Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7201
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 24 sie 2023, o 13:51

nie masz wtyczki w donglu USB do góry nogami?
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 26 sie 2023, o 11:20

Już ogarnąłem na win7. Ustawiłem tarczę kąty i skoki. Zauważyłem, że ogon działa zero jedynkowo. Jak się zmienia czułość bo chyba w tym problem. Kiedy lekko ruszę sterem kierunku to serwo wychyla się na maksa. Trzeba bardzo delikatnie, że chodziło płynnie. Gdzie szukać ustawienia w systemie czy nadajniku? Zostało mi jeszcze ustawić w nadajniku krzywe gazu, skoku dualrate i ogień na pole. W programie zauważyłem, że ZYX ma dwa tryby normal i AVCS. Co to jest nie mogę znaleźć opisu. Czy to działa jak w moich mikrusach dwa tryby 3d i 6g czy co to jest? I jeszcze pojawił się problem, którego nie ogarniam. Mianowicie ustawiam wszystkie kąty skoki itd. Odłączam wszystko od kompa i skok tarczy dostaje zwolnionego tempa a nic nie przestawiam. Przechylenie i pochylenie działają prawidłowo. Tak jakby na skoku jakiś mega delay się załączał? Sorki, że Was tak truję. Staram się ogarniać już wszystko sam a zwracam się o pomoc już tylko wtedy kiedy jestem pod ścianą.
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 26 sie 2023, o 14:16

Luki38 pisze:Już ogarnąłem na win7. Ustawiłem tarczę kąty i skoki. Zauważyłem, że ogon działa zero jedynkowo. Jak się zmienia czułość bo chyba w tym problem. Kiedy lekko ruszę sterem kierunku to serwo wychyla się na maksa. Trzeba bardzo delikatnie, że chodziło płynnie. Gdzie szukać ustawienia w systemie czy nadajniku?



Nigdzie.
Masz braki u podstaw, nie wiesz jak działa HeadHold / HeadLock.
Jest to tryb pracy ogona w którym ogon na ziemi, na postoju, tak się właśnie zachowuje.

Innym trybem pracy żyroskopu ogonowego jest Rate - nie wiem czy dziś ktoś go używa.

Zajrzyj też tu:
viewtopic.php?f=55&t=9321

Może się okazać, że nie wiesz jeszcze innych przydatnych rzeczy.




Luki38 pisze:Gdzie szukać ustawienia w systemie czy nadajniku? Zostało mi jeszcze ustawić w nadajniku krzywe gazu, skoku dualrate i ogień na pole. W programie zauważyłem, że ZYX ma dwa tryby normal i AVCS.


Nie dam głowy, ale AVCS to chyba Tarotowa nazwa trybu HeadLock.
JEśli ustawienie dotyczy ogona - to prawie na pewno tak właśnie jest.

Na problem ze skokiem ogólnym nie znam niestety odpowiedzi.... raczej nie powinno tak być, ale lepiej by było jakbyś nagrał film i go tu powiesił - opisy bywają mylące...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7201
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 26 sie 2023, o 15:14

Angular Vector Control System, czyli przekombinowana nazwa Futaby na HeadHolding (żyro ogonowe sterowane PID, a nie samym P)

Co do wolnego skoku to podwjrzewałbym ze masz pomieszane kanały i kierunki obrotu serw. Nie wiem jak to krótko i jasno wytłumaczyć
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 26 sie 2023, o 19:37

aikus pisze:
Luki38 pisze:Już ogarnąłem na win7. Ustawiłem tarczę kąty i skoki. Zauważyłem, że ogon działa zero jedynkowo. Jak się zmienia czułość bo chyba w tym problem. Kiedy lekko ruszę sterem kierunku to serwo wychyla się na maksa. Trzeba bardzo delikatnie, że chodziło płynnie. Gdzie szukać ustawienia w systemie czy nadajniku?



Nigdzie.
Masz braki u podstaw, nie wiesz jak działa HeadHold / HeadLock.
Jest to tryb pracy ogona w którym ogon na ziemi, na postoju, tak się właśnie zachowuje.

Innym trybem pracy żyroskopu ogonowego jest Rate - nie wiem czy dziś ktoś go używa.

Zajrzyj też tu:
viewtopic.php?f=55&t=9321

Może się okazać, że nie wiesz jeszcze innych przydatnych rzeczy.




Luki38 pisze:Gdzie szukać ustawienia w systemie czy nadajniku? Zostało mi jeszcze ustawić w nadajniku krzywe gazu, skoku dualrate i ogień na pole. W programie zauważyłem, że ZYX ma dwa tryby normal i AVCS.


Nie dam głowy, ale AVCS to chyba Tarotowa nazwa trybu HeadLock.
JEśli ustawienie dotyczy ogona - to prawie na pewno tak właśnie jest.

Na problem ze skokiem ogólnym nie znam niestety odpowiedzi.... raczej nie powinno tak być, ale lepiej by było jakbyś nagrał film i go tu powiesił - opisy bywają mylące...


Niestety próg wejścia jeśli chodzi o wiedzę w tym hobby jest dość wysoki. Ze słowniczkiem staram się być na bieżąco.
Mam jeszcze kilka wątpliwości i pytań. Jak ustawiacie serwa w pozycji neutrum pod nadajnikiem czy jakimś innym urządzeniem. Tak żeby mieć pewność, że orczyk jest prawidłowo zainstalowany.
Jeśli chodzi o to spowolnienie skoku to zauważyłem, że zaczyna się tak dziać kiedy przestawiam krzywe. Odłączyłem baterię model chwile postał i wróciło do normy. W ogóle to mam jeszcze problem. Nie mogę w nadajniku znaleźć przełącznika odpowiedzialnego za normal/idle :wall2: W zakładce D/R dało się przypisać przełącznik a tu nic nie ma. Być może to jest przyczyna wariującego skoku. Sprawdzałem wszystkie czy któryś reaguje i nic. No i ostatnie żeby rozwiać wątpliwości tarcze wybrałem H1 bez miksowania? Także jak widzicie jeszcze trochę przede mną. A już się napaliłem, że dzisiaj będzie pierwszy lot :(
Powoli do wszystkiego dojdę jakimś cudem miałem poustawiane dziwne Delaye na każdym kanale. Stąd te szalejące skoki. Pozostaje tylko zagadka z idlami i chyba będzie wszystko. :dance: Sorki, że musicie "to" znosić :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 sie 2023, o 01:33

Luki38 pisze:[...]
Mam jeszcze kilka wątpliwości i pytań. Jak ustawiacie serwa w pozycji neutrum pod nadajnikiem czy jakimś innym urządzeniem. Tak żeby mieć pewność, że orczyk jest prawidłowo zainstalowany.


A to jest wbrew pozorom dobre pytanie. Stara gwardia zawsze używała serwotestera, żeby poznać neutrum serwa i tak instalowała orczyk. Ewentualne niedokładności - trymerem.
Nowa gwardia, podłącza serwa do Braina, po poprawnym wybraniu jego typu (co by go na dzień dobry nie zjarać), i po ustawieniu w monitorze kanałów na brainie tak, żeby wszystko działało jak trzeba, zakłada orczyki na serwa podczas kiedy Brain zeznaje, że te są w neutrum.
Jest jeszcze średnia gwardia która w obecnych czasach lata samolotami... i do tej należę ja, i zakładam orczyki na serwa po zainstalowaniu serw w samolocie i ustawieniu miksów.
Doświadczenie pokazuje, że neutrum z odbiornika to nie zawsze jest neutrum z serwo-testera a po co mam marnować trymy na poprawienie geometrii mechaniki... ?? Trymy nie do tego służą...

I oto jesteś Ty, który używa ZYXa.... Cholera, żebym ja choć trochę więcej pamiętał co ten ZYX ma do zaoferowania... Czy on tam ma jakiś monitor kanałów, czy nie...
Kombinowałbym analogicznie jak w Brainie, ale słowo daje, nie pamiętam jak wygląda interfejs od ZYXa i na co pozwala.

[...]
Luki38 pisze:No i ostatnie żeby rozwiać wątpliwości tarcze wybrałem H1 bez miksowania?


Tak, miksy załatwia FBL.

Luki38 pisze:Także jak widzicie jeszcze trochę przede mną. A już się napaliłem, że dzisiaj będzie pierwszy lot :(


Dobrze, że się w porę spacyfikowałeś. :thumb:
Model pewnie i tak rozbijesz i to nie raz, ale zmielenie go na ziemi jeszcze przed startem to coś czego naprawdę każdy może uniknąć (a nie każdy unika :) )

Luki38 pisze:Powoli do wszystkiego dojdę jakimś cudem miałem poustawiane dziwne Delaye na każdym kanale. Stąd te szalejące skoki.


No to jak rozumiem to już pokonałeś - gut! :thumb:

Luki38 pisze:Pozostaje tylko zagadka z idlami i chyba będzie wszystko.


A z idlami co masz za problem...?
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 27 sie 2023, o 07:54

Po kolei. Używam zyx jak to brzmi :P Uwierz, że poprostu szkoda mi tej kasy. Gdybym tak wrócił dwa lata do tyłu to w życiu nie kupiłbym starych strucli. Przynajmniej nie do nauki hobby.
Jeśli chodzi o funkcje to ZYX ma monitor kanałów więc i nim się posłużę. Skoro już wiem, że mogę i będzie ok. Szalejące skoki to poprzestawiane delaye (jakimś cudem). Problem z idlami był taki, że nie miałem przypisanego żadnego przełącznika do tej funkcji. Teraz już wiem gdzie to ustawić. Rzeczywiście AVCS to headlock. Także zaopatrzony w tą wiedzę jak tylko wrócę z roboty biorę się za ustawienia jeszcze raz i mam nadzieję, że będzie już ok. A z tym rozbijaniem masz rację choć będę miał satysfakcję, że udało się ulotnić a nie skończyło workiem śmieci w koszu.
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 sie 2023, o 08:56

Nieeee tam, bez przesady, bedzie dobrze!! :thumb:

Co do ZYXa to byl to naprawde bardso dobry system, tyloo, ze Tarot przestal go produkowac i produkt umarl...
Ale poza tym ZYX byl naprawde ok, zwłaszcza dwojka (ten zolty).
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 27 sie 2023, o 09:09

Jak pamiętam przy programowaniu ZYX S2 przy wykorzystaniu Windows XP istotne było wpisanie ręcznie właściwego, używanego aktualnie portu COM do programu przed wciśnięciem Połącz. Wybór niewłaściwego portu skutkował brakiem możliwości połączenia i koniecznością ponownego odpalanie programu. Jeśli już udało się trafić to programowanie przebiegało bezproblemowo.
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 27 sie 2023, o 11:19

aikus pisze:Nieeee tam, bez przesady, bedzie dobrze!! :thumb:

Co do ZYXa to byl to naprawde bardso dobry system, tyloo, ze Tarot przestal go produkowac i produkt umarl...
Ale poza tym ZYX byl naprawde ok, zwłaszcza dwojka (ten zolty).


Mam s2. Z programowaniem uporałem się nawet w win10. Teraz łączy się za każdym razem. Na spokojnie wszystko się ogarnie. Jeszcze jak możecie to doradźcie co jeszcze ustawić żeby było ok. Serwa,popychacze i tarcze na zero w fbl. Później kąty na Alie, Elev i pitch od zera do 11st. Przy okazji jaki tryb lotu wybrać? Trochę tam jest tych ustawień. Plus 3 fabryczne. W nadajniku krzywe skoku, gazu. Tryby normal, idle. Dam delikatne Expo plus dualrate z 60. O ile się nie mylę Hold też muszę zaprogramować. Pytam dla świętego spokoju żeby rzeczywiście czegoś nie pomieszać i nie zmielić go zanim wystartuje... :D zakładając optymistycznie model będzie służyć do nauki zawisu, zmiany kierunku, ósemki, poprostu podstaw. Na przyszły sezon planuje już nowoczesna klasę 400, później może 550 czy 600 . Na razie na 700 się nie zapatruje bo koszta mnie trochę przerażają...
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 27 sie 2023, o 12:19

Luki38 pisze:
aikus pisze:Nieeee tam, bez przesady, bedzie dobrze!! :thumb:

Co do ZYXa to byl to naprawde bardso dobry system, tyloo, ze Tarot przestal go produkowac i produkt umarl...
Ale poza tym ZYX byl naprawde ok, zwłaszcza dwojka (ten zolty).


Mam s2. Z programowaniem uporałem się nawet w win10. Teraz łączy się za każdym razem. Na spokojnie wszystko się ogarnie. Jeszcze jak możecie to doradźcie co jeszcze ustawić żeby było ok. Serwa,popychacze i tarcze na zero w fbl. Później kąty na Alie, Elev i pitch od zera do 11st. Przy okazji jaki tryb lotu wybrać? Trochę tam jest tych ustawień. Plus 3 fabryczne. W nadajniku krzywe skoku, gazu. Tryby normal, idle. Dam delikatne Expo plus dualrate z 60. O ile się nie mylę Hold też muszę zaprogramować. Pytam dla świętego spokoju żeby rzeczywiście czegoś nie pomieszać i nie zmielić go zanim wystartuje... :D zakładając optymistycznie model będzie służyć do nauki zawisu, zmiany kierunku, ósemki, poprostu podstaw. Na przyszły sezon planuje już nowoczesna klasę 400, później może 550 czy 600 . Na razie na 700 się nie zapatruje bo koszta mnie trochę przerażają...


Ogladales serie forumowego kolegi Kruka o składaniu i ustawianiu heli wraz z fblem? Latwiej Ci będzie zrozumieć co i jak jeszcze trzeba zrobic.
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 27 sie 2023, o 12:26

Ogladales serie forumowego kolegi Kruka o składaniu i ustawianiu heli wraz z fblem? Latwiej Ci będzie zrozumieć co i jak jeszcze trzeba zrobic.

Oglądałem składanie 450s u Adama Delingosa ale zobaczę też i ten który proponujesz. To jest seria z RC Heli polska ?
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 27 sie 2023, o 12:38

Luki38 pisze:Ogladales serie forumowego kolegi Kruka o składaniu i ustawianiu heli wraz z fblem? Latwiej Ci będzie zrozumieć co i jak jeszcze trzeba zrobic.

Oglądałem składanie 450s u Adama Delingosa ale zobaczę też i ten który proponujesz. To jest seria z RC Heli polska ?


Tak, dokladnie ta. 9 czesci ma
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 28 sie 2023, o 20:18

Panowie nadal walczę. Ogarnąłem załączanie idli w nadajniku co nie było zbyt oczywiste i nadal średnio to rozumiem. Ale jakimś fartem się udało czego w sumie nie lubię bo wole rozumieć co robię. Ale teraz gorsze. Coś dziwnego się dzieje z delayami serw. Kiedy zaczynam grzebać w krzywych skoku to wszystkie delaye przestawiają się na każdym kanale jakby żyły swoim życiem. Za każdym razem inaczej ale pitch zawsze na zero stąd to dziwne opóźnienie o którym wcześniej pisałem. Niby jak nie przestawiam skoków to się tak nie dzieje ale trochę kiepsko by było gdyby stało się tak podczas lotu. Co by mogło być tego przyczyną? Sprawdzałem w ZYX rodzaj serw mam analogowe i tylko jedna opcja do wyboru tam jest z analogów. Jeśli chodzi o resztę ustawień to nic nie zmieniałem. Zaznaczyłem tylko w ustawieniach basic tryb lotu Default hmm. I jeszcze jedno - problem z kątami w trybie normal ale być może tak ma być. Niby ustawione wszystko na zero i w nadajniku i w ZYX. Orczyki pod systemem na środku. Sprawdziłem też długości popychaczy. tarcza ustawiona z przyrządem i kąty z kątomierzem. Wszystko igła. W instrukcji od 450S podane jest, że na 3 czyli u mnie 4 bo mam 7 stopni trzeba ustawić kąt 5-6st. Kiedy tak zrobię to nie mogę uzyskać w 7 na 100% kąta 11st tylko niecałe 10. Tak jakby brakowało już zakresu serwa. w idle1 i 2 już jest ok. :?
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 28 sie 2023, o 21:36

Fajnie gdyby mogl Ci pomoc osobiscie ktos obeznany w temacie. Jesli Ci to w jakis sposob pomoze to olej idle i ustaw sobie tylko jeden. To nic innego jak rozne obroty wirnika. Mi tez mieszalo to na poczatku w glowie.Mozesz miec ustawione jednego idla i caly czas na nim latac. No przynajmniej do czasu az nie uznasz ze potrzebujesz miec dodatkowe
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 28 sie 2023, o 22:52

Carson pisze:Fajnie gdyby mogl Ci pomoc osobiscie ktos obeznany w temacie. Jesli Ci to w jakis sposob pomoze to olej idle i ustaw sobie tylko jeden. To nic innego jak rozne obroty wirnika. Mi tez mieszalo to na poczatku w glowie.Mozesz miec ustawione jednego idla i caly czas na nim latac. No przynajmniej do czasu az nie uznasz ze potrzebujesz miec dodatkowe


Uczyłem się na mikrusach. Od razu zgodnie ze wskazówkami doświadczonych kolegów z forum. Start na normalu i ćwiczenia w idle1. Generalnie już ogarniam mniej więcej o co tu chodzi. Zależność krzywych gazu i skoku pitch. i choć z niejednym kretem ale udało się nawet model odwrócić i podtrzymać. Niby to rozumiem a nie wiem jak poustawiać. Robię zgodnie z instrukcjami a i tak nie wychodzi jak należy. Niestety z mojego zadupia najbliżej mam pewnie z plus minus 200km do pierwszego doświadczonego kolegi. A na zlot nie pojadę po to żeby truć tyłki starymi struclami. Mogę też wysłać model do rcforever ale co by samemu zrobił to by zostało. Najbardziej dają mi do myślenia te delaye co je przestawia.
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7201
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 sie 2023, o 08:24

Zacznij od tego żeby sprawdzić czy te opóźnienia są z winy XYZa czy tego nadajnika. Wejdź tu:

sradiolink.jpg


I zobacz czy słupki przesuwają się wolniej niż trzeba.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 sie 2023, o 10:15

Właśnie.... bo mnie to trochę się wszystko nie klei do kupy.
Bo tak ogólnie to:
- Jakiś tam "delay" na tarczy jest i być musi i jest zjawiskiem normalnym, powodowanym przez ZYXa: tak jak ogon może pracować w trybie Rate lub HH, tak tarcza pracuje w trybie jeszcze innym i jakbym miał to na chłopski rozum określić (bo tylko na taki umiem) to jest to tryb HH ale z jakimś tam czasem opadania i narastania korekt. Czyli jak przestawisz ogon z zadanej pozycji to żyrko będzie się starało to kompensować w nieskończoność. ALe jak przestawisz helika w osi wzdłużnej albo poprzecznej, to żyrko najpierw będzie próbowało to kompensować, ale z czasem coraz mniej. Sytuacja kiedy ruszasz drążkiem sterowym (prawym) a helikopter stoi na biurku jest de facto tą samą sytuacją - helikopter powinien się poruszyć i przyjąć inną pozycję, ale tego nie robi.
TYLE ŻE TO DOTYCZY SKOKU OKRESOWEGO (przechylania tarczy lawo prawo przód tył) a Ty pisałeś o skoku ogólnym.
- Na skoku ogólnym zaś delaya żadnego nie ma i być nie powinno (chodzenie tarczy góra-dół poziomo)

Więc ... JEŚLI jest tak jak napisałeś, no to faktycznie masz problem z jakimiś delayami i zrób tak jak pisze Maciek - po pierwsze ustal skąd się one biorą. Mi się wydaje, że ZYX nie ma takiej opcji, żeby dokładać jakiś Delay na skoku ogólnym. Nie ma też za bardoz po co tego robić...

Luki38 pisze:[...]A na zlot nie pojadę po to żeby truć tyłki starymi struclami.


Oj tam, takie pierdolenie, przyjeżdżasz, siadamy wieczorem przy piwku, gadamy i dłubiemy przy struclu. Jedno piwko i strucel ustawiony i oblatany i działa!
Jakbyś miał power żeby się karnąć do Raciborza (chyba ostatni zlot w tym roku) to się nie wahaj - biorę to na klatę i wyjedziesz z ustawionym i wyregulowanym helikiem!
I nie nie, nie, że ja Ci to zrobię, tylko Ty to zrobisz. A ja Ci będę patrzył na ręce.
:thumb:
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 29 sie 2023, o 12:12

Ja się tak wybieram i wybieram. Wszystkie imprezy przechodzą mi zawsze koło nosa bo są zazwyczaj w weekendy. A ja? Ja w weekendy gram mszę za mszą. Mam ochotę na ten Racibórz. Odległość znośna poza tym bardzo lubię jeździć w tamte okolice (profilowe z Czantorii :D ) więc jeśli tylko nie wypadnie jakiś pogrzeb to przyjadę.
Wracając do helika. Być może jest tak jak mówisz na stole ZYX wariuje i coś zmienia. Zgodnie z sugestią mwx i kiedy się tak stanie sprawdzę te opóźnienia. Z tym, że już wiem na 100 procent, że w zakładce servo-dly po resecie mam wszystko na 100%. Po wejściu w zakładkę pit-curve i ruszeniu czegokolwiek, delaye przestawiają się same każdy inaczej. Z tym, że po wyłączeniu zasilania i powrocie wraca do normy. :masakra:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7201
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 sie 2023, o 13:04

Ustaw te delaye na 0% :dk:

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości