Align 3G, 3GX

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 13 mar 2011, o 20:22

Faktycznie lata bardzo wysoko i daleko od siebie, widocznie tak czuje sie bezpiecznie.

takie drgawki w trakcie lotu to musi być niezła adrenalina :shock:
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 13 mar 2011, o 21:20

Niestety tylko cyfrowe serwa, analogi spalą się po chwili. Żeby było fajniej analogowe serwo możesz użyć ale na ogonie, na tarczy nie. http://www.helifreak.com/showthread.php?t=190045
Piotrek
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 13 mar 2011, o 21:22

miszcz_waw pisze:Tak jeszcze z ciekawości jako że nigdy 3G nie miałem, na boku helika masz jakiś interfejs czy jak go tam stroisz?


Na module sa potencjometry czułości AILE i ELEV, resztę przez interfejs USB
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 13 mar 2011, o 23:07

Gmeracz pisze:Fajnie... Słychać potencjał w tym Terminatorze ;)
Terminator to napewno ma potencjal ale umiejetnosci pilota sa pod znakiem zapytania :lol:


miszcz_waw pisze:Czwarta minuta - to który z was pilotuje? :D

A czemu kolega zooma nie używał? Toć to 600-tka a widać ją czasem mniej niż moje 450 kręcone z głowy.

Tak jeszcze z ciekawości jako że nigdy 3G nie miałem, na boku helika masz jakiś interfejs czy jak go tam stroisz?

Kolega byl nastepny w kolejce i nie spodziewal sie ze ten lot badzie az 11 min (ladowania ustawiania startowania x 6 czy 7)pozatym zwroc uwage on ma Spektrum :o nie mysle aby dzialalo z moja Futabka :hammer: :dk:

Kamera nie miala Viewfinder (wziernika ? :( ) tylko LCD ekran i przy bardzo ostrym sloncu kamerzysta gubil helika z kadru a o zoomowaniu to nie bylo nawet mowy bo filmowal na slepo :( .

Obrazek


Wiktor pisze:Faktycznie lata bardzo wysoko i daleko od siebie, widocznie tak czuje sie bezpiecznie.

takie drgawki w trakcie lotu to musi być niezła adrenalina :shock:
Film tego tak nie oddaje ale bujalo nim niezle balem sie ze przy ladowaniu ogon pierwszy walnie o ziemie a nie podwozie i zebatki sie rozleca dalem holda aby zmniejszyc sile udezenia jak sie tak stanie, na samym koncu pochylilem go delikatnie do przodu nie za duzo aby nie walnol lopatami o ziemie no i sie udalo no i oczywiscie mialem troche szczescia :juppi:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Scroller
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 13-05-2010
Lokalizacja: Edinburgh, Scotland
Podziękował: 3 razy

Postautor: Scroller » 14 mar 2011, o 07:51

Odnośnie tłumaczenia tekstów po chińsku: Przecież można poprosić Google Translator ;) W prawdzie tłumaczenie jest koślawe, ale pozwala wygrzebać istotne informacje. A resztę wystarczy się domyślić, co w przypadku "nowinek" od Aligna wcale nie będzie nadużyciem, bo kilka razy już tak było, że newsy podawane przez portale okazały się kompletnym wymysłem i fantazją (np. "potwierdzone" pojawienie się T-REXa 800-tki).

http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=zh-CN&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.rcmania.hk%2Findex.php%3Fc%3Darticle%26d%3Dviews%26id%3D526&act=url
--
Pozdrawiam,
Paweł
T-REX 800 PSO AP | T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7S & DX9 Black Edition
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 14 mar 2011, o 12:59

Radzilbym czesciej odwiedzac forum... viewtopic.php?p=7038#p7038
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Scroller
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 13-05-2010
Lokalizacja: Edinburgh, Scotland
Podziękował: 3 razy

Postautor: Scroller » 14 mar 2011, o 17:43

edek pisze:Radzilbym czesciej odwiedzac forum... viewtopic.php?p=7038#p7038


Jak by wątek z forum był powiązany z "njusem" to nie zakładałbym nowego wątka... Albo, żeby miał chociaż ten sam tytuł...

A tak to jest bałagan...

Możesz skasować ten wątek.
--
Pozdrawiam,
Paweł
T-REX 800 PSO AP | T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7S & DX9 Black Edition
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 14 mar 2011, o 20:57

Scroller pisze:
edek pisze:Radzilbym czesciej odwiedzac forum... viewtopic.php?p=7038#p7038


Jak by wątek z forum był powiązany z "njusem" to nie zakładałbym nowego wątka... Albo, żeby miał chociaż ten sam tytuł...

A tak to jest bałagan...

Możesz skasować ten wątek.

Niestety nie widzę możliwości inteligentnego, łatwego i efektywnego powiązania wątków z portalu i forum... niestety... :(
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
private9
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: private9 » 2 kwie 2011, o 08:30

:masakra: Kulfon, kulfon co z Ciebie wyrośnie, śliwki na wierzbie cvzy gruszki na sośnie :) What is it news pictures?
Pozdrawiam,
Arek.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 3 kwie 2011, o 15:10

Hmm... Trudno cię tym razem zrozumieć... O co chodzi?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
private9
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: private9 » 3 kwie 2011, o 16:07

Ja też nie wiem o co mi chodziło, tym razem winę ponosi Ballantines.,
Pozdrawiam,
Arek.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 3 kwie 2011, o 20:38

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze... nowy gadżet nowa sprzedaż...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
MAREKROSOMAK
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 34
Rejestracja: 06-06-2011
Lokalizacja: PIEKARY ŚLĄSKIE
Podziękował: 8 razy

Postautor: MAREKROSOMAK » 6 cze 2011, o 18:42

Pomocy nie wiem jaki silikon zastosować ... Pewnie musi długo schnąć w środku jedno już zepsułem bo czekałem tylko 24h.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 6 cze 2011, o 19:05

Kolega poprawił to coś, jak kazali. Kupił odpowiedni silikon itd. Polatał, nic się nie zmieniło. Srzedał. Kup sobie coś, z czym się nie walczy, żeby działało poprawnie.....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
tomek68
Domownik forum...
Posty: 339
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Drogheda
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: tomek68 » 6 cze 2011, o 19:34

Odnośnie rodzaju silikonu to bym mailował do Aligna pewnie jest potrzebny taki specjalny błyszczący tuningowy blink jakiś :roll:
Heli pilots live in a world full of vibration
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 6 cze 2011, o 20:27

Silikon z przeznaczeniem do elektroniki.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
MAREKROSOMAK
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 34
Rejestracja: 06-06-2011
Lokalizacja: PIEKARY ŚLĄSKIE
Podziękował: 8 razy

Postautor: MAREKROSOMAK » 6 cze 2011, o 21:18

DZIĘKI ZNALAZŁEM W POLSCE ODPOWIEDNI TYLKO NIE WIEM CZY DOJŚĆ MĘKI PO STWARDNIENIU BĘDĘ DO NICH DZWONIŁ A ZMIANA RACZEJ NIE WCHODZI W RACHUBĘ LUBIE SIĘ TROCHĘ UMAZAĆ OLEJEM A TAK WO GULE MAM 450 PRO Z NOWYM SERWEM FUTABY I ŻYREM FUTABY GY520 ALGINA BIJE NA ŁEB JESZCZE BY MUSIELI SIĘ DUŻO NAUCZYĆ OD FUTABY ALE ZESZLI NA JAKOŚCI BARDZO POZDRAWIAM WSZYSTKICH RC MANIAKÓW
Awatar użytkownika
maczar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: maczar » 6 cze 2011, o 21:35

Nie to żebym atakował - czy używanie tylko dużych liter coś oznacza czy caps się zacial?
KDS 700FBL Innova | Trex 450 PRO BeastX | JR DSX11
radiomodels.com.pl pilot
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 8 cze 2011, o 14:47

Marek zapytał mnie o moda tego żyrka. Ponieważ temat może się jeszcze komuś przydać, odpowiadam na forum.

Mod (skrótowe określenie modyfikacja) jest wzięty ze starego wątku o żyrkach HK 401 z HobbyKing-a, gdzie boczne płytki montowane do podstawy zbytnio drgały podczas lotu powodując zakłócenia pracy.

Poniżej podaję link do filmu pokazującego jak to wykonać, a dla osób które mają problem z angielskim, kilka wskazówek z filmu w wolnym tłumaczeniu:

- NIE STOSUJEMY normalnego silikonu budowlanego czy popularnego domowego. Zawarte w nim związki chemiczne oraz rozpuszczalnik powodują korozję metali oraz miedzi. Do naszego celu należy zaopatrzyć się w nieaktywny silikon do elektroniki w odpowiednim sklepie. Przy okazji - ten silikon jest bardziej sztywny od budowlanego. Czas schnięcia do 24 godzin.
- Po odkręceniu śrubek uchylamy wieczko dna które od strony białego gniazda ma elastyczny zawias.
- Wielu użytkowników zgłaszało problem ze wspomnianym gniazdem, które z czasem wsuwało do środka przy wciskaniu wtyczki czujnika. Aby temu zapobiec należy pokryć przylutowane nóżki żywicą epoksydową
- Nakładamy tylko tyle silikonu, aby boczne czujniki połączyć razem z dolnym. Nie ma sensu zapełniać całkowicie wolnego miejsca
- Po włożeniu na miejsce dajemy trochę silikonu na spodni układ scalony i zamykamy obudowę.

Mniej więcej tak to ma wyglądać:

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Widzimy wzmocnienie gniazda żywicą (moim zdaniem gość przesadził z ilością, ale ważne że działa).
Jeżeli chodzi o efekty, niektórzy nie widzieli zmian, jednak wielu stwierdziło znaczącą poprawę reakcji modelu. Wiele tu zależy od innych czynników jak wibracje, typ modelu i jego regulacja, ale na pewno ten mod nie pogorszy pracy żyrka.

http://www.youtube.com/watch?v=CJTJb_BMA34&feature=player_embedded
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
MAREKROSOMAK
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 34
Rejestracja: 06-06-2011
Lokalizacja: PIEKARY ŚLĄSKIE
Podziękował: 8 razy

Postautor: MAREKROSOMAK » 8 cze 2011, o 18:52

dziękuje ci bardzo ja już moje żyro zrobiłem e ten sposób że pędzelkiem pokryłem elektronikę masą nieprzewodzącą w formie gęstego smaru a później między płytki dałem silikon rtv czarny tylko susze go już 4 dni bo pierwsze moje żyro suszyłem 24h i się spaliło nie działał tylko ogon po otwarciu było tam jeszcze mokre , wiadomo żyro było zamknięte teraz mogę próbować ale na sucho bez włóczonego motoru
a i parę razy nadzień wiałem mu delikatnie suszarką w stronę wtyczki a po włóczeniu kabelka zabezpieczam go tym klejem z pistoletu to na tyle jak się sprawdzi to napisze czy poprawa jakaś jest jeszcze raz dziękuję . Bo mam jeszcze jeden post co do regulacji OS91HZ chodzi mi o ustawienie iglic ile obrotów mają być odkręcone bo po wylądowaniu ma za wysokie obroty i nie mogę mu płynie zmniejszyć jak już zejdą i fajnie pyka to po paru sekundach gaśnie i znowu żeby odpalić to cze ba na trymerze mocno podciągnąć do góry znasz kogoś kto ma te silniki opanowane , pompy niema jakby kto pytał

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość