MSH Brain

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Kruku
Domownik forum...
Posty: 489
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 92 razy

Postautor: Kruku » 11 sty 2015, o 15:10

Moje ostatnie testy pokazały, że soft-start w govie Braina jest zbyt agresywny. Przy rozkręcaniu wirnika rzuca modelem w sposób nieakceptowalny. Nawet jak ustawie najbardziej łagodny soft-start z gova to i tak jest zbyt szybki. Mam w tej chwili w reglu Aligna wyłączony soft-start zgodnie z tym jak była wcześniej mowa w tym wątku. To rozwiązanie nie działa więc spróbuję włączyć soft-start z regla i zobaczę czy to pomoże. Jeśli nie pomoże to wrócę do soft-startu z regla i do krzywej 0-40-40-40-40 w normalu.
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Kruku
Domownik forum...
Posty: 489
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 92 razy

Postautor: Kruku » 12 sty 2015, o 21:59

Po wielu eksperymentach mających na celu ustawienie jak najlepszej współpracy między govem z Braina i reglem Aligna doszedłem do wniosku, że najlepiej jak:

- soft-start w reglu jest WŁĄCZONY
- spool-up w govie jest na 3 (max)
- THR min w gov jest 10 pkt przed momentem gdy rusza wirnik

Wyłączenie soft-startu w reglu powoduje niestety zbyt szybkie rozkręcanie wirnika (nawet jak dałem w govie spoolup na 1 czyli minimum). Generalnie większych różnic przy włączonym soft-starcie z regla nie ma ale oczywiście nie będzie działał bailout... Z tego co wiem w reglu Aligna nie da się ustawić bailout i jedyna metoda to wyłączyć soft-start, przekazując bailout do gova Braina. Niestety jednak tak mi się nie udało. Szkoda trochę :|
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 12 sty 2015, o 23:00

Wyłączenie gova w reglu i ustawienie thr_min poniżej 10kliknięć to zły pomysł.
A próbowałeś wyłączyć gova w reglu i ustawić thr_min tylko jeden czy dwa punkty poniżej startu silnika?

Tak płynnego startu jak ma align na pewno nie osiągniesz ale powinno bić znośnie.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kruku
Domownik forum...
Posty: 489
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 92 razy

Postautor: Kruku » 12 sty 2015, o 23:43

Kenobi36 pisze:Wyłączenie gova w reglu i ustawienie thr_min poniżej 10kliknięć to zły pomysł.
A próbowałeś wyłączyć gova w reglu i ustawić thr_min tylko jeden czy dwa punkty poniżej startu silnika?

Tak płynnego startu jak ma align na pewno nie osiągniesz ale powinno bić znośnie.


W ogóle w reglu nie włączałem gova. Od początku założyłem, że chce gova z Braina.

Próbowałem jeden punkt poniżej. Przy starcie tak szarpie, że jak łopaty są bardzo ciasno skręcone to i tak je przekrzywia i potem zanim się wyprostują to jest masakra przy rozkręcaniu wirnika.

Mam jeszcze jeden pomysł na bailout. Oglądałem wideo gdzie gość ustawił holda na 20% i potem zmniejszał powoli aż zatrzymał się silnik. Regle przestają kręcić silnikiem przy dużo większym thr niż 0 i ponoć można tak ustawić, że soft-start nie wchodzi potem przy dodaniu gazu. Tylko on to robił na reglu Castla. Align może zachowywać się inaczej.

https://www.youtube.com/watch?v=QDc67Zfktsc
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 13 sty 2015, o 00:03

To dosyć nie fajne. Muszę sam popróbować.

Logiczne by było aby brain na samym początku bardzo, ale to bardzo powoli zwiększał gaz aby regiel ruszył a potem przyśpieszał aby rozkręcić.
Wiec duża różnica powinna powodować że silnik by ruszał przy tym już sporym przyśpieszeniu.

Najwyraźniej tak nie jest, może gov od razu daje kilka procent gazu na start i wtedy przy 10 kliknięciach jest trochę mniej % dla rozruchu.

A jaki był objaw jak się ustwiałeś thr_min na więcej niż 10 kliknięć poniżej startu?
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kruku
Domownik forum...
Posty: 489
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 92 razy

Postautor: Kruku » 20 sty 2015, o 22:18

Zrobiłem serię eksperymentów bez włączonego soft-startu z regla Aligna.

Niezależnie od tego jak ustawię thr-min - czy to będzie zaraz poniżej startu silnika czy dużo poniżej (nawet 200 pkt) - efekt jest ten sam - silnik rusza b. szybko.
Co ciekawe gdy ustawia się thr-min powoli go podnosząc (przy thr 0 na apce czyli hold) i czekając aż silnik rusza, silnik rusza nagle przy około 1200 (bez gova) ale jak się potem powoli zmniejsza, żeby stanął to staje się to dopiero przy 1130. Jest różnica 70 pkt między startem i rozkręceniem i potem zatrzymaniem. Przy 1200 zaczyna się rozkręcać i jak poczekam chwilę to muszę zejść na 1130, żeby go zatrzymać. Jak nie pozwolę mu się rozkręcić i od razu cofne z 1200 na np. 1190 to silnik staje. Czyli granica thr min, przy której staje zależy od tego jak zdążył się rozkręcić. Jeśli jest rozkręcony, zatrzymuje się dopiero przy 1130.

Być może to zjawisko ma jakiś wpływ. Muszę ustawić maksymalnie 1130 bo inaczej przy wrzuceniu holda, silnik się cały czas kręci. Ale Twoja teoria z wolnym ruszaniem przy początku może być prawdziwa - być może Brain idzie wolno od 1130 a przy 1200 (gdzie silnik faktycznie rusza) już zasuwa i efekt jest taki, że tego soft-startu praktycznie nie ma. Tylko dlaczego jest ta "dziura"?

Męczę się z tym już tydzień i chyba skapituluję. Włączyłem po prostu soft-start z regla i z govem na thr-min 1130 współpracuje dobrze. Jedyna wada tego rozwiązania to fakt, że nie będę miał bailoutu - szkoda ale jakoś przeżyję (ale czy przeżyje helik przy ćwiczeniu autosów to już inna sprawa ;)

Swoją drogą aż dziwne, że regiel Aligna nie ma bailoutu. Wcześniej na to nie zwracałem uwagi bo nie miałem zamiaru ćwiczyć autosów ale w tym sezonie już mam na nie ochotę. W Protosie mam gova na YEPie. Tam można jakoś ustawić bailout? No ale Protos do autosów? Wiem, że się da (robiłeś) ale trzeba się napiąć na maksa. Może zamienie regle i dam YEPa do Rexa jeśli tam się da. Zastanowię się :wall2:

Próbowałem też robić jak ten gość z podanego wcześniej linka zrobił z reglem CC. Ustawiłem thr min 1000 na soft-starcie aligna i uzyskałem efekt, że silnik zatrzymywał się przy 16% thr ale niestety soft-start i tak potem wchodził więc regiel się resetował :(
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 29 sty 2015, o 19:22

Release notes:

- Software 1.0.010 / firmware 1.3.050

- Added Spektrum Binding in software

- Cyclic Rotational Speeds are now separated for Aileron and Elevator

- Overspeed after spoolup with some ESC: fixed

- Dynamic headspeed management during extreme overspeed maneuvers added

- Random hot start on startup on some ESC: fixed

- Governor precompensation optimization

- Added tail drag precompensation

- Added Cyclic Pitch Pump

- Added swashplate design in radio setup for see the servo number position

- In wizard (panel 7) doubled the resolution in swashplate setup

- Factory default "Tail Dynamics" is now at 6% (easier on TT transmissions)

- In Model Size Selection (panel 11) Elevator preset D Gain raised

- Governor: Deadzone range raised now at 0-350

- Bailout ramp range raised now at 0-140

- Removed JR trademark from drop down menu and also from swashplate selection

- Added in cyclic setup instruction "10 degree"

- Minimum and Maximum throttle pulse width for the esc, is visible also in the Wizard

- "Motor is Electric" check now is also in the Wizard, now “Electric motor” is default

- Inserting, complete, correction, of texts.

- Overall optimization and bug fixes (Cyclic Ring, Feed Forward, etc.)

Setting changes to do from previous version :

- Set the new Rotational Speed
- VERY IMPORTANT Verify the cyclic rates separately for ail/elv before flying in each bank
Rates for ail/elev are in Advanced->setup1-2-3->cyclic

Android version will follow in about 2 weeks, we decided to not hold the new firmware and release for windows and have people enjoy it even if Android not out yet.

Please download configuration software from:

http://update.mshbrain.com/Software/BRAINSTALLER.msi
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 sty 2015, o 20:13

sam prosi czy trzeba się jakoś prosić? Poprzednie chyba ten windowsowy soft sam ogarniał, nie?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 29 sty 2015, o 20:26

Tak, po uruchomieniu pisze że jest nowa wersja i czy pobrać.
Ja nie pobieram na razie , jak na mój gust jest świetnie wiec nie chcę zmieniać, niech inni pospadają jeśli są jakieś byki :D
A potem zabiorę kompa na pole, zrobię kilka lotów, z updatuję i porównam :-)
Problem może być jeszcze taki że soft na Androida może nie ogarniać nowego firmwaru. Nowa wersja ma być za 2 tygodnie.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 sty 2015, o 10:14

Czy doczytałeś może jak wygląda sprawa updatu i ustawień?? Trzeba wszystko od nowa ustawić (głównie chodzi mi o poziomowania tarczy, limity itp itd)?? Robi pełen reset EEPROM/Flash??
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 sty 2015, o 10:17

Z tego co zrozumiałem to nie. Troszkę gain ogona po update trzeba podnieść.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 30 sty 2015, o 12:09

O właśnie, ja też się wstrzymam z upgrade i poczekam na wnioski. Mam uraz do nowinek i brakuje mi już czasu na kolejną rozkminkę gdyby coś było nie halo :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 23 lut 2015, o 21:21

Ktoś się natknął może na informację nt. podniesienia softu na androida? Trochę już minęło od zapowiedzi.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 12 mar 2015, o 22:38

No to jest nowa wersja na androida.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 12 mar 2015, o 23:26

Dziwne jest to że mi pokazuje że aplikacje znowu muszę kupić a starsza wersję nie widzi mi w sklepie.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 13 mar 2015, o 06:47

Dokupić za 5 zł. Kupowałeś ją wcześniej za 25zł.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 13 mar 2015, o 08:07

Za to jak zainstalujesz nowy, to stary Ci też zostaje w telefonie. Nie nadpisuje go.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 17 mar 2015, o 18:51

Czy w Waszych smartfonach występuje jakiś problem z zakładką governora w trybie advanced?
U mnie na HTC Wildfire S ta zakładka losowo nie da się przewinąć na dół ekranu tam gdzie są parametry bailout etc. Zjawisko mam w obu wersjach softu na androida
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 17 mar 2015, o 19:14

Nowej nie mam a stara mi dobrze działa.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 17 mar 2015, o 20:13

U mnie wszystko ok. SGS IV
--
donia
=Wrocław=

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości