Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Podziękował: 112 razy
Podziękowano: 56 razy

Postautor: Wiktor » 19 paź 2017, o 12:56

co to znaczy sypią się serwa cykliki? tak jak na filmiku? tam wygląda jakby były pomylone podpięcie ch1 z ch2 (serwa wpięte w zyx ...ch1 ma byc przwy przód, ch2 lewy przód a ch3 od ogona)
oby napewno dobrze podpięty jest odbiornik do zyx?
na tym https://www.youtube.com/watch?v=SbxTpdx5IuU filmiku ruszałeś serwami PIT,AIL,ELE i czy odpowiednio w miejsca tych serw masz wpięte Biały pojedynczy (1z3), potrójny, czerwony pojedynczy (1z3)
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1340 razy
Podziękowano: 597 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 19 paź 2017, o 13:16

Czy na pierwszym ekranie drążki chodzą zgodnie. Opisanymi kierunkami?
Pozdrawiam, Mirek

Trex 470LM - cieszy... | Trex 500X - przyszedł... | Reaktor 3D - jest co bić | Firstar - mały ale wariat ;) | Szybolek - zrobiony, oblatany, do sprzedania... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: DonPaco » 19 paź 2017, o 13:56

Wiktor pisze:co to znaczy sypią się serwa cykliki? tak jak na filmiku? tam wygląda jakby były pomylone podpięcie ch1 z ch2 (serwa wpięte w zyx ...ch1 ma byc przwy przód, ch2 lewy przód a ch3 od ogona)
oby napewno dobrze podpięty jest odbiornik do zyx?
na tym https://www.youtube.com/watch?v=SbxTpdx5IuU filmiku ruszałeś serwami PIT,AIL,ELE i czy odpowiednio w miejsca tych serw masz wpięte Biały pojedynczy (1z3), potrójny, czerwony pojedynczy (1z3)

-sypią się tzn, że nie pracują tak jak powinny(drążek gazu w gore serwa powinny pchac tarcze w góre) oczywiscie przy zaznaczeniu w ZYXie ch1 i ch2 gdzie kompensacja działa poprawnie.
Przy ustawieniu w zyxie ch1 i ch3 lub samo ch3 serwa cykliki chodzą poprawnie kompensacja już nie.

- jesli chodzi o podpiecia sprawdze raz jeszcze możliwe, że cos pomyliłem ( tylko czy wówczas udało by mi się poprawnie skonfigurować prace serw w zyxie?)...no oprócz bocznej kompensacji rzecz jasna:)
- odbiornik do zyxa podbiąlem według tego schematu
Obrazek
Nine Eagle solo pro 4ch | Syma S8W | V977 | Tarot 450 PRO V2 FBL Silver
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...

Postautor: DonPaco » 19 paź 2017, o 14:01

miruuu pisze:Czy na pierwszym ekranie drążki chodzą zgodnie. Opisanymi kierunkami?

tak drążki chodzą dokladnie tak jak powinny, kompensacja niestety już nie,
przy zaznaczeniu w opcji swashplate serwo w zyxie rev. ch2 i ch3 kompensacja działa poprawnie, natomiast serwa cykliki juz nie
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 19 paź 2017, o 15:24

Jesli w ChannelMonitor działa wszystko teoretycznie w prawidłowych kierunkach to:
- pokaz ekran z swashplate
- pokaz ekan mount
- zrob fote zainstalowanego zyxa...
Pozdrawiam, Mirek

Trex 470LM - cieszy... | Trex 500X - przyszedł... | Reaktor 3D - jest co bić | Firstar - mały ale wariat ;) | Szybolek - zrobiony, oblatany, do sprzedania... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Podziękował: 112 razy
Podziękowano: 56 razy

Postautor: Wiktor » 19 paź 2017, o 16:28

"jakakolwiek zmiana reversow w apce nie wpływa na zmiene pracy serw cykliki"
naprawdę nie zmieniają Ci się kierunki cykliki (NIE SERWA POJEDYNCZEGO!)?
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...

Postautor: DonPaco » 19 paź 2017, o 18:16

Panowie rozbebeszyłem wszystko od nowa kabelek po kabelq i znalazłem smroda.
Serwo 2 było tam gdzie powinno być serwo 1 w ZYXie :masakra:
Krótko pisząc dałem dupy na grubo....potem juz poszlo jak splatka, szybka zabwa reversami w zyxie i w apce i wszystko chodzi książkowo :thumb:

Wielkie dzieki za poświecony czas i cierpliwość...mam tylko nadzieje ze juz wiecej nic nie wyjdzie
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 19 paź 2017, o 18:56

Hehe, ludzka rzecz... ;)

Btw. dodałem te wypociny do wątku Zyksowego...
Pozdrawiam, Mirek

Awatar użytkownika
gusto
Stały bywalec...
Podziękował: 10 razy

Postautor: gusto » 15 lis 2017, o 13:50

Hej.Posiadam dwie 450-tki obie posiadają zyxa jedna lata poprawnie a drugą w momencie podnoszenia od ziemi obraca w prawa strone .Obraca tak mocno ze nie można wystartować. Oba zyxy są tak samo ustawione.
Jak rozkrecam wirnik to łopatki ogonowe są równo ustawione w momencie dodania gazu same się przekrecaja i rzuca ogonem.Macie jakieś pomysły co jest źle ustawione? A może zyx jest walniety.Nie wiem czy jest sens przekładania systemów z jednego do drugiego.Wydaje mi się ze to nie jest wina mechaniki. :?:
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 15 lis 2017, o 15:21

A jesteś pewien, że nie masz reversa na ogonie?
Pozdrawiam, Mirek

Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Podziękował: 228 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: Damdodo » 15 lis 2017, o 16:05

Miruuu ma rację. 99 % że to właśnie odwrotna praca serwa na ogonie. Sam się kiedyś na to złapałem... :masakra:
G500 SPORT, Protos mini 6s, Goblin Fireball, V977, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
kubacki
Elita forum...
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 37 razy

Postautor: kubacki » 15 lis 2017, o 16:55

Ja kiedyś źle pasek założyłem i efekt był identyczny .Model wcześniej latał bez żadnych zastrzeżeń a że kupiłem Alu skrzynkę ogonową to sobie i myślałem że ja zamienię i po zmianie taki miałem efekt .poprawiłem skręt paska w belce i wszystko wróciło do normy
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, o 17:57 przez kubacki, łącznie zmieniany 1 raz.
Goblin Fireball
Trex 150X
A nad wszystkim piecze sprawuje Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum
Podziękował: 204 razy
Podziękowano: 358 razy

Postautor: Artja » 15 lis 2017, o 17:32

Coś trzeba wybrać...;) skręt paska a rewers na ogonie to dwie różne rzeczy. Gusto sprawdź po kolei, czy wirnik ogona kręci się w dobrą stronę, czy ślizgacz chodzi tak jak drążek każe, a kompensacja odwrotnie do działania drążka. To wszystko da się sprawdzić na sucho bez odpalania silnika
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
gusto
Stały bywalec...
Podziękował: 10 razy

Postautor: gusto » 16 lis 2017, o 00:40

Artja pisze:kompensacja odwrotnie do działania drążka

Nie rozumiem tego fragmentu :?:
Ogon w jednej i drugiej 450tce mam napędzany wałkiem więc jak się wirnik główny kreci w dobra stronę to powinno być ok.
Wydaje mi się że naprowadziliście mnie na rozwiązanie :plask:
Modele setup mają identyczny poza serwem ogonowym i jego mocowaniem (jeden ma w ramie a drugi na rurze ogonowej).Co zauważyłem: serwa są odwrócone względem siebie o 180 stopni więc muszę właśnie włączyć rewers żeby działało poprawnie :) Jutro oblatam jak pogoda pozwoli i dam znać :D
A dzięki za podpowiedź ze skrętem paska przyda się w przyszłości bo docelowo jeden model ma być na pasku :thumb: Oszczędzi mi to szukania.
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum
Podziękował: 204 razy
Podziękowano: 358 razy

Postautor: Artja » 16 lis 2017, o 07:34

gusto pisze:
Artja pisze:kompensacja odwrotnie do działania drążka

Nie rozumiem tego fragmentu :?

Przesuń drążek w prawo/lewo - ślizgacz idzie tak żeby dziób helika skręcał odpowiednio w prawo/lewo.
Kompensacja= dziób helika przesuń w prawo/lewo, ślizgacz idzie tak żeby wymusić ruch przeciwny lewo/prawo.

Orientacja kierunku względem dziobu jest łatwiejsza do opisania, ale w praktyce po prostu machamy ogonem i patrzymy jak się zachowuje mechanizm
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Systemy FBL”