F3C X Wincentów 2023

Zawody (nie tylko miłosne), większe spotkania, pokazy, targi lotnicze, wydarzenia.

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 8 lut 2023, o 19:17

Musisz ustawienia d/r expo to wszystko poprzestawiać. Inaczej niż do 3D. Maks 51v czyli maksymalnie pakiet 12s x 4,2v daje 50,4v dlatego jest maks 12S możesz tez latać i na 6s nikt nie broni. Spróbuj zrobić zawis na 3s w bezruchu przy tych ustawieniach co masz teraz. Jest to wręcz nie możliwe. Jutro popytam ludzi odnośnie ustawień i dam jakieś wyjściowe dane.
Zybidk
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 lut 2023, o 20:40

Napięcie: NIe no OK, brakowało słówka "max".
DR/Expo - szacuję, że Brainowy preset "Beginner" będzie całkiem blisko tego co potrzeba, ale OK - daj znać jak się dowiesz jak oni to tam ustawiają.
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 8 lut 2023, o 21:12

@aikus a więc dostałem ustawienia fbl i radia. Fakt że to vbar ale jakieś odniesienie jjest. To są ustawienia mistrza Europy na zdjęciach. Ale 70 expo i 30-40% i raty zmienić na 70% przy pełnym obrocie /sekunde do zawisu. Wtedy jest dość stabilny i można szukać swoich ustawień

Obrazek

Obrazek
Zybidk
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 23 mar 2023, o 22:41

trochę się pogubiłem, więc wpisuje się na listę tu

i tu: viewtopic.php?f=146&t=11942

będe napewno!
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 23 mar 2023, o 23:05

Tutaj jest lista ewentualnych zawodników startujących w f3c. Więc dobrze robisz wpisując się i tu i tu. Chcemy wiedzieć ile osób będzie na pikniku i ile osób weźmie udział w zawodach. By nie robić bałaganu w ogólnej liście dlatego jest utworzona osobna
Zybidk
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 31 mar 2023, o 17:15

Zybidk pisze:Aby było ciekawiej - każdy musi wybrać minimum 2 figury statyczne!


Które to są statyczne a które są te drugie i jakie to są te drugie (zgaduje, że dynamiczne)...?
Tam gdzie są zawisy to to są statyczne?

No tak tak, biore się za robote - trzeba se kartke wydrukować i jechać z tematem - samo się nie poćwiczy :D:D
... ale muszę najpierw wiedzieć CO :)
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 31 mar 2023, o 17:47

Aikus figury 1,2,3,4 to statyczne (od lewej u góry liczę, nie widzę numerków) reszta dynamiczne. Jak sama nazwa wskazuje musi byc dynamika. Więc pętle beczki itp są dynamiczne. Ćwicz ćwicz dużo już nie zostało, ponad 2 miechy i spotykamy się znów
Zybidk
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 31 mar 2023, o 18:31

Już wiem, już wiem, psychol mi na privie pomógł. Statyczne to te z zawisami.
tak jak myślałem, ale spoko dzięki.

hehe.... kuźwa, nie mów mi tak "ćwicz ćwicz" bo się speszę i dupeńka, nie wystartuję :D
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 31 mar 2023, o 20:46

Zybidk pisze:@aikus a więc dostałem ustawienia fbl i radia. Fakt że to vbar ale jakieś odniesienie jjest. To są ustawienia mistrza Europy na zdjęciach. Ale 70 expo i 30-40% i raty zmienić na 70% przy pełnym obrocie /sekunde do zawisu. Wtedy jest dość stabilny i można szukać swoich ustawień


70% expo ? wow, az sprobuje na symulatorze, czy to sie da jeszcze zareagowac na jakis podmuch wiatru czy cos..



1,2,3,4 to jeszcze z bolem jakos przejdzie, ale +2 dynamiczne to u mnie == kret.
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 1 kwie 2023, o 03:50

Dlatego idlup1 ustawiasz se niskie obroty i duże expo, ale już przy figurach dynamicznych musisz zmienić pod siebie. A te parametry są wyjściowe. Na placu wyznaczymy miejsce gdzie będzie można jeszcze se dostroić wszystko przed lotem
Zybidk
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7201
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 kwie 2023, o 10:38

Sorry że średnio na temat, ale nurtuje mnie pytanie - czy Mikado zaktualizowało jakoś ten interfejs przy okazji wymiany procesorów na superultraturboszybkieinowoczesne, czy wciąż króluje styl windows98 ?
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 1 kwie 2023, o 10:42

Lata 90 zostały, nic nie zmienili jedynie może pare opcji dodali
Zybidk
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 1 kwie 2023, o 13:13

Ich koszulki firmowe nadal zalatuja latami 90, wiec widocznie to jakas nostalgia sie przebija
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 2 kwie 2023, o 10:21

Zybidk pisze:Nie ważny model, nie ważne umiejętności. Ważne by być i spróbować swoich sił. Do czerwca jest trochę jeszcze czasu. Odnośnie tej AR właśnie pracujemy nad tym jak to ugryźć, tłumaczenie jest dzięki Adamowi D. Jedynymi ograniczeniami dotyczącym modeli jest waga do 6,5kg i ogon musi być napędzany z głównego silnika. Czyli nie może to być omp ani goosky. Modele na 14s z łopatami 800 też mogą startować.



Harmonogram to taki mix Sportsmana :piwo: Schedule A i dodatkowo Schedule P.
A11 w przypadku Sportsmana to ladowanie 180, a na harmonogramie Wincentow to P9 z F3C (Autorotacja) :shock:

jesli mozna zglosic jeszcze poprawki, sugestie - to zeby nie bylo zbyt duzo kretow (he he he) i "OPEN" (Jak to sportsman) dla amatorow - proponuje wymienic P9 na A11 i bedzie 'bezpieczniej' 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 2 kwie 2023, o 10:53

Odnośnie autorotacji to wiemy o tym i za niedługo powiemy co i jak. Prawdopodobnie będzie autorotacja z włączonym silnikiem, ale obroty będą musiały być wyraźnie obniżone. W tym miesiącu podamy szczegóły odnośnie AR.
Zybidk
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 2 kwie 2023, o 11:05

Zybidk pisze:Odnośnie autorotacji to wiemy o tym i za niedługo powiemy co i jak. Prawdopodobnie będzie autorotacja z włączonym silnikiem, ale obroty będą musiały być wyraźnie obniżone. W tym miesiącu podamy szczegóły odnośnie AR.


Fajnie, czekamy w takim razie :thumb:

Moim skromnym zdaniem - uwazam ze nie ma sensu kombinowac z obrotami,

W opisie figury A11 czytamy "the rate of turn and airspeed should be constant from that point to a point just before touchdown at the helipad" - to juz jest wystarczajaco trudne i latwo zauwazyc czy komus wychodzi czy nie ;-)
Dodanie do tego obnizenia obrotow, to troche sztuka dla sztuki - ale co ja sie tam znam :-)

Jesli to jeszce malo skomplikowane, to mozna zapodac B11 zeby dobic trudnoscia jeszcze bardziej, bez potrzeby wylaczania i regulowania obrotow silnika ;]

W koncu pod ocene leca:

"Co będziemy oceniać?
Utrzymanie modelu nad chorągiewkami, długość zatrzymań, stałe tempo, lądowanie w punkcie, wykonywanie figur w osi/symetrycznie, na stałej wysokości."


Czyli chyba bardziej 'precyzja' niz przewalanie przelacznikow, nasluch i zgadywanie kto mial ile obrotow i gleby ;-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 2 kwie 2023, o 11:17

Ja tam bym zostawił Autosa.
Jak ktoś się boi autorotować, to niech rozpędzi wirnik u góry, i przed zakrętem przejdzie w najniższego idla - bardzo wyraźnie słychać kiedy silnik zaczyna znowu "ciągnąć", a po prostu ktoś kto tak zrobi dostanie mniej punktów - ja miałem taki plan gdybym zdecydował się na tą figurę, a jeszcze nie wiem czy się zdecyduję - muszę najpierw pojechać na pole z kartką i zobaczyć które mi najlepiej wychodzą.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 7 kwie 2023, o 17:43

No, dobra. Jeszcze tylko się pochwale, że udało mi się wyhaczyć dziś bezdeszczowe okienko i naładowane rano i czekające grzecznie i potulnie pakiety zostały wylatane.
Dobra wiadomość jest taka, że te figury da się polecieć :D :juppi:
Zła jest taka, żę .... łomatko i córko, jak to wszystko krzywo wychodzi :masakra: :masakra: :masakra:
No ale nic - jest dobrze. Da się, więc polece, a ile poćwicze tyle będę miał.
Zdecydowałem też które figury będę latał :thumb: (autosa wśród nich nie będzie bo wychodzi mi jak wyjdź stąd, do tego jest niebezpieczny :grin2: )
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 7 kwie 2023, o 18:05

Super Aikus tak trzymaj. Wydaje się proste a w rzeczywistości już nie jest hihi. Zasada jest taka by się bawić i spróbować czegoś nowego.
Zybidk
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 kwie 2023, o 00:30

Nie no fajny pomysł fajny pomysł!!
Ja w sumie już od zeszłego roku szedłem jakoś tak trochę jakby w kierunku F3C, w sensie latałem różne w miarę proste rzeczy, ale starałem się je wyładniać.
Bo w 3D już od dawna wiem, że świata nie zawojuję. W najlepszych chwilach udało mi się zrobić kilka koślawych piroflipów, zawsze jak się uczę czegoś nowego to inne rzeczy zapominam... No sorry - granica zdolności. Ściana. Koniec.
A tutaj - nooo noooo... tutaj jest co robić.
I im więcej w to idę tym bardziej mi się podoba.
A takie się nudne wydawało jak się na to tylko patrzyło ....

Wróć do „Imprezy krajowe i zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości