Align 3G, 3GX

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
maczar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: maczar » 11 paź 2010, o 16:49

Panowie mam problem,
Podczas szybkich postępówek, w pentlach i na zakrętach ogon potrafi kopnąć nawet o 90*
Jak narazie kopnął 3 razy ale nie mam ochoty na więcej....
Z żyrkami aile i elev nie mam najmniejszego kłopotu - wszystko działa i ma się dobrze.
problem jest tylko z tym nieszczęsnym ogonem. A miało być tak pięknie :wall: :wall:
Anyway, usunąłem całkowicie wibracje z modelu żeby mieć pewność że to nei one.
Ogonek lekko rybkuje, ale to sprawa myśle troszkę za wysokiej czułości, pakiety się ładują więc sprawdzę dopiero jutro.
3G V2.1 (najnowsze), jedna gąbka pod sensor, serwo ogonowe DS620 (kolega mówi że po zmianie na serwo innej firmy kopnięcia pozostają.)
Czy jest szansa zrobienia ogona dobrze w tym systemie czy ten tak ma i mam zbierać kasę na VBARa?

Pozdrawiam,
Maczar
KDS 700FBL Innova | Trex 450 PRO BeastX | JR DSX11
radiomodels.com.pl pilot
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 11 paź 2010, o 17:07

Wyglada na za duzy gain.
Ludzie mowia ze ogon w 3G to total shit,ale niektorym w miare dobrze dziala.

Do tego twoje servo tez nie jest najlepsze.

Po co przeplacac i kupowac Vbara jak mozna kupic BeastX'a ktory jest bardzo dobrym systemem.
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
maczar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: maczar » 11 paź 2010, o 18:08

Spróbóję z tym gainem, teraz mam 63%. Nie latam hardcore 3D żeby musieć mieć jakiś hiper ogon, mam nadzieje że narazie to serwo wystarczy (kasy trochę poszło na helika...)
Co do BeastX: Nie ma prbolemu z ogonem ani nic? jest dość tani (relatywanie oczywiście) może na święta? Się zobaczy.
KDS 700FBL Innova | Trex 450 PRO BeastX | JR DSX11
radiomodels.com.pl pilot
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 11 paź 2010, o 18:12

63% to IMO za malo. Brzybliz kulke na orczyku - jesli faktycznie okaze sie ,ze czulosc byla za wysoka.

Co do Beasta - czytalem juz kilka opinii pro pilotow,ze niby ten system ma lepszy ogon niz sam Spartan,tego nie wiem ,ale wiem ,ze napewno jest plynniejszy niz Spartan.
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 17 paź 2010, o 01:45

No tak, złośliwy będę, ale tak jak młoda polska firma zaczynająca w tak trudnym temacie jak elektronika dla helików, robi produkt nie do końca sprawny i robi też w balona klientów zostawiając ich samopas z problemami wieku niemowlęcego, tak z kolei TAAAAKAAAA doświadczona i mająca szerokie zaplecze, która wypuszcza bubla...
Dobrze w sumie, że istnieją fora klientów. Można ponarzekać, pobiadolić ale różnica polega na tym, że niektórzy nawet biorą to na poważnie, słuchają i odpowiadają...
Czyli można przynajmniej po Alignie spodziewać się riposty w postaci upgrade, albo instrukcji do samodzielnego upgrade albo nowej wersji z małym "sorry" (ale na "sorry" to bym nie liczył).

A ten numer z silikonem sprawdził się też z pewnymi żyrkami kupowanych z pewnej firmy zaczynającej się na HK albo HC.
No nie wiem do końca, czy mogę podać szczegóły?
Tam odizolowanie płytek silikonem albo klejem z hot-gun-a spowodowało, że model oprócz zawisów potrafił też latać do przodu... Sam autor moda zdziwił się na Yutubie, że tak to fajnie działa.

Hjuston, spoko... to tylko przejściowy problem... :banana:
Prawdopodobnie problem Aligna polega na tym, że tam jeszcze nie pracują Polacy.. :nw: :rotfl: :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 17 paź 2010, o 03:36

Gmeracz...
Oni już dawno wiedzieli że chodzi o brak silikonu między płytkami. Zastanawiali się jednak czy uda im się umieścić silikon w środku przy pomocy nowego oprogramowania :rotfl:

tak czy inaczej ten mod może ucieszyć maczara, który dopiero co pisał o problemie z 3G
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 17 paź 2010, o 12:23

Wyglada na to ze to dobry pomysl z tym silikonem musze sprobowac z jednym z moich 3G :dk:

Co do Align to oni dopiero raczkuja w stabilizacji do FBL tak jak i zreszta inni a problemy maja wszyscy np. CY Total G wypuscilo swoj system a po 3 tygodniach dalo software upgrade i powiadomili uzytkownikow ze wtym nowym software pewne zeczy naprawili ale sa jeszcze tam jakies bledy i nowy upgrade bedzie jak tylko sie z nimi uporaja :wall: sa to info z pierwszej reki od kumpla w clubie bo kupil ten system i ma od cholery probelmow (nie tylko Align robi dowcipy z klijentow).
W dzisiejszych czasach w szystkie firmy niestety tak robia male czy duze wyscig markietingowy :(
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 17 paź 2010, o 20:20

Max, dobrze że jesteś w tym klubie i masz tyle newsów, jesteś teraz takim naszym cichym donosicielem nowości... :rotfl:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 18 paź 2010, o 00:06

Gmeracz pisze:Max, dobrze że jesteś w tym klubie i masz tyle newsów, jesteś teraz takim naszym cichym donosicielem nowości... :rotfl:

Klubow w Melbourne jest ponad tuzin wiekszosc to kluby mieszane samoloty/helikoptery klub do ktorego ja naleze jest tylko dla heli istnieje ponad 15 lat (musze sprawdzic bo moze nawet 20) i ma blisko 100 czlonkow (tak mysle) z tym ze zreguly przychodzi 5 - 20 osob zalerzy od pogody.

Niekturzy w klubie lataja blisko 20 lat opowiadaja nowicjusza jak to bylo bez zyroskopow tylko mechaniczne miksery etc, mamy sporo szczescia bo mamy kilku wysmienitych i bardzo doswiadczonych pilotow jeden z nich to James Dargue kiedys 8my w 3D Masters, kilku inzynierow/konstruktorow "helikow" i innych z ciezkiemi przypadkami Helifluenzy wirusa :lol:

Prawie wszyscy w klubie maja po kilka helikow niekture bardzo drogie $ 3000 + z wszystkimi upgradami pod sloncem najnowszymi systemami/wynalazkami "MASA szmalu"
Tak ze jak tylko cos nowego sie pojawi to zaraz ktos w klubie to ma i mamy wiadomosci z pierwszej reki (moze nie obiektywne ale szczere).
Ja mam kontakt w Taiwanie jedna osoba pracuje tam w A Head Office (biuro glowne?) jak wszyscy mowili ze A wypuszcza 700 ja juz nim latalem (pierwsze egzemplaze dla fabrycznych pilotow - oczywiscie nie jestem pilotem fabrycznym :( :x :( ) w klubie wszystkim sie podobal (bo byl nowoscia teraz jest ich chyba 10 lub wiecej).

Nawet jak pogoda do dup.. to i tak zawsze kilka osob przychodzi mamy fajne pomieszczenie, kawka herbatka tak ze gadamy wymieniamy doswiadczenia/informacje pomagamy innym atmosfera jest superowa :D
Nadmienie jeszcze ze okolo 50% helikow w klubie to Align, niekturzy chlopaki maja/lataja 3 - 4 rozne firmy helikow :banana: .
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 18 paź 2010, o 07:04

Nic tylko pozazdrościć takiego klubu i takiej atmosfery. Super sprawa być musi!
Piotrek
Awatar użytkownika
maczar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: maczar » 20 paź 2010, o 19:49

Rozwiązanie (przynajmniej narazie) podsunął mi kolega z epheli - obniżyłem LOCK GAIN z 70 na 55 i rybkowanie oraz kopanie ogonem ustało - teraz lata b.dobrze :)
Narazie dam szansę 3G, jeżeli będzie wariować to zakupię VBARA albo BEASTX - się okaże, narazie zostaje z alignem 3g
KDS 700FBL Innova | Trex 450 PRO BeastX | JR DSX11
radiomodels.com.pl pilot
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 20 paź 2010, o 20:01

edek pisze:Wyglada na za duzy gain


A swoja droga,gain DUZO za niski.
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 20 paź 2010, o 20:17

Awatar użytkownika
maczar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: maczar » 21 paź 2010, o 13:04

Nie chce rozrywać plomby gwarancyjnej - kupiłem go niedawno, może kiedyś tak zrobię.
KDS 700FBL Innova | Trex 450 PRO BeastX | JR DSX11
radiomodels.com.pl pilot
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 25 paź 2010, o 21:48

Nie mogę się oprzeć komentarzowi, że ten mod przypomina mi mod znanego gyra... za 14 USD :rotfl: Z tym, że dla takiego taniego sprzętu to nawet jakoś nie dziwi... a 3G to jednak trochę kosztuje... :hammer:

A tak na poważnie to może problem(y) jest w sprzęcie, a może w ludziach, którzy go ustawiają, a może w trudności jego ustawienia, albo wszystkiego po trochu...

Na Helifreak jest taka ankieta. Na blisko 160 użytkowników tego systemu 61% uważa, że jest git, ale 39% albo jest ani na "tak", ani na "nie" lub są zdecydowanie na "nie", więc coś musi być na rzeczy... :gas:
http://www.helifreak.com/poll.php?do=showresults&pollid=1549

Jest też sporo wątków, co i jak. Co ciekawsze to np.:
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=250565 czyli zostawić odrębne samodzielne i dobre gyro takie jak np. Spartan ;)
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=249378 oryginalny wątek mod silokonwopodobny 1
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=251500 oryginalny wątek mod silikonowopodobny 2
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=238725 jak nazwano - biblia 3G
http://www.helifreak.com/forumdisplay.php?f=222&order=desc no i cały dział o 3G na Helifreak
http://www.archeli.com.au/forums/showthread.php?t=133423 na koniec podobno bardzo dobry materiał o ustawieniach cykliki dla 3G
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 26 paź 2010, o 10:08

Ja mam 4 unity 3G jeden kupilem jak tylko A wypuscilo na rynek v1 i mam z nim troche problemow bo nie trzyma dobrze ogona jak Rex500 wisi na plecach ale nic wielkiego male i powolne ruchy 5cm w lewo i w prawo firmware/software upgrade do v2.1 nic nie pomoglo ale lot jest ok

Sprobuje ten mod z silikonem i zobacze czy cos pomoze :dk:

ale pozostale 3 unity v2.1 nie mam najmniejszych problemow :banana:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 13 mar 2011, o 11:29

Wczoraj pozmienialem ustawienia do 3G w Terminator 600 no i dzisiaj testy.
Film jest troche pociety bo kamera miala LCD ekran i w ostrym sloncu nie zabardzo bylo widac, kamerzysta stracil helika kilka razy jak i rowniez ladowalem i startowal kilkakrotnie tak ze przycielem do 6 min.

Przez zle ustawienia helik dostal takich drgawek ze myslalem ze nie wyladuje dalem holda ale nie wiele to pomoglo :lol:
No i oczywiscie przez ciagle ladowania startowania nie wlaczylem telemetri (Volts) no i na koniec bedac dosyc wysoko ESC wylaczyl zasilenie he he he :lol: no ale rezulat widac na filmie.

Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 13 mar 2011, o 14:05

Fajnie... Słychać potencjał w tym Terminatorze ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 13 mar 2011, o 15:18

Czwarta minuta - to który z was pilotuje? :D

A czemu kolega zooma nie używał? Toć to 600-tka a widać ją czasem mniej niż moje 450 kręcone z głowy.

Tak jeszcze z ciekawości jako że nigdy 3G nie miałem, na boku helika masz jakiś interfejs czy jak go tam stroisz?
Piotrek
Awatar użytkownika
maczar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: maczar » 13 mar 2011, o 20:18

Heja,
Mam pytanie, mam w 450 PRO serwa 65MG na tarczy i chce zastosować w nim 3G Aligna, pytanie czy to będzie banglać? Niby w instrukcji jest ze powinny być cyfrowe, ale nie ma ze nie mogą być analog.
KDS 700FBL Innova | Trex 450 PRO BeastX | JR DSX11
radiomodels.com.pl pilot

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości