Spirit

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Podziękował: 1671 razy
Podziękowano: 821 razy

Postautor: Don Mirson » 25 lis 2019, o 10:31

Może przez Wifi łączy się z Twoim domowym routerem i tak samo telefon. Na polu router nie ma zasięgu?
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Podziękował: 136 razy
Podziękowano: 184 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 25 lis 2019, o 10:32

Może tak być ;)
muszę brać router na lotnisko...
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 352 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 lis 2019, o 10:46

PiotrS pisze:Rescue - funkcja dla mnie kluczowa - działa idealnie (poza przypadkami współpracy z Geolinkiem, który jest mega słaby moim zdaniem). Dużo lepiej niż w brainie. Za każdym razem kiedy go użyłem, zadziałał idealnie. Jest kilka możliwości ustawień rescue. Można na przykład go ustawić, żeby ratował model płozami do góry lub do dołu - w zależności w jakiej pozycji znajduje się aktualnie model - tak, żeby operacja była jak najszybsza.

To jest w sumie najciekawszy punkt. Pytanie - testowałeś jakiegoś innego FBLa w tym samym modelu?

Nie chodzi mi o to który lepszy czy gorszy. Kolega na polu ma spory problem z Rescue w Spiricie i zastanawiam się z czego to może wynikać. U niego w 570 regularnie po lądowaniu test Rescue wychodzi negatywnie (strzela tarczą w dół albo w losowych kierunkach). Działa na tyle źle że kolega już tego ficzera nie używa, bo to heli-killer w aktualnej formie.

Mógłbyś podzielić się logiem uwidaczniającym wibracje w tym modelu w którym rescue działa bezawaryjnie?
Jaki styl latania uprawiasz? Kolega który ma problem lubi cisnąć szybkie hurricany i wydaje mi się że to ogłupia Spirita. Najdziwniejsze jest to że on nawet po lądowaniu - na ziemi - wciąż myśli że góra jest na dole i odwrotnie. Ma jakiś zupełnie inny algorytm autolevela niż Brain.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Podziękował: 136 razy
Podziękowano: 184 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 25 lis 2019, o 11:16

Mam dwa Spirity, z czego jeden model latał wcześniej z Brainem. Wibracje u mnie są dość prawdopodobne, bo spadam całkiem często i raczej w modelach nie grzebię, jeżeli nie muszę.
Lekko zgięty szpindel nie jest czymś niezwykłym w moich modelach.

O ile się nie mylę, Spirit nie daje logów, które pokazują wibracje. Ja w każdym razie nie znalazłem.
Logi tam są w bardzo okrojonej formie.

Spirit ma własne forum http://spirit-system.com/phpBB3/viewforum.php?f=20 i Tomas, bardzo chętnie pomaga na nim użytkownikom systemu.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Papiet
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Papiet » 7 lut 2020, o 11:58

Siema
Tak jak Piotrek mam 2 Spirity
Zgadza się,logi są dość ogólne ale jest możliwość sprawdzenia wibracji po podłączeniu do kompa pod vibration analysis
Co do samego fbl latam na spiritach od dwóch lat i jestem zadowolony
Wiele razy uratował mi helika
Raz przez moje złe ustawienie limitów miałem boom strike przy użyciu rescue
Sam nie próbowałem innego fbl ale znam kogoś kto latał na spirycie potem zmienił na mikado vbar a po pół roku znowu wrucił do spirita
Prosty system z bardzo dobrym rescue (jeśli dobrze ustawiony)
No i Tomas który nigdy nie odmawia pomocy jak jest coś nie tak
Protos 500/logo 550/xl power specter/dx6/next sim
Awatar użytkownika
redb
Stały bywalec...
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 9 razy
Kontaktowanie:

Postautor: redb » 10 lip 2020, o 06:23

Mam problem z ustawieniem uSpirita w mojej huraganowej gałce. To mój pierwszy kontroler fbl więc problem może trywialny.
Przeszedłem przez wizarda i głowica wychyla się poprawnie we wszystkich kierynkach, cyklika też chodzi jak powinna. Wychylając helika lewo/prawo fbl próbuje kompensować te ruchy i robi kontrę pochylając głowicę w przeciwnym kierunki lub po prostu utrzymując ją w poziomie ale ruch głowicy jest na pewno w przeciwnym kierunku do wychylenia. Natomiast jeśli wychylam helika przód/tył to głowica wykonuje ruch w tą samą stronę co helik czyli zamiast kontry będzie pogłębienie przechyłu. Gdzie i jak można to przestawić?
Nieświadomy swojej niewiedzy.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP V1 vel. trup | Dron homemade | DSX 7
Awatar użytkownika
kris
Pierwsze koty za płoty...
Podziękował: 5 razy

Postautor: kris » 10 lip 2020, o 09:15

Wygląda to na problem z orientacją systemu FBL. Wygląda jakby powinien on być przekrecony o 180 stopni i do tego położony do góry nogami.
Nie znam uSpirita, ale pewnie to się reguluje w ustawieniach zamiast zmieniać orientację fizycznego FBL-sa.
Krzysztof

Protos XL380, Blade 230s
Spektrum DX8 G2

Wróć do „Systemy FBL”