Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 17 paź 2016, o 13:33

:( :cry:
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
Pawel_P73
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 36
Rejestracja: 01-10-2012
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pawel_P73 » 24 paź 2016, o 20:51

Adam12 pisze:
miruuu pisze:...A ten test robiłeś tez prawym drążki czy tylko throttle? Jak zatrzęsiesz modelem w trakcie logowania to się zdarza ze zyx nie zaloguje się poprawnie. Wtedy działaja kąty ale nie działa pochył i przechył tarczy. Dlatego zawsze warto macha dwoma drazkami...

Usiłowałem wystartować. Powoli zaczął się ślizgać i walnął na lewo. Testu drągów nie robiłem. Zalogował się niby dobrze. Do tej pory jakoś zawsze model latał bez większego problemu (na dziadowskim żyrku), a krety były zwykle spowodowane brakiem umiejętności czy szarżowaniem. Jak chcesz to ci tę S2 sprzedam :D Nie za darmo :D



Czy Ty piszesz o tym ZYX-ie S2 co ja od Ciebie kupiłem kilka dni temu? :shock:

Kurcze jeśli tak to opisz mi jeszcze dokładnie co z nim się działo. Czy miałeś jakiś wpływ na przechył?
Kontra coś wnosiła? Duże obroty mu dałeś?
Czy jak już zaczął się przechylać to bez reakcji na drążek?

Robiłem wstępny test całego montażu HK500, w salonie bez
podnoszenia i też miałem wrażenie, że się przechyla w lewo ale już mam jednego ZYX S2 w 450 i wiem, że przy starcie dziwnie chwieje tarczą,
a po wejściu na obroty i w locie jest OK.

Wolę odżałować zyxa niż zzyxić definitywnie pięćsetke ;) .
Samolot potrzebuje pasa startowego, wielowirnikowiec kontrolera mocnego a heli tylko pilota dobrego :-)
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 25 paź 2016, o 16:58

Ten ZYX S2 latał. Wykonał poniżej 10 lotów u mnie (6-7). Ostatnim razem zrobił jak napisałem wyżej. Ponieważ 2 tyg temu miałem wypadek z reglem, do tego ZYX tak mi się zachował jak zachował poniosłem spore (przynajmniej dla mnie) koszty napraw. Dlatego z niego zrezygnowałem jak i z regla (poszedł w śmieci). Jak koledzy wyżej piszą ZYX ma taką przypadłość (o której nie miałem pojęcia). Miruu napisał też to tu : viewtopic.php?f=74&t=6433&view=unread#unread . Wykonałem tylko te kilka lotów i było dobrze. Na pewno nie zrobiłem kontroli prawego drąga i wygląda, że się nie zalogował, bo go nie mogłem wyprostować, obroty dawałem powoli, ale było pozamiatane.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Pawel_P73
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 36
Rejestracja: 01-10-2012
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pawel_P73 » 25 paź 2016, o 21:28

No tak, jak problemy to pozbyć się od razu, najlepiej kolegom z forum sprzedać :masakra: .

Ale nic to, już go bardziej próbowałem lekko podnosząc, prawie całkiem bezpieczną metodą z poziomicą
i nie potwierdził tendencji do przechyłów.

Pewnie w weekend uda mi się dokonać pełnych prób to poznam o nim prawdę.
Samolot potrzebuje pasa startowego, wielowirnikowiec kontrolera mocnego a heli tylko pilota dobrego :-)
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 25 paź 2016, o 22:29

Pawel_P73 pisze:No tak, jak problemy to pozbyć się od razu, najlepiej kolegom z forum sprzedać


To nie znaczy że dana sztuka jest wadliwa, zwyczajnie ten system tak ma. Trzeba sprawdzać co się kupuje - czytać jakie są plusy i minusy danych systemów - dobrze że 3gx aligna nie kupiłeś bo dopiero byś narzekał...
Osobiście nawet na Brain-ie staram sie przed lotem sprawdzać reakcje tarczy na prawy drążek.
Dodam że w Zyx-ach nawet jak za mocno pika silnik przy logowaniu i ruszają się lekko łopaty to może być problem z zalogowaniem i też raz miałem tak że przy starcie przechyliło model i szurnął łopatami.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 25 paź 2016, o 22:37

Pawel_P73 pisze:No tak, jak problemy to pozbyć się od razu, najlepiej kolegom z forum sprzedać :masakra:

zwłaszcza tym początkującym... :P

dawo pisze:dobrze że 3gx aligna nie kupiłeś bo dopiero byś narzekał...

Eeee.. testowaliśmy je na lotnisku, nawet na X3 i poza tym że robią delfiny - to nie mają problemu z logowaniem / nie logowaniem kanałów

dawo pisze:Dodam że w Zyx-ach nawet jak za mocno pika silnik przy logowaniu i ruszają się lekko łopaty to może być problem z zalogowaniem i też raz miałem tak że przy starcie przechyliło model i szurnął łopatami.

Trzaba go przykleić na podwójny pasek z mikrogąbki
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 paź 2016, o 07:16

Nie ogarniam w czym problem. Nie trzasc stołem przy logowaniu i wsio. Mi się blokowal raz na 2 - 3 wizyty (po 12 pakietow) i w zdecydowanej większości przypadków gdy ktoś inny w trakcie logowania opierał się o (wtedy jeszcze) drewniany, gibki stół. Od czasu kamiennego miałem z 3 takie sytuacje. Raz ktoś zaczął macac model w trakcie logowania, dwa razy zrobił to wiatr (mocno ponad 20kmh).
Każdy model i na każdym systemie trzeba sprawdzić przed lotem.

Ale przede wszystkim nie można tej cechy traktować jako uszkodzenia. To cecha tego FBLa. Każdego, może poza tymi popsutymi
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 26 paź 2016, o 07:38

Potwierzam to co mówi Miruu. Latam w x3 na s2 od ponad roku i poza koniecznością zwrócenia uwagi podczas logowania nie ma z nim żadnych problemów. Powiem więcej, nigdy nie ustawiałem w nim nic poza gainem.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 26 paź 2016, o 07:44

Ja również miałem zyx s2, wylatałem na nim kilka pakietów, może z raz miałem problemy z logowaniem.. ale stwierdziłem że to normalka jak system się inicjalizuje i się przeszkadza.. to będzie problem, z v977 jest tak samo jak się podepnie baterie, i się macha helikiem, to z lotem potem też będzie problem, dziwi mnie to całe halo, wokół tego..
a model przed lotem i tak trzeba sprawdzić, ja w ten sposób np, wyłapałem uszkodzone serwo.. na lotnisku, przed lotem :)
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 26 paź 2016, o 07:53

miruuu pisze:Nie ogarniam w czym problem. Nie trzasc stołem przy logowaniu i wsio. Mi się blokowal raz na 2 - 3 wizyty (po 12 pakietow) i w zdecydowanej większości przypadków gdy ktoś inny w trakcie logowania opierał się o (wtedy jeszcze) drewniany, gibki stół. Od czasu kamiennego miałem z 3 takie sytuacje. Raz ktoś zaczął macac model w trakcie logowania, dwa razy zrobił to wiatr (mocno ponad 20kmh).
Każdy model i na każdym systemie trzeba sprawdzić przed lotem.

Ale przede wszystkim nie można tej cechy traktować jako uszkodzenia. To cecha tego FBLa. Każdego, może poza tymi popsutymi

Dokładnie - BX się tez nie loguje jak się go potrząsa....
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 26 paź 2016, o 08:09

Każdy system podczas inicjacji podczas logowania ma problemy z poprawnym logowaniem nawet Brain,swoją drogą ustawialem też ZYXa koledze i jeszcze nie zdazylo mu się podczas wspólnych lotów by było coś nie tak z systemem
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 paź 2016, o 08:20

Z zyxem jest problem gdy się o tym nie wie. Jak się wie, to się nie trzęsie i jest ok.
Awatar użytkownika
Pawel_P73
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 36
Rejestracja: 01-10-2012
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pawel_P73 » 26 paź 2016, o 08:33

Ja tam nie trzęsę modelami jak je załączam. Nie ma dla mnie znaczenia czy to FBL czy FB, z tym, że przy FBL poziom
ma dodatkowo duże znaczenie. Choć tu do końca jasne to dla mnie nie jest. Sterowniki w multikopterach z reguły poziomuje się raz.
A przy FBL ach nie odnalazłem takiego info co by miał zapamiętywać jakieś "pierwotne" np. podczas pierwszych ustawień położenie więc zakładam, że
kalibracja za każdym startem robi się od nowa.

FBL zamienił mi się z FB początkujący tak mają ;-)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, o 09:17 przez Pawel_P73, łącznie zmieniany 1 raz.
Samolot potrzebuje pasa startowego, wielowirnikowiec kontrolera mocnego a heli tylko pilota dobrego :-)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 paź 2016, o 09:12

Nie jestem pewien czy to chodzi o kalibrację poziomu skoro ZYX nie ma autolevela. Ja go często loguje w pozycji wykrzywionej (na półce w aucie - mocno pochylony do przodu) i nigdy z tego powodu nie zauważyłem żeby coś się działo.
Awatar użytkownika
Pawel_P73
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 36
Rejestracja: 01-10-2012
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pawel_P73 » 26 paź 2016, o 09:24

No właśnie jak dla mnie brak jasnych danych. ZYX S2 ma w panelu na kompie funkcję "trim" i po wejściu w nią, tarcza
i serwo "dębieją" w pozycjach środkowych. Działa tylko skok.
może to są dla niego jakieś pozycje, bazowe do których się odnosi?

Bo faktycznie auto poziomowania nie ma. Raczej tyko dąży do utrzymania zadanej pozycji. Po chwili "walki" o nią jakby zaczynał traktować
to co jest jako nową bazę.
Samolot potrzebuje pasa startowego, wielowirnikowiec kontrolera mocnego a heli tylko pilota dobrego :-)
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 26 paź 2016, o 10:51

Dobra a ja mam do was pytanie z innej beczki.
Czy da się pod niego podłączyć odbiornik FrSky D4R-II bo takowy posiadam czy też muszę poszukać jakiegoś 6-kanałowca?
Awatar użytkownika
bizon220
Elita forum...
Posty: 694
Rejestracja: 21-04-2015
Lokalizacja: Komorów
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 25 razy

Postautor: bizon220 » 26 paź 2016, o 11:58

Ten odbiornik co podałeś jest 4 kanałowy lub 8 z CPPM.
W instrukcji zyx s2 o kompatybilności z CPPM nic nie widzę:
Receiver compatibility: Conventional receiver, S-BUS, DSMJ, DSM2, DSMX

Wydaje mi się, że będziesz potrzebował odbiornika z 6 kanałami.
Pozdrawiam
Krzysiek

XL 550, Gaui X3 380
Bixler 3, EasyCube, Acromaster
Quad 220 FPV, Mobilna 7, Mavic Pro
Traxxas Slash 4x4, Rustler 4x4
Taranis
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 26 paź 2016, o 12:54

no właśnie też nie to wnioskuję z manuala xyz, ale chciałem się upewnić czy aby na pewno.
Teraz rozkminiam czy dokupić odbiornik czy nie lepiej zastanowić się nad zmianą modułu z DJT na XJT
Tak zostają mi wielkie krowy 8CH - D8R-II plus/D8R-XP z tele lub V8FR-II bez :masakra:
Awatar użytkownika
bizon220
Elita forum...
Posty: 694
Rejestracja: 21-04-2015
Lokalizacja: Komorów
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 25 razy

Postautor: bizon220 » 26 paź 2016, o 13:08

Ja i Protosie i Reksiu latam na V8FR-II i wielkość mi nie wadzi.
W obu przypadkach na podłodze helika mam zamontowane. Minus, tego odbiornika jest taki, że każdy kanał oddzielnym przewodem trzeba do FBL podłączyć.
Pozdrawiam
Krzysiek

XL 550, Gaui X3 380
Bixler 3, EasyCube, Acromaster
Quad 220 FPV, Mobilna 7, Mavic Pro
Traxxas Slash 4x4, Rustler 4x4
Taranis
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 26 paź 2016, o 20:57

Większa kabelkologia choć to w tym wypadku jest do upchnięcia podejrzewam.
Ale zastanawiam się czy przy okazji nie zmienić modułu i nie przejść na XJT co by mi pozwoliło na skorzystanie X4R i po s-bus'ie polecieć w tym jak i w przyszłości w innych przypadkach.

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości