiornika głównego jest źródłem sygnału dla nadajnika przekaźnika.
(brzmi jak przeddzidzie zadzidzia, ale tak to wygląda)
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Tx / Rx”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość