Graupner GR-18 +3xG +3A + Vario 2.4GHz HoTT

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 4 lis 2014, o 22:46

Witam,

Dzięki koledze Aikusowi :piwo2: wpadło mi w łapki małe, czarne pudełeczko, które jest nowym odbiornikiem Graupnera do systemów HOTT.
o... takie coś:
http://shop.graupner.de/webuerp/servlet/AI?ARTN=33579

Odbiornik posiada wbudowane gyroskopy i czujnik vario. Gyro pozwala na stabilizację samolotów lub działa jak śmigłowcowy FBL (do wyboru). Co najważniejsze, całość jest programowana z zbudowanej telemetrii z nadajnika, wszystkie opcje wyświetlają nam się na ekranie nadajnika :rotfl2:
Odpada więc konieczność używania laptopa, czy nawet programiku na Androida, by to ustawić, skonfigurować i wprowadzać poprawki na polu.
Wracamy więc do starych, pięknych czasów, kiedy na pole zabierało sie model i nadajnik, a nie laptopa :masakra:

Ustawienia z nadajnika są naprawdę bardzo proste i zabierają dosłownie kilkanaście minut.

Pierwsze loty już zrobione w T-rexie 450 stretch. Pierwsze wrażenia, dość pozytywne. Teraz system został przełożony do Protosa Mini i zobaczę co naprawdę potrafi. Bardzo jestem ciekaw jego porównania z innymi systemami jakie testowałem, czyli ZYX S/S2, Brain, K-bar (podróba Mikado), Robird G31, BeastX, Align 3GX...

Co mi się podoba:
- redukcja kabli do minimum. Tylko odbiornik i serwa
- łatwość programowania,
- bardzo sensowna cena, jeśli weźmiemy pod uwagę, ze dostajemy markowy odbiornik i markowy FBL razem.

Postaram się wrzucić jakieś foty z programowania, jeśli kogoś by zainteresowały.

Aż dziwne, że inne firmy tak kiepsko wykorzystują możliwości telemetrii i nie oferują np. systemów FBL (a może tylko o tym nie wiem?). Graupner ma regulatory, które mają wyjście na telemetrię i czytają pobór prądu i zużycie mAh. Każde z urządzeń jest w pełni programowalne z nadajnika :) Fajna sprawa.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: armagedon » 4 lis 2014, o 22:54

Całkiem interesujące,dobrze rozumiem że w odbiorniku mamy FBla? normalnie cool 8-) 8-) 8-) relacja foto i filmowa jak najbardziej wskazana :)
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 4 lis 2014, o 23:03

armagedon pisze:Całkiem interesujące,dobrze rozumiem że w odbiorniku mamy FBla? normalnie cool 8-) 8-) 8-) relacja foto i filmowa jak najbardziej wskazana :)

Tak, w odbiorniku siedzi pełny FBL więc pakujemy na pokład jedno pudełeczko zamiast dwóch. Serwa podłączamy bezpośrednio pod odbiornik. Odpadają kable, połączenia, szukanie miejsca, itd...
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT