Beastx V5 - setup

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 373
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 7 mar 2018, o 14:36

Założyłem nowy temat żeby oddzielić "dyskusję ogólną o beastx" od Poradnika który mam nadzieję z czasem powstanie w tym wątku.
Drugim powodem jest pojawienie się nowej wersji beastx V5 i nowej wersji oprogramowania StudioX 3.

StudioX w wersji 3 wygląda zupełnie inaczej niż to do czego wcześniej byliśmy przyzwyczajeni, na tym ekranie możemy zmienić nazwę np. w moim przypadku jest "Protos" bo właśnie w tym modelu używać będę mojego FBL.
1.jpg

Celowo przechodzę nie po koleji tylko najpierw do menu beckup & persets wcześniej FBL był zamontowany i ustawiony w innym heliku i postanowiłem przywrócić najpierw ustawienia fabryczne.
2.jpg

W nowej wersji pojawiły się "presety" czyli podstawowe ustawienia dla modeli Algin, lista prawdopodobnie będzie się rozrastać o kolejne modele.
3.jpg

Pierwszy kafelek Control Setup dosyć ubogi w ustawienia wybieramy tutaj przełączniki które będą odpowiadać za załączenie GOV i Atti. W Moim przypadku ponieważ mam zamiar korzystać z GOV znajdującego się w ESC przeskoczyłem od drugiego punktu i ustaliłem że przełącznik A w nadajniku będzie odpowiadać za włącz/wyłącz tryb Atti.
4.jpg

Następny kafelek Basic Heli Setup:
Wybieramy odpowiedni obrazek pasujący do tego jak zamontowany jest FBL w heliku.
6.jpg

Wybieramy częstotliwość pracy serw tarczy w moim przypadku dla serw BK DS 5001 jest 333Hz.
Uwaga jeśli nie znacie parametrów serwa wybranie zbyt wysokiej wartości może je uszkodzić.
7.jpg

Wybieramy punkt 0 "centralny" środkowy :-) dla serwa ogonowego, w moim przypadku 760μs dla serwa MKS BLS 980
8.jpg

Częstotliwość dla serwa ogonowego, w moim przypadku 560Hz.
9.jpg

W tym miejscu spędziłem chwilę :-), Otóż najpierw ustawiłem kierunek drążka tak aby był zgodny z tym co działo się na ekranie,
tylko że ślizgacz poruszał się źle, zmieniłem wiec "revers" w nadajniku. Zwiększyłem również nieco wartości tak aby serwo wykorzystywało pełen zakres ruchu.
10.jpg

Wybieramy rodzaj tarczy, w moim przypadku 120 stopni, zwiększając wartość na dole możemy sprawić że CH1 znajdzie się z przodu a nie z tyłu gdybym tak zrobił było by to zgodne z mechaniką modelu, Ja jednak postanowiłem pozostawić tak jak widać na zdjęciu ekranu, zmieniłem natomiast reversy w nadajniku.
11.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 7 mar 2018, o 15:35 przez Myszor, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 373
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 7 mar 2018, o 15:07

cd.
Jeśli ktoś czuje się na siłach może też skorzystać z zaawansowanych ustawień tarczy, Ja się nie czuje dlatego ograniczę się tylko do pokazania zrzutu ekranu.
12.jpg

Dopiero gdy dotarłem do tego punktu założyłem ramiona na serwa najbliżej kąta 90 stopni w stosunku do obudowy jak to było możliwe resztę brakujących stopni wyregulowałem ustawiać pokoleji wartości "korekty" dla każdego z serw. Na końcu sprawdziłem levelerem do tarczy czy jest ona prostopadle do wału.
14.jpg

Kierunki serw tarczy, wcześniej już ustawiłem reversy w nadajniku tak żeby tarcza poruszała się prawidłowo więc tu nie musiałem nic zmieniać.
15.jpg

Magiczne 6 stopni, użyłem kątomierza elektronicznego by sprawdzić czy w pozycji neutralnej jest 0 stopni, po czym przełączyłem na "pomiar" i musiałem zwiększyłem nieco wartość aby uzyskać żądany wynik.
16.jpg

Maksymalny/Minimalny kąt "wznoszenia" znowu musiałem zwiększyć nieco wartość aby uzyskać +12/-12 stopni.
17.jpg

Maksymalne wychlenie serw tarczy dla maksymalnej i minimalnej pozycji drążka wysokości początkowo w programie była wartość 2000, proponuję od razu zmniejszyć o połowę do 500, zanim ruszycie prawy drążek nadajnika, potem ustawiamy lewy drążek max "góra" sprawdzamy prawym drążkiem ruch i stopniowo zwiększamy wartość aby uzyskać limity, kolejny krok drążek lewy na min "dół" i znowu sprawdzamy czy limity są prawidłowe.
W zależności od konstrukcji heli może okazać się że w pozycji "góra" nic nie przeszkadza by ustawić wartość np: 1200 ale po przejściu w pozycję przeciwną na "dół" wychylenia mogą okazać się zbyt duże przy tej wartości i prawidłową będzie np: 870 w takim przypadku trzeba pozostawić mieszą.
18.jpg

Kierunki wychylenia tarczy, niczego nie musiałem zmieniać.
19.jpg

cdn.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 373
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 7 mar 2018, o 15:29

Cd.
Kolejny kafelek "ustawienie parametrów" tu się zaczynają moje problemy :-)
Nie wiem do czego ma to służyć :-).
20.jpg

Nic nie zmieniałem.
21.jpg

Tu też nic.
22.jpg

Wybrałem Angular Mode, użyłem przycisku test zacząłem przechylać heli fbl dążył do wypoziomowania heli wiec powinno działać.
23.jpg

Tutaj można uruchomić kolejne "banki" i przyporządkowując pod kanał GEAR - GYRO przełączać się miedzy bankami 1,2,3 teoretycznie wtedy możemy w każdym banku mieć inny tryb Atti. Jeszcze tego nie próbowałem zostawiam na kolejny krok.
24.jpg

Test załączenia Atti.
25.jpg

Kafelek GOV, nie korzystam więc pominąłem.
26.jpg

Kafelek Logi. Może ktoś z posiadaczy Beastx się na tym zna i opisze :-)
27.jpg

28.jpg

The End. :-)

przydatne linki:
http://beastx.com/eng/support.php - StudioX 3 win/mac
http://wiki.beastx.com/index.php/Main_Page/en - manual
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 373
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 13 mar 2018, o 12:35

Krzysiek(Kenobi36) zauważył że w tym menu można zmienić artificial horizon "sztuczny horyzont', jeżeli przy "bezwietrznej pogodzie" po załączeniu atti heli przesuwa się w którąś stronę to możemy to skompensować przez zmianę wartości Roll Axis (lewo,prawo) u mnie zwiększanie na plus helik mocniej podążał w prawo, zmieszanie z fabrycznego 40 na 10 spowodowało że "praktycznie wisi w miejscu"
Podobnie z Pitch Axis (tył,przód) u mnie zmniejszenie na wartość ujemną ustabilizowało zawis, na fabrycznym 0 helik delikatnie podążał do przodu.

Na tym etapie, zmiana wartości o kolejne 10 punktów sprawiała że helik podążał w przeciwną stronę niż poprzednio wiadomo że "idealnie" nigdy nie będzie ale jeszcze będę próbować,
Tylko w zawisie obserwuję przesunięcie, o około 1-2m przez 10sek jeśli całkiem puszczę drążki z załączonym Atti podobnie było, kiedy Krzysiek odwracał na plecy i załączał Atti wtedy helik był od góry nogami.
Ze względów "bezpieczeństwa modelu" a przedrzymskim Naszego Krzysiek trzymał Protosa wyżej i dalej od Nas niż w zawisie normalnym, trudno było mi zaobserwować przesuwanie to oznacza że będzie podobnie.

Wniosek, przy pomocy Atti w tym trybie można juz moim modelem bezstresowo ćwiczyć latanie na pleckach :-)
Nadal jeszcze nie wykorzystałem funkcji banku który pozwoli na 3 tryby Atti jednocześnie, na razie nie widzę takiej potrzeby.
Kiedy ogarnę trochę prywatne sprawy postaram się nakręcić jakiś sensowniejszy film.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron