BeastX

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 10 lut 2012, o 14:25

super_mario2 pisze:Przyłączam się do pytania - instrukcja sugeruje satelitkę dla dużych modeli ?

Ja tam bym wsadził ze trzy co najmniej, najlepiej przez jakiegoś ichniego s-busa, bo a nóż jeszcze ucieknie z zasięgu?? :vhappy:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Szelma
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 26-11-2011
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Szelma » 10 lut 2012, o 14:41

Oj tam oj tam...
:mrgreen:
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 10 lut 2012, o 21:48

Szelma pisze:I najgorsze, przy najmniej dla mnie choć do końca w to nie wierzę:
Caution: DO NOT use DSM2 remote receivers with AR7200BX.
Doing so will cause the helicopter to crash, resulting in property damage and injury
Ale jakby się nad tym chwilę zastanowić to chyba nie ma w tym nic dziwnego. Przecież do odbiorników DSM2 nie podłącza się satelitek DSMX i vice versa. W końcu ten FBL to nic innego jak Bestja i jakiś tam ARXXXX w wersji DSMX w jednym opakowaniu...
Awatar użytkownika
aviatoRc
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 73
Rejestracja: 20-12-2011
Lokalizacja: Radzewice
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: aviatoRc » 10 wrz 2012, o 20:57

Witam, z racji tego że ostatnio mam więcej czasu na helikoptery ( przez całe lato nawet nie latałem :cry: ) postanowiłem zamontować w swoim Hurricane parę bajerów :grin2: . Głowica została odchudzona z flybara, a następnie wzbogacona o to http://www.infinity-hobby.com/main/popup_image.php?pID=3703, oraz to http://www.infinity-hobby.com/main/popup_image.php?pID=3704 czyli przejście na flybarless :approve: .
Pozwoliłem sobie podpiąć do tematu o beastx ponieważ również wybrałem go jako jednostkę stabilizującą.
Mam jednak problem, na tarczy sterującej posiadam 3x http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8774 a na ogonie http://www.radiomodels.com.pl/serwa/687-serwo-kds-n-690.html, pytanie brzmi czy te serwomechanizmy będą poprawnie działały z "Bestią", jeśli tak to jakie mam ustawić częstotliwości pracy serw?
Trochę ma stracha to podłączyć bo nie chciał bym przez swoją niewiedzę czegoś uszkodzić :wow2: ...
Pozdrawiam Wojtek!
Awatar użytkownika
PROTON
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2011
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: PROTON » 11 wrz 2012, o 21:05

Czy ten odbiornik bez problemu zadziała z DX6i? Nie za mało będzie kanałów?
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 12 wrz 2012, o 08:19

Będzie chodzić, 6 kanałów wystarczy.
Przy starej DX6i będzie działać tylko w DSM2
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 5 maja 2013, o 21:43

Witam, mam pytanko odnośnie programowania i ustawien fbl ar7200x spektruma. odbudowuje bladego 300x po małym wypadku i ustawiam na nowo serwa i całą cyklikę. mam instrukcję po angielsku i nie do końca jest ona dla mnie jasna. jak wejść w ustawienia trybu (stylu) lotu? jak zakończyć programowanie? kiedy wychodzę z ustawień i ruszam drążkiem rudera to zaczyna sie dyskoteka... wszystko mruga, błyska a dioda statusu zmienia kolory. ktoś się z tym już bawił?

pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 5 maja 2013, o 21:52

Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 5 maja 2013, o 22:22

to widzialem, miał być tam ciąg dalszy i nie ma, a o niego mi wlasnie chodzi... czym sie roznią w realu tryby "normal, sport, pro, extrem"?
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 5 maja 2013, o 22:34

Różnią się prędkością z jaką helik reaguje na stery. Każdy ustawia pod siebie. Ja latam na Extrem plus zwiększone Travele na Elev i Aile na 120%.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 6 maja 2013, o 07:53

crash pisze:fbl ar7200x spektruma

Tak dla ściśłości to FBL jest BeastX-a. Spektrum tylko dodał swój odbiornik tak aby całość stanowiła pojedynczą jednostkę i nie było konieczności puszczania wielu kabli.

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale mimo wszystko:

1. Do głównych ustawień z podstawową konfiguracją MB (setup menu) wchodzi się przez przytrzymanie przycisku na FBL-u i puszczenie go kiedy dioda zacznie świecić się ciągłym światłem.

Żeby wyjść z trybu programowania wystarczy wciskać przycisk przechodząc po kolei przez punkty A-N. Po przeskoczeniu z ostatniego MB wróci do trybu lotu.

2. W trybie lotu główna dioda wskazuje w jakim trybie działa gyro (purpurowa - rate, inne - heading lock). Diody A-N pokazują aktualnie ustawiony gain (A - 0%, N- 100%)

Przy okazji obok są trzy pokrętła.

Pierwsze to cyclic gain - w skrócie to samo co gain ogona ale dotyczy tarczy. Im więcej tym sztywniej heli zatrzymuje się po przechylaniu, im mniej tym delikatniej.

Drugie to direct cyclic feed forward - decyduje o tym jaki zakres ruchów drążka sterującego tarczą idzie bezpośrednio do serw a jaka część leci przez FBL. Im więcej tym wychylanie drążka daje bardziej wyraźny efekt i odwrotnie. Z tego co pamiętam zbyt duże wartości będą sprawiać że przechylanie heli będzie na tyle dynamiczne że system będzie musiał zacząć poprawiać później w drugą stronę.

Trzecie to tail dynamic - szczerze mówiąc miałem zawsze problemy z pełnym zrozumieniem tego ustawienia. Generalnie jego działanie jest bardzo podobne do tail gain. Ja to rozumiem tak że gain decyduje o tym jak mocno FBL reaguje na naturalne zmiany rotacji smigłowca podczas kiedy tail dynamic dotyczy zmian rotacji spowodowanych ruchami drążka.

3. Do ustawień stylu lotu (parameter menu) wchodzi się tak samo jak do setup menu. Różnica polega na tym że przycisk puszcza się w trakcie kiedy dioda jeszcze miga, zanim zacznie świecić ciągłym światłem.

Z tych ustawień wychodzi się w ten sam sposób - trzeba przejść wszystkie pozycje aż MB wróci do normalnego stanu.

I ostatnia sprawa, tryby sport, extreme itp. to jakby wbudowane profile lotu w FBL-a. Zawierają w sobie ustawienia expo, servo travel itp. Generalnie zamiast ręcznie ustawiać w aparaturze te wszystkie parametry można szybko i łatwo zmienić profil dzięki czemu heli będzie intensywniej/łagodniej reagował na sterowanie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby tą opcję wyłączyć (niebieska stała dioda) i ustawić wszystko w radiu w normalny sposób. Jedyne o czym trzeba pamiętać to żeby nie mieszać tych dwóch ustawień ze sobą. Albo profile z FBL-a albo ustawienia w aparaturze.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 6 maja 2013, o 16:45

Kosmo pisze:Różnią się prędkością z jaką helik reaguje na stery. Każdy ustawia pod siebie. Ja latam na Extrem plus zwiększone Travele na Elev i Aile na 120%.

Z tego co pamiętam to travele mają znaczenie tylko w trybie transmiter.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 6 maja 2013, o 22:13

super_mario2 pisze:Z tego co pamiętam to travele mają znaczenie tylko w trybie transmiter.


Masz rację mario, mój błąd, przepraszam. Latam w trybie transmiter plus zwiększone travele. Heli jest naprawdę szybki na cyklice :)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 sie 2013, o 22:53

Zaobserwowałem następujący problem. Parę lotów temu zaobserwowałem dziwne zachowanie 450. Start normalnie, wznoszenie normalnie i nagle podczas dosyć podstawowych manewrów helikopter nagle wali się na lewy bok i spada.

Po chwili udało mi się temat opanować- wiał porywisty wiatr i pomyślałem, ze to przez niego. Podczas kolejnego lotu sytuacja się powtórzyła, więc pojechałem do domu.

Następnym razem, loty przy bezwietrznej pogodzie, wszystko ok i nagle podczas 4 pakietu model wali się na lewy bok i bez możliwości jakiegokolwiek sterowania spada na ziemię.

Jakieś pomysły?

- walnięty BeastX?

serwa nowe,
zębatki nowe
etc.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 29 sie 2013, o 00:38

walniete lewe serwo tarczy...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 29 sie 2013, o 06:41

Wibracje, wibracje, wibracje.
1. Usuń wibracje
2. Zmień piankę na twardą
3. Przyciśnij Beasta opaską do ramy
4. Napisz czy pomogło

Kiedyś na lotnisku zastosowałem punkty 2 i 3. Pomogło.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 29 sie 2013, o 08:22

Wielokrotnie czytałem o przechylaniu śmigłowca przy BX i powodem najczęściej były właśnie wibracje.

Ponoć ten FBL najbardziej lubi być zamocowany na taśmie Scotch 3M 4011 (taką mam u siebie i nigdy nie było problemów) lub 4010. Na Helifreaku bardzo często też jest polecany Milton mod: http://www.helifreak.com/showthread.php?t=282042.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 29 sie 2013, o 13:00

ok wibracje to jedno ale warto przyjrzeć się dlaczego wywalił się co jakiś czas i tylko w jedną stronę...
Wibracje dawały by się we znaki częściej niz co parę minut.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 sie 2013, o 13:04

Temat zacząl sie parę lotow temu bez kreta i bez zmian w sprzecie
Helikoptery
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 29 sie 2013, o 13:06

Gmeracz pisze:ok wibracje to jedno ale warto przyjrzeć się dlaczego wywalił się co jakiś czas i tylko w jedną stronę...
Wibracje dawały by się we znaki częściej niz co parę minut.


Tak działają systemy flybarless, inaczej nie można pokazać ze że jednostka nie może pracować (zakładając że stan jest po inicjalizacji i awaria nastąpiła w trakcie prawidłowego działania), niż wychylając na maksa w jedną ustaloną stronę. Czytałem że podobnie było z flybarlesami z Blade130 gdzie niektórzy mieli problem z wibracjami tam momentalnie odwracał się w jedną stronę, a bez wibracji działał normalnie (bez obrotów wirnika). Niestety pech trafił że stało się to w powietrzu.

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości