BeastX

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
angry trex
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 24-05-2016
Lokalizacja: Swaj - beverly hills Poznania
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: angry trex » 19 lis 2016, o 15:28

Wracając do tematu, szuka się zawsze winy w urządzeniach, tylko nie u siebie. Taka natura człowieka.
Dzisiaj po raz kolejny konfigurowałem i ustawiałem BestięX.
Dzięki pomocy i kilku wskazówkom Marcina vel MASA oraz generalnie luźnej rozmowy na temat ustawień,
reksio robi się coraz bardziej posłuszny.

A kreta zaliczyłem bo m/in drążki za luźno pracowały w apce, a zwalałem winę na BeastX-a, że mi ogon ucieka :mrgreen:

EDIT: Edytowałem ortografię
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, o 00:47 przez angry trex, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Sławol

Urodzony by latać...
zmuszony do pracy.

.................................
Likwidacja hobby
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 19 lis 2016, o 16:34

Niekiedy trzeba dostosować indywidualnie parametr strefy martwej i siłę oporu/naciąg sprężyn powrotnych drążków w nadajniku.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 19 lis 2016, o 17:11

Miałem to samo w mini. Kiedyś bardzo lubiłem luźne dragi. Ma to plusy i minusy. Ostatecznie sporo usztywniłem plus włączenie deadband w BX.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 19 lis 2016, o 19:50

właśnie o to chodzi - dzisiaj FBL-e symulują niemalże wszystko - wydaje mi się ze warto mieć super dokładne przeniesienie ruchów z drążka + odpowiednio dobrane "deadzone" i expo w BX czy Brainie czy w innym fbl-u
wielu pilotów o wiele bardziej doświadczonych niż ja a już nie mówię o nalocie, którzy mają ogromne doświadczenie z przed epoki fbl- nie może zrozumieć że fbl-e wymagają liniowo ustawionych kanałów z aparatury i niczego więcej
przy czym cała reszta od expo poczawszy a na mixerach skończywszy jest po stronie Fbl-a
Tym samym spadają wymagania co do aparatury - ostatnio pomagałem koledze ustawić pierwszego braina z Futabą T10J - co najmniej 3/4 funkcji jest kompletnie zbędna i dla mnie poza jakością wykonania to użyteczność jego jest podobna do DX6-8
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 20 cze 2017, o 22:12

1
Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, o 15:21 przez Myszor, łącznie zmieniany 2 razy.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 cze 2017, o 06:39

Dwa najdłuższe zdania na forum i to w jednym poście. O to niby Kowal tyle pije... ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 21 cze 2017, o 17:12

1
Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, o 15:21 przez Myszor, łącznie zmieniany 2 razy.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 cze 2017, o 17:50

Myszor o jakiej stabilizacji piszesz w związku z BeastX, że można ją włączyć/wyłączyć? Chyba że jakiś nowszy FBL wyprodukowali z softem
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 21 cze 2017, o 21:30

Tak, dokładnie nowy soft jest od ponad roku dostępny do wersji v4 bodajże Ja nabyłem AR7210 to super rozwiązanie dla mnie bo od razu mam odbiornik za w sumie 700-800 zł, a zwykle za sama satelitke 150zł.

Można włączyć/wyłączyć kiedy chcesz, masz normalnie tryby lotu tak jak w każdym heli, a jak chcesz to możesz pod dowolny przełącznik przypisać sobie tryb stabilizacji lub treningowy lub tylko ratunkowy.

Szczegóły to lepiej dużo Kenobi wytłumaczy.

Jak na razie jestem super zadowolony :-) jeśli nie latasz nisko Hmm jakieś czyli wyżej niż 2-3 metry nad ziemią myślę że 5 jest bezpieczne dla mojej 450tki która przy ustawieniach Kena obraca się w 3sek.i od razu wisi. Wisi bez potrzeby dodatnich wartości na drążku wysokości !!!! Kena pytajcie jak to zrobił ale tak jest :)

Mogę się w 100% sytuacji wyratować, w locie "stabilizacji" jest nawet możliwość zrobić Fip.
Na dziś to wiem że Oxy 3 dostanie na 100% ten sam system nic innego nie chce :P

Pozdr..
A.K.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2017, o 11:30 przez Myszor, łącznie zmieniany 2 razy.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 21 cze 2017, o 22:17

Kiedyś bestx przychodzi w okrojonej wersji i firma chciała za upgrade z rescue i auto level 100€. Taniej się braina opłacało. Jak jest teraz? Dają gratis?
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 21 cze 2017, o 23:28

1
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 6 mar 2018, o 13:43

Tak, nadeszła chwila że Beastx się 100% z kompa da ustawić.

Jest też wersja V5 i nowe możliwości o tym za chwile narazie zdążyłem sprawdzić że update z wersji 4.2.x do 5.1.x jest darmowy ( wcześniej zapłaciłem 79€ za up z 4.0 do 4.2).

Natomiast z wersji 4.0.0 do wersji 5 (bez attitudecontrol/nie mylić z rescue bo to zupełnie co innego) kosztuje 20€ a pełna funkcjonalność 99€ mega drogo moim zdaniem drugiej sztuki AR7210BX narazie nie podnoszę.

Co nowego?
Narazie tylko poczytałem, otuż mamy coś nazwane Bank, mamy Logi, mamy nowe atti.

Bank 1,2,3 - z tego co zrozumiałem to możemy pod przełącznik ustawić sobie 3 rodzaje Atti.

Logi - nic tu narazie nie widzę :)

Atti czyli - Leveling modes (po ich niemu).

Angular Mode

In this mode the helicopter flies like a quad copter. You have full control over pitch, but pushing aileron or elevator will only cause the helicopter to tilt by a given angle instead of rotating it around the roll or pitch axis. This makes flying much easier as you can't flip over the helicopter. Instead the maximum tilt is limited by your stick input. (Note: If you want to train inverted hovering using the angular mode, you will have to bring the helicopter into inverted position with AttitudeControl disabled first and then activate it).

Bailout rescue

The rescue mode can be used to bring the helicopter into a safe and well known position in case you loose orientation. No matter in which position the helicopter is at the moment, upright or inverted, once you activate the bailout rescue the system will bring your helicopter into an upright hovering position. In addition you set the Attitude Mode to "Bailout rescue with Pitch", here the system also will add some collective pitch input, so the helicopter hovers even when you have the thrust stick set at negative pitch position by accident. Or you could add even more pitch so the helicopter gains height quickly (for this pupose you can also use the "rescue boost" which can be set using the StudioXm App or StudioX Software).

3D - Mode

This basically does the same as the rescue mode but difference is that it will also level the helicopter in inverted position. Here the system detects which position is closer to reach and directly levels the helicopter without making a turn around. This can be used when you want to train and learn aerobatic maneuvers, like inverted hovering, flips or ticotcs. As you can override the AttitudeControl by adding some cyclic stick input even you could let AttitudeControl activated for a longer time, so the system guides you like a helping hand. I.e. when you make a front flip you only have to concentrate on giving correct collective pitch input. The elevator does not have to be as precise, as the exact leveling when reaching inverted hovering position is done by attitude control, even the system will pull the helicopter into level position, once it is tilted more than 90 degrees to the front. Please note the system will not level the heli into on or the other direction when it is in vertical position. This makes it more comfortable to fly around and perform loopings or knife edge flying while 3D Mode is active!

Besides the general choice from theses 5 Modes (Angular Mode, Bailout rescue, Bailout rescue with Pitch, 3D - Mode, 3D - Mode with Pitch) you can adjust more options with the StudioX Software or StudioXm App. For example you can add some boost pitch for a short amount of time so the helicopter gains height quickly, or you can lock the thrust stick input. These options are described later in detail. Also note that when using Bankswitching (Flight mode switching) you can set different Attitude modes and options for each flight mode and tweak the system to your likings even more.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2018, o 18:31 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Olson
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 22
Rejestracja: 04-04-2017
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Postautor: Olson » 6 mar 2018, o 18:15

Ja mam dwa MICROBEAST PLUS HD V4 - firmware V4.2.0. Już jeden uaktualniłem (mogłem gratisowo) na V5 - jeszcze się nie wczytywałem.
Będę ustawiał na nowym oprogramowaniu (V5) helika za 3 tygodnie. Jeśli coś ciekawego wyczytasz to pisz proszę. Ja też dam znać ja jak ruszę z ustawieniami o różnicach.
Pozdrawiam
OLO
Pozdrawiam Olo
Agile 5.5, Trex 450pro, Blade mCPX BL
Radio JR PROPO XG14 DMSS 2.4GHz
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 6 mar 2018, o 19:20

Poziomowanko nóżkami w górę, ulalala to się może sprzedać... Zobaczymy jak rynek zareaguje :)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 6 mar 2018, o 20:08

Zobaczym jak zadziała :-) i czy będzie pomagać czy przeszkadzać :P

Znalazłem też „jakieś” gotowe setup’y do produktów Algin bardzo ciekawe.

Utknąłem na opcji Bank 1,2,3 :-).
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Olson
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 22
Rejestracja: 04-04-2017
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Postautor: Olson » 6 mar 2018, o 23:08

Ratowanie działa bardzo dobrze. Używałem w T-rex 450 i w Agile 5.5. w wersji V4.x.x
Teraz będę ustawiał w nowej wersji V5 w Agile 5.5. Ogólnie jak coś mi się pokiełłłłbbbbaaasssiiiłłło w locie to klik na aparaturze i z każdej pozycji helik postawiony na nogi :banana: Czyli jeden klik = kilka setek w kieszeni. Mogę dalej ćwiczyć a nie siedzieć nad odbudową. :rotfl:
Pozdrawiam Olo
Agile 5.5, Trex 450pro, Blade mCPX BL
Radio JR PROPO XG14 DMSS 2.4GHz
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 7 mar 2018, o 00:30

Tak, to ładnie działa, latanie „relaksacyjne” też bez problemu działało, nazywało się tryb trenera ale tylko 2D pozwalało.

Teraz zrobili Angular Mode to identycznie jak „trener” tyle że ma też działać na pleckach.

A Mi chodzi o plecki właśnie, jeśli będzie tak samo jak normalnie to miodowo ;-) bez stresu nauka odwracania i latania na pleckach.

Wiem że można na symku wszystko wyćwiczyć, tylko po 8-12h w pracy przed kompem to mi się nie chce na obudowę laptopa patrzeć a co dopiero ekran....
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 11 mar 2018, o 12:02

Wczoraj pierwszy test stabilizuje bardzo ładnie nawet na fabrycznych.

Kenobi pomugł mi zrozumieć gdzie szukać i co zmienić żeby z dobrego zrobić lepsze, tylko jeden filmik Cała energia poszła w dopieszczanie.

https://youtu.be/tcmKU5DcU6M

Można jeszcze lepiej ;) to nie koniec. Teraz czas na Protos Max.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 24 mar 2020, o 23:25

Wytłumaczcie proszę do czego służą poszczególne funkcje z tej tabeli. Co można poprawić w stosunku do standardowych ustawień?
Obrazek
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 256
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 25 mar 2020, o 16:45

Tutaj masz to fajnie rozpisane co i jak działa ;) gdyby zdjęcia były nieczytelne, napisz na pw.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość