MSH Brain

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
NEO
Stały bywalec...
Posty: 158
Rejestracja: 07-12-2015
Lokalizacja: Opole
Podziękowano: 1 raz

Postautor: NEO » 12 mar 2018, o 16:34

Witam,
dokładnie, było 760 zamiast 1520 na jednym, na drugim nie pamiętam, ale też duża różnica.
Ikona kupiłem używanego, zmieniłem nastawienia, odłączyłem prąd itd. po zmianach ustawień.
Niestety nie sprawdziłem, podłączyłem, ponieważ serwa zachowywały się dziwnie, drgały jak szalone, odłączyłem szybciutko, ale jak widać, za późno ...
W morde @:(
No nic, dziękuję wszystkim za informację, ogłuszę mojego węża w kieszeni i do przodu.

Pozdrawiam
NEO
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 12 mar 2018, o 16:47

Piotr_T pisze:Korzystając z początków wiosny polatałem sobie Miniakiem i zainspirowany starszym filmikiem Kenobiego

wkliknąłem sobie w trybie Beginner (póki co mój ulubiony ;-) ) Auto Level na stałe. Latało mi się lepiej, choć dało się odczuć, że tarcza poszła delikatnie do przodu i w lewo w stosunku do pozostałych trybów, gdzie AL jest wyłączony. I teraz pytanie - czy to odchylenie to normalna sprawa, czy też można to skorygować tak, aby tarcza "chodziła" tak samo, niezależnie od stanu AL? No i druga kwestia - czy takie użycie AL jest prawidłowe i nie zakłóca działania Braina?

Pozdrawiam,
Piotr.



Nie radzę Ci latać w AL i się uczyć w ten sposób jeśli chcesz potem latać akrobacje. To nijak nie oddaje normalnego lotu 3d i uczy gumowych odruchów.

Lataj na beginner i rób postępy a auto level i rescue zostaw jako ratunek.

Jeśli Cię gnie w AL to masz wibracje lub za twardą taśmę pod Brainem...
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
NEO
Stały bywalec...
Posty: 158
Rejestracja: 07-12-2015
Lokalizacja: Opole
Podziękowano: 1 raz

Postautor: NEO » 12 mar 2018, o 17:50

Witam,
mam jeszcze jedno pytanie.
Przy silniku benzynowym, nie mam na wentylatorze miejsc na magnesy do licznika obrotów dla governor z IKONA.
Jest magnes, ale jeden, sterujący iskrą.
Czy governor IKON będzie działał odbierając sygnał z jednego magnesu, czy musze kombinować z instalacją dwóch na przeciwko siebie w innym miejscu ?
Pozdr
NEO
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 mar 2018, o 17:52

W sofcie do brain'a masz parametr divider do określania liczby impulsów na obrót
Helikoptery
Awatar użytkownika
NEO
Stały bywalec...
Posty: 158
Rejestracja: 07-12-2015
Lokalizacja: Opole
Podziękowano: 1 raz

Postautor: NEO » 12 mar 2018, o 17:55

Witam.
O super, poszukam.

Pozdrawiam
NEO
Awatar użytkownika
NEO
Stały bywalec...
Posty: 158
Rejestracja: 07-12-2015
Lokalizacja: Opole
Podziękowano: 1 raz

Postautor: NEO » 12 mar 2018, o 18:11

Wojtek.
A mogę brać sygnał z hallotronu od benzynowca, czy muszę dokupić czujnik do IKONA ?

Pozdr
NEO
Awatar użytkownika
NEO
Stały bywalec...
Posty: 158
Rejestracja: 07-12-2015
Lokalizacja: Opole
Podziękowano: 1 raz

Postautor: NEO » 12 mar 2018, o 18:38

Witam.
Próbuję ściągnąć oprogramowanie do BRAIN na nowy komputer.
Pojawia się jakiś błąd, Podpis pliku IKONINSTALER(3).msi jest uszkodzony lub nieważny ... i dupeńka, nic się nie da zrobić.
Potrzebuję oprogramowanie do IKONA, takiego czerwonego, to chyba jedynka.
Ktoś zna jakiś patent jak to obejść ?
Z góry dziękuję za informację.
Pozdr
NEO
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 12 mar 2018, o 18:47

http://update.mshbrain.com/Software/BRAINSTALLER.msi
Ikon to Msh Brain. Tu link ze strony MSH
Jak nie pójdzie to uruchom jako administrator.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 12 mar 2018, o 18:59

Może masz xpka...
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 12 mar 2018, o 19:40

NEO pisze:A mogę brać sygnał z hallotronu od benzynowca, czy muszę dokupić czujnik do IKONA ?


Potrzebujesz dowolny czujnik działający na 3,3V. Ikon/Brain nie rozumie sygnału z czujników zasilanych 5V, obejmuje to hallotrony aparatów zapłonowych i czujniki obrotów telemetrii Hitec. Sprawdzony czujnik obrotów to Align, do Braina/Ikon'a V1 pasuje nawet wtyczka, ale trzeba uważać bo w niektórych egzemplarzach jest zamieniony (+) z (-). Wtyczka do Braina V2 to standardowe złącze serwowe, ale napięcie wciąż jest 3,3V
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 mar 2018, o 19:43

A problemy z softem do Braina chyba się rozwiązywało nie przez update tylko przez odinstalowanie i ponowną instalację
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 12 mar 2018, o 20:02

NEO pisze:Witam,
mam jeszcze jedno pytanie.
Przy silniku benzynowym, nie mam na wentylatorze miejsc na magnesy do licznika obrotów dla governor z IKONA.
Jest magnes, ale jeden, sterujący iskrą.
Czy governor IKON będzie działał odbierając sygnał z jednego magnesu, czy musze kombinować z instalacją dwóch na przeciwko siebie w innym miejscu ?
Pozdr
NEO


Generalnie magnes hallotronu zapłonu jest na dolnej blokadzie wału a nie na wentylatorze. Dla czujnika obrotów wystarczy jeden magnes, drugi dodajemy dla zrównoważenia mas na stosunkowo dużej średnicy wentylatora, bieguny magnesów są wówczas wzajemnie odwrócone.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 mar 2018, o 20:58

A jeżeli nie są odwrócone to mamy divider w brainie
Helikoptery
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 12 mar 2018, o 21:57

windcatcher pisze:Nie radzę Ci latać w AL i się uczyć w ten sposób jeśli chcesz potem latać akrobacje. To nijak nie oddaje normalnego lotu 3d i uczy gumowych odruchów.
Lataj na beginner i rób postępy a auto level i rescue zostaw jako ratunek.
Jeśli Cię gnie w AL to masz wibracje lub za twardą taśmę pod Brainem...

Problem "uciekającej" tarczy został rozwiązany. Jeszcze raz ustawiłem zestaw "ustawienie zera orczyków serw -> ustawienie zera tarczy -> ustawienie zera łopat" i w tej chwili machanie pstryczkiem od trybów lotu nic nie zmienia w położeniu tarczy, a model nie ucieka, niezależnie od tego czy AL jest włączone, czy nie. A co do dylematu "z AL czy bez", to rzeczywiście sterowanie z AL jest trochę bardziej "wyciszone", a czy to dla mnie wada, to szczerze mówiąc, jeszcze nie wiem, bo latanie 3D jakoś chyba mnie nie ciągnie (wbrew ogólnym tendencjom ;-) ). Na razie więc oswoję się z modelem z włączonym AL, potem pewnie z niego zrezygnuję, a czy ruszę w stronę 3D, to dopiero się okaże.

Tym niemniej dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 12 mar 2018, o 22:41

Dla mnie jest to nauka złych odruchów i jak będziesz kiedyś chciał zrezygnować z AL to będziesz musiał zaczynać naukę od początku... i nie mów że naleśniki nigdy nie odwrócisz ;)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
NEO
Stały bywalec...
Posty: 158
Rejestracja: 07-12-2015
Lokalizacja: Opole
Podziękowano: 1 raz

Postautor: NEO » 14 mar 2018, o 13:23

Witam,
dziękuję za link do oprogramowania Brain, zainstalowałem :).
Dziękuję za odpowiedzi w sprawie magnesów, dam rady.
Zabieram się za kończenie potwora.
Pozdr
NEO
Awatar użytkownika
NEO
Stały bywalec...
Posty: 158
Rejestracja: 07-12-2015
Lokalizacja: Opole
Podziękowano: 1 raz

Postautor: NEO » 15 mar 2018, o 16:49

Witam.
Walki z Brain, część dalsza.

Ściągnąłem nowe oprogramowanie, wszystko elegancko, ale ......
Wybrałem serwa jakie mam KST815 i KST805, nietety, w BRAIN w zakładce gdzie ustawiam wychylenia na ALE, ELEV, itd, tylko na RUD, udało mi się ustawić 100% na plus i minus. Pozostałe sówaki, mimo tego, że na aparaturze EPA i T-limit mam na maxa, pokazują ledwo 76%. Suwaki reagują na zmianę na aparaturze, ale tylko do tych 76%, potem mimo tego, że na aparaturze nan jeszcze miejsce żeby podnosić, podosi się na aparaturze a na IKON stoi w miejscu.
Aparatura Aurora 9x, odbiornik Hitec Optima 9.

Nie nierzyłem jeszcze kątów, wydaje mi się, że serwa wychylają się mocno,
czy to możliwe, żeby wychylały się tak jak trzeba a na IKON pokazuje się tylko 76% ?.

Pomocy.
Z góry dziękuję.
Pozdr
NEO
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 15 mar 2018, o 17:28

Sprawdz czy nie masz dual rate lub expo w aparaturze i wyzeruj.
Na wszelki wypadek zrob kalibracje dragow aparatury.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 15 mar 2018, o 18:44

Pewnie Dual Rate, ale...co pokazuje monitor kanałów w apce (o ile go masz)? Jest 100% lub więcej, czy nadal te 70-parę? Zajrzyj do tematu o FlySky I6, tam znajdziesz mój przypadek (błędna implementacja trybu heli w firmware apki). Jazda była gruba... ale problem dało się obejść.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
NEO
Stały bywalec...
Posty: 158
Rejestracja: 07-12-2015
Lokalizacja: Opole
Podziękowano: 1 raz

Postautor: NEO » 15 mar 2018, o 19:24

Witam.
Na aparaturze pokazuje na monitorze kanałów 100% i ponad. Ja na tej aparaturze już latałem na dwóch T-rex 600 Nitro i było wszystko OK, wprawdzie były inne serwa i inny odbiornik, ale wszystko działało.
Teraz przekładam IKONA do Gassera (kupiłem drugiego używanego i nie działa, nie pokazuje wychyleń kanałów na suwakach, serwa reagują, ale suwaki na komputerze stoją w miejscu ) więc ze starego, wykasowałem ustawienia. Pierwotnie chciałem zaprogramować dwa modele, ale za h. aparatura nie chciała ze mną gadać. W jednym odbiornik Optima 7 (chyba), w drugim Optima 9. Jak zaprogramowałem drugi pierwszy po wybraniu modelu zwariował i odwrotnie, próbowałem 10 razy.
Wywaliłem oba z aparatury, wywaliłem ustawienia z Ikona i teraz nie mogę sobie poradzić. Ciekawe jest to, że jak uruchomię w aparaturze test, bo jest takie coś, to suwaki na IKONIE wychylają się ponad 100%, serwa też idą na maxa. A w normalnym trybie, wychylają się na 70%.
Masakra.
Poszukam tego Dual w aparaturze i spróbuję.
Pozdr
NEO

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości