Kbar (czyli FBL za 30$)

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 25 paź 2023, o 18:25

Przez te wszystkie "przejścia" z kbar trochę się nauczyłem. Postanowiłem więc jeszcze raz skonfigurować helikopter zwłaszcza, że mam jeszcze jednego kbara i tamten pracuje bez zarzutu.

Na ustawiłem aparaturę, tak aby słupki "right/left", "push/pull" były zgodne z ruchami drążków w aparaturze, a zakresy były prawidłowo pokryte. Następne w menu "setup" vStabi kolejno ustawiłem parametry. W menu "sensor" ustawiłem kbara kablami do tyłu, tak jak jest zamontowany. Wybrałem taką tarczę, jak mam zamontowaną tj. HR-3 ("wysokość" z tyłu, serwa pod kątem 120 stopni), ustawiłem poprawny "coll. dir.", sprawdziłem połączenia kanałów tj. kbara z serwomechanizmami. Następnie w zakładce "servos" odwróciłem pracę wszystkich 3 serwomechanizmów zmieniając "normal" na "reversed", a "reversed" na "normal". W menu "trim" ustawiłem orczyki serwomechanizmów równolegle do osi podłużnej. Mechanicznie, zmieniając długość popychaczy wypoziomowałem tarczę. "Collective" i "cyclic" na razie pozostawiłem as it is. Ustawiłem zakres pracy "tail" i opuściłem menu nastaw i wszystko wydaje się być tak, jak należy :thumb:

Muszę się przyznać do jakiegoś wcześniejszego błędu i raczej niepotrzebnego bicia piany, ponieważ teraz kbar pracuje zgodnie z nastawami w vStabi. Wydaje mi się, że winne były ustawienia rewersów w aparaturze (teraz mam dwa rewersy więcej i jeden mniej). Niniejszym odszczekuję więc to wszystko, co złego napisałem o kbar koala i biję się w piersi :wall2: Wszystkim dziękuję za pomoc i podpowiedzi, które sprowokowały mnie do zwątpienia we własne umiejętności i ponownego przyjrzenia się nastawom :piwo: Mimo mżawki podnosiłem trexa w ogrodzie za domem i teraz wszystko wydaje się być w porządku. Niestety, przez gałęzie drzew nie mam miejsca na zawis nieznanym helikopterem, który zawsze może uciec w którąś stronę. Czas na jakiś większy plac, ale zanim to nastąpi, to jeszcze wcześniej poustawiam kąty na przyrządzie i poproszę Mwx o sprawdzenie nastaw ;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 paź 2023, o 19:09

w ten weekend będę na miejscu to będziemy kombinować.

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości