FBL Spirit

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1604 razy
Podziękowano: 783 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 25 lis 2019, o 10:31

Może przez Wifi łączy się z Twoim domowym routerem i tak samo telefon. Na polu router nie ma zasięgu?
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Podziękował: 113 razy
Podziękowano: 168 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 25 lis 2019, o 10:32

Może tak być ;)
muszę brać router na lotnisko...
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 310 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 lis 2019, o 10:46

PiotrS pisze:Rescue - funkcja dla mnie kluczowa - działa idealnie (poza przypadkami współpracy z Geolinkiem, który jest mega słaby moim zdaniem). Dużo lepiej niż w brainie. Za każdym razem kiedy go użyłem, zadziałał idealnie. Jest kilka możliwości ustawień rescue. Można na przykład go ustawić, żeby ratował model płozami do góry lub do dołu - w zależności w jakiej pozycji znajduje się aktualnie model - tak, żeby operacja była jak najszybsza.

To jest w sumie najciekawszy punkt. Pytanie - testowałeś jakiegoś innego FBLa w tym samym modelu?

Nie chodzi mi o to który lepszy czy gorszy. Kolega na polu ma spory problem z Rescue w Spiricie i zastanawiam się z czego to może wynikać. U niego w 570 regularnie po lądowaniu test Rescue wychodzi negatywnie (strzela tarczą w dół albo w losowych kierunkach). Działa na tyle źle że kolega już tego ficzera nie używa, bo to heli-killer w aktualnej formie.

Mógłbyś podzielić się logiem uwidaczniającym wibracje w tym modelu w którym rescue działa bezawaryjnie?
Jaki styl latania uprawiasz? Kolega który ma problem lubi cisnąć szybkie hurricany i wydaje mi się że to ogłupia Spirita. Najdziwniejsze jest to że on nawet po lądowaniu - na ziemi - wciąż myśli że góra jest na dole i odwrotnie. Ma jakiś zupełnie inny algorytm autolevela niż Brain.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Podziękował: 113 razy
Podziękowano: 168 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 25 lis 2019, o 11:16

Mam dwa Spirity, z czego jeden model latał wcześniej z Brainem. Wibracje u mnie są dość prawdopodobne, bo spadam całkiem często i raczej w modelach nie grzebię, jeżeli nie muszę.
Lekko zgięty szpindel nie jest czymś niezwykłym w moich modelach.

O ile się nie mylę, Spirit nie daje logów, które pokazują wibracje. Ja w każdym razie nie znalazłem.
Logi tam są w bardzo okrojonej formie.

Spirit ma własne forum http://spirit-system.com/phpBB3/viewforum.php?f=20 i Tomas, bardzo chętnie pomaga na nim użytkownikom systemu.
XLPower i Protos rc-heli.pl

Wróć do „Systemy FBL”