MSH Brain 2 - integracja z Graupner Hott

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
aikus
Olimp forum
Podziękował: 515 razy
Podziękowano: 420 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2017, o 12:15

Jakby co to stare wersje softow (nie wszystkie) sa do pobrania stad:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... ERBNGY4dWM
(taka przypominajka).
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum
Podziękował: 202 razy
Podziękowano: 358 razy

Postautor: Artja » 10 sie 2017, o 19:09

Do manuala w pdf dotarłem zaraz po instalce, ale chciałem odpalić program zobaczyć czy coś się zmieniło na międzymordziu. Z manuala wynika tyle, że z moim sprzętem ten ficzer nie będzie działać i tyle :(
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
gumi
Domownik forum...
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: gumi » 11 sie 2017, o 06:43

I tutaj kłania się stara prawda; jak coś dobrze działa nie kombinować.
Awatar użytkownika
Radziaf
Pierwsze koty za płoty...
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 5 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Radziaf » 25 sie 2017, o 19:48

Żeby sobie ktoś nie pomyślał, że sprawa porzucona... krótkie sprawozdanie z dotychczasowych działań:

Udeptywanie firmy Graupner i MSH powoli zapala światełko w tunelu.
Pisząc w pierwszej kolejności do wsparcia technicznego Graupner zostałem po kilkudniowej wymianie korespondencji spławiony i odesłany do programisty Brain. Wiadomość w rodzaju; ...My nie wprowadzimy możliwości wyłączania alarmów w nadajniku/odbiorniku (nawet poprzez obniżenie progu alarmu do zera) bo może to być niebezpieczne, w przypadku nieświadomego przestawienia tego progu przez użytkownika...
No niby trzeba ich zrozumieć, choć użytkownik za swoje czyny sam odpowiada. Sądzę, że w modelarstwie "idiotów" nie ma (obym się nie mylił), no ale cóż, co ja mogę...

Pukając do programisty Braina (BrainDev) na Helifreak, sytuacja wygląda już zupełnie inaczej, choć zostałem doinformowany, że obecnie nie jestem w stanie z tym problemem zrobić nic to zostanie on zgłoszony do Graupnera. Może jego posłuchają i dadzą możliwość obniżenia progu alarmowego do zera (jestem pełen nadziei, w końcu to inny poziom dyskusji).

Nie mam zwyczaju się poddawać, więc ciąg dalszy tej historii nastąpi...
Awatar użytkownika
Radziaf
Pierwsze koty za płoty...
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 5 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Radziaf » 30 sie 2017, o 15:33

Post pod postem, ale cóż...

Programista Braina przekazal informacje, ze za kilka dni zostanie wydana nowa wersja oprogramowania do Braina, ktora ma m.in umozliwiac wylaczenie alarmów na dwa sposoby:
1. Wprowadzenie opcji obnizenia progu alarmowania na zero,
2. Po wybraniu obcji "No ESC Telemetry" przekaz telemetryczny ma byc wylaczony.

Oba sposoby maja umozliwiać korzystanie z dobrodziejstw integracji, bez szarpania sie z falszywymi alarmami i ciaglym "wyciem" radia :banana:

Wróć do „Systemy FBL”