Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 23 paź 2019, o 14:08

Aaa czyli temat dotyczy 2 zyxow... Ze tak zapytam -> kolega sie nie obraza -> przy checi zrobienia flipa pchasz/sciagasz drazek na maxa, tak? hmm
Awatar użytkownika
Henio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 45
Rejestracja: 12-09-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Henio » 23 paź 2019, o 14:19

Nie bój się nie obrażę się :D wiem, że czasem też trzeba zapytać o coś banalnego i oczywistego, bo często popełniamy błędy na tych błahostkach właśnie :wall2: ale wracając do pytania - drążek daję na maxa
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 paź 2019, o 14:29

Kojarzysz jakie masz obroty na głowicy? Ilość % na gazie niewiele mówi. Może masz bardzo małe obroty przez źle dobrane przełożenie.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 23 paź 2019, o 14:36

Ja jestem bardzo ciekawy rozwiazania tej zagadki 8-) Moze nagraj nam jak wygladaja te wolne flipy
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 paź 2019, o 14:48

Trochę nie rozumiem tego drążenia tematu. W zyxie jest do ustawienia parametr odpowiadający za szybkość flipow. Jest bo pamiętam że go ustawiałem gdy miałem zyxa.

Wystarczy zacząć od tego a jeśli nie pomoże szukajmy innych przyczyn...

Tak mi nakazuje moja własna logika ;)
Awatar użytkownika
Radziaf
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 10-04-2016
Lokalizacja: Legnica
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Radziaf » 23 paź 2019, o 14:50

miruuu pisze:Trochę nie rozumiem tego drążenia tematu. W zyxie jest do ustawienia parametr odpowiadający za szybkość flipow. Jest bo pamiętam że go ustawiałem gdy miałem zyxa.

Wystarczy zacząć od tego a jeśli nie pomoże szukajmy innych przyczyn...

Tak mi nakazuje moja własna logika ;)
Szach mat

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
V977
Tarot 450 PRO V2 DFC 3S
Tarot 480 PRO V2 FBL 6S
OXY 4 MAX
SAB Goblin 700 Competition
Graupner MX-16
Awatar użytkownika
Henio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 45
Rejestracja: 12-09-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Henio » 23 paź 2019, o 14:55

Idąc za logiką MIra idę polatać i dam znać czy grzebanie w ZYXie coś dało. Mam moduł BT także się pobawię :D
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 23 paź 2019, o 15:17

A czy przypadkiem flipa nie łączysz ze zbyt dużym skokiem ogólnym? Podczas przewrotu masz pitch w okolicach zera?

Wysłane z mojego CMR-W09 przy użyciu Tapatalka
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
lopez
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 30
Rejestracja: 02-05-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 17 razy

Postautor: lopez » 23 paź 2019, o 20:51

Pisze z pamieci, bo juz dawno nie korzystalem z tego kontrolera, ale wydaje mi sie, ze w zyxie za predkosc obrotow odpowiada suwak Agility. Natomias zanim go dotkniesz, upewnij sie ze w radiu masz odpowiednio ustawione endpointy, oraz czy D/R i Expo Ci nie ogranicza sygnału z radia. Pełne wychylenie drążka powinno przkładac się na 100% w zakladce monitor. Jesli to nie pomoze, to mozliwe, ze masz niedopracowane krzywe gazu oraz collective pitch i masz za male obroty. Przewroty robisz w idlu czy normalu?
Pozdro,
Romek.
--
Trex 450 Pro+Sport Rotorflight
Awatar użytkownika
Henio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 45
Rejestracja: 12-09-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Henio » 23 paź 2019, o 23:30

Najpierw odpowiem na pytania z grzeczności i szacunku za pomoc w mojej sprawie :nw:

mvx: zębatka 14T, silnik Align 3500KV także obroty na pewno nie za niskie tym bardziej, że wiem o co chodzi, bo ćwiczyłem długo zawisy w idlu low rpm

pkali: flipa robię po prostu wisząc w miejscu więc drążek pitcha mam ciut ponad neutrum

lopez: endpointy mam 100%, D/R też 100%, EXPO mam 40% ale zmieniałem - bez efektów( wolno robi flipa przy max wychyleniu ), krzywa gazu (w uproszczeniu) płaska 80-85%, krzywa skoku liniowa 0-25-50-75-100, wszystko robię w idlu

Teraz moje spostrzeżenia po lotach:
zmieniałem tylko jeden parametr, żeby nie narobić bajzlu i mieć świadomość co robię. Stopniowo zwiększałem agility dla ustawień ROLL i wnioski takie, że przechyla się na boki szybciej. Dostał jakby przyspieszenia na aileronie. To by się zgadzało ( w lotnictwie po angielsku roll to beczka czyli ster aileron ).
Strasznie szybko się ciemno robi więc nie przeszedłem do kolejnych parametrów, a polatać trochę musiałem :D W każdym bądź razie światełko w tunelu jest. Teraz tylko znaleźć co odpowiada za elevator. Oprócz ROLL jest jeszcze tylko PITCH i TAIL.
Czyli pozostaje pogrzebać w tym PITCHU :?

Carson jeśli dobrze kojarzę to chyba masz ZYXa S2 w x360 czy też podciągałeś jakieś agility czy latasz na totalnych defaultach?
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 24 paź 2019, o 07:31

Ja mam zyxa s2 w 450. Oprocz podstawowych parametrów mam cos tam lekko przestawione w agaility i gainach (w zaawansowanych nic nie ruszalem) bo probowalem go troche ustawic zeby latal jak z flybarem ale nie udalo sie. Jak wroce do domu do zrobie Ci screena jak mam to obecnie ustawione. Beczki robi expresowe, flipy jak chesz to rowniez ;)
Awatar użytkownika
Henio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 45
Rejestracja: 12-09-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Henio » 24 paź 2019, o 08:29

Carson będę wdzięczny za screena. Będę miał jakiś punkt odniesienia. Ja zaawansowanych ustawień też nie ruszam. Zastanawia mnie tylko fakt, że w ustawieniach BASIC oprócz ogona są tylko parametry ROLL i PITCH ( a do nich suwaki agility i gain ) no i wynika z tego ( wydaje mi się ), że ROLL jest odpowiedzialne za aileron, a PITCH za co za skok? A gdzie elevator? Coś mi się tu gryzie albo za dużo myślę :hammer: i się zastanawiam hmm zamiast sprawdzić. I taki mam plan na dzisiejsze popołudnie :D Jeśli coś tam ci świta i coś pamiętasz to się podziel wiedzą ;)
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 24 paź 2019, o 09:52

Małe żółte ludziki tak sobie nazwali jak chcieli, roll odpowiada za aileron, a pitch za elevator.

Ja mam jeszcze takiego screena, którego zapisałem kilka lat temu, żeby mieć właśnie jakiś punkt odniesienia:
Screenshot_2018-12-04-22-33-44.png


Ustawiłem wg tego i jest spoko, gain tylko poprawiłem pod siebie. We wszystkich osiach fika dynamicznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
lopez
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 30
Rejestracja: 02-05-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 17 razy

Postautor: lopez » 24 paź 2019, o 09:59

Jak ogarniesz nomenklature, bedzie Ci łatwiej.
- roll = aileron = prawo-lewo
- pitch = elevator = przod-tyl
- yaw = rudder = ogon
- collective pitch - skok ogólny, nie mylic z pitch
Pozdro,
Romek.
--
Trex 450 Pro+Sport Rotorflight
Awatar użytkownika
Henio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 45
Rejestracja: 12-09-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Henio » 24 paź 2019, o 11:03

Dzięki bardzo - będą próby przynajmniej nie po omacku :D
Widzisz lopez w moim mózgu pitch został zapamiętany jako skok ogólny i nie bardzo chciałem go wiązać z elevatorem - to co napisałeś wiele wyjaśnia.
Poza tym cała ta dyskusja i ta moja sceptyczność do ruszania suwakami wywodzi się z doświadczenia, że póki nie ruszasz to nie śmierdzi :D Za rozciągłość przepraszam :masakra:
Wnioski napiszę po testach w powietrzu.
Życzę wszystkim lądowań płozami w dół :D
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 paź 2019, o 14:01

Lopez dobrze gada!
Awatar użytkownika
Henio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 45
Rejestracja: 12-09-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Henio » 24 paź 2019, o 18:38

Panowie nareszcie!!!
Mój helik fika jak szalony :banana:
Wszystko jasne:
ROLL = Aileron
PITCH = Elevator
tak jak napisał Lopez.
Przez jakieś blokady w moim mózgu tyle zamieszania :wall2:
Podniosłem agility i gain obydwóch ustawień do wartości jakie podał mikegsx400 i wszystko śmiga :juppi:
Wylatałem 6 pakietów i to z taką przyjemnością, jak nigdy :D
Reszta to tak naprawdę kosmetyka, ale jak wszystko jest ok to takie dopieszczanie to już sama przyjemność.
Tu się trochę muszę pobawić, żeby helik się zachowywał tak jak powinien - według mnie.

Wielkie dzięki Panowie :nw:
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 25 paź 2019, o 07:21

No to elegancko, ze udalo sie ogarnac! :D teraz latac, cwiczyc, latac i jak najmniej walic w glebe - chociaz to tez potrzebne :D
Awatar użytkownika
Henio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 45
Rejestracja: 12-09-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Henio » 25 paź 2019, o 07:57

No w glebe trzeba przywalić raz na jakiś czas, bo się nabiera pokory do własnych umiejętności :D A tak nawiasem mówiąc jakiś tydzień temu przydarzyło mi się legendarne "in-flight self destruction". Pękła śruba mocująca mikser do głowicy i jak tak wisiał na kulce tarczy to w ułamku sekundy wymiótł wszystkie popychacze :shock: Na szczęście byłem nad trawą jakieś 3 metry także szkody nie były masakryczne :D
Żałuję, że tego nie nagrałem, bo wyglądało to jak zestrzelenie kaczki :vhappy:
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 7 sty 2020, o 13:46

Ma ktos win 10 i ustawia na nim zyx'a s2? System mi sam co chwila usuwa sterowniki. Musze je za kazdym razem instalowac na nowo (po kazdym uruchomieniu kompa). Szlag mnie trafia.

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości