Kbar (czyli FBL za 30$)

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
macem
Pierwsze koty za płoty...
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 5 lis 2018, o 23:35

Udało mi się podłaczyć kbara i wygląda że wszystko jest ok z ustawieniami. Problemem było to że nie miałem podłączonego kbara jak bindowałem odbiornik z nadajniekiem. Zrobiłem ponowne bindowanie :) i działa prawie wszystko ale na heli: swach 120 takze dzieki za to.

Teraz powalczę z ustawieniami :).
Awatar użytkownika
Piotr_T
Domownik forum...
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Piotr_T » 6 lis 2018, o 00:42

Działa na włączonym miksowaniu tarczy w nadajniku i tarcza chodzi prawidłowo? K-bara będę dopiero męczył (na dniach zamawiam Devila z tym FBl-em), na razie miałem i mam do czynienia z Brainem, gdzie włączenie miksów CCPM w nadajniku powodowało, że serwa pracowały "bez ładu i składu" - wymagany jest brak miksowania, bo tym zajmuje się FBL.
BTW - znalazłem coś takiego:
https://www.vstabi.info/en/node/438
Niestety jest to mylące, bo najpierw piszą o ustawieniu miksowania na jedno serwo (H1, 90* Normal), a potem, że miksowanie tarczy w nadajniku nie jest potrzebne. IMHO trzeba użyć opcji Variable Pitch, bo miksowanie 90* według FlySky oznacza, że to nadajnik odpowiada za manipulowanie tarczą na 4 serwach co 90* i nie jest to tryb 90* - Normal aka H1 (czyli brak miksowania w nadajniku).
Masz może w oprogramowaniu do ustawiania tego cuda ekran monitora kanałów? Powinien sporo wyjaśnić.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - Protos Mini 3S, WLT V977
Śmigła - LIDLolek w wersji RC-Electric
Koła - WLT A979
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
macem
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 6 lis 2018, o 07:55

Heja tak, dziwne ale wydaje mi sie ze serwa wychylaja sie prawidlowo, jest chyba w oprogramowaniu monitor kanalow, popatrze dzisiaj. Na heli: variable pitch serwa od lotek wogole nie wychylaja sie.
Awatar użytkownika
mwx
Lider forum...
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 151 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 6 lis 2018, o 10:57

Nie może być żadnego mixowania w nadajniku, poza krzywą gazu i skoku.

Na pewno nie moze być ustawiona tarcza 120°
Maciej
Latające muzeum: 600NSP Brain2, FrankenBelt CPX FBL, HS Emax X-450, Debil 380/420, Black Thunder 770 (?!)
T8FG, 9CAP
filmy na YouTube
Awatar użytkownika
Piotr_T
Domownik forum...

Postautor: Piotr_T » 6 lis 2018, o 14:21

Ano właśnie. Po to masz FBL-a, aby nie bawić się w miksowania kanałów tarczy w nadajniku. To nie flybar.
Wyłącz tego miksa (ustaw jako typ modelu Helicopter: Variable Pitch), podłącz FBL-a do komputera, zajrzyj w monitor kanałów samego FBL-a i sprawdź, czy poruszanie drążkami daje tam jakikolwiek efekt. Obawiam się, że będzie to wyglądało tak, że zmiany będą, ale w zakresie nieadekwatnym do wychyleń drążka. Być może będziesz też musiał pobawić się rewersami i endpointami. Na razie cel jest taki, żeby osiągnąć pełne wysterowanie na poszczególnych kanałach i we właściwą stronę względem kierunku ruchu drążków. Jeśli nie będziesz w stanie uzyskać 100% wychylenia na danym "kanale" w monitorze FBL-a przy pełnym wychyleniu drążka, to zajrzyj tu - viewtopic.php?f=42&t=4309&start=60. Znajdziesz tam moje boje z takim samym tematem. Co prawda był to Brain po S-BUS, ale obawiam się, że K-BAR po PWM-ie może zachować się tak samo. Niestety w FS-I6X skopali podstawowy dla naszych celów i rozwiązań tryb helikopterowy. Co ciekawe, FS-I6 i FS-I10 są wolne od tego problemu, czyli można było zrobić to normalnie. Update firmware oczywiście brak. Ot, taka ciekawostka...

Pozdrawiam,
Piotr.
Koła - WLT A979
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
macem
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 7 lis 2018, o 17:45

Dzieki za info tak zrobie i dam znac, kurde ale FS-i6X jest poprawiona wersja FS-i6, podobno poprawili duzo rzeczy w nim, ciakawe czemu nie ma poprawek firmware do niego.
Awatar użytkownika
macem
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 8 lis 2018, o 08:14

udało mi sie ustawic wszystko na FS-i6X na variable pitch, nie wiem dlaczego, bindowalem kilka razy, wkladalem wtyczki kilka razy, rozebralem kbara i przeczyscilem elektronike.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Domownik forum...

Postautor: Piotr_T » 8 lis 2018, o 09:33

No to teraz jest OK :-).
Pewnie gdzieś był jakiś niekontakt, albo trzeba było zacząć "od początku".
Z ciekawości - tak jak napisałeś wcześniej, odbiornik z FBL-em masz podłączony kanał po kanale (PWM), zgadza się?
Czy do pełnego wysterowania FBL-a (100% na kanałach tarczy sterującej przy pełnym wychyleniu drążka) starczyło zakresu endpointów w nadajniku, czy też, tak jak ja w przypadku Braina i S-SBUS, musiałeś ustawić miksowania na kanałach tarczy?
I jeszcze - możesz podać jaką datę ma firmware w Twoim FS-I6X?

BTW - jest gość (znany jako qba667, patrząc na imię to chyba Polak, choć z Niemiec ;-) ) który opracował chyba najlepszy i najbardziej popularny customowy firmware do FS-I6, a teraz wziął się za FS-I6X. Z tego, co widzę, to jest droniarzem, ale może jakby sprzedał mu temat, to poprawiłby te błędy w trybie helikopterowym :-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Koła - WLT A979
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
macem
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 8 lis 2018, o 13:32

Piotr_T pisze:No to teraz jest OK :-).
Pewnie gdzieś był jakiś niekontakt, albo trzeba było zacząć "od początku".
Z ciekawości - tak jak napisałeś wcześniej, odbiornik z FBL-em masz podłączony kanał po kanale (PWM), zgadza się?
Czy do pełnego wysterowania FBL-a (100% na kanałach tarczy sterującej przy pełnym wychyleniu drążka) starczyło zakresu endpointów w nadajniku, czy też, tak jak ja w przypadku Braina i S-SBUS, musiałeś ustawić miksowania na kanałach tarczy?
I jeszcze - możesz podać jaką datę ma firmware w Twoim FS-I6X?

heja tak PWM i-BUS, nie potrzaba mixow,
firmware 1.0 30-mar-2017, ale oni caly czas cos poprawiaja, kolega kupil to wlacznik apki poprawili i teraz wystaje duzo i dobrze wlaczyc i wylaczyc, lepszy wyswietlacz tez dali.
Piotr_T pisze:No to teraz jest OK :-).
BTW - jest gość (znany jako qba667, patrząc na imię to chyba Polak, choć z Niemiec ;-) ) który opracował chyba najlepszy i najbardziej popularny customowy firmware do FS-I6, a teraz wziął się za FS-I6X. Z tego, co widzę, to jest droniarzem, ale może jakby sprzedał mu temat, to poprawiłby te błędy w trybie helikopterowym :-).

Tak wiem mialem w FS-i6 ten firmware na 10ch, ale podobno FS-i6X ma poprawione gimbale, wyswietlacz i duzo innych rzeczy i zakupilem ta.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Domownik forum...

Postautor: Piotr_T » 8 lis 2018, o 13:47

macem pisze:tak PWM i-BUS, nie potrzaba mixow,

Dobrze wiedzieć. To tym bardziej niecierpliwie będę czekał na nowego helika z K-Barem w zestawie.
firmware 1.0 30-mar-2017

No to mamy (przynajmniej teoretycznie :-) ) tą samą wersję.
Tak wiem mialem w FS-i6 ten firmware na 10ch, ale podobno FS-i6X ma poprawione gimbale, wyswietlacz i duzo innych rzeczy i zakupilem ta.

Ano właśnie, mimo identycznej obudowy i prawie takiej samej nazwy te radia sporo różnią się w temacie "bebechów" i ponoć I6X jest znacznie lepsze. Szkoda tylko, że nie chciało bezproblemowo dogadać się z Brainem ;-).
BTW - z ciekawości - monitor kanałów w apce pokazuje Ci pełne wychylenie paska jak np. dasz drążek cykliki do oporu w lewo, czy też dojeżdża do połowy +/- ustawiona korekta endpointa?

Pozdrawiam,
Piotr.
Koła - WLT A979
FlySky FS-I6X

Wróć do „Systemy FBL”